Автор Тема: Според Живко Войников няма волжки българи днес в Русия  (Прочетена 15625 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Болгардингезе

• Hero Member
  • Публикации: 1042
  • mąθran
    • http://www.geocities.com/bulgarian_aviation/Aviation/Bulgarian.htm
ТА те са едно 20 милиона в Русия.Хортата искат независимост,но руснаците са тъпи диктатори,спрямо другите народи в Русия.
Иран ,Армения - вечни приятели с България.
Както и горе ,тъй и долу!

Неактивен Заберган

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 6
И как ги изброи?
20 милиона, сигурно включваша половината тюркоезично население в Поволжието. Друг е въпроса че тези хора даже и не знаят, че глупаци в България ги броят за българи.
Момченца, много сте зле, лъжете се взаимно и сами си вярвате ;D

Неактивен Заберган

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 6
 Уважаеми "Anti-Pasti"  от някакъв си измислен виртуален СБНЛ - Легион
Пише се обида и обиждаш, а не "убида" и "убиждаш", поне до скоро си ходил на училище.
И кой почна с обидите, антибългарин и прочие?
Това че не знаете елементарни неща,си е ваш проблем.
Но с това незнание вие просто служите на пантюркизма, и ще ви употребят много лесно, други по-умни от вас.
Театралното фюрерче Волен (психично Болен)
твърди че българската нация била най-стара в Европа което е също пълна глупост, но сигурно и в това вярвяте?

Неактивен Елтимир

• Account Disabled
  • Junior Member
  • *
  • Публикации: 42
  • Country: bg
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Живко, не се излагай с тези академични разсъждения. Аз съм разговарял с тях, те смятат себе си за българи и това е най-важното. Питай Татяна Яруллина, тя също е от Волжските българи. И въобще реалността е доста по-различна от научните разсъждения.
Ангел Грънчаров - Елтимир

Неактивен Болгардингезе

• Hero Member
  • mąθran
Лъжеш се сам Зиезци.Мислиш ,че можеш да ме засегнеш ,като пишеш ,че не знам как се пише.Това ,че има такива хора като тебе ,които не признават волжките българи ,си е твой проблем.И стига си писал глупости и тъпотии в този форум,моного си смешен от страни с глупостите ,които си копнал от някои русофил,уж доказващ,че няма волжки българи.Само в главата му няма ,и ти си същият малоумен човек,мислещ се за велик.Ама не може да го докаже,питай някои волжки българин ,и виж какво ще ти отговори.
Говориш ,че така помагаме на тюркската теория ,но най-вече ти и помагаш с глупави цитати.

Неактивен Болгардингезе

• Hero Member
  • mąθran
Сигурен съм ,че си някакъв руснак ,така като ти гледам профила :-P :-P :lol: :-P :lol: :-P :lol: :lol: :lol: ;D ;D ;D :lol: :-P :-P :lol: :lol: :lol:

Неактивен Севар Вананд

• Senior Member
  • Публикации: 903
  • Country: 00
  • Борете се!
  • Зодия: Leo Leo
Живко, наистина ли си вярваш на фантастичните теории? Или си платен?
Ако и ние не успеем, за България няма бъдеще!

Неактивен Болгардингезе

• Hero Member
  • mąθran
Цитат
Живко, наистина ли си вярваш на фантастичните теории? Или си платен?
Платен е!Виж му профила ,и най вече е-меилът:пише ru,това означава руснак или бълграни с руски e-mail.

Неактивен Фанагория

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 162
  • Аутист, гениален социопопат, професионален клошар
Цитат
руски e-mail.

Кът навремето Елти, дет се криеше зад Тех.. ;D
-Кой хлопа в този късен час?
-АЗ хлопам- каза Финдли.
Върви си! Всички спят у нас!
.........................................

Не всички!....Каза Финдли.

Неактивен Елтимир

• Account Disabled
  • Junior Member
  • *
  • Публикации: 42
Откъс от моята биографична книга. Част ІІ - "Време на чудеса":
"По едно време осъзнах, че униформените гарови носачи край мен разговарят помежду си на тюркски.

- Прощавайте, искам да ви питам какви сте по националност.

- Китайци сме, не виждаш ли! – и бурен смях.

- Не, бе – негри сме! – смехът се усили.

- Питам ви, защото аз съм българин и си помислих, че може би сте от Волжките българи – и си подадох паспорта. Смехът секна.

- Мишари сме, но ни наричат “българските татари”.

Нататък не ми беше трудно. Разказах им съкратена версия как съм тръгнал на гости, но са ми откраднали парите, затова утре ще ходя в посолството да ме върнат в България. Сега обаче трябва да преспя някъде. Мишарите ме помолиха да изчакам до 23 ч /къде ще ида да не чакам!/, след това ме заведоха в тяхната съблекалня. И с огромни извинения ме предупредиха, че се налага да ме събудят в пет сутринта. Шест часа под покрив след една нощ пътуване и три денонощия кошмар. Какъв лукс!

Айде, айде! – заподканяха се един друг носачите, като бутаха своите колички. Още малко и ще помисля, че се намирам в България. И акцентът, с който говорехме руски май си приличаше. Не се наемам да твърдя, че след толкова столетия още сме един народ, но определено имаме общи черти. Ако ми се отдадеше възможността да поживея между тях, сигурно щях да открия и други прилики. Жалко, че нито разполагах с време, нито пък бях в най-добрата си форма.

Добродушни, честни, но твърде ограничени хора. Мислите им се въртяха около физическото оцеляване. Как да изкарат някоя рубла, която да пратят на семействата си. В техния край нямало никаква работа. Глад и липса на бъдеще. Едва преживявали, та се налагало да идват тук и да работят като носачи по гарите. Но пък били задружни, та това ги спасявало. За разлика от нас, Дунавските българи, за които липсата на задружност ще се окаже смъртоносна.

Съблекалнята представляваше стая 4 на 4 метра в подземията на гарата. Там почивали в интервала между влаковете, а иначе живеели на квартира. 24 часа работа и после два дни почивка. Осем месеца в Москва и четири месеца вкъщи. Седнаха и отправиха тяхната молитва. За руснаците казват, че били много религиозни, сигурно заради перченето им с православието. Но не видях да се молят. Волжките българи се молеха. На средата на масата сложиха голяма купа с нещо като юфка и пилешко месо. И хляб, най-после истински хляб. Поканиха ме. Колкото и да бях гладен, не исках да проявявам лакомия. Тогава един от по-възрастните отряза голяма филия хляб и сложи върху нея най-голямата мръвка:

- Яж! Ти си българин – ние сме българи. Не бива да се срамуваш.

Стана ми топло на душата. Макар да не знаеха кой е Кубрат, кой е Котраг и да твърдяха, че Тенгрианството е произлязло от исляма, тези хора изпитваха най-добри чувства към самото име “Българин”. Хвалеха се, че човек от друга, небългарска националност не би се справил при премеждия като моите. След вечерята оставиха в съблекалнята най-възрастния си колега и мен, вътре имаше само две легла. Останалите носачи излязоха да работят. Помислих си, че заради мен един от тях се е лишил от сън."
Това го преживях през август 2003 година и никой не може да ме убеди, че не е така.

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2806
  • АРИЕЦ
Не се рекламирай бе алкохолик!
Четем те в сектантския форум, така че не се притеснявай, не сме
пропуснали нито една от творбите ти! :lol:

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1696
Интересна статия... но и пълна с глупости.

След 1989 г. повишеният интерес към прабългарите, неминуемо доведе и до засилено внимание към Волжка България.
Ако се погледне обективно интересът е понижен, а не завишен. Българската история преди 1944 година пишеше че сме 50% българи, след 1944 пишеше 33.3% българи а днес се подмятат мнения за 5% които я ги имало я не.

Цитат
Започна едно безкритично популяризиране на псевдонаучните пантюркистки „произведения” на Фархат Нурутдинов и сподвижниците му. Появиха се абсурдни и нелепи твърдения че съвременното татарско население в Поволжието било „волжкобългарско” с „българско” съзнание?! В  последните години все повече темата за волжките българи и евентуалните им  наследници се експлоатира безобразно от различни автори, най-вече лаици-патриотари, с цел прокарването на различни прикрити политически внушения. Всичко това налага да разгледаме нейната реалната история.
Абе Фергат Нурутдинов и там другите в българската партия, може и много грехове да имат ама се борят за българската кауза. За разлика от други "чисти българи" които пък например се считат за "славяни и траки"(с други думи сган)!

Цитат
Или виждаме че „преселение на Котраг” не е имало, както и самия Котраг не е историческа личност, а митичен персонаж, чието име е производно на етноним!
Е Тука вече автора се е изложил нбапълно. Нали византииските хроници именно казват че имало и "котрагови българи именувани по лидера им котраг"...  Както и да е...

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1696
Не се рекламирай бе алкохолик!
Четем те в сектантския форум, така че не се притеснявай, не сме
пропуснали нито една от творбите ти! :lol:
абсолютно вярно!

Очаквам новия бестселър на елти/от само 5 бройки, една за него, една за жена му, и три -  за трите квартални кръчми. Той ще носи гръмкото име "завръщането на Орфей"------------------------------
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 21:10:07 от Иван |Y| »

Неактивен arno88

• Newbie
  • Публикации: 2
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.6 Firefox 3.0.6
Славяне жившие в поволжье после набегов тюрских племен ушли на Балканы тоесть в нынешнии Сербию, Болгарию, Хорватию, Боснию, Словению.

Неактивен hammerbg

• Senior Member
  • Публикации: 976
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 2.0.0.20 Firefox 2.0.0.20
  • Зодия: Gemini Gemini
Съжелявам, че си изгубих 10 мин да чета честно казано нещо, което прилича повече на политически очерк отколкото какъвто и да е сериозен, научен труд...  >:(

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf