Автор Тема: Българщина и Православие  (Прочетена 28863 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 372
  • Country: 00
Re: Българщина и Православие
« Отговор #15 -: Декември 17, 2007, 23:00:48 »
Иване, искам само да ми отговориш на въпросо, кратко и ясно, с "а" и "б".

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1338
  • Country: bg
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #16 -: Декември 17, 2007, 23:07:10 »
Точка в/. :)

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #17 -: Декември 17, 2007, 23:13:13 »
Бегаш от дискусията с тая "в", което означава, че не си сигурен в своята теза, а аз съм убеден в моята и мога да я докажа. "Да бъдем преди всичко българи" може да се отнася и за "а", и за "б", това нема никаква връзка с моя въпрос. :eusa_naughty:

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
« Отговор #18 -: Декември 17, 2007, 23:16:06 »
Твоя въпрос е опростенчески и аз го доразширявам. Не бягам от отговора и той е: Не, не желая насила всички Българи да станат православни искам да си останат Българи. Доволен ли си.

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #19 -: Декември 17, 2007, 23:20:57 »
Напротив, бегаш. Опция "в" нема никаква връзка с моя въпрос, тъй като тя не изключва "а" и "б". Не говорим за методите, чрез които да се постигне крайната цел - "а" или "б". Задал съм ти въпрос и държа на точен конкретен отговор с "а" и "б". Ако не можеш да отговориш, значи автоматично доказваш че съм прав.

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
« Отговор #20 -: Декември 17, 2007, 23:24:37 »
Т.а, по простата причина, че тя е факт, т.б е илюзия на болни мозъци.

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #21 -: Декември 17, 2007, 23:34:20 »
Аз не те питам кое е факт в момента, питам те ти лично кое предпочиташ, кое смяташ за по-добро за България, ако щеш чисто теоретично го приеми тоя въпрос. Абстрахирай се от настоящето и от методите за постигане на целта, представи си България след 100 години, каква искаш да бъде тя - точка "а", или точка "б"?

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
« Отговор #22 -: Декември 17, 2007, 23:39:07 »
Некоректно. >:(

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #23 -: Декември 17, 2007, 23:57:20 »
Защо да е некоректно? Питам те теоретично, от научна гледна точка ако требва, тоя въпрос може да се отнесе към всека една държава. Кое според теб е по-добро за една държава, имайки предвид света в който живеем, да има само една религия, или да има много религии? Кое ще направи държавата по-силна а народо по-сплотен, кое ще е по-добре от гледна точка съхранението на тоя народ. Кой народ ще бъде по-податлив на разцепление и чужда пропаганда, по-податлив на асимилация и смесени бракове, по-податлив на опасни религиозни течения и секти, по-податлив на вътрешни размирици и гражданска война и т.н., народ при вариант "а" или същия народ при вариант "б"?

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1696
« Отговор #24 -: Декември 18, 2007, 00:00:07 »
теоритично една религия е по добра, но това не е реално. След товас пък ще доиде отделен въпрос точно коя религия да е "едната"... Ако се затворим и капуслираме в една религия, ще отблъснем помаци, горани, торбеши, волжки българи.,... а не бива.

Неактивен Agentka

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 32
« Отговор #25 -: Декември 18, 2007, 00:24:40 »
Все едно говорим на различни езици. Никой не ти поставя дилема кой ти е по-близък и кой по-далечен, пак ти казвам, не говорим за чувства а за български интереси.

Кажи ми, според теб кое е по-добро за България:
а) да бъдем "православни, католици, павликяни, шиити, сунити, алиани, евангелисти, адвентисти и др."
б) всички да бъдем православни
в) да бъдем преди всичко българи./редакцията е на Ivan_iyi/
Исторически погледнато  когато Борис е предприел прокръстването не се е стигнало до точка А. :down:
На мен лично ми се иска да е Б,но да я има оня "БЪЛГАРСКАТА "църква ,която е била стълб за оцеляването като държава- ???което ме прави поддръжник на точка Б.

Мое мнение! ;)

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #26 -: Декември 18, 2007, 00:33:35 »
теоритично една религия е по добра, но това не е реално. След товас пък ще доиде отделен въпрос точно коя религия да е "едната"...
Такъв въпрос изобщо не стои на дневен ред, естествено че Православието ще бъде "едната" ни религия, тъй като от много векове насам се е утвърдила като такава. Тя е нашата религия, тя е нашата традиция, тя е била нашето физическо, духовно и просветно спасение в най-трудните моменти. Нашите деди са бранили тая вяра с цената на живота си, така че дори от уважение към техната памет е неуместно да си задаваме въпроса "коя да е едната ни религия".

Цитат
ако се затворим и капуслираме в една религия, ще отблъснем помаци, горани, торбеши, волжки българи.,... а не бива.
Помисли над това - требва ли сега да се откажем от своята вяра заради хората, които през турското робство са предали същата тая вяра? Да се откажем ли от Православието за да приобщим хората, които в Батак ни клаха заради същата тая наша вяра? Ние 5 века успяхме да я съхраним с цената на всичко в едни трудни условия и не требва сега доброволно да се отказваме от нея и то заради помаците, немаме моралното право за това.
Торбешите, гораните и волжските българи нема да се заселват в България за да е необходимо да премахваме религиозната граница между техното население и нашето. Техното оцеляване като български общности зависи изцяло от нашата държава а не от народните ни маси.
Освен това, ако се допусне отслабване на Православието и свободно разпространение на различните религии, секти и ереси, ще се създават нови и нови капсулирани общности в българския народ.

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #27 -: Декември 18, 2007, 00:54:01 »
Исторически погледнато  когато Борис е предприел прокръстването не се е стигнало до точка А.
Е, и?

Цитат
На мен лично ми се иска да е Б,но да я има оня "БЪЛГАРСКАТА "църква ,която е била стълб за оцеляването като държава- ???което ме прави поддръжник на точка Б.
Мое мнение! ;)
Църквата ни днес не е такава, каквато искаме да бъде, училището ни днес не е такова, каквото искаме да бъде, държавата ни днес не е такава, каквато искаме да бъде, нито една наша институция не е такава, каквато искаме да бъде. Но това значи ли, че требва да се отказваме от своята държава, вяра, образование??? Все едно да кажеш "на мен ми се иска да я има България, но при условие че я има оная силна България, иначе не". Смешно е. България я има такава, каквато е, църквата също. Аз искам да имаме Православна църква, каквато имат сърбите и гърците, но това знаеш ли кога ще стане? Ще стане тогава, когато и нашия народ бъде национално отговорен като гърците и сърбите, защото свещениците са хора от народо.
Виж с какво послание излезна сръбската църква наскоро:
"Сърбия трябва да организира протести и военни учения, за да предупреди Косово и неговите западни поддръжници, че няма да толерира декларация за независимост на провинцията, заяви сръбски православен лидер, цитиран от Ройтерс. Владика Артемие, най-високопоставеният църковен служител в  Южна Сърбия, заяви в открито писмо, че Сърбия трябва да действа решително преди това и да отправи сериозно предупреждение за  това, какво може да се случи, ако Косово обяви независимост."
Виждаш ли, сръбската църква иска държавата Сърбия да предприеме военни учения, с които да заплаши Косово, че ако се отцепи ще има война. Сръбската църква казва - ако Косово обяви автономия, нека го нападнем. Ето това е църква, каквато искам да имаме, гръцката е същата, дори много по-националистическа и отговорна - наскоро в Серес тя отказа над половин милион евро дарение защото е дошло от масони. Но на нас социализмо ни е*а м****та и немаме такава православна църква, та ние дори немаме достатъчен брой свещеници и на един поп се падат по неколко села, каква църква да имаме като нема кадри, точно затова искам засилване на Православието и паралелно засилване на национализмо в България.
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 01:01:52 от Пламен »

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 243
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #28 -: Декември 18, 2007, 01:00:53 »
Исторически погледнато  когато Борис е предприел прокръстването не се е стигнало до точка А.
Е, и?

Цитат
Мое мнение! ;)
Църквата ни днес не е такава, каквато искаме да бъде, училището ни днес не е такова, каквото искаме да бъде, държавата ни днес не е такава, каквато искаме да бъде, нито една наша институция не е такава, каквато искаме да бъде. Но това значи ли, че требва да се отказваме от своята държава, вяра, образование??? Все едно да кажеш "на мен ми се иска да я има България, но при условие че я има оная силна България, иначе не". Смешно е. България я има такава, каквато е, църквата също. Аз искам да имаме Православна църква, каквато имат сърбите и гърците, но това знаеш ли кога ще стане? Ще стане тогава, когато и нашия народ бъде национално отговорен като гърците и сърбите, защото свещениците са хора от народо.
"Сърбия трябва да организира протести и военни учения, за да предупреди Косово и неговите западни поддръжници, че няма да толерира декларация за независимост на провинцията, заяви сръбски православен лидер, цитиран от Ройтерс. Владика Артемие, най-високопоставеният църковен служител в  Южна Сърбия, заяви в открито писмо, че Сърбия трябва да действа решително преди това и да отправи сериозно предупреждение за  това, какво може да се случи, ако Косово обяви независимост."
Виждаш ли, сръбската църква иска държавата Сърбия да предприеме военни учения, с които да заплаши Косово, че ако се отцепи ще има война. Сръбската църква казва - ако Косово обяви автономия, нека го нападнем. Ето това е църква, каквато искам да имаме, гръцката е същата, дори много по-националистическа и отговорна - наскоро в Серес тя отказа над половин милион евро дарение защото е дошло от масони. Но на нас социализмо ни е*а м****та и немаме такава православна църква, точно затова искам засилване на Православието и паралелно засилване на национализмо в България.
Браво на адаша!
Заставам зад всяка дума в този постинг. Бих добавил само, че Православната църква в Македония е също толкова истинска и национално и човешки отговорна, както сръбската и гръцката. В това отношение, за съжаление, учениците и наследниците изпервариха много учителя и родителя си, който потъна в порок и малодушие.
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2806
  • АРИЕЦ
« Отговор #29 -: Декември 18, 2007, 01:07:17 »
Е, и?

Цитат
Мое мнение! ;)
Виждаш ли, сръбската църква иска държавата Сърбия да предприеме военни учения, с които да заплаши Косово, че ако се отцепи ще има война. Сръбската църква казва - ако Косово обяви автономия, нека го нападнем. Ето това е църква, каквато искам да имаме, гръцката е същата, дори много по-националистическа и отговорна - наскоро в Серес тя отказа над половин милион евро дарение защото е дошло от масони. Но на нас социализмо ни е*а м****та и немаме такава православна църква, точно затова искам засилване на Православието и паралелно засилване на национализмо в България.
Браво на адаша!
Заставам зад всяка дума в този постинг. Бих добавил само, че Православната църква в Македония е също толкова истинска и национално и човешки отговорна, както сръбската и гръцката. В това отношение, за съжаление, учениците и наследниците изпервариха много учителя и родителя си, който потъна в порок и малодушие.
----------------------------
Македонска църква НЯМА, защото тя не е призната от България, нито от Сърбия след разпада на Югославия!! ;D

Нарушание на правилата!
Неуважително и оскърбително отношение към регистриран потребител!
« Последна редакция: Декември 23, 2007, 00:51:40 от Пламен Пасков »

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf