Автор Тема: Патриотизъм, ляво и дясно  (Прочетена 12402 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валентин

• Site Supporter
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 279
  • Мизия, Тракия, Македония!
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.64 Opera 9.64
  • Зодия: Leo Leo
Re: Патриотизъм, ляво и дясно
« Отговор #15 -: Август 14, 2009, 21:51:37 »
В  икономиката,  лявата  политика  е  чисто  и  просто едно-спирачка  за  висок  икономически  растеж(в  условията  на  пазарна  икономика  бизнесът  трябва  да  бъде  оставен  да  произвежда) и мерките  му  биха  били  адекватни  само  при  големи  кризи  и  рецесии  ,като  сегашната.
Ни думай......, сега сугурно ще допълниш "и държавата да не се намесва" и си готов либерал! Честито!

Държавата  трябва  да  се намесва само  при  определени  обстоятелства.Я  ти  ми  обясни, господин  социалдемократ,  предимствата  на  лявата  политика?Би  ли бил  така  добър  да  споделиш с  нас "великите"  си  идеи?
Мълчи! А вместо тебе всеки дол, пътека,
дъбрава, езеро, река, рид, планина
ще викат с глас през всички времена:
"Тук българи са, българи от памтивека!"

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4633
  • Web Master Site
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.13 Firefox 3.0.13
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
« Отговор #16 -: Август 14, 2009, 21:59:18 »
А, аз съм крайно радикален български националист.
Какво разбираш под крайно радикален?
Би си направил теста,интересно ми е да ти видя резултата.
Моите убеждения са сходни със тези на СРНБ.

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Hero Member
  • Публикации: 1027
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
« Отговор #17 -: Август 14, 2009, 22:05:18 »
В  икономиката,  лявата  политика  е  чисто  и  просто едно-спирачка  за  висок  икономически  растеж(в  условията  на  пазарна  икономика  бизнесът  трябва  да  бъде  оставен  да  произвежда) и мерките  му  биха  били  адекватни  само  при  големи  кризи  и  рецесии  ,като  сегашната.
Ни думай......, сега сугурно ще допълниш "и държавата да не се намесва" и си готов либерал! Честито!

Държавата  трябва  да  се намесва само  при  определени  обстоятелства.Я  ти  ми  обясни, господин  социалдемократ,  предимствата  на  лявата  политика?Би  ли бил  така  добър  да  споделиш с  нас "великите"  си  идеи?

Велентине,добро мнение,прав си за много неща.По тази причина аз не съм морално ляв,защото държа на патриотизма,традициите и православието.
Но национализма неможе без социална справедливост.
Не ми харесва общество,в което пазара и печалбата са всичко,а за обикновените хора никой не мисли.
Десните в икономиката винаги са били за власт на малцинството,обикновенно 10% най богати,които се разпореждат и експлоатирват хората на наемния труд,интелектуалци или хора практикуващи свободни професии.
За мен най важни са хората,обикновените граждани на България,а не интересите на едрия капитал и олигархията,особено на финансово - спекулативната такава.
Нужна е нова икономика на доходите,повишаване на стандарта на живот на хората.
Безплатно образование и здравеопазване,гарантиран от държавата пенсионен фонд,силна полиция и армия,които да гарантират националната сигорност и безопасност.
В икономически план приоритед на родното производство и повишаване на износа,а не на чуждите трансглобалистични наднационални компании,които ни поробват икономически и ни превръщат в една държава на потреблението,услугите,евтината работна ръка.
Неутралитет,никакви чужди военни бази на българска територия.

Ето тези неща икономически дасното не ги гарантира и затова не ми се нрави.

По бих се разбрал с един социалдемократ,от колкото с либерал.Лявото в исторически план винаги е било приоритед на младите,искаши промяна и обратното десните са били за запазване на статуквото.
Във френския парламент от ляво стояли селяните и дребните и средни земевладелци и търговци,а от дясно едрите земевладелци и аристокрацията.

Редактирано от модератор: Консолидация на два последователно пуснати постинги.
« Последна редакция: Април 04, 2012, 18:18:37 от Hatshepsut »
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

Неактивен ѣ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 316
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #18 -: Август 14, 2009, 22:12:07 »
В  икономиката,  лявата  политика  е  чисто  и  просто едно-спирачка  за  висок  икономически  растеж(в  условията  на  пазарна  икономика  бизнесът  трябва  да  бъде  оставен  да  произвежда) и мерките  му  биха  били  адекватни  само  при  големи  кризи  и  рецесии  ,като  сегашната.

Държавата  трябва  да  се намесва само  при  определени  обстоятелства.Я  ти  ми  обясни, господин  социалдемократ,  предимствата  на  лявата  политика?Би  ли бил  така  добър  да  споделиш с  нас "великите"  си  идеи?

Държавата трябва да контролира (дори притежава) определени отрасли в икономиката. Дори и да "спира" икономическия растеж на някой, в полза на обществото - т.е. богатите да печелят по-малко :) Ето ти една "лява" политика.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 22:17:08 от ѣ »

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1330
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.2 Firefox 3.5.2
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #19 -: Август 14, 2009, 22:14:15 »
Аз не смея да се "класифицирам". Имам социално и национално мислене, тава е! колкото до обясненията, написал съм куп материали, чети и ще видиш какво мисля!

Неактивен Валентин

• Site Supporter
  • Forum Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.64 Opera 9.64
« Отговор #20 -: Август 14, 2009, 22:19:58 »
Велентине,добро мнение,прав си за много неща.По тази причина аз не съм морално ляв,защото държа на патриотизма,традициите и православието.
Но национализма неможе без социална справедливост.
Не ми харесва общество,в което пазара и печалбата са всичко,а за обикновените хора никой не мисли.
Десните в икономиката винаги са били за власт на малцинството,обикновенно 10% най богати,които се разпореждат и експлоатирват хората на наемния Десните в икономиката винаги са били за власт на малцинството,обикновенно 10% най богати,които се разпореждат и експлоатирват хората на наемния труд,интелектуалци или хора практикуващи свободни професии.
За мен най важни са хората,обикновените граждани на България,а не интересите на едрия капитал и олигархията,особено на финансово - спекулативната такава.
Нужна е нова икономика на доходите,повишаване на стандарта на живот на хората.
Безплатно образование и здравеопазване,гарантиран от държавата пенсионен фонд,силна полиция и армия,които да гарантират националната сигорност и безопасност.
В икономически план приоритед на родното производство и повишаване на износа,а не на чуждите трансглобалистични наднационални компании,които ни поробват икономически и ни превръщат в една държава на потреблението,услугите,евтината работна ръка.
Неутралитет,никакви чужди военни бази на българска територия.

Ето тези неща икономически дасното не ги гарантира и затова не ми се нрави.
Подред:
Социална  справедливост.Хубаво  , но каква?Вземаща  парите на  онези, които  работят ,и даваща  ги  на  циганите  ли?Не, благодаря.Виж, за пенсионерите  съм  съгласен, че  заслужват  достойни  старини  и  трябва  да  се  отмени  точковата система, въведена  от  мангала  Костов.
Относно  десните и  експолатацията-да, прав  си, и  тук  е  ролята  на  държавата- да  приеме  изключително  строго  трудово  законодателство, което  да  гарантира правата  на  обикновения  работник.
За стандарта  на  живот-той  може да се повиши  само  като  започнем  да  произвеждаме  и  изнасяме повече. Иначе-ядец!
Безплатно здравеопазване  ,образование, силна полиция  и  армия-това  са  аспекти,на  които  аз съм  съгласен  на  100%  с  теб , така  че  нямаме  разногласия в  тази  сфера.
За родното производство-най  доброто , което можем  да  направим  за  него,като  националисти, е  да  купуваме  колкото  се  може  повече  български  стоки.Държавата  трябва  да  защитава  само  отрасли, жизнено  важни  за  икономиката  , и  то  до  определен  момент.Не  може  някакъв  малоумник  да  реши  да  търси  нефт  у  Дунава  и  да  идва с канчето   пред  Министерския  съвет  за  помощ, когато  затъне.

Неутралитет, военни бази  и  прочее-съгласен.
Цитат

Държавата трябва да контролира (дори притежава) определени отрасли в икономиката. Дори и да "спира" икономическия растеж на някой, в полза на обществото - т.е. богатите да печелят по-малко :) Ето ти една "лява" политика.
Абсолютно  съм  съгласен!Не  ме р азбирайте  погрешно-държавата  ТРЯБВА  да  участва и  да  регулира   икономиката.В  някои  случаи  по-актвино, в  други  по-слабо.Наясно  сме  всички, че  все  пак, бизнесът  се  ръководи  от  своите  собствени  интереси, а  не от  благото  на  обществото.Точно  тук  е  ролята на правителството.Но не  смятам, че  по-високите  данъци, например, ще  бъдат  полезен  ход.Това  е.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 22:30:42 от Валентин »

Неактивен ѣ

• Forum Member
  • **
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #21 -: Август 14, 2009, 22:24:23 »
Цитат
Социална  справедливост.Хубаво  , но каква?Вземаща  парите на  онези, които  работят и даваща  ги  на  циганите  ли?Не, благодаря.
Това е извратена либерална демокрация, а не социална справедливост. Един човек в трудоспособна възраст оказващ да работи не може да очаква подкрепа от държавата, без значение какъв е по етнос.

Неактивен Валентин

• Site Supporter
  • Forum Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.64 Opera 9.64
« Отговор #22 -: Август 14, 2009, 22:27:48 »
Цитат
Социална  справедливост.Хубаво  , но каква?Вземаща  парите на  онези, които  работят и даваща  ги  на  циганите  ли?Не, благодаря.
Това е извратена либерална демокрация, а не социална справедливост. Един човек в трудоспособна възраст оказващ да работи не може да очаква подкрепа от държавата, без значение какъв е по етнос.

Именно!Точно  за  това  социалните  привилегии  трябва  да  бъдат  обвързани  и  със  съответните  отговорности.Помощи  за  деца-да, но само  ако  родителите  плащат  данъци и пращат  децата  си  на  училище.Социални  помощи-ок, но  ако  откажеш  предлагана  работа от  Бюрото  по  труда 3  пъти-стоп и  чупка!
Трябва  да  се  насърчават  умните, честните  и  предприемчивите, а  не  тъпите  и  мързеливите!

Неактивен ѣ

• Forum Member
  • **
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #23 -: Август 14, 2009, 22:33:02 »
Economic Left/Right: -4.38
Social Libertarian/Authoritarian: 1.59

...

Много от въпросите са некоректни :)
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 07:34:14 от Hatshepsut »

Неактивен Валентин

• Site Supporter
  • Forum Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.64 Opera 9.64
« Отговор #24 -: Август 14, 2009, 22:35:58 »
Я  дайте линк, ако може!

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Hero Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #25 -: Август 14, 2009, 22:39:22 »
Социалната справедливост е за нормалните граждани на страната,които я заслужават.Не за паразитите,които отказват да работят дори когато им се осигори заетост.
Аз не разбирам социалната справедливост като плащане на калпак и всички да са доволни.
Разбирам я като договор между държавата и хората,в който и двете страни поемат отговорност една към друга.

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Hero Member
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #26 -: Август 14, 2009, 22:43:05 »

Неактивен Валентин

• Site Supporter
  • Forum Member
  • *
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.64 Opera 9.64
« Отговор #27 -: Август 14, 2009, 23:00:29 »
Тоя  тест  е  бая  странен:

...

Economic Left/Right: -2.88
Social Libertarian/Authoritarian: 2.92
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 07:34:28 от Hatshepsut »

Неактивен killed_by_death

• Senior Member
  • Публикации: 748
  • Дълг и Чест
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #28 -: Август 15, 2009, 01:46:21 »
Опълченец, ляво и дясно е вече изкривено определение. В началото се е възприемало и значело по един начин, с течение на годините - по друг. Без да минавам през "политически компас",аз си знам какви убеждения имам и не мога,а и не искам да ги вкарвам в някаква общоприета рамка. Най-общо, грубо казано, би трябвало да се числя към крайно дясно, но за мен това нищо не означава и затова не се класифицирам.
Вижданията ми съвпадат горе-долу с тези на Ратниците.

Повечето знаете, но да вметна - консервативните идеи са определящи за дясно, когато става въпрос за политика. Самото крило възниква от това, после се наслагат други теории, основно икономически, които или изменят първоначалната класификация "ляво-дясно" или я допълват.
Ако все пак има компетентни по тази тема в този форум, нека поясни, ограмоти даже, с някаква полезна информация, НО НЕ със собствени умозаключения и мнения, а наистина полезна информация от достоверен източник.

Национализмът-напред ;-)

Неактивен ѣ

• Forum Member
  • **
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Отговор #29 -: Август 15, 2009, 10:29:57 »
Валентинте, не се оправдавай  :-D Мръсен комуняга  ]:)

За лявото и дясното има едно есе, написано от един легионер, което преписах от една книжка. Има го и тук в секцията за организации от преди 1944. Там нещата са обяснени доста добре  :-)
Капиталът - социален, трудът - национален   :ricar:

Share me

Digg  Facebook  Twitter  Google  
Smf