Българската Армия

• 142 Отговора
  • 25271 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен penko

• 698
  • +149/-39
Re: Българската Армия
« Отговор #135 -: Ноември 01, 2010, 19:00:41 »
Не е важно колко е числеността на армията, важното е какво въоръжение има.

Вазов  поради политическата конюнктура  вашата партия се обърна като  фурнаджийска  лопата и сега  сте привърженици  на  световния  мир и глобализацията .

Исторически истини - Германия и  Италия  се  превъоръжават  и  се  готвят  за  световната война  като прегърнаха  тези  идеи  под  шапката  на  световната  организация създадена  във  Версай  " Обединените нации " - със  идеята  да  не  се  допуска друга  война  след  първата  световна  война  и  там  да  се  решават  териториалните  спорове на  враждуващите  държави .

Да бъда още  по брутален и  да кажа  горчивата  истина е  че  един народ  които  няма  собствена  армия  храни  чужда  също  така  като  сексуално  я  обслужва  .

*

Неактивен ген. Вазов

• *
  • 1445
  • +369/-558
« Отговор #136 -: Ноември 01, 2010, 20:45:23 »
пенко, аз не говоря от името на АТАКА за ми казваш "вие" И стига живяли в миналото, днес е 2010 година. Днес силна армия не означава хиляди танкове, войници...по времето на индустриалната ера ( времето в което още "живеете" повечето "националисти") силата е идвала от бройката. Вече от 20 години сме в информационната ера, където силата идва  от информация-скорост-точност. Ето за това ние трябва да погледнем към ново въоръжение, а не да си спомняме с умиление за Дойран, за Одрин, за Драва и т.н. Това време мина и няма да се върне никога. Това е минало. Днес в информационната ера настоящето е друго. Един нов самолет, танк ще ни донесе силата много повече от колкото 80 000 армия въоръжена с калашници. Много от вас не могат да го проумеят това.

*

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • 2420
  • +383/-52
« Отговор #137 -: Ноември 01, 2010, 21:29:59 »
пенко, аз не говоря от името на АТАКА за ми казваш "вие" И стига живяли в миналото, днес е 2010 година. Днес силна армия не означава хиляди танкове, войници...по времето на индустриалната ера ( времето в което още "живеете" повечето "националисти") силата е идвала от бройката. Вече от 20 години сме в информационната ера, където силата идва  от информация-скорост-точност. Ето за това ние трябва да погледнем към ново въоръжение, а не да си спомняме с умиление за Дойран, за Одрин, за Драва и т.н. Това време мина и няма да се върне никога. Това е минало. Днес в информационната ера настоящето е друго. Един нов самолет, танк ще ни донесе силата много повече от колкото 80 000 армия въоръжена с калашници. Много от вас не могат да го проумеят това.

За тия неща си прав.Трябва да се съобразяваме с времето в което живеем,а не да бъдем като коне с капаци,и да живеем в миналото, както за нови технологии,така и за нови виждания.Но все пак армия,колко агитка на ЦСКА е смешна.А и най-важното е че аз лично не съм на мнение,че сравнението 80 000 ( дори и 50) войника е равно на един добре обучен бг войник.Професионалната ни армия в момента е далеч от професионалността с думи прости да го кажа.А има и един друг аспект на поредното намаляване на числеността на армията - чисто и просто неофициално се съобщава че няма желаещи да носят пагон - по данни от преди няколко месеца по средно 110 човека на месец подават молби за напускане.(което си мисля че микс от разочарованието от заплатите и от отрицателния прираст на населението).

П.П.За мен партизанската война си остава едниствения начин за водене на успешни битки,дори и сега - с наличието на нови технологии.
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 21:32:14 от lonely_rider »

*

Неактивен ген. Вазов

• *
  • 1445
  • +369/-558
« Отговор #138 -: Ноември 01, 2010, 22:21:16 »
Абсолютно си прав, но твърде малко хора го разбират това. И да, напускат защото са им ниски заплатите, защото армията няма как да привлече младите да се запишат. Например американската армия вербува младите с това, че след 3 години в нея, ти плащат висшето образование. И много младежи обикновено по бедни се записват, защото иначе никога няма да имат финансовата възможност да учат.

п.п. И все пак аз съм на мнение че все пак трябва да има някаква наборна служба, по макар и не такава каквато е на професионалната армия.

*

Неактивен snayperi

• **
  • 175
  • +50/-15
« Отговор #139 -: Ноември 04, 2010, 18:54:02 »
   Тя българската армия много отдавна е абстрактно понятие и е само виртуална реалност тук и таме в интернета а реално съществува само в минало и отдавна свършило време,та затова не разбрах на какво точно са намалили численоста?   :S :-k  (think) ?

*

Неактивен Veskou

• 767
  • +181/-31
  • Всичко за България!
  • Зодия: Aquarius Aquarius
« Отговор #140 -: Ноември 05, 2010, 15:57:21 »
Абсолютно си прав, но твърде малко хора го разбират това. И да, напускат защото са им ниски заплатите, защото армията няма как да привлече младите да се запишат. Например американската армия вербува младите с това, че след 3 години в нея, ти плащат висшето образование. И много младежи обикновено по бедни се записват, защото иначе никога няма да имат финансовата възможност да учат.

п.п. И все пак аз съм на мнение че все пак трябва да има някаква наборна служба, по макар и не такава каквато е на професионалната армия.

Тук съм напълно съгласен с теб! Лошото е, че в българската армия изискванията за приемане в армията са твърде високи. В американската взимат куцо, кьораво и сакато и точно заради това трябва да има и повече места и (както в американската) да имаш привилегии след служба (платено образование и стипендия, рабта и т.н.)
БОГ ПРОЩАВА, ВМРО - НЕ!

ЦИГАНИТЕ СА НАШЕТО НЕЩАСТИЕ!

*

Неактивен Петкан

• *
  • 8739
  • +1305/-105
  • България преди всичко!
« Отговор #141 -: Октомври 12, 2013, 12:16:13 »
" С княжески Указ № 41 от 12 октомври 1884 г. се преминава от дружинна към полкова структура на армията. Формирани са 8 пехотни и 2 артилерийски полка, към които са придадени една пионерна дружина и морска част. В Източна Румелия част от въоръжените сили действат като милиция. След Съединението на Източна Румелия с Княжество България през 1885 г. Българската армия е реорганизирана в 12 полка. През 1889 г. продължава структурната реформа на въоръжените сили, според която в Българската армия има вече 24 пехотни полка, 6 конни полка и един гвардейски ескадрон, 6 артилерийски и един пионерен полк. Според Закона за въоръжените сили, приет на 15 декември 1891 г., армията се състои от: Действаща армия, Резервна армия, Народно опълчение.
В организационно отношение за посочените формирования се възприема дивизията. Формирани са 6 пехотни дивизии, като всяка от тях включва по две бригади. Всяка бригада включва два полка, а всеки полк – две дружини. Освен пехота всяка дивизия обхваща по един артилерийски полк, конна сотня, транспортна рота и дивизионна болница. Дивизиите са както следва: 1-ва пехотна Софийска дивизия, формирана през 1885 г., 2-ра пехотна Тракийска дивизия, формирана през 1886 г., 3-та пехотна Балканска дивизия, формирана през 1886 г.,  4-та пехотна Преславска дивизия, формирана през 1883 г. в Шумен, 5-та пехотна Дунавска дивизия, формирана през 1883 г. в Русе, 6-та пехотна Бдинска дивизия, формирана през 1893 г. във Враца.
Страната е разделена на 6 дивизионни области. Непосредственото ръководство на армията се осъществява от Генерален щаб. Конните полкове са обединени в кавалерийска дивизия, пионерният полк е разгърнат в пионерна бригада, а крепостните батареи – в крепостни батальони. Предвижда се по време на война общата численост на въоръжените сили на Княжеството да достигат 318 570 души..."
http://www.boiniznamena.com/?action=article&id=95

Мирновременно разположение на полковете на Българската армия в навечерието на Балканските войни
...
Българската пехота през 1895 г. Личен състав

Генерали - 6

Полковници - 35

Подполковници - 55

Майори - 80

Капитани - 321

Поручици - 462

Подпоручици - 432

Фелдфебели - 336

Унтерофицери и редници - 22 440

Капелмайстори - 24

Музиканти - 456
http://www.boiniznamena.com/?action=article&id=242

Ad honores

*

Неактивен Петкан

• *
  • 8739
  • +1305/-105
  • България преди всичко!
« Отговор #142 -: Май 06, 2017, 23:27:29 »
06.05. 2017 г. Военният парад на Гергьовден

...
Най-страховитата армия на Балканите днес изглежда смешна.
Като се почне от дебелия министър на отбраната и се стигне до траурно маршируващите наемници.
Кого ще пазят тези тюфлеци?
...
...

Българската армия при Цар Борис III

« Последна редакция: Май 06, 2017, 23:34:57 от Петкан »
Ad honores