Анкета

Какво ви е мнението за Сърбия и сърбите?

Положително - Сърбите са наши братя
26 (11.8%)
Отрицателно - мразя ги тия мръсни шумадийци - кръвопийците на Македония
125 (56.8%)
Нямам мнение
5 (2.3%)
Имаме много общи неща, но като цяло не ги харесвам
31 (14.1%)
Имаме много общи неща и бихме могли да бъдем съюзници в бъдеще, въпреки историческите различия
33 (15%)

Общ брой гласове: 186

Автор Тема: Какво ви е мнението за Сърбия и сърбите?  (Прочетена 92297 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
  • Публикации: 850
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Бих искал да попитам форумците какво им е отношението към нашите западни съседи.

И ако могат да обяснят защо то е положително или отрицателно.

Какво мислите за техните най - големи съюзници - Русия.

Редактирано от модератор: Премахване на невалиден линк.
« Последна редакция: Август 16, 2014, 17:42:14 от Hatshepsut »

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 123
  • Bastard, who love Bulgaria
    • http://www.acdcrocks.com/
  • Зодия: Taurus Taurus
Re: Какво ви е мнението за Сърбия и сърбите?
« Отговор #1 -: Август 14, 2007, 17:10:12 »
Отрицателно като цяло. Не помагат с нищо на България и не държат на дипломатическите взаимотношения. Общо взето не става нищо от тях. Мой приятел е ходил Сърбия и ми каза, че хората били стиснати, груби и изпитвали неприязъм към българите.
България и рока Над Всичко
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.
Целуни ми задника, ако не ме харесваш - не ми пукa

Неактивен vril

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 93
« Отговор #2 -: Август 15, 2007, 18:05:28 »
Моето лично мнение е че  сърбите са наши стари и исконни врагове  и с тях никога и по никакъв повод неможе и нетрябва да има опити , за каквито и да са отношения.
Небива да се забравя , че сърбия продължава да държи под окупация Поморавието и непропуска по най-малък повод да покаже истинското си лице спрямо нас (да не забравяме руско-сръбското искане от началото на тази година за признаване на ОМО от наша страна).
сърбия е маша в ръцете на русия-страната , която е наш жесток, подмолен и коварен враг.
Колкото по-бързо сърбия се смали ...и даже изчезне , толков апо-добре , ние трябв ада имаме граница с Хърватия и Унгария -мечтата на Цар Фердинанд и генерал Савов.

Неактивен Спартак

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 318
    • БНС
  • Зодия: Capricorn Capricorn
« Отговор #3 -: Август 16, 2007, 18:20:46 »
Смърт за сръбската подчовешка измет! Те са Българомразци, крадци на земя, безчестиви боклуци и освен това кръглите им черепи нямат нищо общо, с който и да е от подтиповете на бялата раса.

Неактивен Аз съм БЪЛГАРЧЕ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #4 -: Август 17, 2007, 09:41:33 »
И аз съм против сърбите.Това е най-нахалното племе,с хора от което съм имала нещастието да се срещна!Страшно стиснати,винаги гледат да се пазарят и са много надменни.Моя позната има връзка със сърбин.Хубаво не е видяла тая жена!!!Ама като е тъпа.....тя го храни,плаща му квартирата,пере го,ходи и работи по 13 часа на ден,а той не си мръдва пръста и 1 стотинка не дава....Като си заминава за Сърбия си взима всичките пари и тя остава тука да се чуди дали утре ще може хляб да си купи....Свършиха ли се българите,че със сърбин се хванала...?!
Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам -
първа радост е за мене.

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
« Отговор #5 -: Август 17, 2007, 22:18:54 »
А за сърбите!

За съжаление има Българи, които имат много къса памет по отношение на Сърбия.

Издигат разни лозунги от рода на "сръбско-българско приятелство", "Православни братя" и т.н.

Като им кажа, че са мръсни сърбомани ония ми се обиждат и ме контрират, че са националисти!

Но за мен един Български националист никога не би тръгнал да издига лозунги за братство с традиционни Български врагове!!!!

Това е все едно да викаш "Здравейте турски братя! Сивите вълци и ВМРО - братя до смърт!" Изглежда абсурдно, нали?

Защото Сърбия за мен е вековен враг, както и турция. Не правя никаква разлика между двата народа! Мразя ги еднакво всичките.

Освен това запомнете едно!!! На балканите силна Сърбия означава слаба България!!!! Съграждането на силна България непременно минава през гроба на Сърбия!!! Не могат тези две държави да бъдат еднакво силни. Не може да има приятелство между човека и вълка!

Именно затова пуснах тази тема с анкета - да видя колко истински Български националисти има в този форум!

И честно казано съм доволен - 11 твърдо против Сърбия и само двама (единият е Самотния войн а другия не го знам и се чудя кой е?) за Българо - Сръбско приятелство. Това е добър резултат.

В момента водя диспут с един самозабравил се сърбоман в youtube. Дори и той започва да признава, че сърбите са много подмолен и коварен съсед, който по никакъв начин не бива да бъде считан за приятел.

Не че искам да насаждам някаква омраза към шумадийците, но веднъж завинаги трябва да се откъснем от отровното комунистическо "славянско братство" и да разберем, че т. нар. славянски държави не ни приемат за една от тях (и с право - ние не сме славяни, а Българи!), а напротив - считат ни за мръсно чергарско племе от Алтай (сиреч турци), чието място не е сред "благородните и храбри славяни" на балканския полуостров.

И още нещо - специално за самотния войн!

Сърбия имаше и все още има план за разрушение на Българската нация. Той е много прост - "славянокръвните Българи" от западна България (тия дето ти ги наричаш шопи със сръбска кръв) трябва да се приобщят и асимилират като неразделна част от сръбския етнос. Границата трябва да бъде до река Искър! София е сръбски град. Прочетох го от сърбин, който не се считаше за националист.  :-P Представете си какво си мислят дивите шумадийски шовинисти.  :devil:

Техният любим лаф е "Причаj српски Бугарине, да те цео свет разуме" - "Говори на сръбски Българине, да те разбере целият свят".

Сами си правете изводите.... :devil:

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
« Отговор #6 -: Август 17, 2007, 22:23:24 »
(да не забравяме руско-сръбското искане от началото на тази година за признаване на ОМО от наша страна).

Напълно вярно - и аз го четох!

Най - върлите подръжници на македонизма са руснаците и сърбите.

Добре че и ЕС не поиска признаване на ОМО. Щото нашите продажници като нищо щяха да го регистрират - нали заповедта идва от Брюксел!!!  >:(

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
« Отговор #7 -: Август 20, 2007, 14:39:02 »
Едно време Фердинанд и генерал Савов мислеха така:

"Ние няма да се побратимяваме със сърбите, само ще сключим изгоден двустранен съюз, от който всички ще се облагодетелстваме"..... :-P :kill:

И всички знаем какво стана...... :-P ;)

Сърбия не е срещу Синедриона и ЕС. Тя е с Русия и с маниакалната мисъл да си запази едно парче земя, което твърде малко й принадлежи!

Сърбия винаги е била галеника на Запада. Югославия беше създадена от Запада и Синедриона! Въпрос на време е кога те отново ще се сприятелят и ще забравят старите търкания за Косово.....

И прецаканите пак ще сме ние!  ;)

"Нам де беснейше сърбин безсрамник-
Подъл съюзник, вера проклета,
Змийска порода, вечен измамник,
Грозен натрапник в родни полета...

Тръгна ми Царя с лъвски юнаци,
Вихром прегази сръбски пълчища
И пръсна бърже светлите зраии
На свободата в села, градища."

Редактирано от модератор: Премахната реплика към вече изтрит постинг.
« Последна редакция: Май 29, 2012, 20:25:40 от Hatshepsut »

Неактивен Родолюбец IYI

• Senior Member
« Отговор #8 -: Август 20, 2007, 14:56:08 »
Зоран Лилич и Муамар Кадафи - Публично афишираното сърдечно отношение на бившия югославски президент Зоран Лилич към Муамар Кадафи може да се счита като недобър тон спрямо България!!!!!!

Съюзници разбойници! Така в една песен българите са нарекли довчерашните си съюзници - сърбите и гърците, малко след като те заграбват изконни наши земи в Македония и Тракия през 1913 г. Големият исторически въпрос е защо не сме прозрели, че съюзниците ни са разбойници още преди да сключим съюз тях, но това е друга тема.
Неприятното от днешна гледна точка е, че това определение продължава да е доста актуално за нашите южни и западни съседи. С гърците отново сме съюзници в рамките на ЕС, където вероятно някой ден ще влязат и сърбите. Ще е грешка и глупост обаче да си затваряме очите пред факта, че нищо старо не е забравено и нищо ново не се е случило в отношенията помежду ни.
Само преди няколко дни снимката на бившия югославски президент Зоран

Лилич и либийския лидер Муамар Кадафи

шестваше по страниците на българските вестници. Лилич сърдечно поздравяваше Кадафи в либийския гр. Сабха по случай удостояването му с доктор хонорис кауза от частния белградски университет за приложни науки "Мегатренд". Либийската агенция "Джана" предаде, че една от причините титлата да се присъжда на Кадафи е борбата му в защита на човешките права.
Ако преди няколко години ние наистина сме се надявали Лилич да посредничи за спасяването на нашите медици, значи прозорливостта ни не е мръднала въобще от хиляда деветстотин и балканската война насам.

Това вмъкване е специално за самвойна, който все още се надява, че може да има някакво сътрудничество между България и сърбия в бъдеще!!!!!!!! :-P

Но да речем, че Лилич е бивш президент на несъществуваща вече държава, а университетът, направил Кадафи доктор, е частен и това не е официалната сръбска позиция. Няма как обаче да подминем коментарите на сърбина по повод делото в Либия. Той обясни, че видял 450 деца, които са осъдени на смърт, без да са виновни, но никой от България не е дошъл да им помогне. "Никой няма право да упрекне никого в недемократичност", отсече още експрезидентът. Според него проблемът нямал нищо общо с политиката.
Както и да го погледнеш,

това е вземане на страна по делото
,

при това не тази на съседна славянска и православна България. Ако наистина е посредник от 2 г. между президента Георги Първанов и либийския лидер, Лилич би трябвало да е наясно, че делото вече е в своята кулминация. А отношенията между Либия и България и техните народи са сериозно обтегнати. Добросъседството изисква ако не подкрепа, то поне неутралност в такава сложна и деликатна ситуация. Види се обаче то не е приоритет за Лилич, що се отнася до България. А вероятно и за Сърбия като цяло. Фактът, че изборите в началото на годината бяха спечелени от крайнодясната Сръбска радикална партия (СРП) на Воислав Шешел, чийто лозунг е "Велика и неделима Сърбия", е красноречив за отношението на сърбите към нас.
Що се отнася до нашите нови стари съюзници гърците, те очевидно никак не са щастливи от това, че и ние сме вече в ЕС. Доста време мина, преди гръцките митничари да започнат да пропускат безпрепятствено българите през границата си и да се откажат от навика си да ги третират като потенциални престъпници.
Съвсем наскоро у нас бе

шефът на гръцкия парламент Ана Бенаки

Разгеле, тя изказа подкрепа за медиците ни. Всичко останало обаче бяха по-скоро общи приказки за добросъседски отношения, в които едва ли и самата Бенаки вярва. Нейният български колега Георги Пирински за пореден път заяви, че много договорености за ГКПП и инфраструктурата между двете страни трябва да бъдат доведени докрай. На което Бенаки отговори мъгляво, че има сходство във вижданията за активизирането на постигнатите споразумения за свързване на Южна България със Северна Гърция. Интересно какво има предвид под "активизиране" Бенаки. За откриването на пътя Гоце Делчев - Драма и ГКПП Илинден - Ексохи на съседите им трябваха 10 години. Трудно е да се повярва, че протестите на гръцки екологични организации, че трасето минава през регион, който се използва от балканската кафява мечка за миграция, са били спонтанни. Натрапчивата истина е, че

гърците май са доста притеснени

от влизането ни в ЕС и падането на границата. Те много добре знаят, че днешна Северна Гърция продължава да си бъде Южна България, независимо от всички техни мероприятия години наред по въпроса. Всеки, който е ходил в Солун, не може да не е усетил хладното и враждебно отношение на тамошните гърци към него, когато разберат, че е българин. То се дължи именно на този факт. Със сигурност гърците ще отлагат свързването на двата района, докато могат.
Така че нашата балканска политика би трябвало да отчита всички тези фактори и да реагира адекватно. Засега обаче тя май се изчерпва със зъбене на Македония да не ни краде историята. Не че това не е важно. Далеч по-важно е обаче действията или бездействията на сърби и гърци, които са в ущърб на нашите интереси, също да получават съответния отговор. Влизането в ЕС отваря много възможности за решаване на националния ни въпрос. Остава само да се надяваме, че сегашните ни политици ще са по-гъвкави и по-разумни от предшествениците си преди век.

Редактирано от модератор: Премахване на невалиден линк.
« Последна редакция: Май 29, 2012, 20:27:44 от Hatshepsut »

Неактивен Атила

• Account Disabled
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 581
  • Атила вожда на Велико-Българите
« Отговор #9 -: Август 20, 2007, 17:21:28 »
Не че искам да насаждам някаква омраза към шумадийците, но веднъж завинаги трябва да се откъснем от отровното комунистическо "славянско братство" и да разберем, че т. нар. славянски държави не ни приемат за една от тях (и с право - ние не сме славяни, а Българи!), а напротив - считат ни за мръсно чергарско племе от Алтай (сиреч турци), чието място не е сред "благородните и храбри славяни" на балканския полуостров. Сърбия имаше и все още има план за разрушение на Българската нация. Той е много прост - "славянокръвните Българи" от западна България (тия дето ти ги наричаш шопи със сръбска кръв) трябва да се приобщят и асимилират като неразделна част от сръбския етнос. Границата трябва да бъде до река Искър! София е сръбски град. Прочетох го от сърбин, който не се считаше за националист. Представете си какво си мислят дивите шумадийски шовинисти.

Ако дядо ми Благой, БОГ да го прости и вечна му памет на стареца, които аз изобщо не го помня, защото тои когато е починал милият ми старец, аз една година след това съм се родил, и няма как да го помня. Но инак го чувствам със сърцето си. Да е жив стареца, и да можеше да борави с интернет комуникациите сега в съвременноста, и да прочете тази анкета и мненият изписани от другите форумци, повярваите ми, ще е най-щастливият старец на света. Сърбите ги е мразел до смърт. Защото неговият баща е убит от сръбски куршум, под Щипски мост, в засада на Щипската бойна чета на ВМРО през 1913 г. по-време на Балканската война. И на майка си, нейна шапка е скъсал, само защото е била ушита като сръбски шайкач. И това е станало повод да бъде махната от главата на старицата, скъсана и хвърлена на земята най-безцеремонно. Това е от битово естество което го казвам. Но моето истинско и лично мнение за тази нация е! За да си върнем душите на погубените Българи от Македония, трябва да унищожим на всяка цена тази жалка мръсна паразитна сган и паплач сръбска. За да си възвърнем загубените Българи пак при нас. Белград, трябва да го сринем със земята, както е със жителите му, и там да се основе един концентрационен лагер, изтребващ всички сърби до крак, хлебарките му с хлебарки заразни. Нищо добро няма да видим, съществуват ли тези мръсници сърбите. Може да са Православни Християни, но по-душа и сърце са долни гяури и предатели на вярата Христова, криещи се точно зад нея сърбите. И това че се кръстят и аз както се кръстя като влезна в свят Православен Български храм, изобщо няма да ме спре да убивам сърби, паднат ли ми на сгода. А мога да бъда убеден, че Господ ще ми даде този реванш, сила и ярост да го сторя това необходимо дело, като допусне ред събития още да се случат в България, за да се опомни и последният изпаднал Българин, че с такива ниско образовани съседи, нищо добро няма да видим. След сърбите да се готви световният синедрион, които си въобразява че ще се изживява на Господ, като предпределя съдбите на хората в тяхна угода. Колко милиарди човешки съдби е съсипал, със своите си станинщини. Но тези съсипани човешки съдби, имат все пак потомци, и тези потомци, успеели да ги спечели човек за каузата на роба, като им отвори най-неубузданото и животинското в душите им! че страшно ще става за мръсните чифути по-света. Това е мисъл на потребител с акаунт Георги НЗ от форума на Войните на Тангра, втората част, а първата част е моя мисъл. Предвид резервите си към тази организация. Но мисълта на този човек, е най-вярна и истинна в този случаи. И ми харесва като мисъл."ОТ ОНГЪЛА ДО МАЛА ПРЕСПА! ОТ ОХРИД ДО БОЛГРАД, БЪЛГАРИ ЖИВЕЯТ, И КОИТО ИСКА ДА СЕ ЧУВСТВА НЕЩО ПО-РАЗЛИЧНО ОТ БЪЛГАРСКОТО! ИМА ПРАВО ИЛИ ДА УМРЕ, ИЛИ ДА ОТИДЕ ДА ЖИВЕЕ КЪДЕТО СИ ИСКА, НО ДА НЕ Е САМО ТУК В БЪЛГАРИЯ! КАЗАХ."
« Последна редакция: Май 29, 2012, 20:29:11 от Hatshepsut »

Неактивен МИГ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 488
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #10 -: Август 24, 2007, 15:04:43 »
Те казват, че не е нужно да пропагандираме национализъм, защото всеки от тях знае кой е Ванчо , кой е Левски.Това ми направи най-силно вшечатление!
Why don't you all f-fade away (Talkin' 'bout my generation)
And don't try to dig what we all s-s-say (Talkin' 'bout my generation)
I'm not trying to cause a big s-s-sensation (Talkin' 'bout my generation)
I'm just talkin' 'bout my g-g-g-generation (Talkin' 'bout my generation)

Неактивен МИГ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 488
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #11 -: Август 26, 2007, 18:35:32 »
Ето едно също така  добро, според мен!!

http://www.vbox7.com/play:eedb5685
Усташи - Crna legija

Србинот бега од усташа како гявол од тамян!!! :D :D :D :D
« Последна редакция: Август 16, 2014, 17:57:23 от Hatshepsut »
Why don't you all f-fade away (Talkin' 'bout my generation)
And don't try to dig what we all s-s-say (Talkin' 'bout my generation)
I'm not trying to cause a big s-s-sensation (Talkin' 'bout my generation)
I'm just talkin' 'bout my g-g-g-generation (Talkin' 'bout my generation)

Неактивен Спартак

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 318
    • БНС
  • Зодия: Capricorn Capricorn
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2007, 20:08:03 »
Сърбе на върбе! Гърците на кол!

Неактивен Сит

• Hero Member
  • Публикации: 1109
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2007, 20:53:29 »
Бих искал да попитам форумците какво им е отношението към нашите западни съседи.

И ако могат да обяснят защо то е положително или отрицателно.

Също така погледнете този материал и коментирайте:
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-12-09&article=170949

Какво мислите за техните най - големи съюзници - Русия.
Сръбско-Българската война най-добре показва какво мисля за тях.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1653
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2007, 21:09:17 »
сръбкини:
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/sklaw/MILICA20I20SERBIAN_GIRL1.jpg

жената на Арканус - Цеца

http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/sklaw/4m14ow2.jpg

циганската сватба на Арканус

Редактирано от модератор: Подмяна на невалиден линк с валиден.
« Последна редакция: Май 29, 2012, 20:31:58 от Hatshepsut »

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf