Няколко идеи за активизъм

• 22 Отговора
  • 3299 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Севастократор

• *
  • 17
  • +15/-0
Няколко идеи за активизъм
« -: Юли 21, 2008, 23:50:18 »
 Преди време ми се въртеше в главата една идея, която бях позабравил, но се сетих отново за нея след като се зачетох в темата за "Давещите се" където имя някакъв проект или идея озаглавен "Икономика за масите". Аз ли съм малко тъп, не знам, но определено не мога да схвана какво точно пропагандират тия хора, просто не мога да разбера какво точно и конкретно предлагат. Въпроса е друг, влезнах в новооткрития им форум и там попаднах на следния раздел - "Бизнес Инкубатор". А в обяснението за самия раздел имеше текст в който се мъдреше следното: "В раздела "Бизнес инкубатор" може примерно да се публикува информация свързана с:
- Реализирането на бизнес идеи (финансиране, регистрация, пазарен анализ, намиране на служители, инвеститори, съдружници и т.н.)"

Ако правилно съм разбрал конкретно в случая, идеята е за нещо като помощ и взаимопомощ на и между "давещите се" както те ги/ни(!?) наричат в тази страница.

Та идеята която на мен преди време ми се въртеше в главата е националистите да се организираме и да си направим някакъв бизнес проект, чрез който да се самофинансираме и да финасираме дадени инициативи и т.н. И по-конкретно това да се осъществи чрез АД(акционерно дружество), така ще е най-лесно да се съберат пари за инвестиция в даден бизнес проект, а чрез закупуване на акции, ще може всеки да се включи в схемата според възможностите и желанието му. Ако едно такова начинание излезне успешно, ще се извлекат много ползи и дивиденти за нас. Както знаеме това е наложена практика. Например и особено много, пенсионно осигурителните фондове, са задължени дори по закон да инвестират своите пари и в голям процент тези инвестиции отиват в покупка на акции от дадени компании и предприятия. Ако не се лъжа в България преди 9-ти септември пенсионния фонд е бил един от най-голямити инвеститори в държавата. Така се прави и днес в целия свят. Същото важи и за банките и здравноосигурителните дружества, те също ивнестират здраво в акции, тоест в бизнес, добиват собственост от някаква компания която прави някакъв бизнес. Защо и ние националистите да не се финансираме и самофинансираме така?

Какво мислите по въпроса?
"Ни рай ни ад ме притесняват и на лунна светлина стоя, непоколебим с безоблачна душа."

*

Неактивен Wulko88/2

• 2
  • +2/-0
  • AЗ СЪМ НАЙ-ДОБРИЯТ ПОП-ФОЛК ОЦЕНИТЕЕЕЛ
Re: Няколко идеи за активизъм
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2009, 13:36:59 »
значи, искам да вмъкна няколко мои разсъждения относно либерално-демократичната система, и по-точно за положението в България.
Държавата е под Атака от 2 фронта - Западен и Иточно-ориенталски...
Единият внася в страната, както държавна форма на управление, така и формиране на нова ценностна система, и начин на живот. Всичко това го прави под формата на политически натиск, обвързването на страната с чужди за нас съюзи, модерна медийна пропаганда - музика, филми..
Другият - под привличането на големи части с друго религиозно самосъзнание на населението, връзки със силни и големи фирми и предприятия, от които черпи финансиране, както и връзки с властта.
Общо взето и 2ете са изключително опасни и пагубни за България и за етническите българи. Те могат да доведат до разпадане на българската държава, и превръщането на българският народ в малцинство, на собствените си земи.
Начините за противопоставяне от страна на българските националисти са - постигане на голяма степен на независимост от държавата - което ще рече, притежаване на земя, на ниви, които да предоставят нужните хранителни продукти, - което те прави независим от цените на пазара, от качеството на храната, която ядеш, възможност за развитие в селскостопанският бизнес, при наличието на по-голями и по-плодородни площи, които обработваш и т.н.
Създаване на дребен и среден бизнес - всяка група може да направи "шано фирма" за дрехи, които да бъдат произвеждани от български фирми, и вместо повечето младежи да носят "НС" марки тип фред пери и незнам си още кви глупости които дори не са НС, могат да носят българска продукция, и парите вливани в тях ще отиват в джоба на български националисти,с които освен развиването на фирмата, също може и да преживяват, вместо да работят някъде, където парите отиват или при някоя продажна мутра или в някоя чуждестранна фирма...
Повечето с повече желание и воля могат да отворят в квартала си кръчма или заведение, където да се събират, да назначат съидейници за работа и по-този начин хем да има с какво да живеят, хем да има къде да се събират...
Също така и магазин от където да купуват храни и т.н. - и магазинът да се зарежда от продуктите на някой националист, който отглежда и произвежда..
Идеи има много, но основите върху които се спирам са:
НАЛИЧИЕ НА ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ, СОБСТВЕНО ПРОИЗВОДСТВО, БОЙКОТ НА ЧУЖДАТА И ДЪРЖАВНА ПРОДУКЦИЯ И УСЛУГИ, ЕДИНСТВО МЕЖДУ НАЦИОНАЛИСТИТЕ.

съжалявам че не мога да си структурирам темата, и да го направя по нагледно и организирано, но не съм посещавал често часовете, поради несъгласие с образователната система, но според мен са важни идеите...
ако имате предложения допълвайте...
ИМАМ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВУЛГАРЕН ЕЗИК

*

Неактивен МИГ

• **
  • 465
  • +119/-27
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2009, 13:44:04 »
после  форумните активисти, говорели че сме били несериозни! :)
Why don't you all f-fade away (Talkin' 'bout my generation)
And don't try to dig what we all s-s-say (Talkin' 'bout my generation)
I'm not trying to cause a big s-s-sensation (Talkin' 'bout my generation)
I'm just talkin' 'bout my g-g-g-generation (Talkin' 'bout my generation)

*

Неактивен Балкани

• 1083
  • +470/-62
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2009, 14:17:51 »
Съгласна съм с идеите на Вълко. Цялото това нещо има нужда от доосъвършестване, но това всички ще го правим заедно :2beer:
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

*

Неактивен BMPO

• 636
  • +148/-92
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2009, 14:35:29 »
Цитат
В България понятието "произведено в България" е напълно сбъркано. Два примера:
Фирмата за спортно облекло "Даймънд" се води Българска. В действителност това е един хасковски турчин, при когото работят двама-трима дизайнери, а моделите облекла се поръчват и внасят от Китай.
Втори пример. Фирма за паркет изнася стоката си от България в Холандия. После холандците продават в Италия и италианската фирма внася паркета обратно в България. Това е напълно извратена представа за стоки марка "произведено в България".
Добре, имаме ниви колкото щеш. Кой ще ги обработи, когато банките са заробили производителите, а продукцията се изкупува от мангали-прекупвачи. Това обаче не важи за за разни "чуждоезични" производители, които с дъмпинг и прескачане на прекупвачи продават стоките си много по-изгодно от Българите. Неплащането на данъци от страна на турци и мангали и симбиозата им с банките говори само за едно - западната и източната експанзия към България и Българите идват само от едно място - Ню Орк/Тел Авив.

В действителност ние сами трябва да произвеждаме каквото ни е нужно. Смърт за банковата чифутска система! Страхотна идея на Вълко.
Ама ниви в София... Дайте да си направим един кибуц за истинска и пълноценна храна ;)
Ако има моми могат да везат оригинални знамена.
ВМРО - Вътрешна Македонска Революционна Организация
ВМРО-БНД - Влашка Милиционерско-Разбойническа Организация - Бивши и Настоящи Доносници
Спрете кражбата на името!

*

Неактивен Ivo_the_MOnsTer

• 770
  • +141/-36
« Отговор #5 -: Март 01, 2009, 09:25:05 »
Идеята е много добра  ;) ;) ;) ;) ;)
Всеки заслужава да бъде съден според делата си.

*

Неактивен killed_by_death

• 734
  • +159/-39
  • Дълг и Чест
« Отговор #6 -: Март 01, 2009, 10:38:24 »
Идеята е добра,току виж след някоя и друга годинка,годинки,може да започне да се развива.Само желание и привърженици да има.

*

Неактивен hahorat

• *
  • 290
  • +91/-26
« Отговор #7 -: Март 01, 2009, 10:41:10 »
Цитат
В България понятието "произведено в България" е напълно сбъркано. Два примера:
Фирмата за спортно облекло "Даймънд" се води Българска. В действителност това е един хасковски турчин, при когото работят двама-трима дизайнери, а моделите облекла се поръчват и внасят от Китай.
Втори пример. Фирма за паркет изнася стоката си от България в Холандия. После холандците продават в Италия и италианската фирма внася паркета обратно в България. Това е напълно извратена представа за стоки марка "произведено в България".
Добре, имаме ниви колкото щеш. Кой ще ги обработи, когато банките са заробили производителите, а продукцията се изкупува от мангали-прекупвачи. Това обаче не важи за за разни "чуждоезични" производители, които с дъмпинг и прескачане на прекупвачи продават стоките си много по-изгодно от Българите. Неплащането на данъци от страна на турци и мангали и симбиозата им с банките говори само за едно - западната и източната експанзия към България и Българите идват само от едно място - Ню Орк/Тел Авив.

В действителност ние сами трябва да произвеждаме каквото ни е нужно. Смърт за банковата чифутска система! Страхотна идея на Вълко.
Ама ниви в София... Дайте да си направим един кибуц за истинска и пълноценна храна ;)
Ако има моми могат да везат оригинални знамена.

"Български" миксер марка Домо. В упътването пише "Произведено в Китай за Домо Пловдив" 

*

Неактивен hammerbg

• 948
  • +167/-35
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #8 -: Март 01, 2009, 12:50:12 »
абе като цяло държавата е много зле и ако искаме да подобрим нещата ние (нашето поколение 85-95) треа да опраим нещата иначе ...  :)

*

Неактивен logx

• 936
  • +194/-28
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Отговор #9 -: Март 01, 2009, 14:36:53 »
Точно по тази тема спорих с един човек преди два дни, когато ми казваше "Не бъди толкова краен, трябва да сме по-либерални". И аз това дадох като аргумент - точно, защото сме ПРЕКАЛЕНО либерални в момента земите са 80% турски, стоките се внасят от турция и от Гърция, кодето дявол да го вземе, почвата е БУКВАЛНО ИЗКУСТВЕНА, значи представете си продукцията каква е! В същото време хората недоволстват, че доматите били гумени, краставиците без вода и прочее. И аз отговорих: това е, заради либерализмът и толерантността! В момента нивите в България са на чужди собственици и като нищо след някоя друга година турция да изкочи с някакви претенции за територия! И ние като либерални европейци ще им кажем: "Заповядайте, братя турци, даваме ви всичко, защото сме добри хора!"

ТОЛЕРАНТНОСТ = ПЕДЕРАСТИЯ  -- Да спиш и да ти го хакат в гъза, а ти да се усмихваш, да се радваш и да искаш още.

ГРАБИТЕЛИТЕ ВЪН !!!!
И така животът продължава
вечният си мъдър кръговрат.
Някой постоянно оцелява,
защото други срещу бурята, стърчат.

*

• 770
  • +141/-36
« Отговор #10 -: Март 01, 2009, 14:43:49 »

ТОЛЕРАНТНОСТ = ПЕДЕРАСТИЯ  -- Да спиш и да ти го хакат в гъза, а ти да се усмихваш, да се радваш и да искаш още.

Попринцип да с малцинствата и педерастите и европейския съюз да. Определено тази толеранстност е много криворазбрана и ни погубва.

*

Неактивен hammerbg

• 948
  • +167/-35
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #11 -: Март 01, 2009, 17:38:27 »
България на българите за БЪЛГАРИТЕ  :devil:

*

Неактивен Сосипатор

• 804
  • +2/-6
  • Зодия: Aquarius Aquarius
« Отговор #12 -: Март 01, 2009, 17:57:37 »

Попринцип да с малцинствата и педерастите и европейския съюз да. Определено тази толеранстност е много криворазбрана и ни погубва.

Криво или право разбрана ТОЛЕРАСТИЯТА си е ТОЛЕРАСТИЯ и требе да бъде изкоренена.
Сосипатор Пиров.

*

• 770
  • +141/-36
« Отговор #13 -: Март 01, 2009, 23:26:21 »

Криво или право разбрана ТОЛЕРАСТИЯТА си е ТОЛЕРАСТИЯ и требе да бъде изкоренена.
В някоя случаи наистина трябва да си толерантен  например ако става дума за човек дето се е родил непълноценен

*

Неактивен Сосипатор

• 804
  • +2/-6
  • Зодия: Aquarius Aquarius
« Отговор #14 -: Март 01, 2009, 23:38:14 »

В някоя случаи наистина трябва да си толерантен  например ако става дума за човек дето се е родил непълноценен

Човек непълноценен нема. За Бог всички са ценни. И сакатите, и страдащите от ментални и душевни болести и всички. И най-презренния клошар носи божия образ и подобие, както и ембриона който детеубийците го отричат за човек за да им е мирна мръсната съвест.  Тия с расовите теории ги маани дето казват че един човек е по-пълноценен от друг. Нема такова нещо.
Толерастията обаче е явление измислено от чифутите за да се развращава народа. Такива требе да се трепят поголовно.
Сосипатор Пиров.

Няколко реда за скопеният български национализъм

Започната от Петкан

Отговора: 10
Прегледи: 8761
Последна публикация Октомври 04, 2018, 18:57:19
от HighVoltage