Патриотизъм, ляво и дясно

• 45 Отговора
  • 14425 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Атила

• *
  • 575
  • +151/-33
  • Атила вожда на Велико-Българите
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Патриотизъм, ляво и дясно
« -: Декември 25, 2008, 12:51:26 »
Пускам тази тема озаглавена Ляво или Дясно от политическият център за да се разбере все пак тук пишещите форумци с какви са убеждения! леви или десни. Аз за себе си лично мога да кажа, че убежденията ми са десни. Дори съм си измислил една нова формулировка! безкрайно десен ултра-ортодоксален националист. Това определение е непознато от традиционно схващаните крайности и безкрайности в политическото пространство ляво или дясно. Но е време пак според мен да се създаде единен фронт срещу левицата и прилежащата и крайна левица. Както има комунизъм и анти-комунизъм! така според мен трябва да има ляво и анти-ляво крайно дясно. Това е моето мнение относно темата. Любопитно ще ми бъде да чуя и на останалите съфорумци мненията и убежденията.
« Последна редакция: Април 04, 2012, 18:15:32 от Hatshepsut »

*

Неактивен killed_by_death

• 740
  • +159/-39
  • Дълг и Чест
Re: Патриотизъм, ляво и дясно
« Отговор #1 -: Декември 26, 2008, 01:46:46 »
Да,ако взема теорията от основателите на тези политически ориентации по принцип бия към крайно дясното или поне така си мислех допреди 1 година.Но според мен,пред национализма не трябва да има такива рамки.И преди бях писал в една друга тема,че в днешно време малко са размити тази понятия ляво и дясно.Да дам пример-ако някоя партия обръща внимание на социалната сфера се води лява.В това не виждам лошо.И какво,аз излизам комунист(социалист) ли!?!?...Като се има предвид,че мразя комунистическата паплач...

*

Неактивен Death angel

• 1514
  • +189/-28
« Отговор #2 -: Декември 26, 2008, 07:52:25 »
Пускам тази тема озаглавена Ляво или Дясно от политическият център за да се разбере все пак тук пишещите форумци с какви са убеждения! леви или десни. Аз за себе си лично мога да кажа, че убежденията ми са десни. Дори съм си измислил една нова формулировка! безкрайно десен ултра-ортодоксален националист. Това определение е непознато от традиционно схващаните крайности и безкрайности в политическото пространство ляво или дясно. Но е време пак според мен да се създаде единен фронт срещу левицата и прилежащата и крайна левица. Както има комунизъм и анти-комунизъм! така според мен трябва да има ляво и анти-ляво крайно дясно. Това е моето мнение относно темата. Любопитно ще ми бъде да чуя и на останалите съфорумци мненията и убежденията.
:) :) :) :) :) :) :)
Па барем да беше пуснал една анкета !
Като те знам какев фен си на анархистите(ултра леви комунисти - анархокомунисти) се питам дали изобщо си наясно какъв си !  :-[
Не падай духом, където ти падне !

*

Неактивен Desko

• **
  • 176
  • +82/-24
« Отговор #3 -: Декември 26, 2008, 14:38:25 »
Да,ако взема теорията от основателите на тези политически ориентации по принцип бия към крайно дясното или поне така си мислех допреди 1 година.Но според мен,пред национализма не трябва да има такива рамки.И преди бях писал в една друга тема,че в днешно време малко са размити тази понятия ляво и дясно.Да дам пример-ако някоя партия обръща внимание на социалната сфера се води лява.В това не виждам лошо.И какво,аз излизам комунист(социалист) ли!?!?...Като се има предвид,че мразя комунистическата паплач...

В какъв смисъл обръща внимание на социалната сфера? Какво имаш предвид?
« Последна редакция: Декември 26, 2008, 14:41:05 от Desko »

*

Неактивен killed_by_death

• 740
  • +159/-39
  • Дълг и Чест
« Отговор #4 -: Декември 27, 2008, 00:06:13 »

В какъв смисъл обръща внимание на социалната сфера? Какво имаш предвид?
В смисъл да се обръща внимание на здравеопазването и най-вече на образованието.Не мисля,че това ме прави ляв,защото в същото време подкрепям консервативните идеи,т.е. дясното пространство,поправи ме,ако греша.

*

Неактивен Desko

• **
  • 176
  • +82/-24
« Отговор #5 -: Декември 27, 2008, 18:07:51 »
Не, това не те прави ляв.  :)
Образованието и здравеопазването наистина са важни теми, това, че ти ги смяташ за важни не те прави "по-социален", обаче зависи начинът по който ще се подпомагат.  ;)
В днешно време ляво и дясно започнаха да стават доста размити понятия. Свидетели сме как уж леви партии водят дясна политика и как десни водят лява.
Ляв ще си ако си за увеличаване на помощите, за високи данъци, високи осигуровки, които после да се преразпределят в незнайно чии джобове, и въобще всичко, което вреди на свободната частна инициатива и на тези, които с честен труд си изкарват прехраната(обаче държавата в момента им удържа голяма част от това, което са изкарали).
Най-общо казано.

*

Неактивен Атила

• *
  • 575
  • +151/-33
  • Атила вожда на Велико-Българите
« Отговор #6 -: Декември 28, 2008, 10:19:51 »
Па барем да беше пуснал една анкета !Като те знам какев фен си на анархистите(ултра леви комунисти - анархокомунисти) се питам дали изобщо си наясно какъв си!

За твое незнание, много добре се знам на какъв се определям. Безкрайно десен, ултра-ортодоксален националист. Както има крайно ляво, така и има и крайно дясно. Както има комунисти, така има и анти-комунисти. Както крайно левите могат да рушат вече съзиданото от десните, така и десните могат да рушат създаденото от левите. И схвани че анархизма няма политическа ориентация или запазена марка от дадени групи и има само едно единственно правило, рушене на вече изграденото. Това е разрушителна енергия, която няма собственик и се използва както от представителите на едното крайно, така може да се използва и от представителите на другата крайност във възгледите на човешката цивилизация, за налагане на даден мироглед по силов начин. Така че не отричай природните закони! че всяко действие има равно по силата си противодействие или по народно му казано! клин клин избива. Мисля че бях кристално ясен...
« Последна редакция: Април 04, 2012, 18:16:25 от Hatshepsut »

*

Неактивен setekh

• **
  • 68
  • +26/-8
  • ! ЗАЕДНО !
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2009, 18:45:03 »
Аз пък съм политически неопределен :) или по-точно си имам мои виждания дето не съвпадат баш ни с крайно-дясното ни със социалисти ни с либерали ни с комунисти нито с псевдо-националисти / ха сетете се за кой говоря / ...
Пък и не мога да твърдя, че съм изключително запознат с темата, ама съм обръщал внимание на други неща, аз за това казвам, че трябва да има общност от най-различни хора за да има истински напредък, когато работят заедно и за една цел, те ще се допълват взаимно а и тогава е възможно човек да направи компромис.

*

Неактивен Ivo_the_MOnsTer

• 782
  • +141/-36
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2009, 15:27:01 »
Попринцип съм много провти комунзъма анархията и педерастията  и прочие ляви  работи, за мен трябва да се върне малко по-консервативните порядки в България.Трябва да се управлява с твърда ръка да има много строги закони ( много по строги от тия дето са  в ЕС) трябва да се прилага и смъртно наказание за някои по сериозни наказания и да се загърбят личните интереси в името на националните, против интернационалзамът съм, но не съм расист и не бих има нищо против разни малцинства стига да не ми правят престъпления и да не вредят .Сигурно излиза че съм десен.
Всеки заслужава да бъде съден според делата си.

*

Неактивен опълченец

• 994
  • +148/-101
« Отговор #9 -: Август 02, 2009, 21:09:38 »
Ляво и дясно са икономически понятия на класическата политология.
Това не важи за България,тук лявото и дясното са напълно размити.Няма ляво и дясно,има национално отговорно!
Национализма обединява всички позитивни неща и от лявото и дясното с оглед на решаването на актуални конкретни проблеми.
Основното е,че националния интерес трябва да е водещ мотив,не някакво си псевдо дясно и псевдоляво.
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

*

Неактивен опълченец

• 994
  • +148/-101
« Отговор #10 -: Август 14, 2009, 20:57:13 »
Интересно ми е каде се позиционират патриотите в този форум.
http://www.politicalcompass.org/test
Направете си този политически тест и постнете резултатите,надявам се английския няма да е проблем :-)
Сматам теста за обективен,защото дава резултати по двете скали - икономически ляво и дясно и морално идеологически ляво и дясно.А това разбира се са две различни категории.

Икономически лявото е за по малко икономическа свобода,по голяма роля на държавата,повече социална политика.
Морално - иделогически лявото е точно обратното.Повече лична свобода,толератност и либерализъм.

Дясното пък икономически е за неолиберален пазарен модел,повече икономическа свобода,по малко,или въобще липса на държавна намеса.
А по другата скала е точно обратното,по малко лична свобода,повече консерватизъм,уважение към традиционите ценности и религията.

Това са моите резултати.
Your political compass
Economic Left/Right: -2.38
Social Libertarian/Authoritarian: 2.00

Следователно аз съм икономически ляво - центрист и морално - идеологически десен.
Резултатите при мен съвпадат с истината,да видим при вас.

Бях провокиран да пусна тази тема от дискусията в темата "Сърбия: Да приложим БГ-модел за проституция".
« Последна редакция: Юни 05, 2011, 11:02:14 от Hatshepsut »

*

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • *
  • 4467
  • +1343/-0
  • Web Master Site
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
« Отговор #11 -: Август 14, 2009, 20:59:28 »
А, аз съм крайно радикален български националист.

*

Неактивен опълченец

• 994
  • +148/-101
« Отговор #12 -: Август 14, 2009, 21:03:43 »
А, аз съм крайно радикален български националист.
Какво разбираш под крайно радикален?
Би си направил теста,интересно ми е да ти видя резултата.

*

Неактивен Валентин

• *
  • 274
  • +82/-20
  • Мизия, Тракия, Македония!
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #13 -: Август 14, 2009, 21:15:18 »
Комунизмът от  самото  си създаване  е  антиконсервативна  идеология-бори  се  за  промяна на  социално-икономическо  устройство, наложило  се  през  вековете.В  днешните  условия, лявото  е  антинационалистично и  толелира  гей браковете(Испания  при  Сапатеро), защитава  имигрантите  в страните  от  ЕС,както  и   всякакви  явления, които  противоречат  на десните, морално-религиозни  схващания за етичност.В  икономиката,  лявата  политика  е  чисто  и  просто едно-спирачка  за  висок  икономически  растеж(в  условията  на  пазарна  икономика  бизнесът  трябва  да  бъде  оставен  да  произвежда) и мерките  му  биха  били  адекватни  само  при  големи  кризи  и  рецесии  ,като  сегашната.Колкото  до  национализма-той  не може  да  бъде  слаган  в рамките  на лявото  и  дясното, той  трябва  да  обединява  определени  акценти  и  от  двете  течения.Например, не е  лошо  да  се  помисли  за  социални  преференции  на  младите, работещи  родители, които  се  грижат  за  децата  си, като  това  е  идея, взаимствана  от  лявата  идеология.Колкото  до  въпросите, касаещи  моралните  устои  на  обществото-там  позицията  на  един  националист  и  родолюбец трябва  да  бъде  определено  дясно-консервативна.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 21:34:38 от Валентин »
Мълчи! А вместо тебе всеки дол, пътека,
дъбрава, езеро, река, рид, планина
ще викат с глас през всички времена:
"Тук българи са, българи от памтивека!"

*

Неактивен Бай Иван

• 1310
  • +1/-0
« Отговор #14 -: Август 14, 2009, 21:47:01 »
В  икономиката,  лявата  политика  е  чисто  и  просто едно-спирачка  за  висок  икономически  растеж(в  условията  на  пазарна  икономика  бизнесът  трябва  да  бъде  оставен  да  произвежда) и мерките  му  биха  били  адекватни  само  при  големи  кризи  и  рецесии  ,като  сегашната.
Ни думай......, сега сугурно ще допълниш "и държавата да не се намесва" и си готов либерал! Честито!