Автор Тема: Български национализъм - българщина  (Прочетена 41734 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4652
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Re: Български национализъм - българщина
« Отговор #135 -: Юни 27, 2012, 18:08:05 »
Аз се признавам за прост човек и харесвам простите неща.
Предполагам и много българи подобно на мене харесват прости неща.
Ето защо не мога да разбера усложненията и сложните схеми на тези хора дето се наричат български националисти.
Аз нещата ги виждам простичко ето така.
- Левски каквото и да говориме си е номер едно, и трябва да е на първо место при чествания.
- клетвата на Левски: трябва да е клетва задължителна за всеки националист. Не някакви нови гуро водачи да си измислят някакви техни варианти - Левски е по-голям от тях и народа го знае него.
- нашите национални герои трябва да са на почит за всеки наричащ се националист, което не е така. Всеки бг-националист трябва да се стреми като тях да е четник или хайдутин, а не нещо друго.
- символите от нашето минало, от борбите ни за национално освобождение, от войните за обединение на България : трябва да са на почит при бг-националиста. За съжаление и това не е така. Измислят се някакви нови символи, непознати до сега.
- историята ни тази за която има документи е достатъчна и предостатъчна. Защо не се учиме от нея и не наблягаме на нея ? Защо са ни измислиците на разни хора, измислици много лесни за опровергаване ?
Та така простичко мисля аз, а май и цял народ щом не пожела да припознае  обявяващите се до този момент за националисти.
Дълбаенето в измислените от тези хора посоки е безмислено и няма и какво да изкочи от дупката дето я коппаят, освен простотия .
Споделете какво мислите вие по тези въпроси.
« Последна редакция: Юни 27, 2012, 20:48:10 от Hatshepsut »

Неактивен Sturmmann Батбаянов

• Фашага
  • Respected user
  • Senior Member
  • Публикации: 713
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 13.0.1 Firefox 13.0.1
« Отговор #136 -: Юни 27, 2012, 18:24:12 »
Това дето го описваш няма общо с нацинализма. Отнася се по-скоро за патриотизма и то до някаква обвивка на патриотизма, нямаща никакви конкретни ползи. Национализма е провеждането на политики, днес и сега, за подобряването на живота на нацията, а не кой ще честваш или няма да честваш.
Капитализъм = диктатура на капитала

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #137 -: Юни 27, 2012, 18:32:12 »
Това дето го описваш няма общо с нацинализма. Отнася се по-скоро за патриотизма и то до някаква обвивка на патриотизма, нямаща никакви конкретни ползи. Национализма е провеждането на политики, днес и сега, за подобряването на живота на нацията, а не кой ще честваш или няма да честваш.
Zначи няма значение кого ще почитаме и кого не ?
Нямат значение и символите !!! Странно , защо ли българите някак си не го разбират този национализъм.

• Фашага
  • Respected user
  • Senior Member
  • Browser:
« Отговор #138 -: Юни 27, 2012, 18:35:51 »
Естествено, че има, но това не е национализъм, сам казваш, че това са само символи. В случая почиташ и слагаш на първо място съда, а не съдържанието на съда.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #139 -: Юни 27, 2012, 18:40:26 »
Естествено, че има, но това не е национализъм, сам казваш, че това са само символи. В случая почиташ и слагаш на първо място съда, а не съдържанието на съда.
Е как има смисъл, обаче няма. Аз съм прост човек и не те разбирам.
Ако няма смисъл то защо тогава един човек ги подменяше тези неща наред ? Съдържанието трябва да е : в съд чист, хубав, здрав и с послание от миналото.

Неактивен Ратникъ

• Registered user
  • Hero Member
  • Публикации: 1235
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #140 -: Юни 27, 2012, 20:18:27 »
За Мишока е важна опаковката Щурман - тоягата, шапката, плакатите и так дале. А това политики и доктрини - не го търси там ти него  :mad:

• Фашага
  • Respected user
  • Senior Member
  • Browser:
« Отговор #141 -: Юни 27, 2012, 20:44:04 »
За Мишока е важна опаковката Щурман - тоягата, шапката, плакатите и так дале. А това политики и доктрини - не го търси там ти него  :mad:

Така си е, човека е патриот, анти-националист.

Неактивен Ратникъ

• Registered user
  • Hero Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #142 -: Юни 27, 2012, 21:33:13 »
Така си е, човека е патриот, анти-националист.
Да - като ТОДОР ЖИВКОВ. Щом каза за Пирнкова, че е ненормална и че ппедофилите били "по-готини" от хората, които правят анти-гей парада...смяятай !

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #143 -: Юни 28, 2012, 18:05:15 »
Това не е някаква си опаковка хора. Това е наследството на българските герои.
Ратникъ я дай ти пример за някаква полит. доктрина. Ще я прочета с интерес.
Шурмане никъде в никой форум не съм заявил че съм антинационалист. Интересно ми е какви националисти са покланящите се на чужди идеологии ?

За мене тези прости неща са изключително важни. Това е като на война : всяка армия си има униформа и войника цели с пушката по облечените в други униформи. Така и национализма, ако не е облечен в определена униформа идеща от миналото, минаваща през настоящето на път към бъдещето, какъв национализъм е !
Все едно армия облечена в униформи на клоуни.
Мое мнение е че определени сили са се погрижили тези символи да не излизат на бял свят.

Редактирано от модератор: Консолидация на два последователно пуснати постинги.
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 07:00:39 от Hatshepsut »

Неактивен Ратникъ

• Registered user
  • Hero Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #144 -: Юни 28, 2012, 20:13:17 »
За мене тези прости неща са изключително важни. Това е като на война : всяка армия си има униформа и войника цели с пушката по облечените в други униформи. Така и национализма, ако не е облечен в определена униформа идеща от миналото, минаваща през настоящето на път към бъдещето, какъв национализъм е !
Все едно армия облечена в униформи на клоуни.
Мое мнение е че определени сили са се погрижили тези символи да не излизат на бял свят.
Ако някой читав младеж ти чете темите и постовете, може би ще се откаже от тая доктрина - НАЦИОНАЛИЗМА !

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #145 -: Юни 28, 2012, 20:23:54 »
Ако някой читав младеж ти чете темите и постовете, може би ще се откаже от тая доктрина - НАЦИОНАЛИЗМА !
Съжалявам за тебе.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #146 -: Юни 30, 2012, 13:00:27 »
Друго нещо: много просто и във същото време много странно е отношението на националистите към вярата на българският народ. Българите се венчават все още в православна черква, кръщават си децата, викат поп да опява мъртвите им близки, тачат велигден и коледа. Защо тогава много националисти са антиправославно настроени. Не би ли трябвало да са като народа си, да защитават, неговата вяра ?
Прости неща, ама станали сложни.

Клетвата на Левски ния я наричаме така, но това всъщност е стара хайдушка клетва. Тоест има наследственост. Клетвата е била така: евангелие, кръстосани върху него две ками или два ножа и задължително поп да узакони заклеването.
Тогава, а и сега борбата е била не само за народноста , но и за верата.
Левски само е сменил единият нож с револвер. Щом ТОЙ е запазил и ползвал старата хаидушка клетва, не трябва ли и всеки български националист да мечтае да се закълне по подобен начин.

На всички мераклии желаещи и мечтаещи да заличат Левски и другите ни национални герои в сърцата на българите ще кажа : нямате никакъв шанс, нито пък ще успеете да ги подмените с други.
Същото се отнася и до българските национални символи: никакъв шанс.
Това е направо безмислено.

Редактирано от модератор: Консолидация на три последователно пуснати постинги.
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 06:59:31 от Hatshepsut »

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
  • Firefox 14.0.1 Firefox 14.0.1
« Отговор #147 -: Септември 07, 2012, 13:22:48 »
Медиите пропагандират антибългарщина по всякакъв начин. Да те са силни, могъщи и големи, ама не и непобедими.
Като отивах да си правя зъбите през отпуската в комплекс Овча Купел в София, забелязах един трафопост изрисуван , много приятно с портрети на наши национални герои.
Някакъв си трафопост , някъде на майната си. Да но на някои хора веднага им е направило впечатление и даже момчетата ги даваха по БНТ. Фактически така влезнаха в черният списък на службите, ама те си мислеха че стават известни и не разбраха, какво се случва.
Та щом скочиха ужилени от медиите под ръководството на службите, то какво ли ще им е ако цели градове бъдат изрисувани с образите на нашите герои и православни кръстове?
Жегна ги защото това е страшна пропаганда, да не е подкрепена от медиите и идва от долу нагоре, ама е пропаганда.
И тука идва въпроса : защо тези момчета дето не са националисти дадоха от джоба си 500лв. за бои с които да изрисуват трафопоста, а бг-националистите не са изрисували поподобен начин, никъде нищо ?
Та това е пътят на пропагандата на българщината, чрез медиите не става, там се явяват само агенти и доносници.
Аз вече направих подобна пропаганда на паметника на предателите от войнишкото въстание - сега е ваш ред.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
  • Firefox 14.0.1 Firefox 14.0.1
« Отговор #148 -: Септември 07, 2012, 18:19:56 »
Не е за вярване, но именно националисти, по скоро наричащи се такива: смятат народните ни носии и четническите униформи за отживелица.
Това са обикновено хора с нацистки виждания, скинари, анархисти или обикновени педерасти.
Да обаче в никоя нац- организация или партия няма народни носии или четнически униформи - да не ги е срам от това не знам. Само АТАКА има малки изключения.
Та някакво *** ми спори най-упорито че тези носии не ни трябвали и трябвало да сме станели модерни. Ми те и гейовете са модерни бе другарю Горянин (така му е ника) и ние сега гейове ли да ставаме а ?
Според него направо излиза че гвардейците ни трябва да облечени в костюми или в дънки и дънкови сака - да са по модата, да не им се смеели.
Драги ми модернисти направо ви го казвам: объркали сте коловозите - национализма е нещо консервативно, далеко от модернизма и модното гей мислене.
Та вие четещите темата, като се имате за националисти имате ли си народна носия или четническа униформа а ? Да и аз нямам, но най-късно до другото лято ще стана притежател на хайдушка носия или четническа униформа, и поне искам да имам такива неща.
До тогава по моите мерки аз не съм достоен да се нарека българин.
Да опаковката в този случай е израз на вътрешноста.
Как е възможно един бг-националист да е против българските облекла ? Щел ли съм да ги нося по улицата ? Ми да ще ги нося на празници и чествания, и ще се кефя че съм с такива дрехи бе- аз сам българин, а не свинска маймуна модернист.
И така вие драги ми националисти, поне така се зовете, какво мислите за народните носии, хайдушкото облекло и четническата униформа ?
А какво мислите за дънките, дънковите якета и каубойските шапки ?

П.п.И на жена ми ше и наредя да се облече с такива дрехи, ако да не и били удобни, на мене ми харесват жени облечени в народни български носии - кръвта вода не става, не и при мене.

Редактирано от модератор: Премахнати обидни думи спрямо регистриран потребител.
« Последна редакция: Септември 07, 2012, 20:04:18 от Hatshepsut »

Неактивен Горянин

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 264
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 11.0 Firefox 11.0
« Отговор #149 -: Септември 07, 2012, 18:27:42 »
Защо лъжеш и извърташ, Мишок?

Написах, че тези дрехи не са удобни за ежедневието, нито са по джоба на съвременният българин, и че е невъзможно да изискваш от хората да ходят на протести с тях: по-важно е българското сърце под дрехите, а не самите дрехи.

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf