Автор Тема: Възможен ли е български национализъм без православие?  (Прочетена 32979 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 40
    • http://www.jewelry.hit.bg/
Религията е и политика и приемането на християнството от нашите владетели е възможно да е било именно заради политически интереси, а не че, виждате ли, Кубрат е станал в един момент ревностен християнин.

Редактирано от модератор: Премахнат цитат на вече изтрит постинг.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 06:15:49 от Hatshepsut »

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 246
  • Country: 00
  • Зодия: Virgo Virgo

Религията е и политика и приемането на християнството от нашите владетели е възможно да е било именно заради политически интереси, а не че, виждате ли, Кубрат е станал в един момент ревностен християнин.

Приемане на християнството веднага те прави християнин...Това е тайнство и ритуали, които не могат да бъдат изтрити и отречени.
Колко добър и ревностен християнин си обаче, това е съвсем отделен въпрос, и в историческите документи мерки и теглилки за това не са указани.

Редактирано от модератор: Корекция на таговете на цитата.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 06:17:37 от Hatshepsut »
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2853
  • Country: bg
  • Не бойте се!
Християнството е много повече от религия,повярвалите християни разбират колко е ограничаваща думата религия,наложила се в употреба
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
Християнството е много повече от религия,повярвалите християни разбират колко е ограничаваща думата религия,наложила се в употреба
Християнството, според хората и институциите, измислени за оседлаването му, може да бъде много неща:

1. Както велико духовно учение и практики от най-висш тип, каквито са тибетските (където се е учил от детството си до 33 годишна възраст Йешуа Помазания);

2. Така и откровен сатанизъм, отвратителен бизнес и тъпоумно догматично зомбиране с цел манипулиране и безнаказано осъществяване на сатанински дела.
За справки и доказателства няма нужда да се открива топлата вода: вземате всеки учебник по история и даже и там по-голямата част от тези значими събития са описани.

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
това е чиста измислица,че Христос е ходил в Тибет,както и според други твърдения,че бил в Индия
за другото си прав,Пасков.
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1700

Приемане на християнството веднага те прави християнин...Това е тайнство и ритуали, които не могат да бъдат изтрити и отречени.
Колко добър и ревностен християнин си обаче, това е съвсем отделен въпрос, и в историческите документи мерки и теглилки за това не са указани.

е, то и аз съм биул кръстен в цъкрва - но не съм християнин.

Редактирано от модератор: Корекция на таговете на цитата.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 06:18:28 от Hatshepsut »

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member

Но меже да е била богомилка.

Богомилското учение отхвърля кръста като "символ на станата и мъките на исус" - не си запознат с догмите на богомислтвото очевадно

Неактивен Mirotvorec

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 40
    • http://www.jewelry.hit.bg/
Христосъзнанието е много по-вече от религия, а не християнството като такава.

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
така е Миротворец,не твърдя обратното.

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
това е чиста измислица,че Христос е ходил в Тибет,както и според други твърдения,че бил в Индия
за другото си прав,Пасков.
Може, но тогава тибетските монаси лъжат, като твърдят, че го имат записан в свещенните си книги като един от Посветените ученици...
Ако техния "училищен дневник" лъже, или те лъжат, че има такива записи, значи, аз цитирам измислица, а те си слагат такъв грях на душата, какъвто религията им по принцип не търпи.
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 12:01:22 от Пламен Пасков »

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
Си.
Друг е въпроса какъв: добър и убеден, или вече си по кривите пътеки.
Аз съм лош християнин, но не си правя илюзии, че това е добро. И не го наричам с други думи.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
Си.
Друг е въпроса какъв: добър и убеден, или вече си по кривите пътеки.
Аз съм лош християнин, но не си правя илюзии, че това е добро. И не го наричам с други думи.

не напротив - не съм! Ако има начин да върна църквоното ми свидетелство в юдео-християнската църква, бих го сторил. Но какво съм виновен аз че като бебе са ме кръстили ПРОТИВ ВОЛЯТА МИ в семитска религия?

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
Христос е Бог,приел за 33 години и човешки образ,с една единствена цел,да изкупи човеци от греха и смъртта, като плати цена с живота си.Без значение дали е бил на 5,12 или 25 години в човешки образ,той е нямало какво да учи,след като Той е Бог и всички науки просто показват различните възможности на Господа.Той не може да учи от никой,защото сам Той е най-големият учител и дава мъдрост и знание на човеците по земята.Когато е бил на 12 години е изумявал с мъдростта си и въпросите си тогавашните фарисеи,книжници и учители на законите и вярата.Даже са се чудили:"Как? Това не е ли синът на Йосиф дърводелеца? Как знае като не се е учил?" :o :o :o
Това,че някоя религия си приписва присъствието на Христос близо до себе си за определен период от време не означава че е истина, и в исляма признават Исус за пророк,но това е още едно омаловажаване на същността Му.
Твърде много може да се говори още.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 06:20:23 от Hatshepsut »

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
Христос е Бог,приел за 33 години и човешки образ,с една единствена цел,да изкупи човеци от греха и смъртта, като плати цена с живота си.Без значение дали е бил на 5,12 или 25 години в човешки образ,той е нямало какво да учи,след като Той е Бог и всички науки просто показват различните възможности на Господа.Той не може да учи от никой,защото сам Той е най-големият учител и дава мъдрост и знание на човеците по земята.Когато е бил на 12 години е изумявал с мъдростта си и въпросите си тогавашните фарисеи,книжници и учители на законите и вярата.Даже са се чудили:"Как? Това не е ли синът на Йосиф дърводелеца? Как знае като не се е учил?" :o :o :o
Това,че някоя религия си приписва присъствието на Христос близо до себе си за определен период от време не означава че е истина, и в исляма признават Исус за пророк,но това е още едно омаловажаване на същността Му.
Твърде много може да се говори още.
Йешуа, ако дебелите книги не лъжат при многократните си преписи, е определен като СИН БОЖИ, а не като БОГ!
И трезвия поглед на живота и делото му не означава осверняване или десакрализация на същността му.
Заслугата и величието Му никой не отрича.
Но това не Го прави Бог, а си остава Син Божи. И Бог не е добър старец с дълга бяла брада, гледащ ни титанично и всеобхватно от небето. Антропологизацията на Бог е именно оскверняване и десакрализация, а не признаването, че Христос е Син Божи. Което не би трябвало да е откритие за никого: навсякъде именно така е и записано.
Може би любим син, но теологичния характер на дискусията губи смисъл, поне за мен, защото не се чувствам експерт в материята.

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Не бойте се!
Това,че Исус е Син на Бога,но не е Бог е едно от основните твърдения на сектата "свидетели на Йехова".
След възкресението Си и в книгите писани след това от Новия Завет,а това са Деянията на Апостолите и посланията на същите Апостоли ясно се потвърждава,че Исус е Бог:само Бог може да възкръсне,защото Той дава самия живот на всички.Това,че е едновременно и Син на Бога и Бог е наистина голямо тайнство и аз лично се респектирам от това.

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf