България и българите > Български националисти

Възможен ли е български национализъм без православие?

(1/64) > >>

Мишок:
Я ми кажете драги националисти.
- кой от нашите национални герои от 1200 години насам не е бил православен. Ботев не се е отрекъл от вярата си, или има такъв документ за отричaне от вярата.
Тук на Балканите всеки народ си има вяра и отстъпи ли от нея е свършен. Така и нас ни отродиха от вярата и сме почти свършени. Обаче я вижте Храватска, там страната им цъфти, ама никой от тях и не мисли за ислям или езичество.
И така какви излиза че са хората отклоняващи народа ни от вярата, дали са националисти а? Не знам, сигурно национализма им се изразява в това да помагат на врага.

Инжинер Донев:
национализмът е свързан с нацията.
Има си го в самата дума!

Вярата е сторго индивидуално право на всеки човек!

Nik:

--- Цитат на: tankistabg в Януари 03, 2008, 23:12:05 ---национализмът е свързан с нацията.
Има си го в самата дума!

Вярата е сторго индивидуално право на всеки човек!

--- Край на цитат ---
  Тука ще си позволя да ти опонирам,защото в поста ти прозирам/това не е обвинение/, вреден либерализъм и недооценяване на религията,като фактор за единството и духовността на нацията!По принцип,като се говори за Българи,се има впредвид християни,православни и това е от векове!Говоря за Дунавска България!Да ти цитирам ли крилатата фраза: "Има православие,има България!"Православието от време оно е душата на Българина,вяра и упование,надежда и сила,единение!".То е религията на дедите ни и е душата на Българската държава,живеца и  и ние не можем да допуснем,разцепване и раздробяване на това  духовното  пространство, заради криво разбран либерализъм.При това насаждан ни умишлено.Пък и нали той е едно от основните оръжия с които се воюва срещу нас.Какъв е смисълът да загърбваме традиционното си вероизповедание,заради каквито и да било други!Това може да донесе на народа ни само разединение,нещастия и още повече да влоши и без това трагичното състояние на нещата,както са днес.

Инжинер Донев:

--- Цитат на: nik в Януари 04, 2008, 17:58:44 ---По принцип,като се говори за Българи,се има впредвид християни,православни и това е от векове!

--- Край на цитат ---
А преди се е смятало за българите като тангристи. Пак от векове. И то повече векове отколкото като християни! С няколко хилядолетия повече.

--- Цитат ---Говоря за Дунавска България!Да ти цитирам ли крилатата фраза: "Има православие,има България!"Православието от време оно е душата на Българина,вяра и упование,надежда и сила,единение!".

--- Край на цитат ---
Тази фраза е казана от един ПОП. Много ми е интересно защо ли я е казъл попа... Сигурно защото не е заинтересован от това.
България я е имало и преди православието.

--- Цитат ---То е религията на дедите ни

--- Край на цитат ---
не е вярно. Дедите ни са били горди арииски езичници които не са познавали що е робство и загуба!

--- Цитат ---Какъв е смисълът да загърбваме традиционното си вероизповедание,заради каквито и да било други!

--- Край на цитат ---
И аз това казвам! Какъв е смисъла да згърбаваме тангризма?

--- Цитат ---Това може да донесе на народа ни само разединение,нещастия и още повече да влоши и без това трагичното състояние на нещата,както са днес.

--- Край на цитат ---
Така е. Ние изоставихме своите богове, за да дирим михаля при чужди.

Nik:

--- Цитат на: tankistabg в Януари 04, 2008, 18:26:04 ---
--- Цитат на: nik в Януари 04, 2008, 17:58:44 ---По принцип,като се говори за Българи,се има впредвид християни,православни и това е от векове!

--- Край на цитат ---
А преди се е смятало за българите като тангристи. Пак от векове. И то повече векове отколкото като християни! С няколко хилядолетия повече.

--- Цитат ---Говоря за Дунавска България!Да ти цитирам ли крилатата фраза: "Има православие,има България!"Православието от време оно е душата на Българина,вяра и упование,надежда и сила,единение!".

--- Край на цитат ---
Тази фраза е казана от един ПОП. Много ми е интересно защо ли я е казъл попа... Сигурно защото не е заинтересован от това.
България я е имало и преди православието.

--- Цитат ---То е религията на дедите ни

--- Край на цитат ---
не е вярно. Дедите ни са били горди арииски езичници които не са познавали що е робство и загуба!

--- Цитат ---Какъв е смисълът да загърбваме традиционното си вероизповедание,заради каквито и да било други!

--- Край на цитат ---
И аз това казвам! Какъв е смисъла да згърбаваме тангризма?

--- Цитат ---Това може да донесе на народа ни само разединение,нещастия и още повече да влоши и без това трагичното състояние на нещата,както са днес.

--- Край на цитат ---
Така е. Ние изоставихме своите богове, за да дирим михаля при чужди.

--- Край на цитат ---
  Знаеш ли каква е разликата между позициите ни?Аз и по.рано съм писал във Воините за това.Разликата  в моята позиция е,че аз уважавам вашата.За мен също Тангра  е част от нашата, Българската история!Абсолютно нищо против това,което правят Тенгрианите!Вашата позиция е  непримирима обаче и според мен, непродуктивна,защото аз не виждам нито начин,нито шанс,нито време,целият народ да бъде "покръстен",така да се каже в новата за него вяра.А и няма да иска!Хората схващат Тенгрианството,по-скоро,като екзотична част от историята ни,отколкото,като възможност,за религиозен избор!Най-новата ни история,миналото ни в близък план, е Православието!Това е "Дворец".Може ли да бъде събарян,точно сега ,когато имаме неистова нужда от обединение и религия?Това не го виждам!Как ще ги обърнеш хората в Тенгрианство,пак насила ли?Не!Според мен,като християнин,религията си е на място,само че вие поставяте ударението в исторически план върху вредните /сполред вас/, действия на царе,държавници или църковни служители,което няма общо идеята за  християнския Бог и Църква.Освен това в позицията си срещу християнството,волю или не,вие заставате в една позиция с враговете ни -против християнството.Мога да ти напомня  думите на Бжежински,който след разпада на СССР,заяви в прав текст:"Сега нашият основен враг,№1, остава православието!"Разбираш ли?Дори не Християнството,а Православието!И монката паси също заяви :"Майната му на православието!"И станишев не се посвени да каже:"Това не е моята религия!"И т.н.С просто око се вижда и особено добре у нас,че се води война срещу Християнството и носителите му!Накрая,лично аз не виждам,повод за неприязън, не ми пречи религиозното ти предпочитание,още повече,че е Българско!За мен си националист и Българин и като такъв можеш да разчиташ на братска подкрепа и разбиране! :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия