Автор Тема: Руската империя и България  (Прочетена 16610 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен кан Тервел

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 33
  • Country: 00
  • България на Българите!
  • Зодия: Taurus Taurus
Re: Руската империя и България
« Отговор #15 -: Август 02, 2008, 17:11:56 »
Тоз,който ни освободи,той ще ни пороби!Правете си изводите. :(
И Богъ с нами!

Неактивен Приднестровец

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 90
  • Country: ru
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #16 -: Август 16, 2008, 20:38:13 »
Когато България е била съюзник на Русия, тя победи (1878, 1885,1912), и когато започна конфликта - ,b[f gj,hfytyf (1913,1915-18). Всеки, които не разбират този враг yf България!

Неактивен Борис

• Senior Member
  • Публикации: 743
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #17 -: Август 16, 2008, 20:51:17 »
Когато България е била съюзник на Русия, тя победи (1878, 1885,1912), и когато започна конфликта - ,b[f gj,hfytyf (1913,1915-18). Всеки, които не разбират този враг yf България!

1885? ::) Доколкото помня, Александър III е бил против Съединението и е искал от княз Батенберг да абдикира, защото е отказал да бъде пионка на Петербург :devil:
До 1913 се стига благодарение на Русия и външния й министър-дебилът Сазонов.След Първата Балканска война той заставя България да отстъпи допълнително земи на Белград, които при първоначалните споразумения е трябвало да бъдат дадени на България(например Прилеп и още земи).Когато нашето правителство на Иван Гешов разбира, че конфликтът с бившите съюзници е неизбежен, то изпраща дипломатите си при Сазонов, за да издейства гаранции за неутралитета на Румъния- Сазонов отговаря уклончиво и не дава никакви обещания, с което става ясно, че Петербург не дава пет пари за нас, водещата държава в бившия Балкански съюз, и освен Белград подкрепя и Букурещ :devil: Източник- книгата "България по пътя на Първата световна война" от Ричард Хол, която чета в момента.
« Последна редакция: Август 16, 2008, 20:55:44 от Борис »

Неактивен Приднестровец

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 90
  • Country: ru
« Отговор #18 -: Август 16, 2008, 21:09:11 »
Ако България не се превърне в цар-благодарение на германците Фердинанд прогерманската , а след това Русия може да оказва натиск върху Сърбия и сила той да направи отстъпки за Македония

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4781
  • Country: bg
  • Web Master Site
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
« Отговор #19 -: Август 16, 2008, 21:14:00 »
Ако България не се превърне в цар-благодарение на германците Фердинанд прогерманската , а след това Русия може да оказва натиск върху Сърбия и сила той да направи отстъпки за Македония
Това ми харества.. :icon_mrgreen: Моя корен е от Македония и се чуствам чистокръвен македонски българин.  :)

http://www.bosilegrad.com/forum/index.php Това е форум на българи от Босилеград - (Западните Покрайнини). Разпитай сърбите, защо има българска земя в пределите на сръбската държава? ::)
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 09:58:31 от Hatshepsut »
Facebook  account - Kaloian Ivanov Macedonbg
Bulgarian nationalist forum has been upgraded SMF 2.0. Final

Неактивен Борис

• Senior Member
  • Публикации: 743
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #20 -: Август 16, 2008, 21:31:07 »

Русия има Сърбия като фаворит и преди 1878.През 1876 Белград обявява война на Турция, турската армия разгромява сърбите напълно, предприема настъпление, което вече никой не може да спре, и тогава Петербург дава ултиматум на Цариград да не окупира Сърбия, защото в противен случай Русия ще се намеси.

Неактивен Death angel

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1566
« Отговор #21 -: Септември 11, 2008, 12:12:29 »
Из устава на русофилите:
Цитат
...
(2)За осъществяване на тази цел, чрез инициативата и  активността на своите членове, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ РУСОФИЛИ определя пред себе си следните основни задачи:

1. да отстоява в националната политика на Република България стратегическото място на Руската федерация ...
http://rusofili.com/about/dop_materiali/ustav.htm

Някой може ли да ми обясни подчертаното ?
 8-[ :fsniper:
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Севар Вананд

• Senior Member
  • Публикации: 903
  • Борете се!
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #22 -: Септември 11, 2008, 13:53:53 »
Из устава на русофилите:
Цитат
...
(2)За осъществяване на тази цел, чрез инициативата и  активността на своите членове, НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ РУСОФИЛИ определя пред себе си следните основни задачи:

1. да отстоява в националната политика на Република България стратегическото място на Руската федерация ...

Русофилите са родоотстъпници. Те обичат Русия повече от България. За тях не е важно България да е добре, а е важно България да е в съюз с Русия. Няма значение, че винаги когато сме имали тесни отночения с Русия сме умирали от глад. Не е важно, че Българите могат да живеят много по-добре без русия, важното е да следваме "братушките".
Ако и ние не успеем, за България няма бъдеще!

Неактивен Death angel

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1566
« Отговор #23 -: Септември 11, 2008, 15:58:50 »
Из устава на русофилите:
Цитат
...

Русофилите са родоотстъпници. Те обичат Русия повече от България. За тях не е важно България да е добре, а е важно България да е в съюз с Русия. Няма значение, че винаги когато сме имали тесни отночения с Русия сме умирали от глад. Не е важно, че Българите могат да живеят много по-добре без русия, важното е да следваме "братушките".
Aбе това и аз го знаех ама мене ме озадачи, че не са написали във външната политика, а в националната и взе да ми звучи малко по-иначе !?
 Нещо като "шестнайста република" ако ме разбираш какво искам да кажа !?
               :kill:
« Последна редакция: Септември 11, 2008, 16:03:00 от Gemeto »
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Пол Пот

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 474
  • бахмааму...
« Отговор #24 -: Септември 11, 2008, 16:20:58 »
България няма по-голям враг от КАТОЛИЧЕСКА ЗАПАДНА ЕВРОПА!!!

Варварите никога няма да ни простят, че когато ние сме имали култура и писменост, те са били диваци и не се имали нищо освен колибите си!

Край Стара Загора е най-стария меден рудник в Европа - на 7000 години, в града са открити най-старите неолитни жилища - на 8000 години, има стар римски град с голям форум, в Пловдив, Несебър, Созопол, София и Варна има много паметници на гръко-римската култура, край Казанлък, Карлово и Ямбол има добре запазени тракийски паметници... не говоря за Перперикон...

А западните варвари освен един Стонхендж нищо нямат /изключвам римската култура, която обаче след падането на Западната римска империя се прехвърля в Константинопол, а Рим остава малко варварско село/  :-P :-P :-P :-P :-P :-P

Неактивен Wladyslaw Warnenczyk

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 2111
  • http://www.historum.com/
  • Зодия: Capricorn Capricorn
« Отговор #25 -: Септември 11, 2008, 16:41:55 »

Варварите никога няма да ни простят, че когато ние сме имали култура и писменост, те са били диваци и не се имали нищо освен колибите си!

Край Стара Загора е най-стария меден рудник в Европа - на 7000 години, в града са открити най-старите неолитни жилища - на 8000 години, има стар римски град с голям форум, в Пловдив, Несебър, Созопол, София и Варна има много паметници на гръко-римската култура, край Казанлък, Карлово и Ямбол има добре запазени тракийски паметници... не говоря за Перперикон...

А западните варвари освен един Стонхендж нищо нямат /изключвам римската култура, която обаче след падането на Западната римска империя се прехвърля в Константинопол, а Рим остава малко варварско село/  :-P :-P :-P :-P :-P :-P

Ти периода от началото на Ренесанса до ден днешен май си го изпуснал в училище...   :-P :-P

Неактивен Севар Вананд

• Senior Member
  • Публикации: 903
  • Борете се!
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #26 -: Септември 11, 2008, 16:43:12 »
Из устава на русофилите:
Цитат
...

Aбе това и аз го знаех ама мене ме озадачи, че не са написали във външната политика, а в националната и взе да ми звучи малко по-иначе !?
 Нещо като "шестнайста република" ако ме разбираш какво искам да кажа !?
               :kill:
Да, точно така е. Те са хора, които искат чужда Държава да се меси в националната ни политика. Нямат нищо против и България да бъде заличена, ако ще бъде присъединена към Руската империя, наречена Руска федерация.

На тях не им се отдава да мислят много и никога не могат да преценят трезво една ситуация. Вярват сляпо на Русия и са готови да си дадат гъза на нея по всяко време. Дори и Русия да не направи нищо за тях, те няма да осъзнаят истината и пак ще се наведат.

Мнението на Атака в мрака е едно доказателство за тяхното посредствено мислене. :lol: Католическа Европа ни е враг и извода е че Русия ни е приятел. Това, че народите, живяли преди нас на Балканите са имали медни рудници и амфитеатри е още едно доказателство, че трябва да обичаме Русия(връзката може да Ви се струва неясна, но вие не познавате истинската любов към "майка" Русия) :-[
Ако и ние не успеем, за България няма бъдеще!

Неактивен Мамарчев

• Senior Member
  • Публикации: 598
  • Зодия: Taurus Taurus
« Отговор #27 -: Септември 11, 2008, 17:01:55 »

Тогава какво да кажем за племената, образували днешна Русия. Та те са живели в паянтови землянки и са тънели в невежество, организирани в леко подобрен вариант на родово-общинен строй, докато западните кралства все пак са продължавали латинската култура. Добре, че бяхме ние, българите, да дадем цивилизация на славянските племена в Русия.
БОГ, НАЦИЯ, ОРГАНИЗАЦИЯ!!!

Неактивен Пол Пот

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 474
  • бахмааму...
« Отговор #28 -: Септември 11, 2008, 17:27:36 »
... Добре, че бяхме ние, българите, да дадем цивилизация на славянските племена в Русия.

е аз това го говоря отдавна, че ние сме цивилизовали останалите православни славяни  :) :) :)

и точно поради това западноевропейците ни ненавиждат особено... но за мен западна европа продължава да е варварска земя и ме боли дебелия за тях...

Неактивен Генерал Колев

• Registered user
  • Hero Member
  • Публикации: 2681
  • България над всичко!
« Отговор #29 -: Септември 11, 2008, 18:21:13 »
но за мен западна европа продължава да е варварска земя и ме боли дебелия за тях...
Ама за Русия не те боли дебелия, а? :devil: Типичен атакист... :down:
България над всичко!

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf