Виктор Юшченко е против руския език като втори официален в Украйна!

• 87 Отговора
  • 10049 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Бащицата Махно

• *
  • 187
  • +231/-20
 Иване, на мен и на теб ни е ясно , но има хлапета дето не разбират руски! Май трябва да им го преведем.
Когато си в лодката, бреговете изглеждат други!

*

Неактивен Бай Иван

• 1310
  • +1/-0
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Украинцы как современные русские начали формироваться с века 16. Само название "Украина" и "украинцы" это чисто польский термин. Так как после распада Киевской Руси, княжества на территории современной Украины и Беларуси захватывает Польша и Литва. И православный народ попал под гнет католиков, католики притесняли православие и пытались переманить их в католичество, для этого была придумана уния. И украинский и беларусский языки формируются под влиянием польского языка. А русский язык варится в собственном котле. Вот откуда в украинском и беларусском языках столько полонизмов( пан и пани, мова, дякую и прочее). Восточный славянин отличается от  южных и западных славян тем, что он говорит: корова, молоко, город, а не крава, млеко и град. Польша и поляки большие русофобы, а все из-за нашего векового соперничества, начиная с времен Киевской Руси.
П.с: Прошу знающих русский, перевести мой пост на болгарский язык.  ;)

Ето го превода:

Украинците, като съвременните руси започнали да се формират от към 16 век. Самите названия "Украйна" и "украинци" са чисто полски термини. Така след разпада на Киевска Рус, католиците угнетили православните и се опитали да ги обърнат в католичество, за което били измислена унията. И украинският и белоруският език се формирали под влияние на полския. А руският език се е развивал самостойно. Ето как в украинския и белоруския има толково поляцизми/пан, пани, мова, дякоу и т.н./ Източните славяни се отличават от южните и западните такива по това че те казват: корова, молоко, город, а не крава, млеко и град. Полша и поляците са повече русофоби и от векове наши съперници, започвайки още от Киевска Рус.

И православный народ попал под гнет католиков

Сигурно ви е било тъпичко :devil:
8)

*

Неактивен Skarlet

• 1625
  • +407/-30
  • хуманистка
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius

ПС.: То сигурно сме русофоби просто ей така,за забавление......

Да, и аз това се чудя?  ???  Не намирам никакво оправдание за такава дива русофобия!  :eusa_naughty: :down: :devil:

*

Неактивен Metoman_88

• 986
  • +193/-47
  • Зодия: Cancer Cancer
То пък поляците са енди воиници през ВСВ  :-[ Разбира се Катин е една от причините руснаците да измислят историите за "Холокост" ,за да прикрият собствените си лайна!
Ще измислим нови хитрини,
закони всякакви игри.
Наш човек на пост там, ще внедрим
далавера с него да въртим.

*

Неактивен Skarlet

• 1625
  • +407/-30
  • хуманистка
Да, и аз това се чудя?  ???  Не намирам никакво оправдание за такава дива русофобия!  :eusa_naughty: :down: :devil:

Това е същото като аз да кажа,че не намирам никакво оправдание за такава дива туркофобия. :-[  Не,по-лошо е,защото руснаците избиват няколко МИЛИОНА поляци през историята,докато турците не избиват и 1 милиона българи за всичките тези 5 века.За вас зверщина е Батак,където турците избиват 5000 българи,докато при нас руснаците избиват над 200 000 ЦИВИЛНИ поляци след въстанието от 1831-ва и над 60 000 въстаници!!! Тоест ние трябва да мразим руснаците десетки ПЪТИ повече,отколкото вие турците!!Това за теб неоправдана омраза ли е?Като си такава дива русофилка не значи пък,че трябва да стигаш чак толкова далеч.Все едно аз като американофил да почна да твърдя,че американците не са избили индианците. :-[ Също толкова малоумно и заслепено звучиш ти.След АТАКА В МРАКА ти си най-заслепеният от идеологията си човек,който познавам.

Катин е един от многото случай,когато руснаците избиват В ПЪТИ повече поляци наведнъж,отколкото турците избиват в Батак или Стара Загора.

МИЛИОНИ поляци пък оставят костите си в Сибир.

:devil: :devil: Руснаците може и да са избили много народ, но и много добрини са направили, а какво добро са направили турците?   :devil: Изобщо, как изобщо ти мина през добре избеления и промит от чифутска пропаганда мозък идеята да сравняваш руснаците с турците?  :-[ Руснаците ви помогнаха да си построите отново съсипаната от войната държавици, убедена съм, че са ви давали и пари и газ и петрол на половин цена,  както даваха и на България. Как може да сте такива неблагодарници?  :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:
« Последна редакция: Септември 17, 2016, 20:48:08 от Hatshepsut »

*

Неактивен Skarlet

• 1625
  • +407/-30
  • хуманистка

А много им благодарим за тази помощ!!!Заради тях и тяхното "велико" управление сега не само Полша,а и всички страни от Източна Европа са на това дередже!!Така въстановяват страните от източна Европа,че сега те са на десетилетия назад от западните страни!!Толкова калпаво могат САМО РУСНАЦИ да "помагат".Когато поляците искат да въснатовят Варшава по уникален,нов метод - обърнат целият град към Висла,което щеше да го направи най-хубавият и модерен град в Европа,таваришите отказват разибра се и предпочитат да го натъпкат с панелки и направят индустриален. :-[ Само един пример от абсурдните начини,по които те "всътановяват" Полша.

А дори да бяха я въстановили наистина Полша като хората,така че тя сега да е наравно със западните страни,това значи според теб,че трябва да им простим избитите МИЛИОНИ поляци?!Все едно вие да трябва да простите на турците робството,за дето те после са ви съюзници за кратко през ПСВ!

И на края - да сме им благодарни,че я въстановяват СЛЕД КАТО ТЕ СА Я СРИНАЛИ ЗАЕДНО С НЕМЦИТЕ!!!!?Нали те нападат Полша заедно с другарите си нацисти и помагат тя да се срине!Нали Сталин нарочно спира червената армия на няколко километра от Варшава,когато почва въстанието и изчаква 2 месеца немците да избият въстаниците и после систематично да сринат града!РУСНАЦИТЕ Я СРИВАТ ПОЛША,а ние да сме им благодарни,че после дали газ и петрол на по-ниска цена?
:-[ :-[ :devil: :devil: :devil:

На подарен кон зъбите не се гледат. Така са виждали по онова време нещата руснаците, така са ги направили. Не ви харесват панелките и заводите, построени ви от руснаците, обаче, мислиш ли, че ако Полша беше оставена сама да се възстановява, щеше успее сама да го стори?
И никъде не съм казала, че трябва да се забравят и простят убитите, а просто, че нещата не са само черни, има и бели и множество други цветове между тях, нелогично е да се втренчиш само в черното.

*

Неактивен Metoman_88

• 986
  • +193/-47

На подарен кон зъбите не се гледат. Така са виждали по онова време нещата руснаците, така са ги направили. Не ви харесват панелките и заводите, построени ви от руснаците, обаче, мислиш ли, че ако Полша беше оставена сама да се възстановява, щеше успее сама да го стори?
И никъде не съм казала, че трябва да се забравят и простят убитите, а просто, че нещата не са само черни, има и бели и множество други цветове между тях, нелогично е да се втренчиш само в черното.

Не коментираш факта,че руснаците сриват Полша заедно с немците,а ти искаш да им благодарим,че после са дали газ и петрол на по-ниски цени.Все едно аз да ти бутна къщата,а после да ти продам тухли за нова на по-ниска цена. :-[ Нали това ти беше големият аргумент,че сме били неблагодарни?Какво стана с него?
Това не е ли "Зъб за зъб"  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
закони всякакви игри.

*

Неактивен Skarlet

• 1625
  • +407/-30
  • хуманистка

Не коментираш факта,че руснаците сриват Полша заедно с немците,а ти искаш да им благодарим,че после са дали газ и петрол на по-ниски цени.Все едно аз да ти бутна къщата,а после да ти продам тухли за нова на по-ниска цена. :-[ Нали това ти беше големият аргумент,че сме били неблагодарни?Какво стана с него?

Стига си повтарял едно и също, сринали били. Ами война е било, врагове сте им били, пък не сте единствените сринати, не сте единствените с невинно дадени жертви. На война е така, аз защо мислиш, че мразя войните?
Това означава ли, че трябва да се говори само за сриването, а да се игнорира помощта при изграждането

*

Неактивен Сит

• 1103
  • +167/-67
Браво на Юшченко! И ние трябва да последваме примера, като спрем БНТ да излъчва новини на турски, ама докато има хора като лицемерния президент, това ще си остане несбъдната мечта >:(

*

Неактивен Metoman_88

• 986
  • +193/-47
Е аз да не искам да срина Германия за това,че там има няколко милиона турци  :lol:
закони всякакви игри.

*

Неактивен Metoman_88

• 986
  • +193/-47
закони всякакви игри.

*

Неактивен Пол Пот

• **
  • 437
  • +73/-88
  • бахмааму...

Лично на ДРУГАРЯ СТАЛИН трябва да благодариш за западната полска граница... ЩОТО ТЯ ИЗТОЧНАТА тъй и тъй е щяла да е по Буг :lol: :lol: :lol: :lol:

а как може да му благодариш ЛИЧНО??????!! ами много просто, като се ПРЕСЕЛИШ ДОБРОВОЛНО ВЪВ ВЕЧНИТЕ ЛОВНИ ПОЛЕТА :D :D :D :D