• Кой посяга на моята България?! 5 0 5 1
Currently:  

Автор Тема: Кой посяга на моята България?!  (Прочетена 146647 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sekirata

• А.Х.Т. sekirata cekupama
  • Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1655
Re: Кой посяга на моята България?!
« Отговор #1590 -: Декември 07, 2019, 17:39:27 »

ПОВАЛЕНА НЕ СЪМ

Повалена не съм, зле мислиш, грешиш,
ти искаш себе си да утешиш!
Няма да вия, няма да плача,
няма да чакам тебе и здрача!
За любовта си аз ще се боря,
ще се боря, докато съм жива,
а ти остани си със твоята мила!

поезия А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1591 -: Декември 07, 2019, 17:42:24 »
ЗАЩО ЛИ?

поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1592 -: Декември 07, 2019, 18:09:33 »

УБИЙСТВОТО

Валеше като из ведро не типично за селото, в което се беше скрила Калина при свои близки. Всичко се движи по план така както тя беше решила и сега остана най страшното. Убийството. Никога не е убивала и животно, на мравката път правеше.Имаше вътрешно усещаше, че няма сили за това убийство, но трябваше…! Знаеше, беше и доказано във времето, че или тя или той - това е, но по лошото беше, че той искаше и смъртта на дъщеря им. Ще и казва някой си, че имало други начини. Има ама няма. Няколко пъти живота и висеше на косъм, както и този на дъщеря и. На римския папа да се оплаква все тая, никой не го интересува, лични проблеми били. Такава е държавата, чака се да има убит, нещастен случай, изобщо смърт, а и тогава нещата се потулват. Или се разследват с години. Накрая който е имал пари той печели. Нищо ново под слънцето. Калина покри добре с одеяло дъщеря си, която спеше дълбоко. Беше се погрижила момичето нищо да не знае. Наметна се с мушамата и излезе в големия дъжд. Постоянно  си повтаряше дано и върви по вода. Беше твърдо решена, та нали затова дойде чак до тук далече от града в който оня изверг живееше. Той бе причината да напуснат града с дъщеря си, да ходи по къщите сега. Тя ще е причината той да напусне този свят. Знаеше правилата на Господ, че никой няма право да посяга на чужд и свой живот, но тя беше простосмъртна-грешна, като всички хора. Нямаше време да чака. Какво да чака? Възмездие? Та с какво би я огряло това възмездие след всичко, което и бе причинено. „Вълкът му е дебел врата, защото сам си върши работата“ - това не го е измислила тя. Не се страхуваше, но адски бързаше и тази припряност можеше да и попречи. Стигна до мястото, където той трябваше да дойде, така се бяха разбрали. Беше му обещала и парите останали и, както и документите. Гаврил беше адвокат и нямаше как да го излъже. Затова не мислеше да шикалкави. Ако се обърнат нещата срещу нея, а той би я убил с удоволствие, дори и тогава никой не трябваше да знае кое, защо и как. Дори дъщеря и.
Една тъмна сянка се появи между дърветата до брега на реката. Калина разпозна самият Дявол в образ на човек.
-Калина, заради нас ли е този порой?
Калина мълчеше, не искаше да се чува гласът и . Беше подозрителна и му посочи близкото дърво. Подслониха се под дървото и се гледаха право в очите. Очите му искряха. Калина усети студ и хлад, но трябваше да намери сили. Извади из под шубата белите листи и двата плика с пари. Той се нахвърли върху тях, като звяр.
-Защо са два, аз имам дял и от вилата?
-Вилата я прехвърлихме на дъщеря ни, не помниш ли?
-Не помня  и не искам да помня! Къде е това курве?
-Аз съм тук и то за последно, каквото имам и мога ти го нося, само ни остави на мира.
-Няма да ми се измъкнете и двете ще ви свърша по такъв начин, дето изобщо се не сещате. Стовари юмрук върху главата на Калина и тя се олюля. Листите и парите се разпиляха, Калина се свести и напипа под шубата камата подарък от дядо и преди да умре. Насочи острието към тила на мъжа, така както се бе навел да събира парите  и листите. Гаврил ненадейно се обърна и хвана Калина за ръката, зави като куче. Започна борба, Калина нямаше шанс. Риташе го в слабините, бореше се с все сила. Изведнъж просветна светкавица и се чу страшен гръм, дървото до тях се разцепи на две и част от него падна върху тях. Последното което Калина видя бяха звезди, много звезди. Една звезда светеше с образа на  дъщеря и. Протегна ръце към звездата. Така Калина замря. На сутринта се събуди в някаква стая. Около нея сноваха лекари и медицински сестри. Човек с папка чакаше в ъгъла на стаята.
-Къде е дъщеря ми?
-Спокойно, дъщеря ви е добре и  чака в коридора да я извикат да ви прибере. Размина ви се, но той, той вече го няма.
Калина си отдъхна, погледна през прозореца небето и си каза на ум - Имало Господ!

разказ на А.Х.Т.sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1593 -: Декември 15, 2019, 15:54:05 »
С ПРАВО НЕ ГЛЕДАХ РЕДОВНО ДЕТСКОТО -"МАСКИРАНИЯТ ПЕВЕЦ" ПРИКЛЮЧИ! ЗА ВСИЧКИ РОЗАТА- ЖАНА Е ПОБЕДИТЕЛКАТА. МИХАЕЛА МАРИНОВА, ДОКОГА ПОД КРИЛОТО НА САНЯ АРМУТЛИЕВА

САНЯ  АРМУТЛИЕВА, МНОГО ЛОШ ЧОВЕК СИ,

НЕ САМО ЗАЩОТО ЕДНО ВРЕМЕ РЕЗВЕДЕ

ГОЛЯМАТА НАША ПЕВИЦА КАМЕЛИЯ ТОДОРОВА,

НО ИГРАЕШ МРЪСНИ ИГРИ,

ЗАЩОТО ТИ СИ НЕЧИСТА!

ЗЛОПАМЕТНА СИ,

МАЧКАШ ЖАНА БЕРГЕНДОРФ,

ЗНАЕ СЕ ЗАЩО.

ТИ Я СЪЗДАДЕ, НО НЕ ТЕ СЛУШКА, НАЛИ?

КАКЪВ Е ЗАЛОГА  ДА  ПРОДУЦЕНТИТЕ

ДА СПЕЧЕЛИ ЛЮБИМКАТА НА САНЯ -

МИХАЕЛА МАРИНОВА?

ДА ИМА СЛЕДВАЩОТО /ОСМО/  - КАПКИТЕ, КАКТО МАГИ  КАЗА!

САНЯ ЛИ ПАК ЩЕ Е В ЖУРИТО НА СЛЕДВАЩИТЕ КАПКИ

И КОЙ ЩЕ ВИ ГИ ГЛЕДА, КАТО СЕ КУПУВАТЕ?!

ИЛИ ЛЮБОВНИЦИТЕ, САНЯ, ТИ ПЛАЩАТ?

ТО МАГИ ХАЛВАДЖИЯН И БРАТ МУ ТЪРСЯТ ИЗГОДА,

НИЩО ЧЕ СИ ИМАТ ПАРИ

И БОГАТ НАСТАВНИК ...ТА И ОТВЪН.

КАК СЕ ПРАВЯТ МАСКИ ЗА МИЛИОНИ?!

ЖАНА ,НЯМА КАКВО ДА ВИ ДАДЕ, НАЛИ,

НО Е УНИКАЛЕН ГЛАС И

РОЗАТА - ЖАНА БЕРГЕНДОРФ Е НОМЕР ЕДНО!

БЪЛГАРСКА ЗАВИСТЛИВА НАЦИЯ,

СРЯЗАХТЕ ЖАНА И ЗА ЕВРОВИЗИЯТА,

А ТЯ ПЯ ПРЕВЪЗХОДНО И ТАМ!

ВИКИ-ВИКТОРИЯ ГЕОРГИЕВА  СЕГА КАК ЩЕ СЕ ОЛЕЕ

НА ЕВРОВИЗИЯТА Е ПОВЕЧЕ ОТ ЯСНО!

НЕ МИ СЕ МИСЛИ, ТЯ НЕ Е ЗА ТАМ!

ЧЕ ТО КРИСИЯ ПЕЕ ПО-ДОБРЕ ОТ ВИКИ И МИХАЕЛА  МАРИНОВА.

ДРУГ Е ВЪПРОСЪТ ,ЧЕ ВСЕ ПАК Е ДЕТЕ, ВСЕ ОЩЕ, ДЕТСКИ ГЛАС.

КОЕ Е НАЙ-ВАЖНОТО ЗА ЕДИН ИЗПЪЛНИТЕЛ?

ДА МОЖЕШ ДА ПЕЕШ ИЛИ ДА СЕ РОВИШ В ПОРОЦИТЕ МУ,

СЛЕД КАТО СИ ГО ОТКРИЛ СЛЕД ВРЕМЕ НА ИНАТ ДА ГО МАЧКАШ?!

И ДА СЕ ИНАТИШ И НАЛАГАШ КАТО ПРОДУЦЕНТКА,САНЧЕ?!?!

АМИ ЖАНА Е С ХАРАКТЕР, НЕ Е МИШКА ,

НЕ Е ДРЕСИРАНО ЖИВОТНО,

КАТО ТВОЕТО МИШЛЕ И ДРУГИТЕ ТИ ПЕВИЧКИ1

ГАДНО, КАКТО ВИНАГИ СЪМ ПРАВА!

ТЕЗИ КОНКУРСИ

СЕ КУПУВАТ

И ИМА НЕПИСАНИ ДОГОВОРИ МЕЖДУ ПРОДУЦЕНТИ И ....

МИХАЕЛА МАРИНОВА -МИШЕ, ХАРЕСВАМ ТЕ КАТО ПЕВИЦА, НО НЕ И КАТО ЧОВЕК!

...НО НЕ И КАТО ЧОВЕК!

...НО НЕ И КАТО ЧОВЕК!

...НО НЕ И КАТО ЧОВЕК!

...НО НЕ И КАТО ЧОВЕК!

НЕ ПО ТОЗИ НАЧИН, ДРАГА, ВСИЧКО  Е ВИДНО,

ХОРАТА НЕ ПАСАТ ТРЕВА, ИМАТ УШИ !

Що клипчета в youtube.com за този гарван още преди да му подарят първото място?!
А Розата беше и най-красивата, освен че пее превъзходно и на перфектен английски!

то ккаво ли у нас е както трябва, та някакви конкурси- МАЙНАТА ВИ!

А.Х.Т.sekirata cekupama

ЕТО КАК ПЕЕ ЖАНА БЕРГЕНДОРФ,

не е лигавото мишле на доста влиятелни хора и мъже!

Zhana Bergendorff - Samuray / Жана Бергендорф - Самурай (Official HD)

А.Х.Т.sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1594 -: Декември 15, 2019, 16:04:13 »
ЖАНА БЕРГЕНДОРФ ! НАЙ-КРАСИВА, НАЙ-ДОБРА БЕ ТИ В "МАСКИРАНИЯТ ПЕВЕЦ" И ИЗОБЩО

СРЕД певичките , куклички на Саня Армутлиева, тази зла и отмъстителна жена! Добре си гледат интересите двамата братя и Саня- Ще има осмо-"Като две капки вода", благодарение на Саня и спонсорите на МихаелаМаринова и Виктория Георгиева,която как може да я пускат на Евровизия да излага България?! Ами може, парите всичко могат!

Саня ,аз като вокален педагог мога със сигурност да кажа, че досега имаше само два космически гласа-Кристиян и Жана Бергендорф, но ти им разказа играта и на двата, прогони ги, разсипа ги...За пари, нали? Други да бутнеш. Но хората ти мерят капата, драга! И ако Камелия Тодорова не ти потърси сметка, където остави децата и без баща, Господ си знае работата, само Вие по-младите ще гледате.

"Талантливата Михаела Маринова не скри радостта си от победата и сподели развълнувано: „Благодаря на всички за тази емоция. Зрителите в студиото са толкова зареждащи - пълните ми душата. Гарванът е много благодарен и щастлив. Всеки път се убеждавам, че екипът на това предаване са изключителни професионалисти и искрено им благодаря за всичко. Благодаря за вярата и поканата да участвам. Искам да използвам случая да се извиня на всички мои близки, които се налагаше толкова време да лъжа. Но имах добро оправдание – в момента записвам моя първи албум и всеки път им казвах, че отивам да записвам някоя нова песен за него.“

Лошо момиче си, знаеш, че Жана Бергендорф е по-добрата от двете Ви и пак се фишкаш!

Ето как се радват истински на истинската победителка -

Заелата второ място Жана Бергендорф коментира: „За мен само фактът, че съм тук на тази сцена значи, че съм победител. Много благодаря на продуцентите за поканата – за мен беше едно прекрасно и истинско преживяване. Много беше готино да си под тази маска, свикваш с нея. Признавам, че беше изключително трудно да крия своето участие, най-вече от сина ми.“ Жана също започва своята музикална кариера на сцената на „X Factor“, като печели втория сезон на предаването.

Жана Знае как стават нещата, знае отношението на продуценти, продуцентки, колежки като Мария Илиева, а и на българите към нея след онзи "Биг брадър", но това сме ние българите!

На заветното второ място се класира гласовитата Жана Бергендорф, която бе в образа на Розата. Никой от журито не успя да познае нейния образ, а предположенията бяха за Роберта, Есил Дюран и Михаела Филева. Това не е вярно в интренета навсякъде пишеха-"Жана кърти". А за Михаела Маринова всичко е награсено и коментарите и изказванията, та и гласуването!

„Аз съм Розата. Аз имам бодли, но не наранявам никого. Аз искам само да направя света край мен по-красив”, заяви при представянето си най-загадъчният персонаж в шоуто.

- това е нито много висок, нито много нисък глас, но с голяма плътност. Космически глас Богу угоден!

Най-обективна беше Гала, затова кучето Рачков я гонкаше през цялото време. Гала била с деколте голяяяямо, а Мария на финала особено с какво деколте беше,а? Защо така , а , така сте и с Жана и с такива, които НЕ ВИ БЕНДИСВАТ?!

Мише, яко дъни компютъра, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА, не се ли срамуваш, че ти подариха първото място? Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да си ти първа?!

Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат!

Тази Михаела е кадърна, но не чак толкова -голямо бутане, кой налива пари там? Политик? Мише, яко дъни компютъра, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА, не се ли срамуваш, че ти подариха първото място? Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да си ти първа?! Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат!

НЯМАТЕ ТАКЪВ ГЛАС КАТО НА ЖАНА БЕРГЕНДОРФ НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ, ТЯ Е ВЪРХА! Но много народ и пречи и и завижда,това не са хора, а злобни животни, дори мишлета,като Михаела Маринова! ТИ, ЖАНА, СИ ПО-ДОБРАТА ОТ МИХАЕЛА МАРИНОВА ,НО...виждаш всичко е НАГЛАСЕНО, ИНТЕРЕСИ! Яко дъни компютъра за Мишлето, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА. Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да смаже Жана Бергендорф.

Не по-голям ГЛАС от този на Жана Бергендорф, но си е МИШЛЕ, А ЖАНА НЕ СЛУШКА САНЯ И ...резултата е лош за ПО-ГОЛЯМАТА И ПО-КРАСИВАТА ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! Михаела спри да пееш тъпотии погубваш се у нас и в тази фирма, виж кво сториха с Жана...от злоба и завист! Бягай! Спасявай се, докато не е станало късно.

Моите поздравления,Гала! Ти беше най-обективната в ! ПАНЕЛА, затова и кучето Рачков те хапеше по поръчка. Михаела Маринова -Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт е че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са на мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат! Саня ли обеща следващите "капки", а ,с цената на наградата на Мишлето?!

за детското -Маските... - Тази Михаела е кадърна, но не чак толкова -голямо бутане, кой налива пари там? Политик? Мише, яко дъни компютъра, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА, не се ли срамуваш, че ти подариха първото място? Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да си ти първа?! Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат!

ЖАНА ТИ СИ НАЙ-ДОБРАТА У НАС ЗАСЕГА СЛЕД ЛИЛИ ИВАНОВА! Затова те и режат ,особено онази снобка Саня и мишлето и ,което не е толкова лоша певица, но лош човек! А тази Вики Георгиева ще се олее на Евровизията -предричам, но така е когато всичко е връзки и пари!

Колкото до отнетото ти първо място снощи от "Маскираният певец" всичко доказа,че продуцентите и тези се купуват! Тази Михаела е кадърна, но не чак толкова -голямо бутане, кой налива пари там? Политик? Мише, яко дъни компютъра, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА, не се ли срамуваш, че ти подариха първото място? Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да си ти първа?! Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат! Жана Бергендорф, ти си върха! Но много народ ти пречи и ти завижда,това не са хора, а злобни животни, дори мишлета,като Михаела Маринова! ТИ СИ ПО-ДОБРАТА ОТ МИХАЕЛА МАРИНОВА ,НО...виждаш всичко е НАГЛАСЕНО, ИНТЕРЕСИ! Яко дъни компютъра за Мишлето, това на нищо не прилича вече! Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да смаже Жана Бергендорф.

Михаела Маринова -Мише, яко дъни компютъра, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА, не се ли срамуваш, че ти подариха първото място? Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да си ти първа?!

Михаела Маринова -Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат!

Тази Михаела е кадърна, но не чак толкова -голямо бутане, кой налива пари там? Политик? Мише, яко дъни компютъра, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА, не се ли срамуваш, че ти подариха първото място? Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да си ти първа?!
Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат!
АБЕ НЯМАТЕ ТАКЪВ ГЛАС КАТО НА ЖАНА БЕРГЕНДОРФ НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ, ТЯ Е ВЪРХА! Жана Бергендорф, ти си върха! Но много народ ти пречи и ти завижда,това не са хора, а злобни животни, дори мишлета,като Михаела Маринова! ТИ СИ ПО-ДОБРАТА ОТ МИХАЕЛА МАРИНОВА ,НО...виждаш всичко е НАГЛАСЕНО, ИНТЕРЕСИ! Яко дъни компютъра за Мишлето, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА. Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да смаже Жана Бергендорф.
Не по-голям ГЛАС от този на Жана Бергендорф, но си е МИШЛЕ, А ЖАНА НЕ СЛУШКА САНЯ И ...резултата е лош за ПО-ГОЛЯМАТА И ПО-КРАСИВАТА ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! Михаела спри да пееш тъпотии погубваш се у нас и в тази фирма, виж кво сториха с Жана...от злоба и завист! Бягай! Спасявай се, докато не е станало късно.
Gala s zvezdev I magi
Моите поздравления,Гала! Ти беше най-обективната в ! ПАНЕЛА, затова и кучето Рачков те хапеше по поръчка.Имам пост в жупелблогбеге на латинец за нагласено в това шоу! Михаела Маринова -Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт е че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са на мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат! Саня ли обеща следващите "капки", а ,с цената на наградата на Мишлето?!

за детското -Маските - Тази Михаела е кадърна, но не чак толкова -голямо бутане, кой налива пари там? Политик? Мише, яко дъни компютъра, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА, не се ли срамуваш, че ти подариха първото място? Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да си ти първа?! Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат!

КОЙ МИ ТРИЕ КОМЕНТАРИТЕ? ЖАНА ТИ СИ НАЙ-ДОБРАТА У НАС ЗАСЕГА СЛЕД ЛИЛИ ИВАНОВА! Затова те и режат ,особено онази снобка Саня и мишлето и ,което не е толкова лоша певица, но лош човек! А тази Вики Георгиева ще се олее на Евровизията -предричам, но така е когато всичко е връзки и пари!

Колкото до отнетото ти първо място снощи от "Маскираният певец" всичко доказа,че продуцентите и тези се купуват! Тази Михаела е кадърна, но не чак толкова -голямо бутане, кой налива пари там? Политик? Мише, яко дъни компютъра, това на нищо не прилича вече! НО ЖАНА Е ПО-ДОБРАТА, не се ли срамуваш, че ти подариха първото място? Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да си ти първа?! Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от ЖАНА БЕРГЕНДОРФ! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат! Жана Бергендорф, ти си върха! Но много народ ти пречи и ти завижда,това не са хора, а злобни животни, дори мишлета,като Михаела Маринова! ТИ СИ ПО-ДОБРАТА ОТ МИХАЕЛА МАРИНОВА ,НО...виждаш всичко е НАГЛАСЕНО, ИНТЕРЕСИ! Яко дъни компютъра за Мишлето, това на нищо не прилича вече! Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само да смаже Жана Бергендорф.

А.Х.Т.sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1595 -: Декември 15, 2019, 16:10:55 »

9 ДЕКЕМВРИ - МОЯТ ИМЕН ДЕН, РАДВАЙТЕ СЕ И БЪДЕТЕ С МЕН!

Името Ана означава благодат, милост.

На 9 декември православната църква чества зачатие на св. Анна, майка на Богородица.

Св. Анна се смята за покровителка на брака, семейството, майчинството, закрилница на девиците, вдовиците и бременните жени. СВ.АНА –ПОКРОВИТЕЛКА НА БРАКА

Според библейския разказ Анна и нейният съпруг Йоаким нямали деца близо 20 години. Те били посетени от ангел, който им съобщил, че ще бъдат дарени с наследник.

Анна обещала да посвети детето си на служба на Бог и на 3-годишна възраст Мария била отведена във Втория храм.

Източноправославната църква приема св. Анна през VI век, като тя и Йоаким са наричани свети и праведни богоотци. В Римокатолическата църква едва през XIII век е приета Анна, а официално е канонизирана през 1854 г.

Българската православна църква отбелязва зачатието на св. Анна на 9 декември, а нейната смърт – на 25 юли.

Народът почита деня и като празник на врачките.

Нощта, предхождаща празника, е време на заклинания, прокоби и магии.

През нея магьосници, вещици и врачки най-лесно установяват връзка с дявола, мъртвите и демоните. Те се появяват около огъня като мушици. Затова стопаните палят пред всяка врата огън с тор, ръсят пепел и просо около стопанските постройки.

Момите посаждат пшеница в гърне и топят клонки от вишна или ябълка във вода и ги оставят край огнището. Ако до Нова година пшеницата поникне и клонките се разлистят, момата ще се омъжи през следващата година и то за добър момък.

sekirata 09 dekemvri moiat imen den

sekirata Dnes praznuvam imen den

sekirata Chestit imen den

sekirata Sveta Ana si chestitia

sekirata Jivei za sebe si che starost  ide

От старостта не ме е страх,
смърт достойна си избрах!

Благодаря!

Наздраве, приятели!
Другите ...оставям на Господ!

автор стихове клипове Анита Христова Трифонова sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1596 -: Декември 15, 2019, 16:17:27 »

В "МАСКИРАНИЯТ ПЕВЕЦ" ЖАНА БЕРГЕНДОРФ - ПЕВИЦАТА С УНИКАЛЕН ГЛАС

споделено в коментари отразено -

"Нямате такъв глас като Жана, тя е върха! Жана Бергендорф, ти си върха! Но много народ ти пречи и ти завижда,това не са хора, а злобни животни, дори мишлета,като Михаела Маринова! Ти си по-добрата от Михаела Маринова , но ...виждаш всичко е нагласено, интереси Яко дъни компютъра за Мишлето, това на нищо не прилича вече!  Саня е злобна ,мрази Жана и нови "капки..." обеща само да смаже Жана Бергендорф"

4Не по-голям глас от този на Жана Бергендорф, но си емишле, а Жана не слушка Саня и резултата е лош за по-голямата, по-красивата, по-можещата Жана Бергендорф! Михаела спри да пееш тъпотии погубваш се у нас и в тази фирма, виж кво сториха с Жана...от злоба и завист! Бягай! Спасявай се, докато не е станало късно".

"Моите поздравления,Гала! Ти беше най-обективната в ! ПАНЕЛА, затова и кучето Рачков те хапеше по поръчка.Имам пост в жупелблогбеге на латинец за нагласено в това шоу! Михаела Маринова -Мише, оставаш си мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но не по -голяма от Жана Бергендорф! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш за незаслуженатата награда в "Маскираният певец". Факт е че българите не гледаме какво се и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са на мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева я режат! Саня обеща следващите "капки..."  с цената за първото място на Михаела Маринова?

"Михаела Маринова, мишлето на Саня Армутлиева! Не така! Иначе си много добра певица, но ЖАНА БЕРГЕНДОРФ е най-голямата! И това хората го видяха. Не се ли срамуваш ,подариха ти първото място, за да мачкат Жана?! Лош човек си,колкото и Саня!? Факт че българите не гледаме какво и как се пее, а какви пороци има певичката, е, твоите са мишле! Жана е върха, но заради такива като тебе и Вики Георгиева режат Жана Бергендорф! Вики ще се олее на Евровизията, но някой е платил тя да бъде там. Михаела , Голямо бутане ти правят, кой налива пари? Политик? Мише, яко дъни компютъра, това на нищо не прилича вече? Саня е злобна бабичка ,мрази Жана и нови капки обеща само гарванът да е първи?! Срам ме е заради теб, а Викито няма да стигне далече с тези връзки и посредственост.

Михаела Маринова -Чак пък велика! Ха, ха!Нагласена работа.Тук май само положителни коментари допускате? А защо в интернета изобщо не е качен записа и се трие на Излял е Делю хайдутин" в изпълнение на Жана Бергендорф!Ей, аман от тези връзки"

"Талантливата Михаела Маринова не скри радостта си от победата и сподели развълнувано: „Благодаря на всички за тази емоция. Зрителите в студиото са толкова зареждащи - пълните ми душата. Гарванът е много благодарен и щастлив. Всеки път се убеждавам, че екипът на това предаване са изключителни професионалисти и искрено им благодаря за всичко. Благодаря за вярата и поканата да участвам. Искам да използвам случая да се извиня на всички мои близки, които се налагаше толкова време да лъжа. Но имах добро оправдание – в момента записвам моя първи албум и всеки път им казвах, че отивам да записвам някоя нова песен за него.“Михаела Маринова, лошо момиче си, знаеш, че Жана Бергендорф е по-добрата от двете .

Ето как се радват истински на истинската победителка -

Заелата второ място Жана Бергендорф коментира: „За мен само фактът, че съм тук на тази сцена значи, че съм победител. Много благодаря на продуцентите за поканата – за мен беше едно прекрасно и истинско преживяване. Много беше готино да си под тази маска, свикваш с нея. Признавам, че беше изключително трудно да крия своето участие, най-вече от сина ми.“ Жана също започва своята музикална кариера на сцената на „X Factor“, като печели втория сезон на предаването.

ЖАНА БЕРГЕНДОРФ ! НАЙ-КРАСИВА, НАЙ-ДОБРА БЕ ТИ В "МАСКИРАНИЯТ ПЕВЕЦ"  и ИЗОБЩО  сред певичките куклички на Саня Армутлиева, тази зла и отмъстителна жена! Добре си гледат интересите двамата братя и Саня- Ще има осмо-"Като две капки вода", благодарение на Саня и спонсорите на МихаелаМаринова и Виктория Георгиева,която как може да я пускат на Евровизия да излага България?! Ами може, парите всичко могат!

Саня ,аз като вокален педагог мога със сигурност да кажа, че досега имаше само два космически гласа-Кристиян и Жана Бергендорф, но ти им разказа играта и на двата, прогони ги, разсипа ги...За пари, нали? Други да бутнеш. Но хората ти мерят капата, драга! И ако Камелия Тодорова не ти потърси сметка, където остави децата и без баща, Господ си знае работата, само Вие по-младите ще гледате.

Жана Знае как стават нещата, знае отношението на продуценти, продуцентки, колежки като Мария Илиева, а и на българите към нея след онзи "Биг брадър", но това сме ние българите!

На заветното второ място се класира гласовитата Жана Бергендорф, която бе в образа на Розата. Никой от журито не успя да познае нейния образ, а предположенията бяха за Роберта, Есил Дюран и Михаела Филева. Това не е вярно в интренета навсякъде пишеха-"Жана кърти". А за Михаела Маринова всичко е награсено и коментарите и изказванията, та и гласуването!

„Аз съм Розата. Аз имам бодли, но не наранявам никого. Аз искам само да направя света край мен по-красив”, заяви при представянето си най-загадъчният персонаж в шоуто.

- това е нито много висок, нито много нисък глас, но с голяма плътност. Космически глас Богу угоден!

За панела - Най-обективна беше Гала, затова кучето Рачков я гонкаше през цялото време. Гала била с деколте голямо, а Мария на финала  с какво деколте беше,а? Защо така , а , така сте и с Жана и с такива, които НЕ ВИ БЕНДИСВАТ,А?

автор А.Х.Т.sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1597 -: Декември 15, 2019, 16:32:00 »

КОЛКО СТРУВА НА ДЪРЖАВАТА ЕДИН ПЕНСИОНЕР,ЕДИН ЦИГАНИН, ЕДИН МИГРАНТ И ЕДИН ПОЛИТИК?!

КОЛКО СТРУВА НА ДЪРЖАВАТА ЕДИН ПЕНСИОНЕР,ЕДИН ЦИГАНИН,
ЕДИН МИГРАНТ  И ЕДИН  ПОЛИТИК?!
И кои от изброените  по горе трябва да гушнат букета по скоро,колкото се може по скоро –познайте!

По плънът  Ран-Ът, планът на баба Меркел,планът  на Ер Доган, планът на ЕС, планът на НАТО…..май много станаха,май всички са?!?
21 ВЕК СМЕ , А СМЕ И В НАТО,в ЕС-дори на дъното,но сме граница ,пазим ЕС ?!?!
Дори помагаме  при условие ,че българите сме отдавна за съжаление и погребение!
И У НАС ВСИЧКО ТОВА СТАВА НА ФОНА НА БЕЗРАБОТИЦАТА
И  ПОКАЧВАНЕ НА ЦЕНИТЕ НА ВСИЧКО В БЪЛГАРИЯ,
НО НЕ В СОФИЯ,АЛОООО….НЕ В СОФИЯ, А  В БЪЛГАРИЯ!!!
СОФИЯ НЕ Е БЪЛГАРИЯ!
ВСИЧКО СЕ МАНИПУЛИРА! ДОРИ РОДИНАТА МИ! НАРОДА.
НЕ ИСКАМ ДА ЧУВАМ ЗА НИКАКВИ ПАРТИИ,
ЗА ПОЛИТИЦИ,ЗА БИЗНЕСМЕНИ,ЗА ИЗБОРИ!
И РЕФЕРЕНДУМА СМАЧКАХА С ПОМОЩТА НА ЧУЖДИЦАТА!
ТОВА СИ Е ЕДИН ВИД ДИКТАТУРА И ГЕНОЦИД,
КОЙТО И КАКВОТО ДА МИ КАЖЕ,ТОВА Е !

ЕДИН МИГРАНТ ПОЛУЧАВА ПОВЕЧЕ ОТ МОЯТА ПЕНСИЯ В МОЯТА РОДИНА,
КЪДЕТО ЦЯЛ ЖИВОТ СЪМ РАБОТИЛА, А ТОЙ ЛЕЖИ И ПРАВИ БЕБЕТА У НАС,
КАКТО И ЦИГАНИТЕ НИ. НОАНАШИТЕ ДЕЦА ГИ ПОБОЛЯВАТ
ИЛИ ПРИНУЖДАВАТ ДА НАПУСКАТ БЪЛГАРИЯ?!

DebianBuster написа:

"познайте!" - ми, авторите на подобни словоизлияния

sekirata - НАЛИ СМЕ ДЕМОКРАТИЧНА ДЪРЖАВА ОТ ЕС, НАТО... И ВСЕКИ ИМА ПРАВО ДА ИЗРАЗЯВА СВОЕТО МНЕНИЕ ПО ДАДЕН ВЪПРОС? СВОБОДА НА СЛОВОТО,ПЕЧАТА, МЕДИИ...така ли беше?

ИЛИ КОГАТО НА НЯКОИ НЕЩО НЕ ИМ ИЗНАСЯ ЗАПОЧВАТ ДА ОПОНИРАТ БЕЗМИСЛЕНО И ДА СЕ ДРАКАТ И ТО ОТ СЪМНИТЕЛНИ ПРОФИЛИ!

АМИН,БЪЛГАРИЙО!
АМИН ,НАРОДЕ!

автор стихове клипове А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1598 -: Декември 15, 2019, 16:45:00 »

142 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА ПЛЕВЕН -10 ДЕКЕМВРИ 2019

10 декември 1877 г. остава завинаги паметна дата в историята на Плевен и България. Падането на Плевен е преломен момент в хода на Руско-турската война 1877–1878 г. Пет месеца градът е арена на ожесточени сражения. Пристигналият от Видин Осман паша се подготвя за битка край  Плевен. Тридесет и пет хилядната османска армия се изправя срещу осемдесет и три хилядната многонационална руска и румънска армии. Направени са три опита Плевен да бъде превзет. Повратен момент от Плевенската епопея се оказва третият щурм за града от 11 и 12 септември 1877 г. Генерал Скобелев превзема двата редута Кованлък и Иса Ага, но след тридесет часа боеве е принуден да се изтегли. Така след три неуспешни опита руското командване взема решение да смени тактиката срещу Осман паша. За командир е назначен руският генерал Й. Гурко. В Плевен пристига и бележитият военен инженер Едуард Тотлебен заедно с част от гвардията на Императора. Обръчът около Плевен се затваря. Блокадната линия е разделена на шест участъка. Прекъснати са всички снабдителни и съобщителни линии. Армията на Осман паша е в капан. Запасите храна са на привършване, няма лекарства и превързочни материали, смъртността се увеличава значително, а с идването на зимата и дървата са на привършване.  Мелниците край Плевен също спират своята работа след изграждането на Тотлебенов вал, с което е спряна и водата. Четиридесет и пет дни продължава пълната блокада на града. Положението в него става тежко. Плевен се превръща в гробница за 40-хилядната турска  армия. Притиснатият Осман паша взема решение да направи опит да пробие блокадата. Пробивът ще се извърши при река Вит. Намерението на Осман паша е да достигне до река Искър и да я премине. Така между него и руската армия ще се формира естествена преграда. Избраната посока е София, за да се присъедини към отрядите, натоварени със задачата да защитават Западните Балкани. На 10 декември 1877 г. турската армия прави отчаян опит да разкъса блокадния обръч и да напусне града по посока – София. Осман паша започва боя с последна надежда за успех, той няма какво да губи. Настъплението на турската армия е стремително и успешно, пробити са двете линии на руската отбрана. С усилията на полковете от Гренадирския корпус на руската армия, атаката на турската армия е спряна. Частите на Осман паша са отблъснати към реката. Така при моста на река Вит се слага финал на петмесечната плевенска епопея. Осман паша обявява пълна и безусловна капитулация и в 14 часа се предава на ген. Ганецки с 40 000 армия и 77 оръдия.
Осман паша при цар Александър ІІ в Плевен

Радостта на руската и румънската армия е голяма. Улиците на Плевен се изпълват с народ от града и околните села. Всеки иска да посрещне освободителите. Един съвременник пише „…даже вестта за сключване на Санстефанския мир не бе посрещната в Русия с такъв възторг и радост, както вестта за падането на Плевен“. На 11 декември 1877 в Плевен пристига руският император Александър II. В къщата на Иван Вацов руският император приема пленения Осман паша. Победата при Плевен е преломен момент в цялата война. Руската армия преминава проходите на Стара планина в много тежки зимни условия, като при Шейново и Пловдив османската армия е разгромена, а само месец и половина след победата при Плевен военните действия приключват. На 3 март 1878 г. е подписан Санстефански мирен договор, с което България се връща на картата на Европа.

И до ден днешен за важността на плевенската битка и проявения героизъм ни напомнят уникалният за нашите географски ширини музей Панорама „Плевенска епопея 1877 г.”, внушителният Параклис-мавзолей „Св. Георги Победоносец”, Къща музей „Цар Освободител Александър II”, Къщите музеи и мемориални паркове в Пордим, Гривица, Горни Дъбник, както и многобройните паметници, посветени на загиналите в боевете за Плевен.

10 декември - ОКОЛ ПЛЕВЕН....

https://a.radikal.ru/a12/1912/b9/a519007901f0.jpg

https://c.radikal.ru/c43/1912/52/61f569341102.jpg

https://c.radikal.ru/c13/1912/ae/8292aa016756.jpg

https://b.radikal.ru/b43/1912/e1/90fae8e79729.jpg

https://c.radikal.ru/c12/1912/a6/91c3f880cfe6.jpg

Плевен отбелязва днес 142 години от паметния 10 декември - Ден на Освобождението на Плевен от турско робство и на признателност на гражданите към загиналите за неговото Освобождение. Тържественият ритуал започна с панихида, отслужена от Негови Високопреосвещенства Плевенския митрополит Игнатий, Врачанския митрополит Григорий, Ловчанския митрополит Гавриил в съслужение с висши свещенослужители от Руската православна църква и плевенски свещеници. На паметния ритуал на пл. „Възраждане” присъстваха народни представители от 44-ото Народно събрание на Република България, избрани от 15-и Плевенски многомандатен район, посланици от страните участнички в Руско-турската освободителна война, представители на дипломатическия корпус, областният управител на Област Плевен Мирослав Петров, председателят на Общински съвет – Плевен Мартин Митев, общински съветници, бивши кметове на Плевен, представители на държавни и обществени институции, политически партии, делегации от побратимените Ростов на Дон, Русия, от Плоцк, Полша, от Браила, Румъния, военнослужещи от Българската армия, стотици плевенчани и гости на града. 

https://b.radikal.ru/b20/1912/1f/b1f2da62df9e.jpg

Помнете, знайте и почитайте паметта на тези знайни и незнайни воини, които загинаха, за да ни има нас, вас, вашите деца и внуци, за да я има горда, свободна и независима България! Нека бъде вечна паметта на всички загинали! Нека Бог да пази Плевен и България! Честит празник!”, каза г-н Спартански.
       В памет на загиналите за Освобождението на Плевен бяха поднесени венци и цветя. Присъстващите запазиха и минута мълчание.

На този ден преди  години Плевен Осман паша предава града и гарнизона на руската войска.
Обсадата на Плевен е най-тежката и продължителна битка в хода на Руско-турската война (1877-1878 г.). В нея османските сили задържат в продължение на почти пет месеца град Плевен, обсадени от числено превъзхождаща ги армия на Русия, Румъния и Финландия, като с това забавят руското настъпление в Тракия.Битката за Плевен е решаваща за цялата война, тъй като от победата в това сражение зависи дали руските войски ще продължат по-нататъшното си настъпление в пределите на Османската империя. С падането на Плевен във войната настъпва прелом в полза на Русия.

Рано сутринта на 10 декември 1877 г. части на Плевенския гарнизон предприемат опит да преминат през р. Вит (в района между селата Долни Дъбник и Долна Митрополия). С помощта на навреме пристигнали подкрепления турските части са отблъснати и около 14 ч. Осман паша приема предложената му безусловна капитулация и командваната от него 43 000-на армия попада в плен.

Руско-турската освободителна война (1877-1878 г.) е война между Русия и Турция, довела до освобождаването на по-голямата част от българския народ от османско иго и до възстановяването на българската държава. "

ОБСАДАТА НА ПЛЕВЕН

Том ІІІ: Исторически песни

Плевен града затворено,
затворено на масаре,
на масаре три месеца:
окол него топа пука,
топа пука, пушки гърмът,
окол него руски войски.
Осман паша писмо пише,
та го праща на султана:
"Пратете ми малко война,
че ми война намалела,
намалела, оголела,
оголела, обосела,
пратете ми и топове,
че ми топове изтрошени!"
Султан пише, отговара:
"Немам пушки да ти прата,
нито пушки, ни топове!"

Раненият Осман паша
предава сабята си
на руския ген. Едуард Тотлебен.

"Сто години по-късно в парк-музей “Скобелев” е открита панорамата “Плевенската епопея” в памет на загиналите близо 2000 руски войници, атакували крепостта, отбранявана от Осман паша."

Панорама "Плевенска епопея 1877"

Горда искам да остана
Плевенчанка и Балкана
ако трябва аз ще хвана.
Знам, сама не ще остана.
Има още хора чисти,
с борбени души, лъчисти
помисли и красота
на душата. Любовта
към човека ме крепи,
духът ми силен ще победи!

Вън шепа турски шпиони
напълнихте се с милиони,
обрахте банките ни, нази,
паякът на зло по нас лази!

10.12.2014 - Днес в центъра на Плевен

А за тези наводнения
кой мислите че е виновен?
Аз не искам чужди мнения
от някой мозък болен.
Във Никопол Емел Етем
подпомогна ги с пари
тогава турците....Сега
народ потъва във вода!
Линейките горят,
лекари бият
а знаят думичка една,
че били са малцинства?!
Вън шепа турски шпиони
напълнихте се с милиони,
обрахте банките ни, назе,
паякът на зло по нас лази!

sekirata 10 dekemvri  okol  Pleven

sekirata Okol Pleven topa puka

Обсадата на Плевен, 20.07.1877 г. - 10.12.1877 г.

Премълчаното за битката при Плевен и ген.Скобелев

Окол Плевен -  песен

Окол Плевен, Окол Плевен,
Руси сноват - турци гонат.
Руси го са заградили,
заградили обсадили.

Осман паша Осман паша,
на стол седи книга пише,
писмо пише до султана:
- Ой султане наши царю.

Пратете ми малко войска.
Че ми войска намалела,
намалела оголела,
оголела обосела!

Че топове изтрошени.
А султана отговаря:
- Немам войска да ти прата,
Нито пушки ни топове.

Теслим че се сторим ние,
да превземат Плевен града.
Русите са силна войска,
силна войска неброена!

10 ДЕКЕМВРИ....ПРАЗНИК БИЛО, НО ПАК ТЕГЛО!

Недей да плачеш, мило Ани,
болка имаш не от лани,
не се предавай,не унивай,
с надеждата една заспивай!
Вината не е само чужда,
виновна е самата нужда
от сносен и добър живот,
а не живот на роб,на сноб!
Хората се озвериха,
децата си дори затриха,
а чуждите морят без жал,
трупат пари навън и бал
във ада искат да правят,
Дева, Бог, светци забравят.
Наивните, добри потъват,
а злите, лошите добруват,
светът се изроди от раз,
България я няма, праз
си казват шепа сноби
и правят си с народа проби,
но после в ада ще горят,
с парите си ще изгорят!
Във Плевен днес Осман паша
предал си сабята - лъжа,
че турците са се предали,
ний българите сме будали,
потъваме във тиня,смрат,
обречени сме на мизерия,глад!

стихове, изпълнение на песента "Окол Плевен" -  Магдалена Морарова  и  А.Х.Т. sekirata cekupama

Не става въпрос за русофоби, русофили, но явно става на въпрос за НЕПРИЗНАТЕЛНОСТ
към костите на героите в пръстта Плевенска изгнили!

Какво имате против смърттта няколкото сбъркани уж българи,
но не геройска ще е тя,
а ще умрете като българи предатели
и маши на турски, Хамерикански завоеватели!

Господ гледа Ви и Ви крои шапките!

автор А.Х.Т.sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1599 -: Декември 15, 2019, 17:10:48 »

ПЕСЕНТА "ОКОЛ ПЛЕВЕН" -10 декември 2019

Окол Плевен -  песен

Окол Плевен, Окол Плевен,
Руси сноват - турци гонат.
Руси го са заградили,
заградили обсадили.

Осман паша Осман паша,
на стол седи книга пише,
писмо пише до султана:
- Ой султане наши царю.

Пратете ми малко войска.
Че ми войска намалела,
намалела оголела,
оголела обосела!

Че топове изтрошени.
А султана отговаря:
- Немам войска да ти прата,
Нито пушки ни топове.

Теслим че се сторим ние,
да превземат Плевен града.
Русите са силна войска,
силна войска неброена!

третият щурм

ОБСАДАТА НА ПЛЕВЕН

Том ІІІ: Исторически песни

Плевен града затворено,
затворено на масаре,
на масаре три месеца:
окол него топа пука,
топа пука, пушки гърмът,
окол него руски войски.
Осман паша писмо пише,
та го праща на султана:
"Пратете ми малко война,
че ми война намалела,
намалела, оголела,
оголела, обосела,
пратете ми и топове,
че ми топове изтрошени!"
Султан пише, отговара:
"Немам пушки да ти прата,
нито пушки, ни топове!"

sekirata  10 dekemvri Okol Pleven

ТОВА СМЕ НИЕ...НЕМА ЩО-
14.12 20:32
zaw12929 написа:
МОТИВАЦИЯ ЗА УСПЕХ , да опитаме ли да станем НОРМАЛНА ДЪРЖАВА!
1 Ако искаш нещо, непременно ще го постигнеш 2. Само които опитват- успяват 3. Ако искаш да продадеш нещо, трябва да дадеш и нещо от себе си 4. Човек може да успее във всичко, ако то предизвиква ентусиазъм 5. Развиването на ентусиазъм става с говор и действие 6.Емоциите контролират нашите действия и обратно 7. Внушенията са пречещи и помагащи- не слагайте ръчна спирачка 8. Имаш проблем- или възможност да решуш задача на живота 9. Направи го сега! 10. Действай , все едно си ги постигнал 11. Грижи се за себе си- ти си най важния 12.Интересното за теб- записвай. И най бледото мастило помни по добре 13. Добрите идеи са като добрите намерения- без действия са нищо 14. Положителното мислене е гаранция за успеха 15. Намери подходящи партньори 16 Правете по вече отколкото сте обещали 17 Магнетичната сила, която привлича е ентусиазъм 18.Градивни Ем.- Вяра Надежда, Любов, или Страх, Ревност, Омраза, Мъст, 19. Умът ви да е зает с Вашите стремежи 20. Грешките са учители на успеха Успехът не е учител 21 Не искай по вече блага Искай по вече знания и умения 22 Всеки човек притежава елементи на гениалност и ако ги развие 23. Любовта е най силната мотивация за успех! 24. След постигната зрялост, човек бавно намалява възможности, 25 Не прави на другите, което не искаш другите да направят на тебе 26. Когато споделиш своето- то се умножава, както свещта, когато запали друга 27 Самотата е най добрия начин за добиване жизнена сила – тогава моженм най спокойно да помислиш за най важния човек в живота ти- то са Ти 28 Без смирение няма успех ( смирение- да си признаеш грешка да дадеш прошка )
НАПИСАХ ТОЗИ ПОСТИНГ, НО БЛОГА БЕГЕТО НЕ МИ ГО ПУБЛИКУВА!

sekirata - РАЗБИРАМ ТЕ, НО НИМА НЕ ЗНАЕШ, ЧЕ ВСИЧКИ МЕДИИ, ИНТЕРНЕТ И. Т. Н.

ТРЯБВА ДА ПУСКАТ НА БЯЛ СВЯТ , ЧЕ ЖИВЕЕМ МНОГО ДОБРЕ В БЪЛГАРИЯ

И СМЕ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ, ЗАДОВОЛЕНИ С ВСИЧКО!?

ПЪЛНА ТРАГЕДИЯ СМЕ, ВИЖДАМ БЪЛГАРИЯ
ОСТАНАЛА САМО СЪС СТАРЦИ И БАБИЧКИ!

автор А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1600 -: Декември 15, 2019, 17:28:42 »
ОТИДЕ СИ МОЯТ ИДОЛ МАРИ ФРЕДРИКСОН - ГЛАСЪТ НА "ROXETTE". ПОКЛОН.

Отиде си Мари Фредриксон, гласът на Roxette

От 2002 година тя се бори с тумор в мозъка.

Мари Фредриксон почина сутринта на 9 декември 2019 вследствие на болестта, с която се бори години наред. Съпругът ѝ Микаел Болиос и двете ѝ деца - Инес Жозефин и Оскар, страдат най-много за нейната загуба.

Мари Фредриксон (пълно име: Гун-Мари Фредриксон) (на шведски: Gun-Marie Fredriksson) е шведска певица, композиторка, автор на песни, популярна като част от поп –рок дуото „Roxette”. Родена на 30-ти май 1958 година, Мари започва музикалната си кариера в близкия град Халмщад. Там среща и бъдещия си партньор на сцената - Пер Гесле. Но преди това Мари Фредиксон пее в пънк групата Strul, а след като тя се разпада, се радва на успешна солова кариера и се превръща в един от най-обичаните и успешни шведски артисти.

Приключението й заедно с Пер започва през 1986 година. Целта им е една - да се прочуят извън Швеция. И успяват - двамата се превръщат в неизменна част от световната музикална сцена. Дебютният им сингъл Neverending Love, последван от албума Pearls of Passion ги превръща в още по-големи звезди в Скандинавия, но дори и тогава компаниите отказват да пуснат албума им в САЩ. Съдбата обаче си знае работата. Шведски студент в Америка носи копие на втория албум със себе си и моли радио DJ в Минеаполис да пусне The Look. Тогава Roxette получават световно признане. Това е първият им сингъл, който се изкачва на първо място в Billboard 100, а албумът Look Sharp! става платинен. През 2002 година, докато спортува с мъжа си, Фредиксон започва да се чувства зле и по-късно колабира и получава гърч. Диагностицирана е с тумор на мозъка и претърпява операция за премахването му. Тя преминава през месеци на химио и лъчетерапия. Операцията я оставя сляпа с едното око и почти глуха с едното ухо. Дълго време й е трудно дори да говори. Но тя не се отказва. В едно от интервютата си през 2015 година признава : "Бяха трудни и дълги три години, но сега съм здрава. Вече не се подлагам на лечение". За страха си от смъртта тя пише в един от соловите си проекти - The Change. Мари успява да се върне на сцената заедно с Пер през 2009 година, а последният албум на Roxette излиза през 2016 година. Двамата обикалят и света, като се отбиват два пъти в България - през 2011 и 2015 година, когато отбелязват 30 години на сцена. Но още тогава Мари не изглежда добре - тя излиза на сцената придържана от колегите си и през цялото време пее седнала. През 2016 година тя официално се отказва от турнетата, малко преди премиерата на Good Karma. Тогава докторите я съветват да спре с музиката и да се фокусира върху здравето си.

„Благодаря ти, Мари, благодаря за всичко! Ти беше изключителен музикант, майстор на гласа, невероятен изпълнител.Благодаря ,че рисувах моите черно - бели песни в най-красивите цветове. Ти беше най-прекрасният приятел от над 40 години. Горд съм и щастлив съм, че успях да споделя толкова много от твоето време, талант, топлина, щедрост и чувство за хумор. Горд съм, че те познавам! Нещата никога няма да са същите” –каза другата половинка от “Roxette” Пер Гесле.

Пикът на славата на Roxette е през 80-те и 90-те години. Заедно Мари и Пер продават близо 80 милиона албума. А навсякъде по света Мари е позната като невероятен изпълнител на живо. За първи път двамата с Пер Гесле се срещат в родния си град Халмщад през лятото на 1977г.  Аз за първи път, Мари, те видях на живо в България ..."а беше май…”

Прости ми, Мари, но си избра моят имен ден -09 декември 2019г.,  още сутринта, каква карма, каква съдба! Обичах те и продължавам да те обичам! От двете Ви, остана ми жива само Таря Турунен. Вие  - моите идоли в музиката въобще. Изключвам българският фолклор, на който принадлежа кръвно, всячески. Изчаквах да се съвзема, сред всичката тегота около мене, твоята смърт ми дойде в повече. Наричах и наричам твоят глас – „мелодия на душата”. Ненадмината си по въздействие и сила не само с него, а и с борбен характер - неописуем.Досега имам няколко мои клипа с твои песни, с мои стихове,но сега Бога ми, нямам сили …Събирам се вече трети ден и не мога, нещо ме стяга, боли! Дано времето измие раната или както става в живота – една рана след нея друга, но какво ли не съм преживяла все още…? Не искам да мисля за смъртта, но взе те тя! Изпраща изпитания на силните души, големите таланти, като теб. Боли ме много за теб, затова че беше ЧОВЕК, ИСТИНСКИ ЧОВЕК! Не мога да се успокоя, укротя от тази неправда, като знам какви хора живеят и мърсят Земята все още! Дано бурята в душата ми премине, но болката ме пари и не ще отмине!

Нямаш посредствена песен, всичките за мен са хитове! Последните ти изпълнения придържана, седнала са короната на твоята голяма сила и мощ, дух несломим! Почивай в мир! ПОКЛОН.

Огледално чиста душа!
Такава искам да те запомня.

Roxette - Queen Of Rain [Official Music Video] 

sekirata Kude si obich moia

sekirata Obichash li

sekirata Do kraia

Roxette - Surrender

peperutka - () ани,и аз те прегръщам..знам,

Мъката ти е голяма, ти си творец,Човек,Майка..
Добрите Души,не са родени за този Свят, така мисля и аз..
а на Небето, ще светят вечноо!!
Светлина по пътя,Мари!

Roxette - She's Got Nothing On (But The Radio) [Official Music Video]

ПОДАРЪК ЗА ТВОИТЕ ДЕЦА ПРЕДИ ДА СИ ОТИДЕШ ЛИ Е ТАЗИ ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ПЕСЕН -КАКВА ХАРМОНИЯ ,АРАНЖИМЕНТ, СЪЗВУЧИЕ И ТВОЯТ ГЛАС МАРИ-БОЖЕСТВЕН!

автор стихове клипове Анита Христова Трифонова sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1601 -: Декември 15, 2019, 17:36:37 »
ПОСВЕТЕНО НА MARIE FREDRIKSSON

ПОКЛОН!

sekirata Pochivai v mir Marie Fredriksson

посветено на Marie Fredriksson - А.Х.Т.sekirata cekupama

https://www.monitor.bg/bg/a/view/vojnyt-mari-fredrikson-183162

А.Х.Т. sekirata cekupama - МИР И ПОКОЙ НАМЕРИ, МАРИ, В НАС ОСТАНИ!

Прости ми, Мари, но си избра моят имен ден -09 декември 2019г., още сутринта, каква карма, каква съдба! Обичах те и продължавам да те обичам! От двете Ви, остана ми жива само Таря Турунен. Вие - моите идоли в музиката въобще. Изключвам българският фолклор, на който принадлежа кръвно, всячески. Изчаквах да се съвзема, сред всичката тегота около мене, твоята смърт ми дойде в повече. Наричах и наричам твоят глас – „мелодия на душата”. Ненадмината си по въздействие и сила не само с него, а и с борбен характер - неописуем.Досега имам няколко мои клипа с твои песни, с мои стихове,но сега Бога ми, нямам сили …Събирам се вече трети ден и не мога, нещо ме стяга, боли! Дано времето измие раната или както става в живота – една рана след нея друга, но какво ли не съм преживяла все още…? Не искам да мисля за смъртта, но взе те тя! Изпраща изпитания на силните души, големите таланти, като теб. Боли ме много за теб, затова че беше ЧОВЕК, ИСТИНСКИ ЧОВЕК! Не мога да се успокоя, укротя от тази неправда, като знам какви хора живеят и мърсят Земята все още! Дано бурята в душата ми премине, но болката ме пари и не ще отмине!

Нямаш посредствена песен, всичките за мен са хитове! Последните ти изпълнения придържана, седнала са короната на твоята голяма сила и мощ, дух несломим! Почивай в мир! ПОКЛОН.

музика текст изпълнение А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1602 -: Декември 15, 2019, 17:48:24 »

ЗЛОКОБНА НОЩ

Тъмна нощ. Щурците пеят.

Лоша вест. Устите зеят.

Тъй злокобна е нощта

на щурците с песента

и тъй страшна е вестта

бълваща от зли уста.

Да, аз търся любовта.

Знам добре, че няма я,

но надеждата една

покорява ме сега.

Ти невидим, принце мой,

ти, сърцето ми вземи,

на скала го постави

с кремък остър го режи.

Знам добре, ще издържи

и скалата ще стопи.

Кремъка си ти вземи

с него ти се прободи,

твоето сърце режи!

поезия А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1603 -: Декември 15, 2019, 18:02:26 »

ЗА НЕРАЗБРАНАТА АНИТА ХРИСТОВА ТРИФОНОВА sekirata cekupama и каквато още я наричат - пост от интернета

sekiarta Za teb samo za teb

Клиповете на  Анита -За теб, само за теб ....И кой е той...въображаем, нали-няма в реала такъв, защо ли? Мечтите са едно, но в реала е друго , нищо не се покрива. Всичко друго , но не и любов. Цял живот я търсим, но я няма или поне я няма в този и вид в който я искаме!

sekirata Zov

ЗОВ.....Кой те чува, секиро...спи народът сън мъртвешки отдал се на секс, плешки...

Така иска да забрави, че отговорен е за туй , което днес България ...слави !

Казала го бе някъде Анита...имам чувство, че тази жена е наистина изпреварила времето"

onzi -  Знаеш ли, Анита,2014 12:34 никога не съм коментирал, но сега ще го направя. Чета те редовно и не винаги съм съгласен с теб. Но едно мога да ти кажа, ако можеш, разбери ме - никога не се променяй, остани си такава, каквато си...

ТАКАВА СЪМ, ТАКАВА ЩЕ ОСТАНА,

А НА КОЙТА НЕ МУ ХАРЕСВАМ, ДАЛЕЧЕ ОТ МЕНЕ!

поезия клипове А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Неактивен sekirata

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
« Отговор #1604 -: Декември 15, 2019, 18:12:03 »
ТАМ...

И за днес това от мене!
Запомни!
Любовта не е бреме.
Няма кой да ти я вземе.
Само присегни се, отпусни се,
на живота наслади се.
Той е много кратък, а смъртта по - нататък.
И всички ще идем там…оттатък.

sekirata Smisulut na jivota

поезия клип А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf