Автор Тема: Искат да се вдигне паметник на загинали турски войници  (Прочетена 2269 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4487
  • Web Master Site
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Автор www.bgrod.org
Мендерес Кунгюн инициира издигането на паметник на турски войници, загинали в Първата световна война, алармираха вчера от ВМРО. Официално зад идеята стои фондация "Бюлбюл", но воeводите са категорични, че зад тази организация се крият пантюрсистки интереси. Според партията във военното гробище край Добрич е отдадена нужната почит на погребаните от седем националности воини. Кунгюн стана известен около исканията си за промяна на конституцията, с които България да се превърне в многонационална държава, а турският език да бъде признат като втори официален език. Съдът отказа регистрация на сдружението му "Национално турско обединение".
« Последна редакция: Октомври 22, 2017, 22:02:50 от Hatshepsut »

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 123
  • Bastard, who love Bulgaria
    • http://www.acdcrocks.com/
  • Зодия: Taurus Taurus
Нека го вдигнат. Тогава ще видим колко смели националисти ще се изсерат на него и ще го разрушат. Ако в Севлиево има такова нещо - няма да се поколебая. Кюнгюн не беше ли тоя дето казваше, че българите са изроди? Трябваше да го съдят, ама никой не обърна внимание или всички си запушиха ушите! В едно севлиевско село поругаха знамето турски ученички завършили учението си. Изгорили флага и го пъхнали между краката на една статуя. От сега казвам това няма да се забрави и ще се действа по съдебен път след изборите, когато се предполага, че ДПС ще вземат там властта . Направо ще им се срине авторитета.
България и рока Над Всичко
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.
Целуни ми задника, ако не ме харесваш - не ми пукa

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
  • Публикации: 850
  • Зодия: Scorpio Scorpio
В едно севлиевско село поругаха знамето турски ученички завършили учението си. Изгорили флага и го пъхнали между краката на една статуя.

>:( >:( >:(

Защо не мога да видя как някой циганин или турчин се гаври с националните символи пред мен?  :'( :devil: :devil: :devil:

Защо всички турци и цигани, с които говоря не смеят и дума да кажат против България?

Как искам ей така веднъж някой от малцинствата да се изпусне да каже нещо против Българското и аз да го чуя..... :devil: :devil: :devil: Както съм изнервен напоследък като нищо ще го оставя в локва кръв!!!!

Рокер - тия кадъни ненаказано ли се измъкнаха? Как пък не се намери някой да направи нещо?  >:(

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
  • Публикации: 850
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Автор www.bgrod.org
Мендерес Кунгюн инициира издигането на паметник на турски войници, загинали в Първата световна война,

Не можаха да издигнат паметник в периода когато бяхме врагове (Руско-Турската война и паметник на Шипка), сега пробват паметник за периода, когато бяхме съюзници (ПСВ)...... :-P

Поредната провокация на един индивид, чието място е в панделата.

Но аз съм обнадежден - след яростния отпор, който дадохме срещу мита Баташко клане Българина показва че се събужда макар и много бавно.

Колкото и да се стараят да го прикрият това е факт - Национализма в България постепенно набира сила!

И такива провокации от селско-цървулски тип само спомагат за по - бързото развитие на силни националистически чувства у Българина.

Така, че нека погледнем от добрата страна на това.  ;)

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4487
  • Web Master Site
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
                                                                             Д Е К Л А Р А Ц И Я
В гр. Добрич назрява недоволство, във връзка с направено в Общинския съвет предложение за изграждане на паметник на загинали край града турски войници. Според местната организация на ВМРО-БНД и безспорни исторически авторитети, няма никакви исторически основания такъв паметник да бъде издигнат точно в този български град. Още повече, че идеята идва от неизвестна фондация, подклажда я източник с недопустими претенции.
По този повод изпращаме пълния текст на Декларация, приета от организацията на ВМРО-Добрич.http://vmro.org

ВМРО – Добрич изразява безпокойството си от разпространената чрез в. “Добруджанска трибуна” новина за внесеното предложение да изграждане на паметник на загиналите в Първата световна война турски войници край Добрич. Още по-обезпокоително е, че зад идеята застава българският гражданин Милко Кунгьов. Той е известен като Менедерес Кунгюн, добил популярност с недопустимите си искания в организираната от сепаратисткото Национално турско обединение подписка, която цели промяна в Конституцията на България, превръщането на страната ни в многонационална държава с признат като втори официален турския език. За нас е притеснително и обстоятелството, че зад идеята стои неизвестната фондация “Бюлбюл”. Имаме основание да предполагаме, че зад тази организация се крият пантюркистки интереси.
ВМРО адмирира изразеното на страниците на в. “Добруджанска трибуна” становище на проф. Георги Марков – безспорен авторитет и най-добър познавач по въпросите, свързани с войните за национално обединение от началото на миналия век. Документите недвусмислено сочат, че турски войски не са воювали край Добрич, т.е. издигането на подобен паметник ще противоречи на историческата истина. В историческите извори се съдържат данни за репресии от страна на турските войници спрямо местното българско население. Това показва, че те не са воювали в Добруджа със съзнанието, че идват, за да освободят тази изконна българска земя. Документите сочат още, че двете анадолски дивизии са били рекрутирани от провинция Сирия /в границите на Османската империя/, т.е. мнозинството от погребаните в Добрич войници дори не са етнически турци. Освен това голяма част от мюсюлманите, чиито кости почиват във Военното гробище - всъщност са българомохамедани от Родопите и Беломорска Тракия.
От всичко казано дотук се налага изводът, че мястото на подобен паметник не е край Добрич. Още повече, че в града ни има прекрасен мемориален комплекс като Военното гробище и там е оказана нужната почит на погребаните войни от седем националности. Припомняме, че има идея за изграждане на паметна плоча с имената на всички погребани във Военното гробище. Реализацията на тази идея за пореден път ще докаже толерантното и европейско отношение на българската държава и добричката общественост към загиналите в Първата световна война - без разлика на тяхната раса, народностна и верска принадлежност. ВМРО не е против паметен знак и за турските войници, но само в рамките на Военното гробище и то при положение, че турската държава възстанови българските военни гробища в Одрин, Люлебургас, Лозенград и Чаталджа.
Настояваме Общинския съвет да отхвърли предложението на фондация “Бюлбюл”. В противен случай ВМРО ще направи необходимото да предизвика обществена нетърпимост и ще се противопостави с всички разрешени от закона методи срещу изграждането на паметника.

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
Re: Искат да се вдигне паметник на загинали тm
« Отговор #5 -: Август 14, 2007, 15:04:10 »

Рокер - тия кадъни ненаказано ли се измъкнаха? Как пък не се намери някой да направи нещо?  >:(

Доколкото разбрах да, защото едната е отличничка на випуска, а и там нещо са се изпоявили роми-власи и турци преселници и никой не хае. Хората едва се изхранват. Води се досъдебно-производство до колкото знам , ама от местната структура на АТАКА обещаха да повдигнат случая (като, контраатака срещу ДПС след изборите)  и те няма да забравят гаврата. Що се отнася до мангалите и мълчанието им, бас лова, че ако почнеш да ги храниш и поиш ще ти свалят звезди колко е велика България и на ко си. А отидат ли при некой турчин, ще почнат да плюят. Те са много хитри буклуци И СА ТАМ ДЕТО Е АВАНТАТА.

Същност некой ще ми каже ли - Защо медиите мълчат за острите изказвания на МЕЛЕЗ Кюнгюн, а плюят по Сидеров? Не е ли това двоен стандарт?
« Последна редакция: Март 06, 2011, 16:36:06 от Hatshepsut »
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
Ще вдигнат те. те турците ху* си не могат да вдихнат, паметник да вдигнат.
We Rock

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
Турски части участват в бойните действия на Кубадинската линия. Те са изпратени вместо исканата от ген. Тошев 217 германска дивизия. Турски войски  не са участвали в боевете при Добрич 05.09. - 07.09.1916г. 6 корпус е корпусът изпратен на ген. Колев  в състав от 15 и 25 дивизия; по численост турският корпус се равнява приблизително на българска дивизия. Турците са проявяват като изключително небоеспособни и недисциплинирани бойци. В самото гробище на Добрич има около стотина погребани турски войници от този корпус.
Не мисля, че трябва да им се вдига паметник, но това ще изостри отново страстите. Доган отнова ще заплаши електората си с Атака и на изборите ще постигне 100% активност, а тъй нар. българи ще си пият бирката и ще си чоплят носа, после ще плюят всички и ще обвиняват "куцо, кьораво и сакато", но не и себе си. Пореднато провокация на ДПС, използвана за незнам кой си път преди избори.

Цитат
Ще вдигнат те. те турците ху* си не могат да вдихнат, паметник да вдигнат.
Ще вдигнат и още как. Ако Федерация "Справедливост - България" цели разцепванито на турските гласоподаватели на две /в което аз се съмнявам/, те пак ще са само на две разцепени, нищо че са само около 1 000 000, а българите ако ще и 1 000 000 000 да са,  са разцепени на 200 части и пак ще са победени. Просто докато не се постигне единство между българите, обикновените хора ще са все потърпевши и на загуба.
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

Неактивен gadget

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 153
  • Монархист, Националист, Консерватор
Не че нещо ама предпочитам паметник на турските ни съюзници през първата световна , на мястото на паметницити не съветския окупатор от 1944 г. , а такива не липсват. :-[
“ОТТУКА ЗАПОЧВА БЪЛГАРИЯ -
ПЕТ ПРЪСТТА В ЖЕЛЕЗЕН ЮМРУК,
ОБВЪРЗАНИ С ДРЕВНО ПРЕДАНИЕ,
КАЛЕНИ В ПОХОД И ТРУД...”

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
Цитат
Е,вече турците и Турция доколко са били и тогава коректни съюзници и колко заслуги са имали в сравнение с останалите,е друга тема.
Въпроса е все пак загиналите,колкото и да са трябва да ги уважим,защото са част от съюзната ни войска тогава.Ако погледнем обективно и извадим това от контекста,както вече казах на цялостното турско настъпление и налагане у нас днес.
Изхождайки от горното изказване в България трябва да има паметници на абсолютно всички войници , не само турски , а и руски, румънски, еврейски и т.н., независимо в коя война са загинали, колко е била справедлива войната /ако въобще има справедлива война/. Според мен има разумно решение на въпроса: следизбори се прави договорка муежду българската и турската страна и се поставят два паметника - един в България и един в Турция. Има два герба на всеки от паметниците и се веят двете знамена, надписите са на двата езика. Така е справедливо след като ние почитаме техните войници, нека и те почетат нашите.

Цитат
Абе я се виж какъв си двуличник!!
А това е под всякаква критика. Обиждайки, не доказваш правотата си.
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
Re: Искат да се вдигне паметник на загинали тm
« Отговор #10 -: Август 18, 2007, 14:59:12 »
Хайде да го вдигнат този паметник. Колко хора от форума са съгласни да се съберем и да го оскверним. Аз ще съм инициатор и не ми пука. Вината ще поема аз! нека го пропикаем, да го раздробим и да напишем злобни изречения. Само те ли ще се гаврят с нашите ценности и светини. Който иска да работим заедно и да оскверним туркси паметници, независимо къде са - нека използва тази тема или ми пише на ЛС. Излях си нервите и съм повече от яростен!  :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

Не аз няма да търпя да се издига паметник на човек, избивал български жени и деца, че и мъже!  :down: Има ли паметник на Левски, Ботев, Караджа или други опълченци в Турция.  :eusa_naughty: Тогава що да има тук. Дай и ние да искаме паметници там! Не аз обещавам, че ще отсеча главата на човека, изобразен на паметника, както едно време същия негодник е секал наще.
« Последна редакция: Март 06, 2011, 16:37:09 от Hatshepsut »
We Rock

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf