Автор Тема: Религията на Българите преди християнството - ЗОРОАСТРИЗЪМ  (Прочетена 32888 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 287
  • Country: it
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
на практика няма никакви сведения за българите от преди Христа. Камо ли за българи зороастристи!!!
Нека подхождаме сериозно към нещата !!!

Неактивен Siegfried

• Registered user
  • Hero Member
  • Публикации: 1920
  • Country: bg
  • Browser:
  • Firefox 35.0 Firefox 35.0
знака на зороастризма е

Y
а на тангризма -

IYI
Двете религии са възникнали и отговарят на българския мироглед. А не на семитския! Така че - да зороасризма СЪЩО е бъ;лгарска религия
а зороастър е Българин!

По - голяма глупост от това че Българите били изповядвали циганската/тюркска религия Тангризъм не бях чел, наистина поста е писан отдавна, но вече има редица  исторически и археологически ДОКАЗАТЕЛСТВА, че българите НИКОГА не сме изповядвали ТЮРКСКАТА религия Тангризъм, освен това не е намерен нито един писмен източник, нито плоча,  колона,  камък, или каквото и да е на което да е написано името Тангра, или това, че ние БългАРИте сме изповядвали, или изповядваме тази ТЮРКСКА религия !
Тангризмът беше целенасочено наложен (на подкупната и зависима от русия българска историческа наука), като религия от руснЯците, за да може руснЯците да ни определят(и обиждат), че сме ТЮРКСКИ и НОМАДСКИ народ, и за да не търси никой истинските корени на предците ни на територията на древна Персия !

Освен това НИКОЙ до ден днешен НЕ е доказал на 100%, какво символизират древните български руни - I Y I ,  затова е абсолютно грешно, неправилно и НЕВЯРНО да се твърди,  че тези три рунически знака били обозначавали - ТЮРКСКАТА религия Тангризъм !!! 
Да ЖИВЕЕ 9-ти ЮНИ, да ЖИВЕЕ Цанков !
Истинският БългАрски Химн Шуми Марица;
http://www.youtube.com/watch?v=yz9XoCmx1IA
"Аз" - Дарий, Цар Велик, Цар на Царете, Цар на много народи, син на Хистасп, Ахеменид, Персиец, син на Персиец, Ариец от Арийския род !
https://www.youtube.com/watch?v=AHiDrOGDW-s
Българио, за тебе тѣ умрѣха, една бѣ ти достойна зарадъ тѣхъ, и тѣ за тебъ достойни, майко, бѣха !

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2822
  • АРИЕЦ
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Виж сега, по този въпрос има много тези. И не се нарича Тангризъм, а Тенгрианство - Това не е тюркска религия. Турците обичат да си присвояват неща, които не са техни като почнем от литературата - персийска, арабска и т.н. Минем през монголите (които също не са турци) и дори в ютуб има зловещи войни между монголи и турци, като монголите ги обвиняват че им крадат историята и т.н. Турците са като макетата, готови са да изкарат целия свят, че е техен, дори наскоро Ердоган каза че турчин открил Америка. :mad:

Неактивен Siegfried

• Registered user
  • Hero Member
  • Browser:
Нямам желание да споря точно с теб, или с идеологическите си другари, но последно време доста независими(от болшевишката ни псевдо наука) Историци и Археолози   доказаха, че българите никога не сме изповядвали, нека го наречем - култа към Тангра, и никъде в нито един намерен български, или чужд писмен източник не е намерено доказателство, нито надпис, или книги  в които да се описва, или твърди че българите изповядваме точно тази слънцепоклонническа религия. Вече на 100% е доказано, че Българите сме слънцепоклоннически, арийски народ и учените клонят към това, че най - вероятно сме Митристи, или Зороастристи, но с религията на така наречения бог Тангра, българите нямаме нищо общо !
Относно турците е така,  ясно е че циганин без род и история(каквито са турците), краде отвсякъде по нещо, за да бъде и той нещо в лицето на идните си поколения,  за да не лъсне голия тюрко-мангалски гъз, който е без някаква собствена  история,  обичаи и тн и тн.! 

Виж сега, по този въпрос има много тези. И не се нарича Тангризъм, а Тенгрианство - Това не е тюркска религия. Турците обичат да си присвояват неща, които не са техни като почнем от литературата - персийска, арабска и т.н. Минем през монголите (които също не са турци) и дори в ютуб има зловещи войни между монголи и турци, като монголите ги обвиняват че им крадат историята и т.н. Турците са като макетата, готови са да изкарат целия свят, че е техен, дори наскоро Ердоган каза че турчин открил Америка. :mad:
"Аз" - Дарий, Цар Велик, Цар на Царете, Цар на много народи, син на Хистасп, Ахеменид, Персиец, син на Персиец, Ариец от Арийския род !
Българио, за тебе тѣ умрѣха, една бѣ ти достойна зарадъ тѣхъ, и тѣ за тебъ достойни, майко, бѣха !

Неактивен Siegfried

• Registered user
  • Hero Member
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 58.0 Firefox 58.0
Каква била вярата на Българите, ами вярата на българите е МИТРАИЗМА, а след това ЗОРОАСТРИЗМА !

Религиозният комплекс Мадара е олицетворение на древният ни български БОГ Митра !

В персийската митология бог Митра е син на богинята-майка Анахита и върховния бог в зороастризма Ахура /Аура/ Мазда. Анахита ражда Митра в една пещера - от там и митреумите са в скални пещери. Такива в България вече има открити над 20.

Митра е бога на огъня и слънцето, това божество е родено от скалата още по времето, когато Индийците и Иранците са имали общи богове, затова култовете на Митра са оцелели както в Персия, така и в Индия.

В Индия Митра се нарича Майтри, по - късно Майтрея, след това Майдар – Ма-Й-дар, ние бългАРИТЕ сме го наричали – Мадар !!!
Има цяла област в днешен Афганистан(територия на великата Персийска Империя) която се нарича Мадар , или МИТРА !
На скалния релеф там(тамошния Мадарски конник ) може да се види (същият като нашият на Мадара) конник, лъв, куче и копие което пронизва лъва. Това нещо и там до ден днешен се нарича Мадар/МИТРА !!!

При Иранските/Персийски народи РУБЛАДЖИЙО,  Конят е символ на Слънцето, кучето е символ на луната, а лъвът е символът на хтоничните земни сили, които възпрепятстват доброто.

Митра/Мадар..., възседнал СЛЪНЦЕТО(коня) и следван от луната(кучето), убива с копието си (лъва)злото.........................

Мадар-а е Митраистко светилище - храм , или храм на бог Митра, а на скалата е изобразен РОДЕНИЯТ от СКАЛАТА - бог Митра, това доказаха и стотиците наскоро намерени амулети на БОГ Митра -  във и около българското светилище (на бог Митра) в Мадара, но до момента, РУСОРОБСКИТЕ ни псевдо- учЕни,  все още "не знели", какво точно символизира..., представлява............... конникът на СКАЛАТА на Мадара, или Мадар-ския конник !  :lol:

PS Конската опашка, която по същество е вексилуид, а не знаме, е стар Ирански(a НЕ тюркски)Арийска символ. Споменава се за пръв път в “Авестата”- сборник с древни ирански предания, събрани от Заратустра в VII в.пр.Хр. Използването и е свързано с почитта към божеството – конник !

А както разбрахме отгоре - Коня е символ на СЛЪНЦЕТО, или конската опашка е СИМВОЛ на СЛЪНЦЕТО, или СИМВОЛ на върховния БОГ на древните бългАРИ !!!

..., в последствие конската опашка е заимствана от тюрките и монголите, факт който УЖ подвежда много учени да я смятат за тюркско, или монголско изобретение, нашите комунистически РУСОРОБСКИ "учени" обаче не бяха подведени, а манипулативно и целенасочено промениха историята ни, за да угодят на господарите си от МОСКВА измислиха тази гнусна лъжа, за да напишат съветската ЛЪЖА и в българските ни ученбиците  по История, че бългАРИте не сме ВЕЛИК и ДРЕВЕН АРИЙСКИ народ, а сме били тюрки, тоест тюркски народ, който почитал тюркското божество - Тангра ?!?  :lol:  :lol:  :lol:
« Последна редакция: Март 08, 2018, 21:00:02 от Hatshepsut »

Неактивен Sirows

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2199
  • Country: 00
  • Browser:
  • Chrome 62.0.3202.97 Chrome 62.0.3202.97
Какав била вярата на Българите,  :lol: ,  РУБЛЕНе, наистина ли ми задаваш този въпрос   :lol: ......,  ами вярата на българите е МИТРАИЗМА, а след това ЗОРОАСТРИЗМА !

Не знам дали знаеш но около 1100г. изповядваме съвсем друга религия.
За зороастризъм и българи, няма никакви източници, само измислици на леко странни хора. Ако изповядваме тази религия то къде са и : храмовете, свещениците, свещените книги и т.н. ?
Сетих се чер в Сирия има хора изповядващи още тази вяра и от ИДИЛ ги направиха на нищо без време. Оказаха се страшно келяви и негодни даже да се защитят. Аз не искам да съм от тази вяра и не съм, па и баба ми не беше и дядо ми и той.

Неактивен Siegfried

• Registered user
  • Hero Member
  • Browser:
Не знам дали знаеш но около 1100г. изповядваме съвсем друга религия.
За зороастризъм и българи, няма никакви източници, само измислици на леко странни хора. Ако изповядваме тази религия то къде са и : храмовете, свещениците, свещените книги и т.н. ?
Сетих се чер в Сирия има хора изповядващи още тази вяра и от ИДИЛ ги направиха на нищо без време. Оказаха се страшно келяви и негодни даже да се защитят. Аз не искам да съм от тази вяра и не съм, па и баба ми не беше и дядо ми и той.

Неграмотен мангал, едни от най - великите учени, историци, археолози и антрополози, заключиха че Заратустра най - вероятно е БЪЛГАРИН, не само защото е роден в Българският град БАЛХ, само ти ли не си чувал за това РУСКИ ПОМИЯР леещ от сутрин до вечер РУСКА АНТИБЪЛГАРСКА ПРОПАГАНДА във форума  !? 

В предишния пост за какво ПАК си играх да ти описвам, коя и къде е изповядвана религията на НАС БЪЛГАРИТЕ(вас славяните не ви знам каква религия изповядвате), но кажи за какво отново си играя да ти описвам тези иначе общоизвестни факти, заради твой въпрос (който НЯМА НИЩО ОБЩО с ТЕМАТА) описвам ти всичко това,  а в следващият ти пост, ти изсираш - къде се била изповядвала тази религия от НАС  българите, нали ти описах, коя е религията и къде са местата където е изповядвана религията ни,  ти наистина си ДЕБИЛ, но не просто дебил , ти  си малоумен, прост и неграмотен русоробски ДЕБИЛ !!!

Неактивен Sirows

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
Неграмотен мангал, едни от най - великите учени, историци, археолози и антрополози, заключиха че Заратустра най - вероятно е БЪЛГАРИН, не само защото е роден в Българският град БАЛХ, само ти ли не си чувал за това
Да голям българин е бил Зороастъра. Има един такъв сега се лекува в Карлуково, да не говориш за него. А великият учен дето го е открил това - и той пациент на психиатрията.
И накрая ако не знаеш: българите от 1100г. са православни християни.
« Последна редакция: Март 08, 2018, 20:45:18 от Sirows »

Неактивен Siegfried

• Registered user
  • Hero Member
  • Browser:
НА 100 % съм убеден, че ти не знаеш кой е ЗОРОАСТЪР !!!Руска подметко ти пита ли ме каква е религията на българите, пита  ме, отговорих ли ти, отговорих ти. Това че си изключително прост и неграмотен рубладжия и не знаеш, че за Зартустра има доста сериозни предположения, че  е от българския РОД, че е българин ! Това, че не знаеш истинската  Историята на България, нито знаеш какъв е произходът на нас българите, нито някога си чувал, или чел, защото си неграмотен, каква е истинската религия на нас българите, това мурзик е известно на всеки в този форум !!!  :lol: 

МРЪСНАта  РУСКА история която ти ни грухкаш тук от години, е РУСКАТА АНТИбългарска манипулативна история наложена ни от Азиатския ОКУПАТОР,  създадена в Кремъл за да УНИЖАВА нас бългАрите, за да НЕ знаем истинската си история ! А ти си славянин с РУСКО самосъзнание, а НЕ българин, запомни го това и не обиждай повече  нас българите, като се определяш за един от нас  !

Я кажи  ти кланяш ли се на РУСКИЯ патриарх и той за теб духовен водач и твой Патриарх ли е ли е ? 

РУСКИЯ Патриарх  Кирил водач и глава  на БЪЛГАРСКАТА православна църква ли е, НЕ говоря за вашата славянска-АНТИбългарска църква, а за БЪЛГАРСКАТА православна църква !?   

Да голям българин е бил Зороастъра. Има един такъв сега се лекува в Карлуково, да не говориш за него. А великият учен дето го е открил това - и той пациент на психиатрията.
И накрая ако не знаеш: българите от 1100г. са православни християни.

Неактивен Sirows

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
НА 100 % съм убеден, че ти не знаеш кой е ЗОРОАСТЪР !!!Руска подметко ти пита ли ме каква е религията на българите, пита  ме, отговорих ли ти, отговорих ти.
Не ми отговори, а ме излъга. Никой не знае на практика каква е била религията на някогашните българи. На нас днешните от 100г. е източното православие и слава Бога за това.
Защо трябва да се покланям на руският патриарх, какви въпроси само задаваш а ? Има си Бог на когото хората да се покланят.

Неактивен Siegfried

• Registered user
  • Hero Member
  • Browser:
Руска МИШКО, нали от седмица плачкаш, защо В. Симеонов така лошо (постави на място руският помияр и агент на КГБ) се отнесъл към някакъв помияр Киро златният часовник, партиарх на рАсия и какво общо има руското православие с БЪЛГАРСКОТО и какъв е Киро златното часовниче на българските православни и на българската православна църква, сподели РУСКО мишленце  ? 

ТИ НЕ МОЖЕШ ДА ЗНАЕШ, ДАЛИ СЪМ, ТЕ излъгал за вярата на Българите, когато арийските ни предци са живяли в бащината ни земя - Персия, защото ти не си прочел и един ред,  за тази част от БЪЛГАРСКАТА история, четеш ли руска мишко !? :laugh-1:

Не ми отговори, а ме излъга. Никой не знае на практика каква е била религията на някогашните българи. На нас днешните от 100г. е източното православие и слава Бога за това.
Защо трябва да се покланям на руският патриарх, какви въпроси само задаваш а ? Има си Бог на когото хората да се покланят.

Неактивен Петкан

• Registered user
  • Veteran
  • Публикации: 8699
  • България преди всичко!
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 65.0.3325.162 Chrome 65.0.3325.162
    • http://www.spletnik.ru/avatar/2000/1831.jpg?908
FELDMARSCHALL [12|Мар 07:48 pm]:   мишокът е с перманентен бан от Калоян, нека уважим паметта му да не се обръща в гроба. мишокът вреди на форума и не спомага за повишаване на активността с глупостите и провокациите, които върши !

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf