Автор Тема: Емигрантите били готови да се връщат  (Прочетена 18407 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ichbin

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 369
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Re: Емигрантите били готови да се връщат
« Отговор #15 -: Декември 15, 2011, 15:10:36 »
Явно не си живял много на запад, защото ако беше, щеше да знаеш, че строителните работници ВЪОБЩЕ не са заплатени добре, а са най-ниско платените шерпи.
Тъй като техният интелект, липса на образование, възпитание и култура не може да изгражда други неща, най-точното място за тях е да носят бетон, железарии, тухли, боклуци, да пълнят контейнерите с гарбич и т.н., докато висококвалифицираните работници със солидно образование са в офисите, работят малко, но с акъл и получават 10 пъти повече на ден от един български шерпов бачкатор.

Ето защо комунизмът и равенството никога не могат да съществуват на практика, тъй като винаги е имало, има, и ще има умни и глупави.

:smile-1:

Тази тема за равенството е изобщо изцяло и нарочно объркана. Равенство означава, че когато започне, например, състезанието на стадиона, всички започват да тичат от едно място и на равни разстояния. Така се доказва кой е по-бърз. В капитализма няма равен старт и тези с парите плащат на децата си да започнат обиколката на стадиона от средата, например. Това аз не мога да нарека естествен подбор на по-силните в природата, а по-скоро е привилегия и диктатура на капитала. Дори и при тези условия се намират такива, които да "надбягат" мамините, платени с пари и корупция, синчета на така наречената аристокрация. Е, тогава вече няма как и от кумова срама ги допускат по-нагоре в йерархията. Това е то справедливост според либералите. Това е пазарна икономика.

А относно разделението според възможности и квалификация, то това никой не го е отричал. Просто нямаше достатъчно развити информационни технологии, за да се следи и заплаща производствения процес според заслуги и квалификация, да се контролира, без да се краде и т.н. Но сега ги има и няма пречки да се приложат някой добри идеи и практики, за да се даде възможност на обществото и мнозинството да се развива и да диктува властта. В крайна сметка управляващите би следвало да са подчинени не на шепа предприемачи и мошенници, а на мнозинството. Т.е. ако някой трябва да диктува, то това е мнозинството в своя полза и в свой интерес. Понятно?

:shark:
« Последна редакция: Декември 15, 2011, 15:33:27 от ichbin »
"Манастирът тесен за мойта душа е!"

"Нам цар не ни трябва, а демократично народно управление. Ние се борим за чиста и свята република. Цар и сега си имаме."

Васил Иванов Кунчев

Поп Кръстю предаде Левски от алчност, когато Апостолът му поиска сметка за парите от комитетите!!!!

Неактивен Watchman

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 98
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 16.0.912.63 Chrome 16.0.912.63
« Отговор #16 -: Декември 16, 2011, 13:38:13 »
Тази тема за равенството е изобщо изцяло и нарочно объркана. Равенство означава, че когато започне, например, състезанието на стадиона, всички започват да тичат от едно място и на равни разстояния. Така се доказва кой е по-бърз. В капитализма няма равен старт и тези с парите плащат на децата си да започнат обиколката на стадиона от средата, например. Това аз не мога да нарека естествен подбор на по-силните в природата, а по-скоро е привилегия и диктатура на капитала. Дори и при тези условия се намират такива, които да "надбягат" мамините, платени с пари и корупция, синчета на така наречената аристокрация. Е, тогава вече няма как и от кумова срама ги допускат по-нагоре в йерархията. Това е то справедливост според либералите. Това е пазарна икономика.

А относно разделението според възможности и квалификация, то това никой не го е отричал. Просто нямаше достатъчно развити информационни технологии, за да се следи и заплаща производствения процес според заслуги и квалификация, да се контролира, без да се краде и т.н. Но сега ги има и няма пречки да се приложат някой добри идеи и практики, за да се даде възможност на обществото и мнозинството да се развива и да диктува властта. В крайна сметка управляващите би следвало да са подчинени не на шепа предприемачи и мошенници, а на мнозинството. Т.е. ако някой трябва да диктува, то това е мнозинството в своя полза и в свой интерес. Понятно?

Не ми се обиждай, но капиталистическата система и начин на живот не са между твоите визуални схващания и разбирания.

Прост въпрос: Как БЪЛГАРИ без една стотинка в джоба, но с прекрасно представяния на тестовете, завършиха БЕЗ ДА ПЛАЩАТ, топ-университети, като Оксфорд, Кембридж (ЮКей), Кълъмбия (Ню Йорк), Харвард, Йел и други и в момента работят на водещи позиции в банки, външнотърговски компании, Държавния Департамент на САЩ, в Емпайър Стейт Билдинг, Финансовия център, Вашингтон, дори ги има и в Майкрософт и Апъл.

За кадърни музиканти и художници няма да ти казвам, защото и те завършиха БЕЗ ДА ПЛАЩАТ.

Медицинската помощ на ЗАПАД също е БЕЗплатна, но няма кой да ви го каже в България и много от вас все още шетат на схващанията на вестник "Разбойническо Дело" (настояща "Чума") и други таблоиди внушаващи, че капитализмЪма е вампир.

Подобни неща могат да пишат и твърдят САМО хора НИКОГА не живели в западния свят и НЕпознаващи западните стандарти и капиталистическата система.  :smile-1:

Неактивен ichbin

• Forum Member
  • **
  • Browser:
« Отговор #17 -: Декември 16, 2011, 16:17:34 »
Не ми се обиждай, но капиталистическата система и начин на живот не са между твоите визуални схващания и разбирания.

Прост въпрос: Как БЪЛГАРИ без една стотинка в джоба, но с прекрасно представяния на тестовете, завършиха БЕЗ ДА ПЛАЩАТ, топ-университети, като Оксфорд, Кембридж (ЮКей), Кълъмбия (Ню Йорк), Харвард, Йел и други и в момента работят на водещи позиции в банки, външнотърговски компании, Държавния Департамент на САЩ, в Емпайър Стейт Билдинг, Финансовия център, Вашингтон, дори ги има и в Майкрософт и Апъл.

За кадърни музиканти и художници няма да ти казвам, защото и те завършиха БЕЗ ДА ПЛАЩАТ.

Медицинската помощ на ЗАПАД също е БЕЗплатна, но няма кой да ви го каже в България и много от вас все още шетат на схващанията на вестник "Разбойническо Дело" (настояща "Чума") и други таблоиди внушаващи, че капитализмЪма е вампир.

Подобни неща могат да пишат и твърдят САМО хора НИКОГА не живели в западния свят и НЕпознаващи западните стандарти и капиталистическата система.  :smile-1:

Добре. Аз съм живял 10 години във Виена и според твоите думи излиза, че те лъжа. Организациите, които изброи, са вредни за обществото като цяло и далеч не се занимават само с чист бизнес. Българинът е много умен още от своя ген и затова се цени на запад, но това не означава, че ти казваш нещо за макрорамката на системата. Аз лично съм плащал "само" 40 EUR здравна застраховка на месец в Австрия, защото ползвах намаление за студент чужденец, безпработен и социално слаб. Иначе здравните застраховки започват от 80 евро на горе. Обучението на българите беше до един момент безплатно, докато не можеха да развалят договра за образование между Австрия и България още от времето на цар Борис. За местните беше 400EUR, a за повечето чужденци 800 с тенденция да се вдига. Тъкмо когато си тръгвах от там въвеждаха такси и за българите ...

"Нам цар не ни трябва, а демократично народно управление. Ние се борим за чиста и свята република. Цар и сега си имаме."

Васил Иванов Кунчев

Поп Кръстю предаде Левски от алчност, когато Апостолът му поиска сметка за парите от комитетите!!!!

Неактивен Watchman

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #18 -: Декември 16, 2011, 19:41:05 »
Добре. Аз съм живял 10 години във Виена и според твоите думи излиза, че те лъжа. Организациите, които изброи, са вредни за обществото като цяло и далеч не се занимават само с чист бизнес. Българинът е много умен още от своя ген и затова се цени на запад, но това не означава, че ти казваш нещо за макрорамката на системата. Аз лично съм плащал "само" 40 EUR здравна застраховка на месец в Австрия, защото ползвах намаление за студент чужденец, безпработен и социално слаб. Иначе здравните застраховки започват от 80 евро на горе. Обучението на българите беше до един момент безплатно, докато не можеха да развалят договра за образование между Австрия и България още от времето на цар Борис. За местните беше 400EUR, a за повечето чужденци 800 с тенденция да се вдига. Тъкмо когато си тръгвах от там въвеждаха такси и за българите ...

Тъй като темата е "Защо се върах в България", трябва да ти кажа, че от моите познати в САЩ, Канада, Великобритания, Австралия и Нова Зеландия, НИКОЙ не се е завръщал за да живее и работи в страната, а само за да види свои познати, родители, да отпочине на Боровец или Пампорово или да потопи морно тяло в Черно Море, но след лудата демокретенизация и след кончината на родителите на едно семейство, никой не си прави труд да ходи до България и да рискува живота си сред банди от цигани и импотентна "народна" милиция.

Като ти чета писанията, не ми се вярва да останеш на територията на България за винаги. Това което констатирам при тебе е по-близо до някакво нетрайно настроение-мираж, което ще отзвучи, когато разбереш, че с образование няма да напреднеш и правиш реални пари.

България, не само през последните години, но и от времето на преврата през 1989 година се подържа от парите на имигриралите българи, защото работещите в България получават мизерни и жалки заплати и се натискат за тях, тъй като изпитват някакъв физиологичен мазохизъм да се гаврят и им крадат от заработките.

И няколко бързи примера от първоизвора.

Цитат
Тази година сънародниците ни в чужбина ще пратят 1.6 млрд. долара вкъщи

И цялата статия натисни ТУК.

Цитат
През последната година българските емигранти изпращат средно месечно 70 млн. лв.

И цялата статия натисни ТУК

И да се върнем малко назад във времето.

Натисни и чети!
2 400 000 000 лв. пратили емигрантите през 2009 г.
   :mad:

Лично съм изпращал от САЩ до моите родители по 200-300 долара седмично, понякога повече, но никога по-малко.

Родителите ми живееха царски, а за другите въобще не ме интересува. Аз не съм Мама Тереза.  :smile-1:
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 19:43:27 от Watchman »

Неактивен ichbin

• Forum Member
  • **
  • Browser:
« Отговор #19 -: Декември 16, 2011, 22:33:51 »
Много хора се връщат, защото им е писнало да живеят сред лумпени. Други се връщат заради уникалния климат и природа. Трети, защото искат да се върнат там, където са се родили и са си изкарали детството.  Тук са живели техните прадеди. Изпитват носталгия към родната земя. Някой са патриоти и се надяват да помогнат да се оправи страната. Причините и мотивите могат да са много и най-различни. Някой дори не могат да се опишат с думи, а само се чувстват. Когато си далеч от родината, нещата изглеждат доста по-различно и хората гледат по друг начин на България. Според мен най-ревностен патриот става онзи, който е бил дълго в чужбина и се е завърнал обратно, за да може да оцени плюсовете и минусите, трагедията и надеждата за спасение... :horo:

Васил Иванов Кунчев

Неактивен Watchman

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Browser:
  • Safari 5.1.2 Safari 5.1.2
« Отговор #20 -: Декември 17, 2011, 14:54:51 »
Много хора се връщат, защото им е писнало да живеят сред лумпени. Други се връщат заради уникалния климат и природа. Трети, защото искат да се върнат там, където са се родили и са си изкарали детството.  Тук са живели техните прадеди. Изпитват носталгия към родната земя. Някой са патриоти и се надяват да помогнат да се оправи страната. Причините и мотивите могат да са много и най-различни. Някой дори не могат да се опишат с думи, а само се чувстват. Когато си далеч от родината, нещата изглеждат доста по-различно и хората гледат по друг начин на България. Според мен най-ревностен патриот става онзи, който е бил дълго в чужбина и се е завърнал обратно, за да може да оцени плюсовете и минусите, трагедията и надеждата за спасение... :horo:

Цитат
Много хора се връщат, защото им е писнало да живеят сред лумпени.

Не мога да се съглася, че на запад живеят само лумпени, но зная, че краставите магарета през девет баира се надушват. С други думи, ако някой живее в The Bronx, вероятността му да има антураж от лумпени е гарантиран 100%, но ако живее в Куинс, Манхатън или от другата страна на Хъдзън Ривър, ще му бъде много трудно да намери лумпени, колкото и да ги търси.
Така е и във Франция, Белгия, Холандия, Испания и доколкото съм чувал (бил съм само в епизодични командировки) Италия.

Цитат
Други се връщат заради уникалния климат и природа.

Подобен уникален климат и природа има на много места и ако ти се удаде шанс да прескочиш до Фолкленските острови или Малдивите,  никога повече няма да отидеш на почивка на друго место. Българинът говори за климата и природата, защото не е живял по широкия свят или ако е живял е живял в средата на лумпени. По нашенски: от София по-големо нема, от Искъро по-дълбоко нема, от Витоша по-виско нема.  :nerd-1:

Цитат
Според мен най-ревностен патриот става онзи, който е бил дълго в чужбина и се е завърнал обратно, за да може да оцени плюсовете и минусите, трагедията и надеждата за спасение...

Тук не мога да не се съглася с Вас! Тези, които са патриоти или декларират, че са такива и са живели САМО в България, никога няма и не могат да разберат същността на думи от рода на патриотизъм и национализъм.
Христо Ботев е осъзнал значението на СВОБОДАТА, когато е напуснал БЪЛГАРИЯ, за да асимилира КАКВО точно трябва да направи, за да даде същата таза свобода на българския народ.

Уви. Ботев е бил невероятен националист-патриот, съвършен поет и недъгав революционер без грам опит в това направление и с много лоша представа за българския народ, който не само не се е вдигнал на борба, но не му дал и хляб, да се нахрани и накрая неговите хора от четата, разбирайки че ги води на явна смърт са го разстреляли.

Неактивен Горянин

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 264
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #21 -: Декември 17, 2011, 20:21:13 »
Има две причини да се върне човек в България:

- От национализъм

или

- Да има черен печат.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4738
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
« Отговор #22 -: Декември 17, 2011, 20:29:12 »
Има две причини да се върне човек в България:

- От национализъм

или

- Да има черен печат.
Има и 3-та да оглупее.

Неактивен Watchman

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #23 -: Декември 18, 2011, 15:46:40 »
Не съм срещал през последните 20 години живот из западни държави, някой мой познат или приятел да се е върнал в България.

Имаше само един от Карлуково и се върна по причини свързани със специфичната болница в Карлуково.

Е, има голяма цифра пренасочени от ДЕПОРТАЦИОННИТЕ служби, но те не искат да си признаят, че са пътували към България по комунистически - с БЕЗплатен билет.

Неактивен ichbin

• Forum Member
  • **
  • Browser:
« Отговор #24 -: Декември 18, 2011, 18:41:35 »
Не съм срещал през последните 20 години живот из западни държави, някой мой познат или приятел да се е върнал в България.

Имаше само един от Карлуково и се върна по причини свързани със специфичната болница в Карлуково.

Е, има голяма цифра пренасочени от ДЕПОРТАЦИОННИТЕ служби, но те не искат да си признаят, че са пътували към България по комунистически - с БЕЗплатен билет.

Е, сега вече си срещал. Може би ще искаш да ти направя и копие от неждународния си паспорт и да ти гоо изпратя, за да си сигурен. Ако си в България, то аз ти препоръчвам да се изселиш трайно в чужбина и да не се връщаш повече. А и друго, онези идиоти, които си мислят, че ще успеят да изгонят от България всички свестни и честни българи, за да си разиграват свободно ПРЕСТЪПНИЯ кон в България, могат да ме цункат отзад. Няма да стане! Ще влезете в панделката! Запишете си го това и го запомнете!  :shark: :horo:

Васил Иванов Кунчев

Неактивен Watchman

• Account Disabled
  • Forum Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Safari 5.0.5 Safari 5.0.5
« Отговор #25 -: Декември 18, 2011, 19:18:25 »
Е, сега вече си срещал. Може би ще искаш да ти направя и копие от неждународния си паспорт и да ти гоо изпратя, за да си сигурен. Ако си в България, то аз ти препоръчвам да се изселиш трайно в чужбина и да не се връщаш повече. А и друго, онези идиоти, които си мислят, че ще успеят да изгонят от България всички свестни и честни българи, за да си разиграват свободно ПРЕСТЪПНИЯ кон в България, могат да ме цункат отзад. Няма да стане! Ще влезете в панделката! Запишете си го това и го запомнете!  :shark: :horo:

България е държава джудже и не представлява интерес за западните специални служби, военни министерства, външнополитически ведомства и дори от гледна точка на културна особеност или място за почивка на западняшките граждани.

И това е така по следните причини.

1. Умишлено злепоставяне на България от кретени работещи в посолствата.

2. И кьораво и малоумно по света знае, че БГ е управлявана от селяндури, простаци и престъпници, а когато първите два вида се бракосъчетаят с последния се получава красива компилация и триединство, поради което външните министерства на ВСИЧКИ западни държави предупреждават гражданите си за опасностите, които ги дебнат из България.

3. Връщат се хора без образователен ценз, селяни, глупендери без документи, лица които не могат да спелват личното си име и да напишат две изречения на езика на държавата, в която са решили да се реализират и още много подобни "субективни" причини.

4. Завръщането в България може да се приеме за нормално, само ако лицето е много болно, с психически отклонения, старо и вече вижда, че неговия край наближава.  :tounge:

Неактивен ichbin

• Forum Member
  • **
  • Browser:
« Отговор #26 -: Декември 18, 2011, 19:53:47 »
България е държава джудже и не представлява интерес за западните специални служби, военни министерства, външнополитически ведомства и дори от гледна точка на културна особеност или място за почивка на западняшките граждани.

И това е така по следните причини.

1. Умишлено злепоставяне на България от кретени работещи в посолствата.

2. И кьораво и малоумно по света знае, че БГ е управлявана от селяндури, простаци и престъпници, а когато първите два вида се бракосъчетаят с последния се получава красива компилация и триединство, поради което външните министерства на ВСИЧКИ западни държави предупреждават гражданите си за опасностите, които ги дебнат из България.

3. Връщат се хора без образователен ценз, селяни, глупендери без документи, лица които не могат да спелват личното си име и да напишат две изречения на езика на държавата, в която са решили да се реализират и още много подобни "субективни" причини.

4. Завръщането в България може да се приеме за нормално, само ако лицето е много болно, с психически отклонения, старо и вече вижда, че неговия край наближава.  :tounge:

Спри с тези вредни МАНИПУЛАЦИИ. Няма да ти мине номера. Аз нито съм болен, нито съм стар. Майната му на запада и на парите. Аз искам да избеся тези мръсни мутри, които днес вилнеят в България и съсипват всичко? А теб ще попитам отново. Ти, след като си такъв тарикат и високо образован с езици и т.н., можеш да се спелваш и т.н. защо не си на запад? А? Приеми, че съм психично болен и ще стоя тук, защото тук са се РОДИЛИ моите ГОРДИ прадеди. Ще стоя тук и ще преча все повече на разни тарикати. А ти ще имаш много поздрави от мен. Първо ще трябва да ме хванат, да докажат, че съм луд и чак ТОГАВА да се отърват от мен като ме вкарат в Карлуково.... Но до тогава много добре трябва да внимават всички мошенници, защотом им готвя доста голяма СЕКИРА.
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 19:56:01 от ichbin »

Васил Иванов Кунчев

Неактивен Горянин

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 264
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #27 -: Декември 18, 2011, 20:08:39 »
По-добре да живея в една умираща България, отколкото в един див материалистически и перверзен Запад!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4738
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
« Отговор #28 -: Декември 18, 2011, 20:39:37 »
По-добре да живея в една умираща България, отколкото в един див материалистически и перверзен Запад!
От тази гледна точка ДА - запада е отврат.

Неактивен ichbin

• Forum Member
  • **
  • Browser:
« Отговор #29 -: Декември 18, 2011, 22:31:46 »
От тази гледна точка ДА - запада е отврат.

Браво, най-после да имаме и една пресечна точка заедно с вас двамата маниаци  :Azn:. Благодаря за подкрепата!

Васил Иванов Кунчев

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf