Автор Тема: Чуждестранни филми за циганите в България  (Прочетена 7214 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ssaa6oo

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 53
Re: Чуждестранни филми за циганите в България
« Отговор #15 -: Септември 11, 2008, 22:38:13 »
Как точно вчера си го дръпнах от замундата ,точно този филм.Не много приятно да го гледаш ,защото изглежда че положението е безнадежно.Показват езни скинове и по-късно Националната Гвардия.
Говори Борис Накев ,на анлгийски.
Ще дадеш ли линк, защото аз не можах да го намера, а искам да го гледам.
Добре ,имаш ли регистрация в Замундата?
http://zamunda.net/details.php?id=139872&hit=1
Благодаря!

Неактивен Ванадий

• Hero Member
  • Публикации: 1593
« Отговор #16 -: Септември 11, 2008, 22:49:15 »
В определени част от филма ни изкарват пълни глупаци, дразниме как на циганската музика показват Александър Невски... но аз мисля че когато такъв филм се направи от чужденци е много по-въздействащо и важно. Ако ние си направим такъв филм, той веднага ще се обяви за расизъм и омраза и опити за етническа война и т.н.

Неактивен FELDMARSCHALL

• Site Supporter
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2768
  • АРИЕЦ
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #17 -: Септември 14, 2008, 08:25:52 »
Нали ви казвам... бях на мястото на събитието средата на юни беше, имахме събиране
в щаба в София! Рос Кемп дойде при нас, с цял екип бяха оператори и репортери.
Тръгнахме от щаба към близкия парк и тогава ни снимаха, но май тези, които бяха с униформи.
Затова мен и Златко ни няма на кадрите! :(
А иначе тоя Рос Кемп като дойде при нас направо възкликнах "кой е тоя нацист ?" :lol: :-P :lol:
Човекът е на наша страна, но просто от ББС не му дават да си каже истинското мнение и
филма е насочен в друга посока. А иначе не знам мангалите как не са се уплашили като
е дошъл да ги интервюира "този скинар"! :lol: :-P :lol:

Неактивен Исперих

• Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Всички комунисти под земята! (надпис в мина)
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.17 Firefox 3.5.17
« Отговор #18 -: Март 08, 2011, 10:09:16 »

09:22  |  8 март 2011 | Общество

Авторът Майкъл Пейлин заявява, че страната ни е известна предимно с това, че в нея живеят много роми Авторът Майкъл Пейлин заявява, че страната ни е известна предимно с това, че в нея живеят много роми
Сн.: EPA/БГНЕС
Скандален филм, излъчен по Би Би Си, представи България като циганска държава. Автор е британският журналист Майкъл Пейлин, известен още като един от актьорите от "Монти Пайтън".
Неговата "снимка" на страната ни разбуни духовете у нас и в чужбина.
"България е известна най-вече с това, че тук живеят много цигани. В тази страна те са около половината от населението",  казва авторът на филма "Източна наслада", предаде БНР.

Пловдив директно е наречен "циганският град", защото тук живеят най-много цигани. И въпреки че Пейлин снима и амфитеатъра в Пловдив, кадрите въобще не влизат във филма. Филмът показва покъртителни кадри от ромския квартал "Столипиново". Британецът е качен в каруца, на фона на звучаща чалга, стари панелки, боклуци и десетки цигани.
"Какво работят тези хора?", пита Пейлин. "Повечето - нищо", отвръща му преводачката. Журналистът отпива глътка безалкохолно и шептейки към камерата, шеговито казва: "Да се махаме оттук".

След това авторът прави интервю в дома на Азис, в което основната тема е за дискриминацията на ромското общество, съобщи Livenews.
"Ти ли си най-известният циганин в държавата? А как се чувстваш? Има ли дискриминация към теб?", са част от въпросите на журналиста, на които Азис отговаря утвърдително. "Защо? Какво не харесват хората у теб, та ти си музикант. Не си политик", продължава водещият. "Този цвят на кожата ми не е тен. Такъв съм се родил. Това явно винаги ще е трън в очите на някои", отговаря Азис и интервюто с него приключва.

Във филма не е включен и Перперикон, който е единственият подбран археологически обект.
Затова професор Николай Овчаров първи реагира срещу скандалния филм.
"Право на всеки автор е да си направи както иска филма, но все пак беше чудно защо във филма не влязоха толкова важни и емблематични български паметници. И въобще не се говореше за българската култура, а единствено за циганска държава. Точно такива бяха думите", коментира Овчаров пред националното радио.

Според него граждански активните българи не се интересуват дали това е отношение или евтина сензация.
"Но в социалните мрежи повечето мнения са категорично против това представяне на България. При всяко положение търсенето на евтини сензации на гърба на нашата култура и на нашето и без това нелеко съществуване, мисля, че не е най-доброто, което могат да правят режисьори от такъв ранг", подчерта Овчаров.
Очаква се днес той да даде пресконференция по темата.

Филмът е част от поредицата "Новата Европа" и още преди години предизвика общественото мнение с не особено лицеприятното представяне на страната ни в чужбина. Лентата е излъчена на 15 февруари по телевизия Yesterday и на 19 февруари по Би Би Си.

http://dnes.dir.bg/news/bulgaria-8148271?nt=4
”Делото е свято, проклети ще бъдете, ако не продължите борбата” Г. Кондолов

Неактивен орикс

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 363
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.15 Firefox 3.6.15
« Отговор #19 -: Март 08, 2011, 12:15:16 »
Че лъжа ли е, наистина сме цигансkа държава.

Неактивен Morituri

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 74
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #20 -: Март 08, 2011, 13:10:19 »

Някакъв английски толераст.
Какво те учудва,имаме ги същите или подобни боклуци и в България.

Лъжа е.

Неактивен орикс

• Forum Member
  • **
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #21 -: Март 08, 2011, 13:41:44 »

Някакъв английски толераст.
Какво те учудва,имаме ги същите или подобни боклуци и в България.

Лъжа е.
                                                                                                                                                           Истината боли но е факт В Пловдив преобладават помаци ,турци и цигани.В центъра на Филибе се чува по често турска и циганска реч ,отколкото българска .В градовете и селата на юг от стара планина, като население преобладават амуджи , цигани и някой друг маджур сред тях.Това си е самата истина, независимо дали ти харесва или не .Циганска държава сме ,даже управляващите са с цигански манталитет. :-D :-D :-D  
« Последна редакция: Март 08, 2011, 13:50:02 от орикс »

Неактивен Morituri

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 74
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #22 -: Март 08, 2011, 13:57:59 »

Чак да преобладават...

Ако смяташ че ти си със цигaнски манталитет или се смяташ за гражданин на циганска държава ,твоя работа
Обаче не казвай "сме",аз във подобно обобщение не желая да ме включват.
;)

Аз съм българин,гражданин на българската държава.
 :-)

Неактивен орикс

• Forum Member
  • **
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #23 -: Март 08, 2011, 14:07:38 »

Чак да преобладават...

Ако смяташ че ти си със цигaнски манталитет или се смяташ за гражданин на циганска държава ,твоя работа
Обаче не казвай "сме",аз във подобно обобщение не желая да ме включват.
;)

Аз съм българин,гражданин на българската държава.
 :-)
Първо пообиколи, че тогaва спори. А това че управляващите са с цигански манталитет си е факт,депутати и министри са по големи цигани ,от самите цигани :-D :-D :-D.А ти какво желаеш или не желаеш, света не го интересува,кой те знае че си жив .
« Последна редакция: Март 08, 2011, 14:15:16 от орикс »

Неактивен MortBlanche

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 24
  • Non omnis moriar
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 9.0.597.107 Chrome 9.0.597.107
  • Зодия: Aquarius Aquarius
« Отговор #24 -: Март 08, 2011, 14:36:22 »
Грозно .
Предлагам в отговор на този филм да се направи подобен за Англия . Мисля ,че няма да е трудно имайки предвид колко много са имигрантите й  от бившата й колония Индия.

Неактивен Norton

• Senior Member
  • Публикации: 653
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Зодия: Taurus Taurus
« Отговор #25 -: Март 08, 2011, 17:44:15 »
Грозно .
Предлагам в отговор на този филм да се направи подобен за Англия . Мисля ,че няма да е трудно имайки предвид колко много са имигрантите й  от бившата й колония Индия.

И филмът може да започне така:

Meet the British people

http://1.bp.blogspot.com/_xRNkKmg53L0/StnThqYLFhI/AAAAAAAACEM/q4xBkLHx7sk/s400/Islam+Will+Dominate+the+World.jpg

http://www.coverups.com/photos-media/islamic_intolerance.jpg

http://www.godsaveusa.com/images/islam_europe.jpg

Неактивен Петкан

• Account Disabled
  • Veteran
  • *
  • Публикации: 8755
  • България преди всичко!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
« Отговор #26 -: Март 08, 2011, 18:11:41 »

09:22  |  8 март 2011 | Общество

Авторът Майкъл Пейлин заявява, че страната ни е известна предимно с това, че в нея живеят много роми Авторът Майкъл Пейлин заявява, че страната ни е известна предимно с това, че в нея живеят много роми
Сн.: EPA/БГНЕС
Скандален филм, излъчен по Би Би Си, представи България като циганска държава. Автор е британският журналист Майкъл Пейлин, известен още като един от актьорите от "Монти Пайтън".
Неговата "снимка" на страната ни разбуни духовете у нас и в чужбина.
"България е известна най-вече с това, че тук живеят много цигани. В тази страна те са около половината от населението",  казва авторът на филма "Източна наслада", предаде БНР.

Пловдив директно е наречен "циганският град", защото тук живеят най-много цигани. И въпреки че Пейлин снима и амфитеатъра в Пловдив, кадрите въобще не влизат във филма. Филмът показва покъртителни кадри от ромския квартал "Столипиново". Британецът е качен в каруца, на фона на звучаща чалга, стари панелки, боклуци и десетки цигани.
"Какво работят тези хора?", пита Пейлин. "Повечето - нищо", отвръща му преводачката. Журналистът отпива глътка безалкохолно и шептейки към камерата, шеговито казва: "Да се махаме оттук".

След това авторът прави интервю в дома на Азис, в което основната тема е за дискриминацията на ромското общество, съобщи Livenews.
"Ти ли си най-известният циганин в държавата? А как се чувстваш? Има ли дискриминация към теб?", са част от въпросите на журналиста, на които Азис отговаря утвърдително. "Защо? Какво не харесват хората у теб, та ти си музикант. Не си политик", продължава водещият. "Този цвят на кожата ми не е тен. Такъв съм се родил. Това явно винаги ще е трън в очите на някои", отговаря Азис и интервюто с него приключва.

Във филма не е включен и Перперикон, който е единственият подбран археологически обект.
Затова професор Николай Овчаров първи реагира срещу скандалния филм.
"Право на всеки автор е да си направи както иска филма, но все пак беше чудно защо във филма не влязоха толкова важни и емблематични български паметници. И въобще не се говореше за българската култура, а единствено за циганска държава. Точно такива бяха думите", коментира Овчаров пред националното радио.

Според него граждански активните българи не се интересуват дали това е отношение или евтина сензация.
"Но в социалните мрежи повечето мнения са категорично против това представяне на България. При всяко положение търсенето на евтини сензации на гърба на нашата култура и на нашето и без това нелеко съществуване, мисля, че не е най-доброто, което могат да правят режисьори от такъв ранг", подчерта Овчаров.
Очаква се днес той да даде пресконференция по темата.

Филмът е част от поредицата "Новата Европа" и още преди години предизвика общественото мнение с не особено лицеприятното представяне на страната ни в чужбина. Лентата е излъчена на 15 февруари по телевизия Yesterday и на 19 февруари по Би Би Си.

Цитат
Скандален филм, излъчен по Би Би Си, представи България като циганска държава.
Заради тях ли се настаниха англичанките по селата?
Ad honores

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Публикации: 3565
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini

Неактивен Франкист

• банкетен революционер
  • Respected user
  • Hero Member
  • Публикации: 2432
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.17 Firefox 3.5.17
« Отговор #28 -: Март 08, 2011, 19:33:08 »
така им се пада на англетата,дето толкова векове защитаваха Турция и ни мачкаха!Господ вижда!!!!

Неактивен BulgarianBlood

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 276
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 9.0.597.107 Chrome 9.0.597.107
  • Зодия: Capricorn Capricorn
« Отговор #29 -: Март 08, 2011, 20:06:21 »
Филмът е притесняващ, но според мен много по-притесняващи са коментарите към статията, написани от самите българи! От тях лъха на глобализъм и българофобия... Поне половината коментари са от типа на "не бъдете псевдопатриоти и напуснете булгаристан" и подобни ПРЕДАТЕЛСКИ мнения. Другата половина от коментарите демонстрират всеобщата настройка на примирение със случващото се....

На няколко пъти съм се опитвал да прокарвам идеята за това, че българският национализъм трябва да е насочен първо към запазването на БЪЛГАРИТЕ КАТО НАРОД, НЕЗАВИСИМО КЪДЕ СЕ НАМИРА ВСЕКИ БЪЛГАРИН (т.е. опазване от асимилация, смесени бракове, създаване на български общности, разпространяване на българската култура и др.) и второ към запазването на България като българска държава. Фактите са, че ако не можем да допринесем за обединението ни и запазването ни като народ, няма смисъл да се стремим към запазването на България, тъй като в нея няма да има българи! Викове като "България над всичко" няма да говорят нищо на никого, защото народите, които ще обитават страната(цигани и турци основно) въобще няма да се свързват с това!

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf