Автор Тема: Полина Тодорова - циганката-"поетеса"  (Прочетена 1113 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Аз съм БЪЛГАРЧЕ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Зодия: Leo Leo

06.03.2008

Полина Тодорова

Благодаря на всички, които така и не могат да ме забравят ;) Влязох днес да си изтегля снимки от предаването и какво да видя, пълно с плюещи камили :))) Сериозно ли мислите Анелия Някоя си , че нямам по важна работа та кибича из форумите по цял ден като Вас? Ако сте безработна мога да Ви съдействам пред министър Масларова за малко социални помощи на гърба на ромите...\r\nЗа сведение на дамата , която твърди че в България има малко поети и е лесно да спечелиш национална награда - втората я спечелих в конкуренцията на 1300 и кусур мераклии за нея, за двете ми национални награди че съм достойна са решили големи поети като Ефтим Ефтимов и Любомир Левчев...Ако това продължава да изглежда малко - публикувана съм 4 поредни години в антологии с най- доброто от съвременната световна поезия , издавани от Американската библиотека за поезия и публикувани от издателството на Белия дом;) Но разбирам...тежко е за един националист да признае, че циганка е по-добра във владеенето на езика свещен на неговите деди:)))))))Що се отнася до писането под псевдоним- да не лишаваме Дарина Краева от самоличност, само защото мисли различно от националистическата утайка. Благодаря за подкрепата и позицията на всички, които ми се обадиха след това ми участие , за да кажат, че наци(онали)стите са ги накарали за първи път се срамуват, че са българи...Разбирам ги...

http://piramida.bg/index.php?p=9#
Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам -
първа радост е за мене.

Неактивен Skarlet

• Hero Member
  • Публикации: 1654
  • хуманистка
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
Re: Полина Тодорова - циганката-"поетеса"
« Отговор #1 -: Март 07, 2008, 13:35:05 »
Би ли обяснил какво точно е това? Виждам, че е коментар на някаква си, разбирам и че е поетеса, но по какъв повод го е направила този коментар, къде, на кого? Изобщо, за какво става на въпрос?

Неактивен Димитър Списаревски IYI

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 264
  • Чърчил-- Не пожелавам на никого да воюва с Българи
« Отговор #2 -: Март 07, 2008, 14:59:48 »
Туй сиганското поетеса бе!!!Пулина Тудоровъ...дето много мрази тез мискини националистити!!!!!!!Много е смотано това животно!

Неактивен Аз съм БЪЛГАРЧЕ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #3 -: Март 07, 2008, 15:36:15 »
Би ли обяснил какво точно е това? Виждам, че е коментар на някаква си, разбирам и че е поетеса, но по какъв повод го е направила този коментар, къде, на кого? Изобщо, за какво става на въпрос?
Не бих обяснил,а бих обяснила...Не напразно съм дала линка,за да разберат за какво става въпрос тези,които все още не я познават....Въпросната Тодорова е говорител на Евророма.
Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам -
първа радост е за мене.

Неактивен Kondolov

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 327
« Отговор #4 -: Март 27, 2008, 09:01:01 »
Хей,Полина,ами отговори ми тогава,щом за теб националистите са утайки,ти каква си,питам те,Защото с гордост казваш ,че си циганка.Не си ли ти националист щом държиш толкова на потеклото си.И като толкова много се гордееш,че си поетеса и пишеш на"език свещен на наще деди",защо не кажеш аз съм българка,или българска циганка или българка с циганско потекло.Не ,ти неможеш да го кажеш,защото имаш друга цел и задача в живота да разделиш обикновените хора живели заедно на тази земя от векове на етноси.И последно не съм ти чел стиховете,не искам и да те накарня,но ми се струва,че си спечелила имено защото си се лансирала като циганка.Нали знаеш много добрече има хора които толерират вашия етнос по една или друга причина-е най вероятно да вземат пари от ЕС за това. :-\
Единство и сила.

Неактивен Дими

• Newbie
  • Публикации: 3
  • Зодия: Aquarius Aquarius
« Отговор #5 -: Март 28, 2008, 14:26:39 »
 ;D На това ли започнахме да викаме красива поезия?
ЛИПСВАШ МИ И ВАЛИ

Липсва  ми нежността ти,

Господи, колко ми липсва!

Нижат се нежно в душата ми

думите ти – мъниста.

От мисълта за гласа ти

гърлото ми пресъхва.

Луда по любовта ти съм,

знаеш ли, чак се побърквам.

Искам да си наблизо-

С думи, с ръце, мълчаливо…

От кожата си излизам

и да те търся отивам.

Липсва ми нежността ти.

Само с теб съм такава –

душата си като просяче

за капчица ти подавам.

Това е стих на "НейнУ ВеличЕствуоо"
Добре сега отговорете ми това не прилича ли текст от чалга песен?

Тцтцтцт бездарие до шия и тя е била "велика поетИеса"

Неактивен Димитър Списаревски IYI

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 264
  • Чърчил-- Не пожелавам на никого да воюва с Българи
« Отговор #6 -: Март 28, 2008, 21:06:35 »
Тая простотия и за чалга песен не става!!!! :-P :lol: :kill:

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf