Автор Тема: Възможен ли е български национализъм без православие?  (Прочетена 33608 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 40
    • http://www.jewelry.hit.bg/
Духовността е над всякаква религия. Религиите, всяка по отделно,  е взела по  нещо от Духовността и го е включила към своите ценности.

Неактивен Искандер

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 429
А колко наши герои бяха неправославни ?
Национализма се разли4ава от модернизма с това 4е носи висок морал, а морала идва от религията, не от общо4овешките джедайски ценности.
Ако няционалиста не носи моралните - религиозни ценности на своя народ, той не е националист, а обикновен слуга на Юдеите и сатаната

Националните ни герои са живеели във времена, когато всички са били православни. Но живота върви напред и се променя и хората трябва да се нагаждат. Не всичко, което е било преди, е приложимо и в наши дни. Едно време хората са ходели до тоалетна в изкопана в двора дупка, къпели са се два пъти в годината и са си сменяли дрехите един път в седмицата, дори и националните ни герои. Е, трябвали и ние да правим същото, за да приличаме на тях?
Ако аз загубя, това не означава, че не е трябвало да се победи.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1697
  • Country: 00
Може ли българския нацоналист да не е православен ?

Може! Аз! Ходи си избивай комплексите обратно в БР-ЗО!
Цитат
Например да е католик, мисиоманин, тангрист или будист или пък зороастрист ?
Да може!
Цитат
Ако някй твърди 4е може нека ми посо4и имената на наши нацонални герои изповядващи вяра разли4на от православната.
Кан Атила! Кан Ирник! Кан Безмер! Кан Кубрат! Кан Аспарух! Кан Крум! Кан Омуртаг! Владимир Расате!

да продължавам ли?
Цитат
, ако не уважавар вярата на народа и предците си те не само 4е не са националисти - те ве4е не са и българи.
Точно така - така че УВАЖАВАЙ ТАНГРИЗМА!
Цитат
Някои це кажат: ами какво ще правиме с помаците и католиците - нищо какво трябва да правиме с тях, да са си живи и здрави.
А на теб ти пожелавам да -----------------------------
Цитат

Как например БНС може да е националисти4еска организация, като според нейния тоталитарен лидер Левски и другите ни национални герои са били тъпи фанатици щом са изповядвали православието.
Левски е бил велик българин! Спомни си момента когато захвърля расото!
Цитат
Те естествено не го казват директно и лицемерно по4итат героите ни, но и твърдо заявяват 4е православните са тъпи демодирани фанатици, и следователно се оказва според тях 4е нашите герои до един са такива. Само Боби Расатето е свестен - тоя изрод в омразата си към вярата на Левски и българите - православието е стигнал до там: да се бори за правата на някакви помаци и да хвали исляма.

Не мога да повярвам че въобще се допуска такава тема. Автова е  :-[

Неактивен Ванадий

• Hero Member
  • Публикации: 1654
  • Country: bg
Цитат
Цитат
Например да е католик, мисиоманин, тангрист или будист или пък зороастрист ?
Да може!

Мюсюлманите какви национални герои могат да бъдат?
Цитат
Цитат
Ако някй твърди 4е може нека ми посо4и имената на наши нацонални герои изповядващи вяра разли4на от православната.
Кан Атила! Кан Ирник! Кан Безмер! Кан Кубрат! Кан Аспарух! Кан Крум! Кан Омуртаг! Владимир Расате!

Владимир (Расате) какъв герой може да бъде? Атила ако го сложиш тук, противоречиш на 90% от собствените ти постове. Има голяма вяроятност че Безмер (Батбаян), Кубрат и Аспарух (Испор) са християни, виж Крум и Омуртаг няма спор за тях.
Цитат
Цитат

Как например БНС може да е националисти4еска организация, като според нейния тоталитарен лидер Левски и другите ни национални герои са били тъпи фанатици щом са изповядвали православието.
Левски е бил велик българин! Спомни си момента когато захвърля расото!

Да но носи дяконското кръсче до смътртта си. А е захвърлил расото не защото спира да вярва. По същия начин Ботев пише "Моята молитва" но в нея той не отхвърля религията, а корупцията и разврата в църквата и глупостта на хората.

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 243
  • Зодия: Virgo Virgo
А какви са по вероизповедание българските владетели на Волжка България, например, кан Челбир, който е отразил и нанесъл поражение на Чингиз-хан?

Цитат
Владимир (Расате) какъв герой може да бъде? Атила ако го сложиш тук, противоречиш на 90% от собствените ти постове. Има голяма вяроятност че Безмер (Батбаян), Кубрат и Аспарух (Испор) са християни, виж Крум и Омуртаг няма спор за тях.
Това е вярно...
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
Валя Балканска е мюсулманка! И нея ли да отлъчим? Стига фанатизъм! Ние не сме инквизиция!

Цитат
Владимир (Расате) какъв герой може да бъде?
Всеки които иска и е опитвал да ЗАПАЗИ българското - е герой!
Цитат
Атила ако го сложиш тук, противоречиш на 90% от собствените ти постове.
С нищо не противореча! Един е Атила, и неговият род е ДУЛО! Трябва да си горд че шефа на цялата хунска империя е българин!
Цитат
Има голяма вяроятност че Безмер (Батбаян), Кубрат и Аспарух (Испор) са християни,
Не - няма. На наука от типа "бр-зо" и наука "елтимир" - здраве и кажи! Не ми пробутвай простотии!
Цитат
виж Крум и Омуртаг няма спор за тях.
Сигурно много те е яд за тях, нали :-P :-P :-P

Цитат

Да но носи дяконското кръсче до смътртта си. А е захвърлил расото не защото спира да вярва. По същия начин Ботев пише "Моята молитва" но в нея той не отхвърля религията, а корупцията и разврата в църквата и глупостта на хората.
Корупцията и църквата винаги са вървели ръка за ръка! Това е било посланието на Ботев!

Църквата е БИЗНЕС с парите на вярващите"
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 09:40:39 от Пламен Пасков »

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
Не - няма. На наука от типа "бр-зо" и наука "елтимир" - здраве и кажи! Не ми пробутвай простотии!
Виж, за Кубрат, Испор (Аспарух) и за Тервел не е нужно да се ползват БРЗО или Войни на Тангра като източници, за да се разбере, че наистина най-вероятно са били християни.
Първо, на пръстена и на материалите от съкровището има много кръстови инсигниил Второ, Римската империя, още повече в строгия период на 7 век, няма как да даде титлата "патриций "на езичник, или да го учи 25 години в Магнаурската школа при императорския двор. Колко той се е имал за такъв в душата си, до изобретяването на машина на времето или доказването на записи и документи в противното, можем само да гадаем.

За Тервел нещата са аналогични: няма как да се даде тилтата "кесар" и да се наметне с императорска багреница (пурпурната плащеница) пред цялата ромейска знат спасителя на Константинопол. За спасяването могат да се направят купища дарове (и са направени), но титлата "кесар" според мен те са му я дали самоинициативно, без той да го иска (за какво му е - той си е бил император на България и Константинопол де факто си е бил негов). Но според канона на догмите, е било изключено присвояването на такава титла на езичник.

Това не е било като в днешна България, когато псевдо-президента дава най-високите отличия: орден Стара планина (което от този момент нататък вече не е орден, а парче метал) на агента Сава (негов брат по оръжие, все пак) - дьонмето Ахмед Демир Доган, или на Паница, отявлен и дългогодишен враг на България и национален предател.

За Аспарух виж сребърния орел - ако той е негов и кръста на него не е оптическа илюзия, ще се наложи да допуснеш, че най-вероятно и той е бил християнин.
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 09:58:21 от Пламен Пасков »

Неактивен Ванадий

• Hero Member
Цитат
Цитат
Има голяма вяроятност че Безмер (Батбаян), Кубрат и Аспарух (Испор) са християни,
[/quote]

Напротив повече от голяма, особено за Кубрат почти няма спор, Кубрат е учил във Магнаурската школа (Константинопол) и получава титлата патриций от византийският император, титлата може да бъде носена само от християнин. Кубрат до голяма степен взима от византия политическата и "машина" (най-добрата за времето си) и я подобрява в една нова още по-добра политика - българската, затова той е първият български владетел, който обединява българите в Европа. Има сведения, че Кубрат е женен за християнка (и славянка), синовете му Батбаян (Безмер) и Аспарух (Испор) веднага остават под съмнение.

Цитат
Цитат
Цитат
Владимир (Расате) какъв герой може да бъде?
Всеки които иска и е опитвал да ЗАПАЗИ българското - е герой!

Не мисля че точно княз Владимир, може да бъде наречен герой, той е създал опастност за унищожение на българската държава. И можем да го сложим в кюпа на Иван Шишман и Иван Стефан.

Цитат
Цитат
Атила ако го сложиш тук, противоречиш на 90% от собствените ти постове.
С нищо не противореча! Един е Атила, и неговият род е ДУЛО! Трябва да си горд че шефа на цялата хунска империя е българин!

Определено си противоречиш значи. Атила може всичко да е, но не българин особено ако смятаме твоите предишни постове за верни, трябва да си изчистиш хубаво ума от глупости, и да си избереш в какво да мислиш - Атила е българин или българите са от ирански произход, двете се изключват взаимно.

Цитат
Цитат
виж Крум и Омуртаг няма спор за тях.
Сигурно много те е яд за тях, нали :-P :-P :-P

Не защо да ме е яд и двамата са велики дела.
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 09:59:41 от Vanadis »

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
Виж, за Кубрат, Испор (Аспарух) и за Тервел не е нужно да се ползват БРЗО или Войни на Тангра като източници, за да се разбере, че наистина най-вероятно са били християни.
Да... източници от както ти казваш "една баба казала" от типа на монетата на тервел на която пише "богородице пази Тервел", което е просто знак на благодарност от византииците, а не доказателство че Тервел е християнин!
Цитат
Първо, на пръстена и на материалите от съкровището има много кръстови инсигнии,
Ти вярваш ли че кръстът е само християнски символ? Равнораменния кръст е сивмол на слънцето - типичен арииски символ
Цитат
второ, Римската империя, още повече в строигия период на 7 век, няма как да даде титлата "патриций "на езичник, или да го учи 25 години в Магнаурската школа при императорския двор. Колко той се е имал за такъв в душата си, до изобретяването на машина на времето или доказването на записи и документи в противното, можем само да гадаем.
Колкото е имало архиескопия "оногурия" както твърдят в боина слава, толкова и Кубрат(Хорват) е християнин.
Цитат
За Тервел нещата са аналогични: няма как да се даде тилтата "кесар" и да се наметне с имепраторска багреница (пурпурната плащеница) пред цялата ромейска знат спасителя на Константинопол. За спасяването могат да се направят купища дарове, но титлата "кесар" според мен те са му я дали самоинициативно, без той да го иска (за какво му е - той си е бил император на България и Константинопол де факто си е бил негов), но според канона на догмите, които са изключвали присвояването на такава титла на езичник.
Кесар=цезар. Я кажи сега кои от предишните римски цезари(императори) е бил християнин и кои не е. ;)
Цитат
За Аспарух виж сребърния орел - ако той е негов и кръста на него не е оптическа илюзия, ще се наложи да допуснеш, че най-вероятно и той е бил християнин.
Кръстът не може да се приеме за изключително и само християнски символ
Даже преди 2 дена пуснах езическия кръст на дъщерята на владимир расате - сигурно и тя е християнка.? ;)

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
Напротив повече от голяма, особено за Кубрат почти няма спор, Кубрат е учил във Магнаурската школа (Константинопол) и получава титлата патриций от византийският император,
Аз пък може да уча в Индонезия? Индонезиец ли съм?
Цитат
титлата може да бъде носена само от християнин. Кубрат до голяма степен взима от византия политическата и "машина" (най-добрата за времето си) и я подобрява в една нова още по-добра политика - българската, затова той е първият български владетел, който обединява българите в Европа.
Глупости - обединението е сторил още Атила.
Цитат
Има сведения, че Кубрат е женен за християнка (и славянка)
Не няма!

Цитат
Не мисля че точно княз Владимир, може да бъде наречен герой, той е създал опастност за унищожение на българската държава. И можем да го сложим в кюпа на Иван Шишман и Иван Стефан.
Глупости! В този кюп може да се сложи ПедеБорис които не случайно е обвинен в предаване на "БАЩИНА ЧЕСТ И СЛАВА". Не съм чувал расате да е бил обвинен в такова деяние

Цитат
Определено си противоречиш значи. Атила може всичко да е, но не българин особено ако смятаме твоите предишни постове за верни, трябва да си изчистиш хубаво ума от глупости, и да си избереш в какво да мислиш - Атила е българин или българите са от ирански произход, двете се изключват взаимно.
Цитат
Защо? Ти да не вярваш че атила е "хун" :-P ... Атила си е чист бял българин. Древните историци(с изключение на римскитеІ го описват като висок европеид!

Неактивен Ванадий

• Hero Member
Ти даже не знаеш казкво говориш, християни са били повече от сигурно е.

Цитат
Даже преди 2 дена пуснах езическия кръст на дъщерята на владимир расате - сигурно и тя е християнка.? ;)

Но меже да е била богомилка.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
Ти даже не знаеш казкво говориш, християни са били повече от сигурно е.

Цитат

Но меже да е била богомилка.

както казах - това са теории познати само в саитове катро бр-зо или воини на тангра. Пълен майтап.

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
Ти вярваш ли че кръстът е само християнски символ? Равнораменния кръст е сивмол на слънцето - типичен арииски символ
Възможно е. Но остава патрицианството.

Цитат
Кесар=цезар. Я кажи сега кои от предишните римски цезари(императори) е бил християнин и кои не е. ;)
След Константин (който впрочем е покръстен на смъртния си одър, и то от еретик - епископ-арианин) - всичките. До негов - не знам, но подозирам, че никой.
Така е: кесар = цезар = цар. Но остава догмата: че не може езичник да я получава тази титла от византийски император и да го наметва с именно императорската багреница пред цялата константинополска знат, официално и демонстративно.

Неактивен Mirotvorec

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 40
    • http://www.jewelry.hit.bg/
Преливате от пусто в празно с този спор кой какъв е бил. Никой със сигурност не може да каже това. Освен това едно е да си християнин, друго е да си приел християнството.

Неактивен Ванадий

• Hero Member
Напротив повече от голяма, особено за Кубрат почти няма спор, Кубрат е учил във Магнаурската школа (Константинопол) и получава титлата патриций от византийският император,
Аз пък може да уча в Индонезия? Индонезиец ли съм?

Много правилно каза Пасков, това да не ти орден Стара планина, който се дава за щяло и нещяло, мислиш ли че Византийската империя, която се мисли за защитник на християнството (не случайно източните автори я наричат Империята на Християните ще допусне един езичник (неверник) да учи при тях и да получи титлата патриций.
Цитат
Цитат
Има сведения, че Кубрат е женен за християнка (и славянка)
Не няма!

Ни приема ни предава хаха
Цитат
Цитат
Глупости! В този кюп може да се сложи ПедеБорис които не случайно е обвинен в предаване на "БАЩИНА ЧЕСТ И СЛАВА". Не съм чувал расате да е бил обвинен в такова деяние

Аз пък съм чувал че Владим са го ослепили  :-P и май че него го бяха обвинили, а не Борис Великий.

Цитат
Цитат
Защо? Ти да не вярваш че атила е "хун" :-P ... Атила си е чист бял българин. Древните историци(с изключение на римскитеІ го описват като висок европеид!

Хахахах да не те е учил Шкумбата  :lol: ---------------- , такава народност "хун" няма, хунсите са збор от много племена, които нападат Европата, хунски нашествия е се е дно варварски, не се изключва че и българи не е имало, макар че аз изключвам. Я дай тука римските описания на Атила  :lol: Атила е бил момголоид, Умньо само едно негово описание има и то е „плосък нос и мургава кожа", другото ще ти го спестя потърси си го сам.  :lol:

Сега чакам пак да наречеш бялото зелено  :-P

Неуважително обръщение към регистриран потребител!
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 10:27:41 от Пламен Пасков »

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf