Автор Тема: Българщина и Православие  (Прочетена 24243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4730
  • Country: it
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 65.0.3325.183 Chrome 65.0.3325.183
Re: Българщина и Православие
« Отговор #315 -: Май 05, 2018, 14:17:37 »
Може да се каже,че днес ще имаш достатъчно копейки за
една водка.Молодец.Днес си свърши работата от рано дядя Вова ще е доволен. :laugh-1:
Може ли да пишеш по темата.
Между другото -  не пия.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #316 -: Май 05, 2018, 14:30:44 »
Картина показваща добре връзката между българщината и православието.
Няма въстание без поп . За мен това е достатъчно.

Неактивен Siegfried

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1958
  • Country: bg
  • Browser:
  • Firefox 60.0 Firefox 60.0
« Отговор #317 -: Май 17, 2018, 11:34:24 »
И какво предлагаш да направим сега в днешни дни ? А и не ни обясни какво лошо има в това славянско влияние ? Или е лошо защото Хитлер не е харесвал славяните ? Но да не забравяме : те (славяните) го победиха и доказаха че не те, а немците са нисшата раса.
п.п. твърдението че с покръстването се е увеличило някакво славянско влияние е неоснователно и лишено от доказателства и здрав разум.

Hatshepsut, ти си мислеше,  че с Петкан и други стари членове се шегувахме, че  ПОВЕЧЕ НЯМА да пишем във форума, но както и сам виждаш, вече много рядко влизаме и коментираме във форума, който ТРОЛът-  РУСОФИЛ-ПАНСЛАВИСТ-КОМУНИСТ-Sirows, за който всички много добре знаем, че е - Мишокът, който имаше ПЕРМАНЕНТЕН БАН от Калоян, заради РУСОФИЛСКАТА-ПАНСЛАВИСТКА-болшевишка-АНТИбългарска пропаганда, която преди се опитваше да прави във форума, но сега виждаме, че този БЪЛГАРОФОБ-СЛАВЯНОФИЛ,  спокойно и БЕЗПРОБЛЕМНО продължава да прави мръсната си антибългарска пропаганда във форума, вече под твоето крило !

Та във връзка с горната нелицеприятна и притеснителна констатция, за всеки български националист,  искам да те попитам : нали уж ПАНСЛАВИЗМА и РУСОФИЛИЯТА бяха забранени във форума, и ти сам многократно в наши разговори на ЛС, си ме уверявал,  че който си позволи подобна волност, че ще бъде ИЗХВЪРЛЕН на секундата от форума ! Пък всички с удивление наблюдаваме вече повече от година, че Мишока/Sirows и в горният си пост, продължава да лее ПАНСЛАВИСТКАТА си АНТИБЪЛГАРСКА помия(да не се повтарям какви комунистически, русофилски и панславистки простотии ля и писа тук последната година), но интересно, ти като Администратор нищо не предприемаш,  защо така ?  Какво още трябва да направи този РУСКИ/ПАНСЛАВИСТКИ илитерат, за да бъде изхвърлен от форума, за перманентната си АНТИБЪЛГАРСКА/ПАНСЛАВИСТКА/РУСОФИЛСКА, както и болшевишка - пропаганда ?  :laugh-1:
Да ЖИВЕЕ 9-ти ЮНИ, да ЖИВЕЕ Цанков !
Истинският БългАрски Химн Шуми Марица;

"Аз" - Дарий, Цар Велик, Цар на Царете, Цар на много народи, син на Хистасп, Ахеменид, Персиец, син на Персиец, Ариец от Арийския род !

Българио, за тебе тѣ умрѣха, една бѣ ти достойна зарадъ тѣхъ, и тѣ за тебъ достойни, майко, бѣха !

Неактивен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1604
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 66.0.3359.158 Chrome 66.0.3359.158
  • Интереси: История,Философия,Политика
  • Зодия: Aries Aries
« Отговор #318 -: Май 17, 2018, 11:53:17 »
Подкрепям напълно,
Човека който сее без страх путино-болшевишка пропаганда трябва да бъде изхвърлен.Докато не се върне с нов профил :mad:
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Неактивен Siegfried

• Respected user
  • Hero Member
  • Browser:
« Отговор #319 -: Май 17, 2018, 12:16:29 »
Имало е някакъв български род, ама някакъв.  Народ ставаме едва след покръстването. До преди това нито общ език за хората живеещи на тази земя, нито четмо и писмо, нито еднакви празници - нищо свързващо. Едва след покръстването всичко се свързва в едно и до сега седи така, въпреки опитите на разни странни националисти да развалят направеното и оцелялото цели 1100г.

Hatshepsut, четеш ли българофобските постове на Мишока, и защо не реагираш ?

Защо не реагираш на българофобските внушения, че културата, езикът и най - вече писмеността на бългАРИИте съществувала(както и комунистите след 09.09.44г. твърдяха по РУСКО внушение)  чак от 1 100 години, тоест от времето на УБИЕЦЪТ на десетки стари благородни аристократични български родове !? А Убийството на тези благордни  български родове от Борис, е като УБИЙСТВОТО и геноцидът над българският елит от  РУСКИТЕ ОКУПАТОРИ и техните лакеи комунистите след 09.09.44г.. 
Hatshepsut къде си, и защо не реагираш на тази БЪЛГАРОФОБСКИ внушения  !?

Някой ще обясни ли на славянофила Мишок, че над 1500 години преди Борис,  бългАРИте са имали както култура, така и религия, най - вече писменост, или рублофила Мишок не е чувал за това, че арийските ни предци са писали на Санскрит, не е чувал за българското руническо писмо !?  Hatshepsut , докога ще го търпиш българофобските  внушения и манипулации на Мишока !? ДОКОГА !?   

"Аз" - Дарий, Цар Велик, Цар на Царете, Цар на много народи, син на Хистасп, Ахеменид, Персиец, син на Персиец, Ариец от Арийския род !

Българио, за тебе тѣ умрѣха, една бѣ ти достойна зарадъ тѣхъ, и тѣ за тебъ достойни, майко, бѣха !

Неактивен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Linux Linux
  • Browser:
« Отговор #320 -: Май 17, 2018, 12:21:46 »
Неговото невежество се дължи на социалната му среда.Пияници,наркомани и всякаква друга измет могат да "помогнат" само в деградирането на една личност.Тук виждаме деградиране  в крайна степен.Знам,че той няма как да разбере думите ми-те не са и адресирани до него.Това е молба към модератори и администратори-нека да се спасим завинаги от пазвантина,който трови форума с неговата путино-болшевишка пропаганда
« Последна редакция: Май 17, 2018, 22:16:56 от Hatshepsut »
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #321 -: Май 18, 2018, 13:22:24 »
Нещата седят така. Самата българщина е създадена с помотща на православието, без тази вяра - българщината не може да съществува.

Неактивен Siegfried

• Respected user
  • Hero Member
  • Browser:
« Отговор #322 -: Май 18, 2018, 13:49:39 »
Нещата седят така. Самата българщина е създадена с помотща на православието, без тази вяра - българщината не може да съществува.

С една дума всички които не са православни не са българи, така ли бе комунистическо манипулаторче !  и това си позволяваш да го пишеш в БЪЛГАРСКИЯТ националистически форум, "БРАВО" на АДМИНИСТРАТОРА ,  "БРАВО" :laugh-1: !?

Много "интересно",  комунистите ги говореха същите БЪЛГАРОФОБСКИ/антихристянски глупости по време на комунизма, но аз знам, защо католиците толкова  бъркахме в дирниците на славяните- КОМУНИСТИ, които иначе напълно БЯХА ЗАБРАНИЛИ по РУСКИ образец, да се изповядва  Христянската религия в България !
Ние ( нямам представа за протестантите) единствени не ПРОДАДОХМЕ и не предадохме църквата ни в ръцете на комунистическата сган, както направи православната църква, и Католическата църква остана НЕЗАВИСИМА от комунистическата власт, и тя не успя НИКОГА да управлява църквата ни,  заради това десетки наши свещеници и сестри дадоха живота си !

Мръсно рубладжийско манипулаторче, опитващо се по КОМУНИСТИЧЕСКИ да дели българите на добри и лоши Христяни, ти си дрисльо и няма как да знаеш, но по време на комунизма, когато на работното ти място някак разберяха , че си Католик, веднага те УВОЛНЯВАХА от работа, тост сега теб в Италия като те разберат , че си православен да те УВОЛНЯТ на секундата от работа, заради това че си ПРАВОСЛАВЕН,  как би се почувствал МРЪСЕН МАНИПУЛАТИВЕН  УРОД , КРИЕЩ СЕ ЗАД православната вяра,  за да лееш  Откровената си БОЛШЕВИШКА, ПАНСЛАВИСТКА-РУСОФИЛИЯ, прикрити зад маската на източно-православната Църква !  Не те ли е срам бе безбожен урод и кой си ти, че ще съдиш кой е добър и кой лош христянин, кажи бе АТЕИСТИЧНО комунистическо манипулаторче, грухкащо от сутрин до вечер за РАСИЯ и славяните и против "лошият" запад, който иначе всеки ден Храни НЕБЛАГОДАРНОТО ти ПРОСТО, неуко и мързеливо дирниче ?

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #323 -: Май 18, 2018, 13:56:45 »
С една дума всички които не са православни не са българи, така ли бе

Българи са, но не са в българщината.

Много "интересно",  комунистите ги говореха същите БЪЛГАРОФОБСКИ/антихристянски глупости

Това не е верно, пак си започнал да лъжеш по арийски. Такива неща по времето на комунизма, въобще не са обсъждани.

Неактивен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Linux Linux
  • Browser:
« Отговор #324 -: Май 18, 2018, 15:11:27 »
Много е вярно даже,руски роб такъв.Да помниш кръщавки на деца,освен по селата?Пак лъжеш-по славянски.Времето ти в този форум трябва да свърши,точно в името на Българщината
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Siegfried

• Respected user
  • Hero Member
  • Browser:
« Отговор #325 -: Май 18, 2018, 16:10:51 »
Българи са, но не са в българщината.

Пак сам падна в капана на простотата си, просто , защото си изключително прост. Ти не знаеш и убеден съм, никога не си знаел,  какво е българщина ! А ако твърдиш че знаеш, и обявяваш, че религията влиза в определението българщина,  означава  само,че сам  ДОКАЗВАШ  за пореден път, че си изключително прост и неграмотен цървул ! 

От енциклопедията : Българщина или по-рядко българизъм е  - названието на съвкупността на присъщите на българската нация черти – национално чувство, обичаи, нрави, традиции, култура, език........................, но не и РЕЛИГИОЗНА ПРИНАДЛЕЖНОСТ , четеш ли какво ВСЪЩНОСТ означава българщина, а   мръсно и долно РУСКО маниопулаторче и, че българщината НЕ се определя по РЕЛИГИОЗНАТА ПРИНАДЛЕЖНОСТ !!!   :laugh-1:

Това не е верно, пак си започнал да лъжеш по арийски. Такива неща по времето на комунизма, въобще не са обсъждани.

цитат Мишока:"Такива неща въобще не са обсъждани  по време на комунизма"  :laugh-1: в комунизма, който  ти не е си и помирисвал като зрял човек (даже съм убеден, че не си бил и роден по време на комунизма, в най - добрия случай, си ходил прав под масата през 1989г.)   !

Волен сидеров и всички РУБЛАДЖИИ като теб делите българите на добри христяни - православни и лоши христяни, като лошите сме най - вече Католиците !
Ти ДЕЛИШ във всеки свой пост  който ежеминутно изливаш във форума -  българите на лоши и добри христяни,  по време на комунизма, комунистите по същият начин ДЕЛЯХА БЪЛГАРИТЕ на ДОБРИ и ЛОШИ христяни, лошите бяхме католиците(и доколкото съм чувал и протестантите), а след 10-ти  РУСКИ комунистически партии , и техните вождчета, кат Болен Сидерович, лидерите БКсП и други болшевишки и рубладжийски партии и формации, по комунистически ТЕРТИП, продължавате да делите БЪЛГАРИТЕ пак по същият начин ! За твое СЪЖАЛЕНИЕ , на теб ти беше натрито манипулативното РУБЛАДЖИЙСКО антибългарско носленце ,  надявам се можеш да четеш на български език (за съжаление не мога да пиша на родният ти славянски) и вече и сам видя, че БЪЛГАРЩИНАТА  НЕ се определя по РЕЛИГИОЗНАТА ПРИНАДЛЕЖНОСТ, сиреч вие русоробите, като теб, се криете зад православието за да ДЕЛИТЕ  българите на добри и лоши  българи, а най - добрите  за вас са  тези които одобряват най - вече РУСКОТО КГБистко православие !!!  :laugh-1:

Но нещо ми намирисва, че ми обясняваш, че не било истина, че по време на комунизма уволняваха от работа, ако разберяха, че си Католик !   Чакай,  че направо не мога да повярвам, колко си прост, тоест ти искаш да ми кажеш, че това което се е случвало на мен, мои приятели и близки от Католическата църква и на което АЗ СЪМ ЛИЧЕН свидетел, ти който не е си и помирисвал комунизма, като зрял човек, не си помирисвал българският Католицизъм, до вчера не знаеше че в България има стотици хиляди католици, ти ми заявяваш убедено,   че това не се било случвало !?  :laugh-1: Наистина ли си сигурен, че си психично здрав и не си избягал от някоя психиатрия,  и до сега те търсят с издадена европейска заповед за арест, а ти се криеш в Милано  !?  :laugh-1: 

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #326 -: Май 18, 2018, 18:16:28 »
Много е вярно даже,руски роб такъв.Да помниш кръщавки на деца,освен по селата?Пак лъжеш-по славянски.Времето ти в този форум трябва да свърши,точно в името на Българщината
Специално в София не съм чувал да имаше проблеми по времето на комунизма и аз и брат ми сме кръстени точно тогава, и никой нищо не е казал на никого. Тази лъжа стана доста досадна.
Темата е обаче за българщината и православието. За съжаление много хора са се отрекли от вярата и българщината и смятат това за някакво развитие.

Неактивен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Linux Linux
  • Browser:
« Отговор #327 -: Май 18, 2018, 19:32:19 »
Разбира се,че имаше проблеми,идиот.Вие с Раковски сте били от избраните,явно затова ви е тъжно.Отричането на тази вяра,гръцката не е нищо по-различно от премане на българщината-с други думи,прогрес
« Последна редакция: Май 18, 2018, 19:51:02 от генерал Жеков »
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #328 -: Май 18, 2018, 19:49:26 »
Разбира се,че имаше проблеми,идиот.Ние с Раковски сте били от избраните,явно затова ви е тъжно.Отричането на тази вяра,гръцката не е нищо по-различно от премане на българщината-с други думи,прогрес
Да западен прогрес и минаване към наркомания, педофилия и хомо-сексуализъм.
Ако темата не ти харесва не чети и не пиши в нея.

Неактивен генерал Жеков

• Respected user
  • Hero Member
  • Linux Linux
  • Browser:
« Отговор #329 -: Май 18, 2018, 19:52:42 »
Педофилията,обясни ти се,че е патент на църквата-какъв Запад търсиш там.Първите педофили са твойте православни братя-гърците.Те са и първите хомо-сексуалисти,както и първи са приемяли опиум с цел дрогиране.Това сте вие,православните
БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ!

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf