Анкета

Бихте ли емигрирали

Да, разбира се
3 (12.5%)
Може би...
2 (8.3%)
Зависи накъде тръгне България
2 (8.3%)
Не
17 (70.8%)

Общ брой гласове: 21

Емиграцията - За или Против

• 171 Отговора
  • 20233 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Skarlet

• 1600
  • +407/-30
  • хуманистка
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
Re: Емиграцията - За или Против
« Отговор #30 -: Май 21, 2008, 13:12:19 »
Скарлет, за да се оправи България, трябва да има хора, които работят за това. Ако всички емигрират като теб и отговарят на анкета като тази: "Да, разбира се", значи на тях просто не им пука за България(или поне не им пука достатъчно, че да си размърдат задниците). Страната ни е в трудно положение и трябва да се борим за нея, а не да емигрираме, защото не ни е предоставила добри условия за живот. На Левски какво му е дала родината, че се е борел за нея? Ето това е разликата между човека и паразита.

Обичам Родината си (затова и вися постоянно из българските сайтове) и искам положението да се оправи, но също така искам да живея достойно - да получавам добра заплата, да ме уважават на работното ми място, да не ме експлоатират, да мога да изляза на улицата по всяко време на денонощието, без да се страхувам от цигани, наркомани и друга паплач, да не ме рекетират навсякъде - лекари, чиновници, полицаи и т.н.
Tочно за това ти говоря. Живееш там където ти харесва, а не там където е твоята родина. Предпочиташ по-добрия живот пред Отечеството. Разбирам, че за жените е малко по-трудно да се отдадат на националната кауза, но поне не подстрекавай към емиграция!

Че аз не подстрекавам.  :-[ Просто изложиш моите мотиви, без да ви ги налагам, обаче.

*

Неактивен enemy of the system

• *
  • 34
  • +8/-2
« Отговор #31 -: Май 21, 2008, 14:00:47 »
Според мен, достойният живот не е да живееш ухолно на всяка цена. Напротив. Достоен живот е когато се посветиш напълно на това което обичаш и да разглеждаш неговите потребности пред своите.Щом обичаш повече себе си отколкото родината си и щом искаш да си угодиш емигрирай, ще ми се да вярвам че на България такива хора не са и нужни!!!
Не искам състрадание от хората!
Аз имам всичко: моя е смъртта.
И аз ще се изплезя на света,
обесен върху черния прозорец.

*

Неактивен Александър

• 723
  • +173/-11
  • Шуми Марица окървавена...
  • Зодия: Pisces Pisces
« Отговор #32 -: Май 21, 2008, 14:02:33 »
На мен лично ми заприлича малко на идеализъм и капитализъм. Ясно е, че в чужбина заплатите и нивото на живот е по-добро. Докато в България е игра на оцеляване за повечето хора. На мен лично пари ми трябват за елементарните нужди(ядене и сметки(ток, вода...)) макар, че и за това не стигат понякога. Все пак големите български личности са успяли и с малкото което са имали да се борят за делото си. И те са били хора, ние също сме хора. Желание да има, начин ще се намери. Някой обвини по-старите за сегашното положение. Така е и те имат заслуга, защото те са ни оставили страната в такова положение. Но, по тази логика да обвиним комунистите през 44-та и преди това. Както и царя и власта, че не са ги избили до крак за да не се състоят въпросните събития и прочие... Но, това е глупаво. Така се е случило и историята не може да се промени, машината на времето е само в телевизията... Левски също се е родил и отрастнал в оставената от предците му покорена България. Но, това не му е попречило.

Колкото повече останат, толкова по-добре. И всички да гласуват и поне малко да са съпричастни към националната идея. Защото турците и мангалите ги карат от чужбина да стават избиратели. Дори да има някой против каузата, с една добра пропаганда лесно може да се присъедини към каузата, примерно....  :)
"С дързостта на младите и мъдростта на старите да възродим нацията и България."

*

Неактивен Skarlet

• 1600
  • +407/-30
  • хуманистка
« Отговор #33 -: Май 21, 2008, 14:12:30 »
Според мен, достойният живот не е да живееш ухолно на всяка цена. Напротив. Достоен живот е когато се посветиш напълно на това което обичаш и да разглеждаш неговите потребности пред своите.Щом обичаш повече себе си отколкото родината си и щом искаш да си угодиш емигрирай, ще ми се да вярвам че на България такива хора не са и нужни!!!

Ами, ако си се посветил изцяло на науката, примерно искаш да откриеш лекарство за някаква нелечима болест, а това на сегашният етап на развитие на науката и изследователската дейност в България е невъзможно, тогава какво правиш? Оставаш в България и не откриваш нищо, или емигрираш в друга държава, създаваш лекарството, с което спасяваш живота на много хора, включително и българи. Пак ли ще твърдиш, че такъв човек не е нужен на България?

*

• *
  • 34
  • +8/-2
« Отговор #34 -: Май 21, 2008, 14:21:32 »
^Говоря ти за нещото (единственото) на което си се посветил.Ако това е науката отивай да откриваш лекарства на майната си с голямо извинение.А ако си сигурен че можеш да помогнеш, но нямаш възможност, заради страната си, но я обичаш мн, отиваш някъде патентоваш го, продаваш го на някоя фирма и се връщаш на родното си място ... сега разбра ли какво искам да кажа?

*

Неактивен Skarlet

• 1600
  • +407/-30
  • хуманистка
« Отговор #35 -: Май 21, 2008, 14:26:55 »
^Говоря ти за нещото (единственото) на което си се посветил.Ако това е науката отивай да откриваш лекарства на майната си с голямо извинение.А ако си сигурен че можеш да помогнеш, но нямаш възможност, заради страната си, но я обичаш мн, отиваш някъде патентоваш го, продаваш го на някоя фирма и се връщаш на родното си място ... сега разбра ли какво искам да кажа?

Разбрах те още от предишния пост, проблемът е, че ти не схващаш аз за какво говоря.
И стига лигав идеализъм, стига сте хвърчали в облаците, ами слезте малко на земята, опрете се на реалността, само така може да се помогне и на държавата и на хората.

*

Неактивен Севар Вананд

• 867
  • +246/-38
  • Борете се!
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #36 -: Май 21, 2008, 14:36:02 »

Разбрах те още от предишния пост, проблемът е, че ти не схващаш аз за какво говоря.
И стига лигав идеализъм, стига сте хвърчали в облаците, ами слезте малко на земята, опрете се на реалността, само така може да се помогне и на държавата и на хората.
Да, слезте на земята и емигрирайте. Само така ще помогете на човечеството и на България. Откриите лекарства за спасяването на родината.
Ако и ние не успеем, за България няма бъдеще!

*

• *
  • 34
  • +8/-2
« Отговор #37 -: Май 21, 2008, 14:50:41 »
Ей това е ... земляните, реалистите, които са винаги прави казват емигрирайте!!!Ай да ви го и на националистите!!!С какво ще помогнеш на някой който е далеч от теб??? ... Едно време нашите народни будители са ходили да искат милостиня от Великите сили, нали??? Предполагам че и те са казвали "емигрирайте за да помогнете на родината си!" ...  :-[ така ли е било???Когато обичаш нещо ще си винаги близо до него и няма да говориш колко много ще му помогнеш, ако го изоставиш!!!

Така като гледам единственото лекарство за родината е лек срещу глупоста и непокизма ви!!!Отивайте си щом толкова го желаете ... Довижданеее!!!!

*

Неактивен Севар Вананд

• 867
  • +246/-38
  • Борете се!
« Отговор #38 -: Май 21, 2008, 14:56:55 »
Ей това е ... земляните, реалистите, които са винаги прави казват емигрирайте!!!Ай да ви го и на националистите!!!С какво ще помогнеш на някой който е далеч от теб??? ... Едно време нашите народни будители са ходили да искат милостиня от Великите сили, нали??? Предполагам че и те са казвали "емигрирайте за да помогнете на родината си!" ...  :-[ така ли е било???Когато обичаш нещо ще си винаги близо до него и няма да говориш колко много ще му помогнеш, ако го изоставиш!!!

Така като гледам единственото лекарство за родината е лек срещу глупоста и непокизма ви!!!Отивайте си щом толкова го желаете ... Довижданеее!!!!
Това в последната ми публикация беше ирония в отговор на казаното от Скарлет. Твърдо против емиграцията съм.

*

• *
  • 34
  • +8/-2
« Отговор #39 -: Май 21, 2008, 14:59:55 »
В такъв случай много се извинявам, но мнението ми прозвуча грубои изкрено и ме ядоса  :)

*

Неактивен Nik

• **
  • 206
  • +47/-29
« Отговор #40 -: Май 22, 2008, 20:39:07 »
Скарлет, за да се оправи България, трябва да има хора, които работят за това. Ако всички емигрират като теб и отговарят на анкета като тази: "Да, разбира се", значи на тях просто не им пука за България(или поне не им пука достатъчно, че да си размърдат задниците). Страната ни е в трудно положение и трябва да се борим за нея, а не да емигрираме, защото не ни е предоставила добри условия за живот. На Левски какво му е дала родината, че се е борел за нея? Ето това е разликата между човека и паразита.

Обичам Родината си (затова и вися постоянно из българските сайтове) и искам положението да се оправи, но също така искам да живея достойно - да получавам добра заплата, да ме уважават на работното ми място, да не ме експлоатират, да мога да изляза на улицата по всяко време на денонощието, без да се страхувам от цигани, наркомани и друга паплач, да не ме рекетират навсякъде - лекари, чиновници, полицаи и т.н. М

Иска,но не и стиска!И как така?Хората в нормалните държави СЕ БОРЯТ ЗА ТОВА КОЕТО ИМ СЕ ИСКА,А НЕ ЕМИГРИРАТ,като последния случай  изобщо не е начин за поправяне на положението!Емиграцията в случая е бягство от отговорност пред народа на който принадлежиш и от трудностите, "снасяне на яйца в чужди гнезда",т.е. ползване на облаги създадени от усилията и вероятно кръвта и знанията на други народи!! на ,ВИСЕНЕТО В САЙТОВЕТЕ,като "народополезна" дейност мога да противопоставя само една мисъл на Робеспиер:"не си ли направил за Отечеството си ВСИЧКО,НЕ СИ НАПРАВИЛ НИЩО!"Така,че поклон пред тези,които са все още тук и защитават Българското! В никакъв случай не упреквам всички емигранти!Както се казва ,всеки знае себе си и пред гладната смърт и безбъдъщност на децата си са поели пътя на емиграцията!Това са жертви,но далеч не всички са.И трябва да имаме още нещо впредвид-това,което се прави в България се прави нарочно и с умисъл,като ЦЕЛТА Е---Е М И Г Р А Ц И Я !Вече всеки да си прави сам изводи относно Патриотизъм,принуждение,търсене на лекото и реалността!
« Последна редакция: Май 22, 2008, 22:30:43 от nik »

*

Неактивен Mасон

• 535
  • +117/-88
  • Sic transit gloria mundi
« Отговор #41 -: Май 22, 2008, 23:14:54 »
Ако искаш, може и стена да издигнем по границите...
Всички тук. Никакво мърдане.Звучи смешно и несериозно на фона на основополагащите принципи на ЕС- свободно движение на хора, стоки и капитали. :)
Principes mortales, respublica aeterna!

*

Неактивен Севар Вананд

• 867
  • +246/-38
  • Борете се!
« Отговор #42 -: Май 22, 2008, 23:38:35 »
Всички тук. Никакво мърдане.Звучи смешно и несериозно на фона на основополагащите принципи на ЕС- свободно движение на хора, стоки и капитали. :)
Защо пък трябва да спазваме основополагащите принципи на Евре.., а грешка Европейския Съюз, които целят да ни денационализират и превърнат в безгласно население в услуга на Синедриона.

*

Неактивен Хитлер

• Вечното присъствие
  • 686
  • +157/-26
  • ! Смърт за всички предатели !
    • SS GROUP
  • Зодия: Aries Aries
« Отговор #43 -: Май 22, 2008, 23:42:10 »

Както казах - боклука ще се махне и тогава да се надяваме,че тези които останем ще мислим за България...

Емигрант = Предател

Редактирано от модератор: Премахнати тагове [MОVE].
« Последна редакция: Април 02, 2012, 06:57:28 от Hatshepsut »
Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - Член 39 от Конституцията на Република България

*

Неактивен BOSSMAN

• *
  • 23
  • +6/-0
« Отговор #44 -: Май 23, 2008, 04:31:56 »

напротив, пука ни.. даже емигрантите крепът икономиката на България. но просто в България няма бъдище поне още 10-20 години.