Автор Тема: Забогатяваме, но остава носталгията по социализма  (Прочетена 1581 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4487
  • Web Master Site
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
През следващите 25 години ромите ще достигнат 40% от българското общество
Крайната мизерия е намаляла 7 пъти, а бедността два пъти и половина през последните осем години.
Такъв извод направи социологът от Агенция „Медиана” Кольо Колев, който представи проучване за разслоението в българското общество за периода 2000-2007 година, съобщи Дарик.
Четири пъти са се увеличи хората, които живеят добре. Като заможни в момента се определят 8,8% от българите, докато преди осем години те са били едва 1,6%.
Без големи материални притеснения живеят 29 процента срещу 15 на сто през 1999 г. Бедните българи са 19% срещу 38 на сто преди осем години. Същевременно 37,9 на сто от сънародниците ни се обявяват за възстановяване на соцсистемата, а само 28,4% са „фенове” на настоящето, обобщи Кольо Колев.
Да се национализират капиталите, придобити след 1989 година пък настояват 54% от българските граждани, а 40% смятат, че хората, които имат над 1 милион лева "са си направо за затвора".
Като цяло качеството на работната ръка расте - над 50% от младите хора (18-35 г.) имат достъп до компютър, близо половината ползват Интернет, близо 30% се справят със западен език, висшистите сред младата генерация доближават 30%, съобщи БГНЕС. Увеличава се делът на младите без образование, показва проучването. Към момента са около 10% от младата генерация и техният дял се е покачил почти два пъти в сравнение с по-възрастните поколения.
Оформена е стабилна социална група, която няма шансове за реализация на трудовия пазар – хора без образование и квалификация, неграмотни. Една четвърт от младата генерация (хората до 35 г.) попада в тази група на “млади аутсайдери”. Очертава се картина на дефицит на работна ръка, от една страна, и наличието на огромна група български граждани „излишни хора” (около 140 000 млади българи), които не представляват работна ръка поради липса на квалификация, а в част от случаите дори и на елементарна грамотност.
Един от най-тежките проблеми пред българското общество в момента бил съдбовната връзка между материалните възможности на родителите и възможността на децата им да продължат образованието си. Застрашени от перспективата да не достигнат дори и средно образование са около 30% от децата в страната.
Според социолога Андрей Райчев главният резултат от проучването е, че бъдещето на България е застрашено не от обедняването, а от маргинализацията на слоевете в обществото.
Изследването показва, че ромският проблем се очертава като най-тежък за страната както сега, така и през следващите 20-30 години. Ромското население в България се е увеличило три пъти от 1998 г. насам. През следващите 25 години ромите ще достигнат 40% от българското общество. Според социолога Кольо Колев има основания да се прогнозира "ромизация на обществото", съобщи БНР.
Налице е ясна тенденция и за "ромизация на бедността", заедно със засилено самосъзнаване на тази група като дискриминирана. Това създавало предпоставка за етническа конфронтация в близко бъдеще.
Националната сигурност се държи не на вертолети, а на необразованите роми и ако това не го разберат бъдещите правителства, ще ронят кървави сълзи, предупреди социологът Райчев. http://dnes.dir.bg/2007/12/16/news2454249.html

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4487
  • Web Master Site
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Re: Забогатяваме, но остава носталгията по социализма
« Отговор #1 -: Декември 17, 2007, 15:34:36 »
Депутатите си увеличиха заплатите
Председателят на парламента ще получава с 55% по-висока заплата от тази на другите депутати
От следващата година депутатите ще получават с 5% повече пари за работа в постоянните комисии към Народното събрание.
Това означава, че те се разписват срещу 1500 лева на месец, а от следващата година те ще получават още по 60-80 лева за работа в комисиите. Всеки депутат обикновено е член на 2 от общо 24-те комисии към парламента.
В момента месечната заплата на един депутат е равна на 3 заплати на заетите в обществения сектор за предходните 3 месеца по данни на НСИ.
Депутатите приеха, че за участие в подкомисии, временни комисии и работни групи, техните заплати също ще се увеличават пропорционално на времето за работа и в рамките на не по-голямо увеличение от 5%. Досега народните избраници, които се трудят допълнително в работните групи и във временните комисии, работеха безплатно.
За да не бъдат стимулирани обаче да протакат работата си в тези комисии, Четин Казак от ДПС предложи в момента на удължаването на срока на временната комисия парламентът да решава дали членовете й да продължават да получават пари. Предложението бе прието с голямо мнозинство, предаде БГНЕС. С промените в правилника депутатите записаха, че ще получават повече пари и за научна степен освен за трудов стаж. Не беше прието предложението на парламентарната правна комисия на депутатите да се плаща и за работа с класифицирана информация. Ако депутат отсъства от заседание на комисия без да има основание за това, то няма да получава средствата, които са предвидени за участие в заседанието на комисията.
Парламентът реши, че месечното възнаграждение на председетеля на Народното събрание ще бъде 55% по-високо от основната депутатска заплата, заместник-председателите ще получават с 45% по-високи заплати, а шефовете на парламентарни групи и парламентарни комисии – с 25% повече. Депутатите-членове на постоянни парламентарни комисии ще взимат 15% повече, а парламентарните секретари – с 10%. http://dnes.dir.bg/2007/12/17/news2456999.html

Неактивен Nik

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 213
Не е вярно,че забогатяваме!Вярното е,че умираме!Вярното е,че сме отдавна финансови роби,които работят само ,за да си платят сметките и веднага след това пак!Това не е ли робство!Ток,телефон,парно,вода!Познайте кой държи компаниите и къде отиват парите ни?

Неактивен Пол Пот

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 443
  • бахмааму...
  • Зодия: Cancer Cancer
Не е вярно,че забогатяваме!Вярното е,че умираме!Вярното е,че сме отдавна финансови роби,които работят само ,за да си платят сметките и веднага след това пак!Това не е ли робство!Ток,телефон,парно,вода!Познайте кой държи компаниите и къде отиват парите ни?

Това,че при теб е така не значи,че и при останалите е.Себе си няма да давам за пример,защото веднага ще кажете че не съм българин та да говоря,но българските ми приятели си имат бизнеси или работят в компаний и си се спряват съвсем добре.Някой от тях за последните години така разшириха бизнеса си,че вече могат да си позволят неща,които до преди 10 години само мутрите и мафиотите имаха.Ходи кажи на тях,че са роби. :-[

ТОВА, ЧЕ ТУК Е ПО-ДОБРЕ ОТ ПОЛША, не значи че хората сме доволни... а ти като ИКОНОМИЧЕСКИ ИМИГРАНТ нямаш думата!

Неактивен МИГ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 486

Това,че при теб е така не значи,че и при останалите е.Себе си няма да давам за пример,защото веднага ще кажете че не съм българин та да говоря,но българските ми приятели си имат бизнеси или работят в компаний и си се спряват съвсем добре.Някой от тях за последните години така разшириха бизнеса си,че вече могат да си позволят неща,които до преди 10 години само мутрите и мафиотите имаха.Ходи кажи на тях,че са роби. :-[

ТОВА, ЧЕ ТУК Е ПО-ДОБРЕ ОТ ПОЛША, не значи че хората сме доволни... а ти като ИКОНОМИЧЕСКИ ИМИГРАНТ нямаш думата!

Защо винаги е нужно да му натриваш носа и той е човек като нас  :-P
Why don't you all f-fade away (Talkin' 'bout my generation)
And don't try to dig what we all s-s-say (Talkin' 'bout my generation)
I'm not trying to cause a big s-s-sensation (Talkin' 'bout my generation)
I'm just talkin' 'bout my g-g-g-generation (Talkin' 'bout my generation)

Неактивен МИГ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 486

Вица на деня. :lol: :lol:  Тук е по-добре от Полша,колкото в Молдова е по-добре от Франция.  ;D ;D  А ти безработен алкохолико я кажи на чий компютър те пускат да пишеш,че свой сигурно няма как да си купиш. :-P

Стана весело, най-важното е че ще има славяно-комунистически сейр :-P :-P :-P :-P :-P
Why don't you all f-fade away (Talkin' 'bout my generation)
And don't try to dig what we all s-s-say (Talkin' 'bout my generation)
I'm not trying to cause a big s-s-sensation (Talkin' 'bout my generation)
I'm just talkin' 'bout my g-g-g-generation (Talkin' 'bout my generation)

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1651
най смешно е когато един славянин се кара с един които за срамува че не е славянин и подражава на славяните(атака в мрака)

Съжелявам атака в мрака - поляците са баш автентичните славяни - католици и пишат на латиница :-P :-P

Неактивен Metoman_88

• Hero Member
  • Публикации: 1002

Вица на деня. :lol: :lol:  Тук е по-добре от Полша,колкото в Молдова е по-добре от Франция.  ;D ;D  А ти безработен алкохолико я кажи на чий компютър те пускат да пишеш,че свой сигурно няма как да си купиш. :-P
Ми като не ти харесва махай се бе,България за българите!
Ще измислим нови хитрини,
закони всякакви игри.
Наш човек на пост там, ще внедрим
далавера с него да въртим.

Неактивен Пол Пот

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 443
  • бахмааму...

На мен много си ми харесва даже,тук съм израстнал все пак.Но това не значи,че в Полша е по-лошо.Човек не живее там където е най-добре,а там където най-добре се чувства самия той.

ти първо си ПРИЗНАЙ, ЧЕ СИ ИКОНОМИЧЕСКИ ИМИГРАНТ и второ: ако си избрал БЪЛГАРИЯ за втора родина, не я сравнявай с мизерната Полша /дето Ви пращахме РУСЕНСКО ВАРЕНО и ДРЕХИ, за да не изпукате от глад и студ..../, а МИЛЕЙ ЗА НЕЯ!!!

Неактивен Ванадий

• Hero Member
  • Публикации: 1592

На мен много си ми харесва даже,тук съм израстнал все пак.Но това не значи,че в Полша е по-лошо.Човек не живее там където е най-добре,а там където най-добре се чувства самия той.

Вярно е че Полша е по-добре но в никакъв случай не е най-добре, заплатите им са много по-ниски от тези на народа в другите държави от ЕС (не говоря за други източно европейски).

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2837
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
отговарям на темата: Нито съм забогатял,а даже обеднях и нямам носталгия по социализма.
И двете твърдения са лъжи. Социализма си е тук, вмирисал се отдавна на фъшкии.
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Metoman_88

• Hero Member

ти първо си ПРИЗНАЙ, ЧЕ СИ ИКОНОМИЧЕСКИ ИМИГРАНТ и второ: ако си избрал БЪЛГАРИЯ за втора родина, не я сравнявай с мизерната Полша /дето Ви пращахме РУСЕНСКО ВАРЕНО и ДРЕХИ, за да не изпукате от глад и студ..../, а МИЛЕЙ ЗА НЕЯ!!!
Много точно го каза стария алкохолик!
закони всякакви игри.

Неактивен Metoman_88

• Hero Member
Не се прави на ударен чичо  :-P Прочети пак какво е написал и в какъв смисъл "мизерна".........
закони всякакви игри.

Неактивен Metoman_88

• Hero Member
Признавам си аз съм славянин  :-\
закони всякакви игри.

Неактивен Metoman_88

• Hero Member
Не се прави на ударен чичо  :-P Прочети пак какво е написал и в какъв смисъл "мизерна".........

Е поне си призна,че не можеш да напрвиш сравенение защото си нямаш никаква представа какво пишеш. :-P  Обясни тогава в какъв смисъл мизерна,защото в момента от всяка гледна точка (икономическа,демографска,политическа,културна...) България е по-зле.
По-зле е България няма спор,но и Полша не е цвете за мирисане......Нормално е страна 3 пъти по голяма от България,с големи ресурси,мощни икономически съседи,5-6 по-голямо население да се отърси по-бързо от комунизма,но и двете страни играят по свирката на Сещ.......
закони всякакви игри.

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf