Автор Тема: Какво е Linux?  (Прочетена 23104 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hatshepsut

• Pharaoh
  • Administrator
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 9002
  • Country: bg
  • Дълг и чест
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 55.0.2883.87 Chrome 55.0.2883.87
    • Български Националисти
  • Интереси: История, Археология, Етнография, Религия, Компютри
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
Re: Какво е Linux?
« Отговор #105 -: Декември 10, 2016, 19:25:05 »
Миналата година бях решил да стана софтуерен праведник и си бях инсталирал Линукс - Kubuntu 15.04 64-bit.
Компютърът ми тогава беше с едноядрен процесор 2 GHz и 4 GB RAM.
И така, издържах само 3 дни, впечатленията ми не са добри, като изключим програмата Ocular, която ми хареса, и разбира се офис-пакета Libre Office (който използвам и под Windows)  :huh-1:
Компютърът ми зареждаше изключително бавно и като отварях едновременно по 2-3 прозореца увисваше... А най-голямата изгъзица беше, че в диалоговите прозорци Open/Save As няма "Thumbnail view", същата функционалност я има още в Windows 2000...
Програмите за музика и филми бяха пълна скръб, а за редактиране на снимки и картинки така и не видях дали има нещо и какво е то. Само да не ми препоръчате GIMP-a, него съм го пробвал под Windows и е пълен боклук!

И така, дали има Linux-програми, които са на нивото на следните:
- Photoscape
- MS Office Picture Manager
- Essential PIM
- Windows Movie Maker
- Potplayer
- AIMP

Бъдете така добри да не ми препоръчвате Линукс дистрибуции отпреди 10 години, при положение че на компютъра ми вървят гладко най-новите версии на Windows   :smiley-1:

Има една българска поговорка "От кон - на магаре", а смисълът ѝ е, че ако си свикнал да яздиш кон и после се качиш на магаре усещането не е кой знае колко приятно  :tounge: Ако някай не е работил с компютър и започне с Линукс, може и да му хареса, но след като съм работил с Windows ХР и Windows 7 не мога да възприема сурогатите... може би защото съм доста претенциозен към операционните системи и софтуера  :nerd-1:
« Последна редакция: Декември 11, 2016, 20:06:34 от Hatshepsut »

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf