Автор Тема: Българщина и Православие  (Прочетена 36037 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1651
Re: Българщина и Православие
« Отговор #30 -: Декември 18, 2007, 08:37:22 »

Помисли над това - требва ли сега да се откажем от своята вяра заради хората, които през турското робство са предали същата тая вяра?

По тази логика целия народ е предал тангризма през 9ти век. Пълна глупост... Религиите идват и си отиват! Само народите остават!

албанска поговорка гласи:
Ние албанците имаме начин да сменяме религията си всеки един път, за да се пригодим към нашите политически нужди

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1321
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #31 -: Декември 18, 2007, 09:47:12 »
И още нещо в подкрепа на Ташко: Скендербег, когато предава последната албанска крепост на турците, коята девет години е отбранявал, казва на съратниците си: Сега ще ви наложат нова вяра, приемете я, но никога не забравяйте кои сте и носете в сърцата си старите богове на предците си.

Неактивен МИГ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 486
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #32 -: Декември 18, 2007, 14:31:43 »
Исторически погледнато  когато Борис е предприел прокръстването не се е стигнало до точка А.
Е, и?

Цитат
На мен лично ми се иска да е Б,но да я има оня "БЪЛГАРСКАТА "църква ,която е била стълб за оцеляването като държава- ???което ме прави поддръжник на точка Б.
Мое мнение! ;)
Църквата ни днес не е такава, каквато искаме да бъде, училището ни днес не е такова, каквото искаме да бъде, държавата ни днес не е такава, каквато искаме да бъде, нито една наша институция не е такава, каквато искаме да бъде. Но това значи ли, че требва да се отказваме от своята държава, вяра, образование??? Все едно да кажеш "на мен ми се иска да я има България, но при условие че я има оная силна България, иначе не". Смешно е. България я има такава, каквато е, църквата също. Аз искам да имаме Православна църква, каквато имат сърбите и гърците, но това знаеш ли кога ще стане? Ще стане тогава, когато и нашия народ бъде национално отговорен като гърците и сърбите, защото свещениците са хора от народо.
Виж с какво послание излезна сръбската църква наскоро:
"Сърбия трябва да организира протести и военни учения, за да предупреди Косово и неговите западни поддръжници, че няма да толерира декларация за независимост на провинцията, заяви сръбски православен лидер, цитиран от Ройтерс. Владика Артемие, най-високопоставеният църковен служител в  Южна Сърбия, заяви в открито писмо, че Сърбия трябва да действа решително преди това и да отправи сериозно предупреждение за  това, какво може да се случи, ако Косово обяви независимост."
Виждаш ли, сръбската църква иска държавата Сърбия да предприеме военни учения, с които да заплаши Косово, че ако се отцепи ще има война. Сръбската църква казва - ако Косово обяви автономия, нека го нападнем. Ето това е църква, каквато искам да имаме, гръцката е същата, дори много по-националистическа и отговорна - наскоро в Серес тя отказа над половин милион евро дарение защото е дошло от масони. Но на нас социализмо ни е*а м****та и немаме такава православна църква, точно затова искам засилване на Православието и паралелно засилване на национализмо в България.
Браво на адаша!
Заставам зад всяка дума в този постинг. Бих добавил само, че Православната църква в Македония е също толкова истинска и национално и човешки отговорна, както сръбската и гръцката. В това отношение, за съжаление, учениците и наследниците изпервариха много учителя и родителя си, който потъна в порок и малодушие.

:lol: :lol: :kill: :kill: Църквата в Македония е част от сръбската Партиаршия! :lol:Всички попове са сръбски агнти-комунисти, ако теб това те устройва, мен не! :oТам е като в България, само комунисти!И докао такива отрепки са на власт, няма да я има църквата като здрава институция! ;)
Why don't you all f-fade away (Talkin' 'bout my generation)
And don't try to dig what we all s-s-say (Talkin' 'bout my generation)
I'm not trying to cause a big s-s-sensation (Talkin' 'bout my generation)
I'm just talkin' 'bout my g-g-g-generation (Talkin' 'bout my generation)

Неактивен Пламен Пасков

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 241
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #33 -: Декември 18, 2007, 16:13:11 »
:lol: :lol: :kill: :kill: Църквата в Македония е част от сръбската Партиаршия! :lol:Всички попове са сръбски агнти-комунисти, ако теб това те устройва, мен не! :oТам е като в България, само комунисти!И докао такива отрепки са на власт, няма да я има църквата като здрава институция! ;)
Чия интегрална част е институцията на Православната църква в Македония, не съм запознат и за мен има вторично занчение.
По-важното е, че там хората имат православието в себе си повече, отколкото тука, и това ги парви по-добри, по-отговорни и повече вярващи и християни, отколкото в България.
Административната част Синодите да си я мислят. Мене хората и морала им ме интересува.
с уважение, Д-р Пламен Пасков Д.В.М.
тел: +7457723295 Русия
моб: +359887814925 България
моб: +380679863269 Украйна
e-mail: pppaskov@mail.ru

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 372
« Отговор #34 -: Декември 18, 2007, 18:00:49 »
По тази логика целия народ е предал тангризма през 9ти век. Пълна глупост... Религиите идват и си отиват! Само народите остават!
албанска поговорка гласи:
Ние албанците имаме начин да сменяме религията си всеки един път, за да се пригодим към нашите политически нужди
Не може да сравняваш християнизацията през 9 век с ислямизацията на помаците. Едното е държавна политика, другото е еничарство на група планински мелези, които са клали нас българите и с кръв са потушавали нашите въстания и опити за свобода. :-[ Не усещаш ли че се гавриш с нашия народ? И какъв е тоя аватар? Ти изхвърляш в кофата за бoклук един символ на нашата вяра, съхранила ни като народ през вековете? :-[

“Колкото повече човек опознава българите от Македония, толкова повече се възхищава…Просвещението сред българите не намалява племенния инстинкт за саможертва, дори сякаш го подсилва. Албанецът се отказа от религията си, за да добие правото да носи оръжие. Българинът от Македония пази религията, завещана му от вековете, превива врат под ежедневния труд, придобил е търпението на роба, за да запази добродетелите на мъченика.”
/Х. Брейлсфорд – английски публицист, 1906 г./

Значи Ташко, ти искаш ние православните българи да станем атеисти, да намалим своята вяра и ролята на църквата, за да може да се "премахнат" разликите между нас и помаците?
Ако това се случи, ще настъпят следните промени в нашето общество:
1. В България ще се напълни със секти, ереси и източни религии, некои от които са реална заплаха за държавността. Ще се образуват нови капсулирани общности, подвластни на чужди сили, които ще работят против своя народ (както стана с помаците).
2. Водещата роля на Православието ще се заеме от исляма, религия в която се наливат милиарди от арабския свят и Турция, ще се строят масово джамии (редом със сектантските църкви), но не и православни храмове. Вместо ние да покръстваме помаците, те ще потурчват нас, защото в хората е генетично заложена религиозността и ако намалим ролята на своята вяра, в населението ще се настани нова.
3. Българите, които не попаднат в лапите на чуждите секти, бидейки атеисти, масово ще встъпват в смесени бракове с друговерци. Това ще бъде още едно оръжие в полза на асимилацията и затриването самоличността на нашия народ и култура.

Заради група чобани тутунари със съмнителен произход (които са ни клали), вие сте готови да се откажете от нашата вяра и да обречете българския народ и държава на сигурна смърт. :-[
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 18:10:17 от Пламен »

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #35 -: Декември 18, 2007, 18:03:34 »
И още нещо в подкрепа на Ташко: Скендербег, когато предава последната албанска крепост на турците, коята девет години е отбранявал, казва на съратниците си: Сега ще ви наложат нова вяра, приемете я, но никога не забравяйте кои сте и носете в сърцата си старите богове на предците си.
Ние не сме некакво диво чобанско племе за да ни сравняваш с шиптарите. Освен това немаш моралното право да коментираш повече по тая тема, след като по най-страхливия начин подви опашка и избега от моите въпроси.

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
« Отговор #36 -: Декември 18, 2007, 20:24:42 »
За моето морално право ти не смей да говориш преди да прочетеш всичките ми публикации по въпроса. :eusa_naughty:
ОТГОВОРЪТ МИ Е Т.А - РАЗБРА ЛИ! >:(

Неактивен Краен националист

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 110
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #37 -: Декември 18, 2007, 20:38:24 »
За мен истинските християни са православните, католиците за мен са сьздадени сьс цел тогавашния Рим да има вьздействие вьрху населението и всички да им се подчиняват.
Католиците са измет,  част от льжите на запада,и демокрацията...

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #38 -: Декември 18, 2007, 20:45:51 »
За моето морално право ти не смей да говориш преди да прочетеш всичките ми публикации по въпроса. :eusa_naughty:
ОТГОВОРЪТ МИ Е Т.А - РАЗБРА ЛИ! >:(
Щом смяташ, че в държавата е по-добре да има много религии, значи требва да ти кажа, че възгледите ти по тоя въпрос са антибългарски и с пропагандирането им работиш против България в синхрон с нашите врагове.  :down:
Това може да са възгледи на хелзинкския комитет, но не и на един български националист. :eusa_naughty:

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
« Отговор #39 -: Декември 18, 2007, 20:50:39 »
Какъв ще бъда по вероизповедание си е моя лична работа и твоя излишна грижа. Аз служа единствено и само на народа и близките си. Толкоз и ако ме обидиш по този гаден начин, като предния си пост ще трия.

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #40 -: Декември 18, 2007, 20:59:50 »
Кое смяташ за "обида"? Факт е, че с пропагандирането на възгледите си, ти работиш в ущърб на българските интереси, това е самата истина. Ако искаш се обиждай, ако искаш трий, все ми е тая. Аз не мога да скривам истината или да я премълчавам, когато тя убива моя народ и държава.

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
« Отговор #41 -: Декември 18, 2007, 21:07:00 »
Аз ли убивам народа и държавата? С моите възгледи!

Неактивен Пламен

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
« Отговор #42 -: Декември 18, 2007, 21:15:53 »
Аз ли убивам народа и държавата? С моите възгледи!
Възгледите ти относно религията не са от полза на българските интереси, следователно са вредни и опасни, спомагащи за по-бързото унищожаване на нашия народ и са заплаха за държавата.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1651
« Отговор #43 -: Декември 18, 2007, 22:06:39 »
Цитат
Не може да сравняваш християнизацията през 9 век с ислямизацията на помаците.
Мога. И при двата случай става въпрос за "предаване" на стари религии.
Цитат
Едното е държавна политика
Или по точно държавен преврат - 52 болярски рода са избити - това са били ръководителите на опозицията срешу Борис.
Цитат
другото е еничарство на група планински мелези,
Мелези - друг път. С абсолютно съшата кръв са!
Цитат
които са клали нас българите и с кръв са потушавали нашите въстания и опити за свобода.
Няма ваши и наши... всички са били българи!
Цитат
Не усещаш ли че се гавриш с нашия народ?
Не разделяй нашия народ, приятелю. На герба пише - Съединението прави силата! Ние за кое ще работим? За съединението, или за разединението?

Цитат
Значи Ташко, ти искаш ние православните българи да станем атеисти, да намалим своята вяра и ролята на църквата, за да може да се "премахнат" разликите между нас и помаците?
Аз искам да се загърбят религиите и да се стиснат ръцете на хората и от мохамеданите и от християните и да се каже че сме българи! Това искам. Лошо ли е?
Цитат
1. В България ще се напълни със секти, ереси и източни религии, некои от които са реална заплаха за държавността. Ще се образуват нови капсулирани общности, подвластни на чужди сили, които ще работят против своя народ (както стана с помаците).
В албания няма секти. Не че е важно де, но ти натам изби въпроса... за атеизма. А албания не случайно е "the first atheist stae in the world" според http://white-history.com
Цитат
3. Българите, които не попаднат в лапите на чуждите секти, бидейки атеисти, масово ще встъпват в смесени бракове с друговерци.

Друговерци не е етнос. Ако е българи мохамедани - значи проблем няма. Ако е турци - проблем има!

Цитат
Заради група чобани тутунари със съмнителен произход (които са ни клали), вие сте готови да се откажете от нашата вяра и да обречете българския народ и държава на сигурна смърт.
А аз да виня ли целия ни народ че заради християнтвото са предали тангризма? Не виждаш ли колко нелеп е аргумента?

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
« Отговор #44 -: Декември 18, 2007, 22:09:40 »
Това Пламене го обясни на Фейзи Ашиков от Сухиндол. Той пише тука и по Българин от тебе.

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf