Автор Тема: Български национализъм - българщина  (Прочетена 29023 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Desko

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 178
  • Country: 00
Re: Български национализъм - българщина
« Отговор #30 -: Февруари 01, 2009, 21:15:06 »
Цитат
Да я караме подред. Кои, как и защо и с какви намерения насърчаваха и създадоха националистическата идеология, наричана някога: патриотизъм, родолЮбие и т.н.
Това е една малка секта от еврейското свещеничество, която се стреми да управлява и контролира света. Някои ги наричат световното правителство, други световните конспиратори, аз ще ги наричам "СЕКТАТА" и сатанистите.

По-точно според мен би било кой, защо и с какви намерения насърчаваше, окупираше, унищожи отвътре и лумпенизира националистическата идеология. А след като идеите на национализма, патриотизма и родолюбието биват усмивани, коя идеология печели и кой?
Най-възвишените и съкровени чувства и идеи излизащи от човешката душа съществуват още преди да се роди национализмът като идеология. Такива чувства и инстинкти съществуват още от дълбока древност, много, много преди да се появи думата национализъм. Обаче през годините родолюбието, родът, вярата, езикът, общия произход, общите цели, традициите, ценностите започват много да пречат, те трябва да бъдат унищожени по един или друг начин.
Един пример ще дам – римувана анонимна чешка хроника от XVI в., в която се разказва за херцог Олдрих, взел за съпруга селско момиче. Херцогът се аргументира пред своите поданици така: „Предпочитам да се смея с една чешка селянка, отколкото да имам за съпруга немска кралица. Защото всяко сърце копнее за собствения език, пък и една немкиня няма да се хареса на моя народ. Немкинята щеше да има немска прислуга и да учи децата ми на немски. Това щеше да доведе до разделение на езика и до сигурен упадък на страната.“
Думата национализъм още не съществува, на лице са най-простите и искрени чувства и добит опит. Ако се нарушат тези принципи на родолюбие резултатът е упадък.
Да дам и български пример. По време на Османското робство е имало гърчеещи се българи, турчеещи се българи, които споделяли съответните чужди на българите ценности. И кой в последствие е освободил Родината -
православните българи удържали езикът, вярата, ценностите, рода, традициите – всичко българско разбира се, а не другите с чуждите ценности с нагаждачеството, мишкуването, алчността и модерните печеливши ценности.
Дадох примери с факти. Изводът е че като се изневери на народните традиции, вяра, език, ценности настъпва упадък на страната, чуждите ценности проникващи в обществото го разяждат. Българите по време на Османското робство познавали ли са думата национализъм? Не, разбира се.

Неактивен Desko

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 178
« Отговор #31 -: Февруари 01, 2009, 21:19:26 »
Много обичам страхливци, избягали по чужбината, дето само знаят да нареждат и дават акъл от разстояние.
Ако не бяха емигрантите да пращат пари на България от чужбина нещата наистина щяха да бъдат катастрофални. Айде по-леко с детските коментари. Никой не е избягал от добро извън страната.
Не живейте само в интернет, ами се огледайте как оцеляват българите!!

Неактивен Димитър Списаревски IYI

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 265
  • Чърчил-- Не пожелавам на никого да воюва с Българи
« Отговор #32 -: Февруари 01, 2009, 21:30:07 »
Тука не е въпроса дали пращат пари или не?
Става дума за това,че разни идиоти като Уинстън(интересно защои такъв ник при положение,че това е името на един много голям българомразец) дават акъл,а нищо не правят!
Направи нещо и тогава критикувай!!!Аз ще изчистя паметника на Списаревски,а ти ще лапаш патки у Италия!!!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4689
  • Country: it
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2009, 16:55:52 »
Тука не е въпроса дали пращат пари или не?
Става дума за това,че разни идиоти като Уинстън(интересно защои такъв ник при положение,че това е името на един много голям българомразец) дават акъл,а нищо не правят!
Направи нещо и тогава критикувай!!!Аз ще изчистя паметника на Списаревски,а ти ще лапаш патки у Италия!!!
Ника идва от цигарите уинстън, които много ми харесват и в Италия са с невероятно качество. Само парите дето пращам на месец за родината са повече от всичките ви дейности ха ха ха.
А сега по темата. Някои хора от сектата, нямам предвид БНС, а баш сектата имат нужда от мек демократичен, умерен и педерастки национализъм. така е защото този дето на изтока се смеси с културите на народите , а те пък са от културата на православния светоглед, стана наистина много-много опасен за сатанистите. Жалкото е че много днешни младежи не могат да разберат разликите между тези видове национализъм и сляпо прегръщат западния извратен модел рекламиран усложливо от медиите и Холивуд.

Tемата я пуснах с цел да се ориентират хората за какво става дума в тоя свят и да си направят сметката, кого да следват. Медийните герои рекламирани от Холивуд или примера на нашите национални, български герои.
Защото той западния национализъм не е опасен освен за самите нации, опасен е този нашия от едно време , дето го практикуваха нашите герои.
« Последна редакция: Юни 18, 2017, 21:35:41 от Hatshepsut »

Неактивен Ванадий

• Hero Member
  • Публикации: 1658
  • Country: bg
« Отговор #34 -: Февруари 07, 2009, 17:34:27 »
Един пример - Ботев е искал стихотворенията му да напомнят народни песни, защото хората това са слушали тогава.
« Последна редакция: Юни 15, 2017, 22:48:10 от Hatshepsut »

Неактивен samvoin

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1145
    • Независим националистически блог
  • Зодия: Pisces Pisces
« Отговор #35 -: Февруари 07, 2009, 20:08:25 »
Много обичам страхливци, избягали по чужбината, дето само знаят да нареждат и дават акъл от разстояние.
Напълно съм съгласен с тази реплика.
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

http://samvoin.blog.bg/

• Forum Member
  • **
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2009, 00:20:51 »
Продължавай да църкаш ВИНСТОНЕ!!!Пуши си цигарките и си клати ташаците!!!
Като не те кефи нито една организация-ела и си направи собствена!!!Намери си съмишленици като тебе И НАПРАВИ НЕЩО!!!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2009, 16:25:39 »
Като не те кефи нито една организация-ела и си направи собствена!!!Намери си съмишленици като тебе И НАПРАВИ НЕЩО!!!
Пуфи не си ти тоя дето ще ми нарежда , какво да правя и какво не. Ти започна ли да чистиш прозорци на коли за БНСто.
Абе по темата нема ли какво да кажеш, толко ли си тап бе пуфка.

• Forum Member
  • **
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2009, 19:33:50 »
Пуфи не си ти тоя дето ще ми нарежда , какво да правя и какво не. Ти започна ли да чистиш прозорци на коли за БНСто.
Мразя празнословците като теб!!!!
Само с говорене ще си останеш....Незнам дали си гледал "Смело сърце",но там когато войниците искаха да напуснат бойното поле Уилям Уолъс им каза,че като остареят няма да могат да спят спокойно-защото не са направили нищо!!!Ти обаче брато имам чувството,че ще спиш спокойно,въпреки че нищо не си направил!!!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.3 Firefox 3.0.3
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2009, 18:19:47 »
Мразя празнословците като теб!!!!
Само с говорене ще си останеш....Незнам дали си гледал "Смело сърце",но там когато войниците искаха да напуснат бойното поле Уилям Уолъс им каза,че като остареят няма да могат да спят спокойно-защото не са направили нищо!!!Ти обаче брато имам чувството,че ще спиш спокойно,въпреки че нищо не си направил!!!
Абе кой го грее какво мразиш и кво не а ? КЪф си ти бе - бастун.Ти ще си останеш с говорене и то тапо. защото именно това е задачата на БНС: да си говорите и манифестирате и до тука. Аз съм трошил през 97г. глави на комунисти и куки, а ти бе ? И колите им троших, а ти бе бастун колко глави на депутати строши а ? Уолас може на филма много да ги е успивал, ама като си тъпак и верваш - това си е бате. Има си много-много здрава българска идея оставена ни от дедите ни и националните ни герои, а тоя простак ше ми дава примери с некаф си Уолас
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 18:29:13 от Императора »

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 2.0.0.11 Firefox 2.0.0.11
« Отговор #40 -: Март 13, 2009, 19:59:04 »

Ангелко Аврамов Чупаров - организационен деец от Велешко.
Ето този смелчага от галерията и още много подобни са част от българщината.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
« Отговор #41 -: Март 21, 2010, 19:13:39 »
Прави ми впечатление че на много хора тази работа с бг-национализма им се вижда страшно проста. Да някога е било така, но тогава е имало ПАТРИАРХАТА и православна вера, които генерерират национализъм.
Сега нещата са доста бих казал прекалено сложни .
Сложни са поради следните причини:
- 45г. комунизъм и обезродяване.
- отпадане на голяма част от хората и интересно защо на новонационалистите от православната вера.
- липсата на патриархалното семейство.
-силата на еврейско-масонско-комунистическите медии
- заблудите и заблужденията на все още действащата ДС или 13-ти отдел.
Той комунизма за това и беше създаден - за да ни смачка тотално, като ни смаза и падна понеже уж демокрацията победила.
Отпадането от вярата е директно отпадане и от националната идея. Новонационалистите до един без Волен са врагове на вярата, което показва и на кого точно служат така, а дали са вербувани или не е все тази.
Някога именно патриархата с многото деца и верната жена седяща до мъжа са били здравата основа, на която са стъпвали националните ни герои. Без тази основа нямаше как да имаме такива супер герои и толкова много.
Тези медии правят умът на хората направо на салата. От медиите може да се очаква всичко, дори отрицателните герои там са пиниз, измама и манипулация.
Заблудите на Дс 13-ти отдел са доста опасни. Най-разпространените са за древния ни произход, от който няма никаква полза и се състои главно от лъжи. Древната ни свръх история и мощ, каквито и да има наистина не се знаят. Тука номера е да гледаме назаде в времето, а не в близкото минали, където е всичко което ни трябва.
Друг тарикатлък е татаристанците - волжки българи. Мислиме за тях и ги обсъждаме, а забравяме много повечето българи , същите като нас :език култура и вера в бившия СССР, както и тези от Македония. Друг пиниз на волжските българи е понеже те са мисиомани ние да не се обръщаме към Христа.
И така един млад пич гледа западни филми за националисти и нацисти и решава да стане нещо. Да ама нацисти сега няма и тоя става най-близкото националист. Всъщност мисли си че е станал. Национализма му е тъп и медиен, научил е всичко по въпроса от телевизиите и вестниците. те медиите обаче знаете на кого са. Та въпросния келеш по-скоро се е научил как да не е националист.
за него цялата работа е да мрази циганите, турците и евреите, ама да обича своите забравя и само е научен от медиите даги презира. Опитва се да събуди хората, ама те незнайно защо не се будят. Проблема е че не само един обикновен келеш е станал националист под влияние на медиите и не е осъзнат , ами и хората обявили се за водачи на национализма са такъв тип националисти. Те казват народа не ни разбира, мозъците са промите, няма националистически настроения и тем. п. оправдания. Така ли е обаче наистина ?
Не е точно така. Българина по начало и по наследство е див, лют и бесен националист, даже и комунистите ни са такива. Българина е готов да прави национализъм от най-страшния вид с куповете трупове и реките от кръв, готов е да се жертва и имуществото си също. Да ама няма кой да го поведе. Палячовците уж национални водачи са на друга линия и са по западному националисти. да но западния безБожен модел не допада на българина и не му харесва, струва му се чужд и ненормален и си е прав според мене. Така че да нямаме свестен национализъм не е виновен народа, ами тези дето станаха самозвани водачи или ги назначиха от Дс-то за такива.
Погледнете Волен веднага влезе в парламента и за него гласуваха и много комунисти, което потвърждава твърденията ми.
какво трябва да направят новообърналите се към националната идея ? Ами иска се сериозно самообразоване. С какви четива ? на първо место слагам православната литература. Защо я слагам именно нея? Ами там най-просто и достъпно са обяснени вечните истини на човешкия морал. От там най-бързо се научава кое е : добро, зло, право криво, хубаво, грозно, правилно и неправилно, полезно и вредно и все подобни основни неща. Тази литература е и най-бързото и вероятно единственото ефективно лекарство за комунизма пропил се в нас за тези 45г. и 20 демокрация след това.
Започва се с четенето не на библията по САЩ образец, а с православен катехизис и с други леки книжки тип брошурки. След тази литерарура е добре да се прочетата Власта на мамона на Волен и Богоборците на Мълвина Господинова. По натам може и Климов да се чете но внимателно. Има и доста други добри български книги, както и руски и западни по въпроса. Чак след едно такова ограмотяване националиста може да се нарече вече наистина такъв. Оппа забравих да спомена и история на България без значение коя и от кой автор, както е добра книга за добиване на обща представа къде живееме и и за какво става дума на балканите и историята на Византия.
Добра е и по прибцип всякакава документална литература.Сега какво имаме, като уж водачи и маса националисти ? Някакви слабограмотни идиоти от рода на БНС и Расате приказващи несвързани безмислици. Ама после се оплакват че хората не им вярвали - е как да ви вярват бе ? Та те ви мислят за ненормални. Може ли например Расате, а и Волен да живеят без брак ? Що за морал имат , що за пример дават ? Той Волен май се ожени, ама не съм много сигурен. Може ли Елтимир да не иска да работи и да пие като прасе и да чака народа да тръгне след него ? Абе ха-хо та нали всичко се знае бе ....
Така е и с младите националисти, които дефакто не са такива, ами са обратното и отвращават хората от национализма. на тях казвам вземете се ограмотете и не вярвайте на медиите и Холивуд, там даже отрицателните герои са програмирани да ви измамят.
Абе хора нещата не са толкова прости да знаете. България се намира на балканите, а балканите са пъпа на света, пък нашата територия е сърцето на тези балкани.
С една дума сме на доста важно место на тази земя.
И така мислете хора и не гризкайте тъпите дървета на слугите на Сатаната: евреите и на техните слуги: комунистите и купищата други.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
« Отговор #42 -: Април 08, 2010, 20:30:12 »
Искам да знам кои мислят , като мене в общи линии, и кои не. Не че ще ставам водач на мислещите като мене или че пък искам да стана,
 И така ето как мисля аз :
- Българщината е за българите, а не нацизма, хитлеризма, фашизма и тем подобните идеологии .
- най-големите герои на света за мене са българите, като се започне с Левски и т.н.
- интересува ме само България и нейната култура, а чуждите западни или източни са ми през оная работа, както и наште чуждопоклоници.
- българският  патриярхат  е бил супер и за мене е идеалната форма на семейството.
- православната вяра , която изповядваме от 1100г. е единствената истинска вяра и няма друга истинска и българска.
- българи са само българите от България, Македония , тези от бившия СССР избягали от турците някога, и други в околните страни. Тези от татарстан и помаците не са българи, а резняци мръсни.
- сърби, гърци , турци, албанци и румънци са наши вечни врагове и запада , САЩ и Русия са ни врагове.
- ние не трябва да се покланяме на никого и да водиме до колкото е възможно независима политика.
- най-хубавата музика не е метъла , рока, диското, техното и тем подобните, а българската народна такава и църковната.
- нашите неща са винаги по-хубави от чуждите, дори и като не е така, да ама то е винаги така.
-нашата история и нашите герои и техните завети са единствено правилните за всеки добър българин.
-наш цар за сега нямаме, но е добре да имаме.
- да си почитаме нашто е приоритет номер едно.
- нашта армия е най-силната или е била, а не немската или съветската.
- исляма е вреден за България и българите и всеки българин приел исляма е враг, и не може да му се вярва.
- комунизма е вреден за нас и комунистите и агентите на ДС са боклуци.
- изборите не могат да решат нищо, ако можеха нямаше от БТВ и вругите медии да ни карат да гласуваме.

Има и още , ама тези стигат за сега.

Неактивен Петкан

• Account Disabled
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8863
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
« Отговор #43 -: Април 08, 2010, 21:37:09 »
Искам да знам кои мислят , като мене в общи линии, и кои не. Не че ще ставам водач на мислещите като мене или че пък искам да стана,
 И така ето как мисля аз :
- Българщината е за българите, а не нацизма, хитлеризма, фашизма и тем подобните идеологии .
- най-големите герои на света за мене са българите, като се започне с Левски и т.н.
- интересува ме само България и нейната култура, а чуждите западни или източни са ми през оная работа, както и наште чуждопоклоници.
- българският  патриярхат  е бил супер и за мене е идеалната форма на семейството.
- православната вяра , която изповядваме от 1100г. е единствената истинска вяра и няма друга истинска и българска.
- българи са само българите от България, Македония , тези от бившия СССР избягали от турците някога, и други в околните страни. Тези от татарстан и помаците не са българи, а резняци мръсни.
- сърби, гърци , турци, албанци и румънци са наши вечни врагове и запада , САЩ и Русия са ни врагове.
- ние не трябва да се покланяме на никого и да водиме до колкото е възможно независима политика.
- най-хубавата музика не е метъла , рока, диското, техното и тем подобните, а българската народна такава и църковната.
- нашите неща са винаги по-хубави от чуждите, дори и като не е така, да ама то е винаги така.
-нашата история и нашите герои и техните завети са единствено правилните за всеки добър българин.
-наш цар за сега нямаме, но е добре да имаме.
- да си почитаме нашто е приоритет номер едно.
- нашта армия е най-силната или е била, а не немската или съветската.
- исляма е вреден за България и българите и всеки българин приел исляма е враг, и не може да му се вярва.
- комунизма е вреден за нас и комунистите и агентите на ДС са боклуци.
- изборите не могат да решат нищо, ако можеха нямаше от БТВ и вругите медии да ни карат да гласуваме.

Има и още , ама тези стигат за сега.
С всичко изброено съм съгласен с тебе,а в това,което съм посочил по-долу не бих се съгласил напълно,особено за монарха.

"...интересува ме само България и нейната култура, а чуждите западни или източни са ми през оная работа..."

"...най-хубавата музика не е метъла , рока, диското, техното и тем подобните, а българската народна такава и църковната..."

"...наш цар за сега нямаме, но е добре да имаме..."
Ad honores

Неактивен saso

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 42
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 4.1.249.1045 Chrome 4.1.249.1045
« Отговор #44 -: Април 09, 2010, 18:04:59 »
Цитат
българи са само българите от България, Македония , тези от бившия СССР избягали от турците някога, и други в околните страни. Тези от татарстан и помаците не са българи, а резняци мръсни.

Мюслитата,като ги хване глобализма се пооправат!Имам познати,които са деца на похристянчени помаци.
« Последна редакция: Април 09, 2010, 18:07:42 от saso »

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf