Българският националистически форум

Анкета

Какъв сте? Консерватор или Либерал?

Консеватор съм
15 (57.7%)
Либерал съм
0 (0%)
Не съм нито едно от двете
9 (34.6%)
По средата, нито повече към едното, нито повече към другото
2 (7.7%)

Общ брой гласове: 24

Автор Тема: Одобрявате ли понятието "консерватизъм"?  (Прочетена 7813 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мокабор

• Respected user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 198
Re: Одобрявате ли понятието "консерватизъм"?
« Отговор #45 -: Август 28, 2016, 19:40:51 »
Нацизма, като цяло си е либерална идеология, консерватизма им е само за заблуда на хората и са успели доста добре.
Те тези днешните ценности утвърдени през комунизма не са на практика , никакви ценности и именно заради тях сме на това положение.
Мартениците са доста куха ценност без смисъл , но с насоченост към окултизъм и зло на практика.
Никой не би се бил за да защити мартениците. Нестинарството е още по-смешно, то те вече нямат и жреци, понеже са не само да танцуват, ами преди всичко ненормална секта, ако не знаеш. Никой не играе в огъня, а и не иска да го прави, освен неколко бесновати и платени артисти.
Да тези неща трябва да се махнат, защото са вредни и нема полза от тях.
Не може нещо налагано от ненормалните комунисти да е добро. Разбира се че има доста други неща, по-добри от тези.
Предхристиянската ни култура е била страшно объркана, даже не са се кланяли на Тангра , а на зороастризма, което си е сатанизъм в чист вид. Някога евреите са се изродили именно от тази зороастрисйка религия по време на вавилонският си плен.
Как знаеш каква е била онази култура, като нищо не е останало от нея. Тя ако е била добра щеше да се запази.
Да се смени злото, лошото, разединяващото и ненормалното с добро не е либерализъм.

Тук не е мястото да обсъждаме стойността на традициите ни, нито какви са били те преди приемането на християнството.

А щом да се смени злото, лошото, разединяващото и ненормалното с добро не е либерализъм, да не е консерватизъм? Какво разбираш под консерватизъм и либерализъм ти. И не питам какви са резултатите от либерализма и консерватизма, или мнението ти за тях, а какво мислиш че значат като политическа и социална идея/доктрина?
Най-добрият син на своето отечество е онзи, който в дясната си ръка държи пушка, а в лявата - книга.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4646
« Отговор #46 -: Август 28, 2016, 19:49:54 »
Тук не е мястото да обсъждаме стойността на традициите ни, нито какви са били те преди приемането на християнството.

А щом да се смени злото, лошото, разединяващото и ненормалното с добро не е либерализъм, да не е консерватизъм? Какво разбираш под консерватизъм и либерализъм ти. И не питам какви са резултатите от либерализма и консерватизма, или мнението ти за тях, а какво мислиш че значат като политическа и социална идея/доктрина?
Няма значение какво е определението за либерализъм и консерватизъм. Важно е какво са тези неща на практика. Либерализма е дете на сатанизма и то любимо дете. Консерватизма, до колкото на запад го има, но говоря тука за източният му вариант е служене на доброто , на Бога и запазване на тези неща.
С една дума на кратко либерализма е от дявола, а консерватизма е от Бога или поне би трябвало да е така.
Колкото до т.н. пра-български традиции: не е възможно да се обсъждат, просто защото за тях не се знае нищо.

Неактивен Мокабор

• Respected user
  • Forum Member
  • **
« Отговор #47 -: Август 28, 2016, 19:55:57 »
Няма значение какво е определението за либерализъм и консерватизъм. Важно е какво са тези неща на практика. Либерализма е дете на сатанизма и то любимо дете. Консерватизма, до колкото на запад го има, но говоря тука за източният му вариант е служене на доброто , на Бога и запазване на тези неща.
С една дума на кратко либерализма е от дявола, а консерватизма е от Бога или поне би трябвало да е така.
Колкото до т.н. пра-български традиции: не е възможно да се обсъждат, просто защото за тях не се знае нищо.

Нека останалите си правят заключения.
Най-добрият син на своето отечество е онзи, който в дясната си ръка държи пушка, а в лявата - книга.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
« Отговор #48 -: Август 28, 2016, 21:48:58 »
Нека останалите си правят заключения.
Абе карай да е весело. Мене ме интересува само за моето семейство, иначе кой каквото иска да си прави, както му харесва. И без това оправяне нема.

Неактивен Мокабор

• Respected user
  • Forum Member
  • **
« Отговор #49 -: Август 28, 2016, 22:50:18 »
Абе карай да е весело. Мене ме интересува само за моето семейство, иначе кой каквото иска да си прави, както му харесва. И без това оправяне нема.

Тук явно се различаваме.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
« Отговор #50 -: Август 29, 2016, 08:41:35 »
Тук явно се различаваме.
Да различаваме се. Според мене тебе те интересува: само и единствено за тебе си. То заради такова интересуване само от себе си нема и оправия, ама карай да е весело. За мене добрата новина е че се оправям доста добре и сам. За тебе не знам.

Неактивен Мокабор

• Respected user
  • Forum Member
  • **
« Отговор #51 -: Август 29, 2016, 09:54:44 »
Да различаваме се. Според мене тебе те интересува: само и единствено за тебе си. То заради такова интересуване само от себе си нема и оправия, ама карай да е весело. За мене добрата новина е че се оправям доста добре и сам. За тебе не знам.

Не, мен не ме интересува само моето семейство, най-много ме интересува България, след това са близките ми, и после съм аз. Сега престани с безпочвените критики, когато се опитвам да спра един излишен спор.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
« Отговор #52 -: Август 29, 2016, 18:06:41 »
Не, мен не ме интересува само моето семейство, най-много ме интересува България, след това са близките ми, и после съм аз. Сега престани с безпочвените критики, когато се опитвам да спра един излишен спор.
Хм нека бъдем нормални и в реда на нещата. Всеки обича първо своето семейство, после родината си и това е естественият ред на нещата, всичко друго не е истина.

Неактивен Мокабор

• Respected user
  • Forum Member
  • **
« Отговор #53 -: Август 29, 2016, 18:11:41 »
Хм нека бъдем нормални и в реда на нещата. Всеки обича първо своето семейство, после родината си и това е естественият ред на нещата, всичко друго не е истина.

„Ако умра, то знай, че после отечеството си съм обичал най-много тебе”
– Христо Ботев към жена си Венета

Че обичам близките повече от непознатите сънародници, това е така, но ако трябваше да избирам между себе си и близките, или България... бих избрал България.

Отклоняването от темата спира, поне от моя страна.