Автор Тема: Сръбска антибългарска кочина!  (Прочетена 21615 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2768
  • АРИЕЦ
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Re: Сръбска антибългарска кочина!
« Отговор #30 -: Ноември 02, 2007, 12:46:28 »
Да аз признавам само една толерантност!
Србе на врбе ! Српски деца на колец ! :devil: :devil: :devil:
Докато българите бъдат толерантни към враговете си, ей така ще ни редуцират постоянно!
Ма поне в миналото всяко семейство е имало по 6-7 деца, та затова сега ни има и днес! Сега
едва ли ще преживеем подобен катаклизъм ако сме толерантни!

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1321
« Отговор #31 -: Ноември 02, 2007, 12:49:50 »
За последното едва ли са виновни сърбите, виновни са нашите управници и мангалите.

Неактивен МИГ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 486
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #32 -: Ноември 02, 2007, 12:56:40 »
Мисля че трябва да се пусне тема за сръбските дегеберати и техните ликове ;D А анкетата е пусната от Самвойн, на сръбско-български език ;DНо най-лошото е че там се подвизават сърбфили македонци, които пишат умишлено на латиница! :devil:
Why don't you all f-fade away (Talkin' 'bout my generation)
And don't try to dig what we all s-s-say (Talkin' 'bout my generation)
I'm not trying to cause a big s-s-sensation (Talkin' 'bout my generation)
I'm just talkin' 'bout my g-g-g-generation (Talkin' 'bout my generation)

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • АРИЕЦ
« Отговор #33 -: Ноември 02, 2007, 13:04:50 »
Аз мисля, че трябва да си върнем тъпкано за убийствата на българите
в Македония и Западните покрайнини 1912-1991г. :devil: :devil: :devil:

Неактивен Спартак

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 318
    • БНС
  • Зодия: Capricorn Capricorn
« Отговор #34 -: Ноември 02, 2007, 16:17:26 »
Тази измет трябва да ни е благодарна за езика, писменоста и културата като цяло, които сме им дали. 2/3 от мизерната им държавица е Българска земя, а отрепките тръгнали да ми разправят,че моя език бил сръбски диалект :D

Сърбе на върбе! КОСОВО е АЛБАСНКО!

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1651
« Отговор #35 -: Ноември 02, 2007, 17:47:31 »
Също, да не забравяме
Воиводина(ИСТИНСКО ИМЕ БАНАТ) което е унгарска земя!
и
Босна - което е Хърватска земя!

Когато Сърбия върне Воиводина, Босна, Косово и Западните покраинини ДО НИШ, чак тогава ние ще кажем че Бог е върнал справедливостта.
 :)

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • АРИЕЦ
« Отговор #36 -: Ноември 02, 2007, 17:52:47 »
Сърбите трябва да бъдат изклани!
Това ще е наказанието за греховете им през изминалите векове и
кражбата на територии от съседните държави!!
Впрочем сърбите са най-мразения народ на Балканите и има защо!!
Тези дегенерати не заслужават да живеят!!! :devil:

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
« Отговор #37 -: Ноември 02, 2007, 17:59:39 »
Сърбите трябва да бъдат изклани!
Това ще е наказанието за греховете им през изминалите векове и
кражбата на територии от съседните държави!!
Впрочем сърбите са най-мразения народ на Балканите и има защо!!
Тези дегенерати не заслужават да живеят!!! :devil:

Черногорците сами се САМООТДЕЛИХА от сърбите и се отказаха да имат каквото и да е, с тази долна пасмина!
« Последна редакция: Октомври 03, 2017, 08:29:44 от Hatshepsut »

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • АРИЕЦ
« Отговор #38 -: Ноември 02, 2007, 18:06:49 »
В Черна Гора за съжаление има 37% сръбски прасета, които трябва да бъдат
изклани или изгонени обратно в Шумадия!! :devil:
Това масово разселване на сръбските нищожества в съседни държави стана в периода
на двете Сърбославии (1919-1941) и (1945-1991) !!!
За съжаление правителствата на бившите югославски републики не вземат адекватни мерки
в експулсирането на сърбите обратно по посока Белград и това може да им създаде проблеми в бъдеще!
Единствено Хърватия взе мерки и от 600 000 сърби през 1991г. сега в Хърватия сърбите са само 200 000
с тенденция да намаляват!!! 8)
Хвала на Франьо Туджман!!! ;D
Да не забравяме, че и в Северна Македония по време на югопериода се заселиха към 35-40 хил.
сърби, които чакат своята смърт веднага щом българската войска влезе в Скопие и присъедини
Македония!!! :devil:

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
« Отговор #39 -: Ноември 02, 2007, 18:16:51 »
В Черна Гора за съжаление има 37% сръбски прасета, които трябва да бъдат
изклани или изгонени обратно в Шумадия!! :devil:
Това масово разселване на сръбските нищожества в съседни държави стана в периода
на двете Сърбославии (1919-1941) и (1945-1991) !!!
За съжаление правителствата на бившите югославски републики не вземат адекватни мерки
в експулсирането на сърбите обратно по посока Белград и това може да им създаде проблеми в бъдеще!
Единствено Хърватия взе мерки и от 600 000 сърби през 1991г. сега в Хърватия сърбите са само 200 000
с тенденция да намаляват!!! 8)
Хвала на Франьо Туджман!!! ;D
Да не забравяме, че и в Северна Македония по време на югопериода се заселиха към 35-40 хил.
сърби, които чакат своята смърт веднага щом българската войска влезе в Скопие и присъедини
Македония!!! :devil:

В Хърватия сърбите са само куците, немите, слепите и бавно-развиващите се. Които имаше поне капка мозък го изселиха. Останаха някакви издънски дегенерати които чакат смъртта си в страх.

Неактивен Спартак

• Forum Member
  • **
    • БНС
« Отговор #40 -: Ноември 09, 2007, 12:56:09 »
Вчера по СКАТ да ваха едно предаване за Българите от Западните покрайнини. Жалките панслависти нека идат на тях да им кажат "какви братя са ни сърбите"! Идете им го кажете и ще ви резнат главите! Защото те са живели дълги години под сръбска власт и знаят за какви изроди става дума.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
« Отговор #41 -: Ноември 11, 2007, 13:07:05 »
темата се казва Сръбските говеда за нас

Ето какво ние имаме да кажем за сръбските говеда:

Неактивен Спартак

• Forum Member
  • **
    • БНС
« Отговор #42 -: Ноември 11, 2007, 15:51:51 »
"Войната се връща"

... Ньойския договор позволяваше на България една армия от 33 000 души, от които 20 000 войници, 10 000 стражари, горски и митнически, и 3 000 граничари. Всички трябваше да бъдат доброволци - офицерите за 20 години, останалите за 12. Забранено беше на България да притежава военна авиация, арсенали, фабрики за оръжие и муниции, повече от няколко десетки картечници, и части от лека артилерия. ... (стр.36)

... Мирът наложен й с Ньойския договор я смаза: наложиха й едни репарации пропорционално много по-тежки от германските; тя даде през време на войната повече от 135 000 убити, и още толкова инвалиди; биде принудена да даде на Сърбия новиБълг арски земи: Струмица, Босилеград, Цариброд, Тимошката долина; на Гърция - цяла Южна Тракия със Дедеагач, Гюмюрджина и Ксанти; на Румъния - част от Добруджа; тя изгуби окончателно Македония, също и надеждата за излаз на Бяло море. Никога никой победен народ - освен Унгария, която Трианонския договор разкъса - не е изпитал по- голямо нещастие. ... (стр.26)

... Македония е почти изключително населена с Българи, въпреки че сърби и гърци настояват за противното ( 1917г., откъс от "Панславизмът и френските интереси" на прочутият ориенталист и историк D. Leger професор в College de France, когото учените от цял свят признават за свой учител по славянските въпроси). Техните претенции падат след безпристрастните констатации на етнографи, като Legeau, Kiepert, Kitich, Grigorovitch, Hilferding, Makenzie. След като Сърбия видя, че и са отнети според Берлинския договор Босна и Херцеговина, на някои нейни държавници им дойде наум да търсят компенсация от към Македония и тогава те започнаха да твърдят "съществуването на сърби в тази страна, населена изключително от Българи".

Истината ме задължава да кажа, че преди войната, когато се преминаваше през Македония, човек срещаше Българи, а не сърби. Това заяви от своя страна на 7 февруари 1927г. на научна конференция за социални и политически науки в Париж бившия военен кореспондент на Балканите на в-к "Journal". ... (стр.53)

... В 1918, когато стана сръбска провинция, Македония имаше повече от 700 църкви, параклиси или манастири, обслужвани от близо 900 духовници; 86 гимназии и прогимназии с 2800 ученика, 460 преподаватели, 556 първоначални училища с 33 000 ученика и 850 учители. Църквите притежаваха- в стари ръкописи, златни предмети, статуи, икони, фрески- ценни богатства дело на 1000 години македонска култура и мисъл.

Черквите, манастирите и училищата бяха конфискувани; всички свещеници, монаси, преподаватели бяха прогонени, затворени или препратени в стара Сърбия. Събраните в църквите и манастирите богатства, на които самите турци не посегнаха бяха напълно разграбени.

В Скопие, Щип, Велез, в двайсет селища около тия градове, в областите около Охрид и Гевгели аз намерих в училищата сръбски учители, в черквите сръбски попове. Когато запитах последните какво е станало с тази и тази скъпа икона, тази и тази статуя, с тия и тия фрески, за съществуването на които бях осведомен, те ми отговаряха - всички, без изключение - "Отнесоха ги в Белград". ... (стр. 88)

... Нещо повече:
Във всички гробища, във всички църкви на поробена Македония, по заповед на Белград изтриха надписите на Български, които се намирали в олтарите, по стените на постройките, върху гробовете; надгробните паметници са изпочупени, гробовете разровени.

В Скопие например повече от 40 тела са били изровени от черквата "Св. Димитър".

- Какво ги направиха? - попитах сътрудника на г-н Йованович, който ме придружаваше при визитата в черквата и ми разказваше това.
- Хвърлиха ги във Вардара - ми отговори.

Във Велез Българските офицери, загинали при последните сражения по време на френско-сръбската офанзива през септември 1918г., били погребани в старата църква "Св. Панталеймон". Те били изровени от сърбите и остатъците им хвърлени в каналите за градските нечистотии.

Видях известни гробища в Щип, Градско, Куманово, Скопие, Радовист, Криволак, Велез, Кратово, Охрид - където всички надгробни паметници бяха разрушени, имената и надписите на Български език изличени с удари на чук, църквите разрушени, надгробните плочи махнати и изпочупени. Тия места за покой приличат на развалини ... (стр. 89)

Анри Пози

1934 г.

http://bns.gvardia.net/content/view/105/63/

Неактивен МИГ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 486
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #43 -: Ноември 11, 2007, 16:55:44 »
Ще им го върнем на сърбите тъпкано!!Ще рушим техните църкви и села!!Ще им колим шумадийските попове!Просто няма да съществуват!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?gl=DE&hl=de&v=T6bqar04g0s[/youtube]

SVE DO BEOGRADA!!!
« Последна редакция: Май 26, 2012, 20:10:51 от Hatshepsut »
Why don't you all f-fade away (Talkin' 'bout my generation)
And don't try to dig what we all s-s-say (Talkin' 'bout my generation)
I'm not trying to cause a big s-s-sensation (Talkin' 'bout my generation)
I'm just talkin' 'bout my g-g-g-generation (Talkin' 'bout my generation)

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4487
  • Web Master Site
    • Български националисти
  • Интереси: История
« Отговор #44 -: Ноември 11, 2007, 17:14:31 »
300 000 българи край Вардар чакат наши паспорти

Източник http://www.vardar.name/node/147

Днес в София се провежда Кръгла маса на тема “Нова българска политика спрямо Република Македония”. Участниците в нея би следвало да познават добре въпросната проблематика. Но няма да бъде излишно да чуят и други мнения.
Позицията ми на неформален лидер на българите в Република Македония е изстрадана чрез личната ми съдба. Роден съм от православни родители в семейство на революционери през 1932 г. в с. Претор, Преспа. Лежал съм 7 години в македонските затвори и съм бил под постоянно наблюдение заради националното си самосъзнание. Поради непрестанните преследвания, на които бях подложен от властите в Скопие, смених няколко професии. За да избегнат репресии и над тях, членове на семейството ми бяха принудени да емигрират.
От този си горчив опит мога да заявя, че една нова българска политика спрямо Република Македония трябва да намери решение на много въпроси. Като първостепенен е този за националната принадлежност на населението, обитаващо Повардарието. Както е известно, въпросът за националното самоопределение съдържа много общи елементи като езика, историята, фолклора, антропологията. Тези елементи са на място и на лице. На нас не ни трябва теория, която да доказва дали сме едни или други по етническа принадлежност, защото националното чувство е чисто индивидуално. Но ние никога не трябва да забравяме, че нашите големи възрожденци са казали какви сме ние по народност.
Не случайно през последните години няколко десетки хиляди македонски граждани са подали в упълномощените българските институции
документи за получаване на българско гражданство
Това е един много сериозен проблем и България трябва да му обърне по-голямо внимание, и да не прави повече пречки гражданството да се дава чрез една значително по-ефективна процедура. Не да се чака по три години и половина, а всички онези македонци, които са заявили своето желание да придобият българско гражданство, да го получат по най-бързия начин. Ако премиерът Сергей Станишев или някой друг български държавник даде българско гражданство на 200-300 хиляди македонци, то той ще получи една много силна подкрепа в България. Защото, ако анализираме последните четири-пет генерации, които са се родили в страната, то ще видим, че в нея живеят над един милион потомци на бежанци от Вардарска и Егейска Македония.

Сред няколко десетките хиляди македонски граждани подали документи за гражданство преобладават млади хора като тези разхождащи се край река Вардар в Скопие.

За голямо мое съжаление, към настоящия момент вместо да направят необходимото, за да се ускори максимално процеса по предоставяне на гражданство, българските власти все още продължават да се бавят. За тези три и половина години, през които аз също очаквам да придобия българско гражданство досега десет пъти щях да получа и сръбско, и хърватско, и италианско. В същото време, аз не мога, а и не искам да се редя на опашки пред българското посолство и да моля да ми се издаде входна виза, за да мога да посетя България. Но това, както вече казах, не е само мой проблем, а засяга един голям кръг от хора.
Затова се обръщам към онези български политици
които днес все по-настойчиво говорят, че виждате ли, македонците искат да придобият българско гражданство, за да бъдат в Европа: “Вие забравяте, че ние винаги сме били в нея!” Тогава, когато вие бяхте херметически затворени във вашите граници, ние я посещавахме, без да имаме нужда от визи и без никакви проблеми. А и динарът беше като долар. Не е в това същността на въпроса! Просто трябва да им се даде на обикновените хора от Македония, които искат да получат българско гражданство възможността и те спокойно да ходят в Европейския съюз. Това ще бъде от българска страна и подкрепа на свободата на човека, на неговите чувства и на неговите потребности. Именно поради това, аз винаги съм бил за една по-отворена политика на България към Македония, която ще позволи да се решават по-бързо проблемите в техните отношения.

От по-отворената българска политика спрямо Македония зависи дали двете момчета търсещи прохлада на крепостта "Калето" в Скопие ще имат по-добра визия за България.

Аз искрено се надявам, че този въпрос скоро ще се разреши от едни по-разумни млади хора, които ще са с по-перспективно мислене, ще са освободени от предразсъдъци и ще гледат на света по един съвсем нов начин. Макар, че вие сте в преломен момент това, което беше до вчера България вече не е същото. Не бива да забравяме, че само до онзи ден обикновените българи се возеха на едни счупени “Жигули”, а днес имат стотици хиляди коли. Това говори, че сега хората са прагматични, имат не само пари, но и идеи за икономическо развитие. Сега България, образно казано, се “облече”, появиха се и нови хора със стандарт, но да се мисли, че може лесно да се стигне Европа за кратко време, е нереалистично като мислене. За мен обаче всичко това, което става е достатъчно основание да поддържам жив своя оптимизъм.
Междувременно, предстои подписване на
нова визова спогодба между Македония и България
Като македонски гражданин смятам, че трябва да се възприеме гръцкият принцип за издаване на визи. Най-малкото, защото гръцките консулски служби тук не прилагат никакви формалности при издаването на техни визи. Достатъчно е да отидеш в гръцкото посолство и получаваш виза ­ не се иска нито покана, нито гаранции от роднини. И Гърция, и България, са в НАТО и в ЕС. Следователно, режимът за издаване на визи от двете държави трябва да бъде един и същ. И няма никакво основание българската държава, независимо дали това са изисквания на Брюксел, да създава изкуствени пречки пред контактите ни и да спъва нормалните връзки между гражданите ни.
Нека да се пусне народът свободно да комуникира! Не е нормално да насочваш хората да ходят в Гърция, Словения или Черна гора, вместо в България. На гражданите на Македония им е нужно отново да им се предостави онази възможност за свободна комуникация с българите, която съществуваше до въвеждане на визите. Нека да ходят на лекари, на минерални бани, на Черно море, на разходка в Кюстендил, София, Благоевград или Велинград. Основното е да се създаде пак такава атмосфера, която ще сложи край на делението помежду ни. Защото ние сме еднакви, само дето доста често приписваме собствените си слабости на другия и това естествено трови взаимоотношенията ни.
Затова всички проблеми, които спъват връзките ни, трябва час по-скоро да бъдат решени на едно по-високо ниво, за да може да се развие по-широко сътрудничество между хората в България и Македония. Тъй като, за съжаление, отново е затворена онази открита доскоро за всички врата, която през последните години позволяваше на гражданите на двете държави да общуват нормално. И именно поради това не бива да се забравя, че решаването им ще позволи не само да се преодолее
основната пречка за общуването с нашите роднини
в България, каквато остава границата между двете съседни държави. Но и въобще ще предостави една нова и силна възможност за засилване на българското влияние край Вардара. Защото, в съвременна Македония, както е известно, нито се предлага българска литература, нито се продават български вестници, нито се гледа българска телевизия, нито се слуша българско радио. Радио София, например, се слуша някъде до Осогово. Ние, българите тук, нямаме абсолютно нищо! А на нас ни трябва една нормална телевизия, тъй като сателитната не всеки може да я плати, за да я гледа ­ скъпа е. Нужен ни е и вестник, който да е по джоба на всекиго и да се пише на местния правопис, защото тук повечето от хората не познават буквите “Ю”и “Я”, например, и не могат да четат на българската писмена норма.
Писмото на Свети Климент Охридски се употребява в България и Русия, но не и в Македония. Тук се ползва Караджицата, създадена от сърбина Вук Караджич, и донаправена според модулациите на Блаже Конески. И днес, поради това, че нямаме буквата “Ъ”, например, пишем със запетайка, като “ръка” се изписва “р'ка” или “тъга” ­ “т'га”. Всички тези абсурди, взети заедно, създават един изключително тежък проблем за културния обмен между България и Македония. Затова, ако има добра воля и в двете страни, е добре да се разшири културното сътрудничество помежду ни чрез по-засилено гостуване на ансамбли, театри, журналисти, обикновени туристи, ако щете, които да могат взаимно да се опознават. И по този естествен начин постепенно да разрушат онези изкуствени прегради, които в течение на времето бяха създадени между нас. Така един ден неизбежно ще се стигне до едно по-голямо разбиране, а защо не и до консенсус.

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf