Петкане, крайно време е да се вгледаме в самите себе си и да престанем да се извиняваме с другите. На нас все някой ни е виновен. Ами виж дори и гърците - колкото и да са зле уж, все са по-добре от нас, оправят се хората, пък ние все мрънкаме като вдовици за х.й!
Конкретно за Първата и Втората световна война сме си виновни самите ние, като и лошите обстоятелства. Просто не сме направили необходимата пълна преценка.
Иначе Германия и Франция са срещу приемането на Турция в ЕС. Ако бъде приета, това ще е под натиска на САЩ, но се съмнявам, защото Турция върви към реислямизация и си влошиха отношенията с американците. После, има дипломатически език, не приемай всичко за чиста монета. Засега Турция е безкрайно далеч от ЕС, толкова далеч, че по-скоро ще се откажат самите те.
Конкретно за Първата и Втората световна война сме си виновни самите ние, като и лошите обстоятелства.
"Лошите обстоятелства" не са продукт на обществена дейност,а на конкретна политика,за която едва ли може да бъде упрекнат българския народ.Съпоставими със съвременността,тези обстоятелства от миналото са апроксимирани в матрицата на времето,но според мене е несериозно да се търси вина в народа заради неговия вот,защото,колкото и да е наивен,този вот е продиктуван от някакви надежди за добро бъдеще.Винаги след изборите управляващите подменят този вот,измамвайки дори собствените си избиратели.
Ето защо е спорно да се говори,че самите ние имаме някаква "вина" за случващото се.
Бунтовете в Гърция са нещо,което е невъзможно у нас,защото гърците знаят,че губят удобствата си на досегашния си начин на живот,а у нас е абсурдно да се говори за това,тъй като да се говори у нас за някакви за "удобства" е просто смешно.
Ние сме загубили способността си да изпитваме усещането,че сме нация,че сме някакво обществено цяло,не можем да поставим някакъв национален идеал за обществена дискусия-референдум или национален митинг,който да е толкова грандиозен и обединен като воля и мнение,че да има някакъв последващ политически резонанс.
Що се отнася до Турция-това е един много сериозен политически играч с активна и умна дипломация,която е ръководена САМО от национални интереси за разлика от външната политика на нашата страна.
Реислямизацията е сериозен проблем,който застрашава не само България,а и целия свят така,както и имперската амбиция,наречена глобализация.
Лично аз съм песимист по отношение на доброто бъдеще на България,поради отсъствието на реални политически играчи-управляващи и опозиция,които да представляват изразено ляво и дясно пространство.Това е закономерна необходимост за едно демократично общество.
Управляващите и опозицията в България могат да се оприличат на един клуб,в който всички членове знаят много добре какъв е този клуб и спазват правилата му,а "разнообразието" сред участниците е такова,че едните се обръщат към председателя на този клуб с обръщението "другарю",а други с "господине".
Този "председател" е ...
Кой мислиш,че е?
Според мене това е олигархията,управляваща,обогатяваща се,убиваща всичко добро.