Автор Тема: Възможен ли е български национализъм без православие?  (Прочетена 32953 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4766
  • Country: it
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 65.0.3325.183 Chrome 65.0.3325.183
Това е хайдушки кръст,измислен от тях,по-късно откраднат от руснЯците и там добива смисъл на бандитски кръст.Затова им е бил на калпаците,не защото е изконен български символ,а защото е бил техен си вътрешен символ.Както на Атака символа е българска буква,но никой не я уважава,като национален символ,пример за нац. символ е розетата
Ние българите уважаваме този символ, за тебе и подобните ти не знам.
п.п. нарича се руски кръст, макар че е повече български.

Активен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1581
  • Country: bg
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 66.0.3359.158 Chrome 66.0.3359.158
  • Интереси: История,Философия,Политика
  • Зодия: Aries Aries
Руски е наричан,защото там се използва в по-модерните времена.Преди да дойде 20век,кръста се е наричал по 2начина
1)Хайдушки-в България,както и в някой места на Балканския п-ов.
2)Бандитски,просто защото руска дума за хайдутин няма
Нормално е символа да бъде уважаван,но като символ на определена група,а не като общонационален
Панимаеш? :lol:

ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
Руски е наричан,защото там се използва в по-модерните времена.Преди да дойде 20век,кръста се е наричал по 2начина
1)Хайдушки-в България,както и в някой места на Балканския п-ов.
2)Бандитски,просто защото руска дума за хайдутин няма
Нормално е символа да бъде уважаван,но като символ на определена група,а не като общонационален
Панимаеш? :lol:
Щом са го носили : хайдути, опълченци и въстаници е вече общонационален символ.

Неактивен Индивидуалист

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2853
  • Не бойте се!
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 60.0 Firefox 60.0
  • Зодия: Virgo Virgo
Не е защото е бил човек, как да го измислят. Измислят се другите работи.
Живата материя е изключителна, много повече отколкото можем да си представим и света ни - също.НО
Какво всъщност е мнението на вас крайно религиозните за Стария завет и каква е разликата между него и Новия завет?

Двата съвета са свързани. Старият Завет има десетки/някои казват и че са стотици/ текстове, които предсказват идването на Спасителя в плът на земята. На едно място е писано къде ще се роди, на друго,че ще бъде в Египет като дете, на друго че ще бъде разпнат, че ще бъде прободен с копие на кръста и още и още.
Старият завет представлява в голямата си част историята на древния Израил и 12-те племена. В Мойсеевите книги има до уникални подробности поучения и наставления как да бъде организирано едно общество.
В Стария завет човек се стреми да бъде чист пред Бог с определени ритуали, защото не може да изпълни всичките заповеди на Бога. Принася дарове на животни. Здрави животни без недостатък или болест.
В Новия обаче вече дарът е принесен веднъж завинаги- Това е Божият Син. Който прави двата завета едно. Христос свърза небето и земята. Върна човеците при Бога. Чрез вяра в Христос и възкресението Му и чрез Духа.
Понеже е Богочовек, затова е и наричан и Божи и Човешки Син. Съвършеният Бог чака несъвършените хора при Себе Си в Своето царство. Чрез вяра те отново стават Божии синове и дъщери, както са замислени със създаването си.
Библията неслучайно е наричана и книгата на Живота. Освен великото спасение, в Библията има наставления за всички видове отношения в живота между хората. Между хората и Бог, всякакви отношения вътре в семейството, отношения работодатели-работници, между съседи и т.н.
За първи път в Библията е писано,че земята е кълбо, кръгла. В книгата на Йов, писана около 1000 преди идването на Христос на земята...
--
В Новия завет пише: А като каза "нов завет", Той обявява първия за остарял. А онова, което овехтява и остарява, е близо до изчезване.  /Посл. към Евреите 8 гл./

Ако някой говори за Бог но пренебрегва Новия Завет и Христовото дело на кръста, такъв човек няма истинското познание за Бога, и не може да бъде пътеводител към Бога. Такъв човек няма знанието за Бога, може да говори за енергии, карми, кармични кръгове, прераждания, разни духове, неясни приказки...бягайте от такива.

Приятен ден!
« Последна редакция: Юни 13, 2018, 11:38:02 от Индивидуалист »
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:

Библията неслучайно е наричана и книгата на Живота. Освен великото спасение, в Библията има наставления за всички видове отношения в живота между хората. Между хората и Бог, всякакви отношения вътре в семейството, отношения работодатели-работници, между съседи и т.н.
За първи път в Библията е писано,че земята е кълбо, кръгла. В книгата на Йов, писана около 1000 преди идването на Христос на земята...

Без тези наставления,  хората са като слепи и не могат да разчат злото от доброто. Поради  което много националисти , които не са вярващи често се изживяват, като обикновени сатанисти.

Активен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Linux Linux
  • Browser:
Можеш ли да обясниш,какво точно разбираш(респ. какво трябва да разбираме ние)под думата сатанист?Очаквам да отговориш,,а не отново да се криеш като ПАРТИЗАНИН
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
Можеш ли да обясниш,какво точно разбираш(респ. какво трябва да разбираме ние)под думата сатанист?Очаквам да отговориш,,а не отново да се криеш като ПАРТИЗАНИН
Ми тебе и шефа ти сте такива, няма съмнение в това.

Активен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Linux Linux
  • Browser:
О-ле-ле.Кой ми е шеф,не помня да съм имал началници някога?Може ли да ми припомниш,щом ме познаваш толкова добре
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
О-ле-ле.Кой ми е шеф,не помня да съм имал началници някога?Може ли да ми припомниш,щом ме познаваш толкова добре
расатето не помниш ли ? :mad:

Активен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Linux Linux
  • Browser:
Не ми е бил шеф,не се наричаше така.Просто беше по-висшестоящ от мен в най-изявената националистическа организация на 21.век.Смятам,че "расатето" и писането на името му с малка буква е доста обидно към самия човек,но на теб ти е простено,явно имаш силна подкрепа от заде
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf