Автор Тема: Ти искаш ли да бъдеш четник???  (Прочетена 37391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4689
  • Country: it
Ти искаш ли да бъдеш четник???
« -: Януари 14, 2009, 18:59:28 »
Преди доста време гледах по новините как в Сръбски пара-военни формирования наричащи се четници мачкаха мисиоманите. Тогава си помислих - ако у нас стане така вероятно и нашите пара-военни формирования ще се наричат така. Да , ама не.... като отидох преди време в щаба на Б Н С и поразпитах се оказа че те имат някаква спортна организация, която е дефакто военна такава и в нея - вместо дружини или чети формированията щели да носят , някакви уж пра-български наименования, същото важеше и за членовете - щели да се казват багаини или нещо подобно, а водачите и те с някакви такива измислени звания. Стана ми интересно, ама този дето ми ги обясняваше нещата с поглед на тъп фанатик , нямаше смисъл да го питам повече. Искрено се радвам че БНС , никога няма да събере хора за ненормалните си проекти.
То това да беше само в Б Н С - добре, ама тази тенденция е навсякъде.
Никой уж националист в мечтите си не се вижда четник - да не е луд, та това не е модерно, съвременната суб-култура не го пополяризира. Виждат се щурмоваци, командоси, легионери, и в по-добтите случаи бранници и ратници. Явно тенденцията не е от днес, а още от преди 9-ти.
Интересно какво му е на названието четник. Та не бяха ли Левски, Ботев, Караджата, Хаджи димитър именно четници. Да не би пък да се срамуват от тях хората обявяващи се за националисти. Ако трябва да сме в крак с историята , ще трябва да се отбележи че т.н. ратници, бранници и легионери не правиха нищо и с идването на комунизма на место съпротива се скриха вдън земя. Обаче четниците от ВМРО по същото време не се шегуваха, а направо убиваха комунистите, така както си му е реда.
Абе драги ми уж националисти вземете се стегнете и престанете с глупостите, не разбрахте ли че комунистите не се страхуват от най-древната ни история, а от тази скорошната, където са безкрайните примери на героизъм, саможертва и жестока борба с враговете на България и българското.
Та по това ще се познае и истинската националистическа организация -
членовете и ще вървят по стъпките на Левски, Раковски Х. Димитър и СТ. Караджа, и като тях ще се наричат четници, а формированията им чети, а по-големите както си му е реда дружини. Останалото с пра-древните имена си е направо психарлък, а пък с тия новите, като щурмоваци - чуждопоклоничество.
Санди веднъж възкликна по повод заклеването на донски казаци пред иконата на св. княгиня Олга , кога ще доживея да го видя това - княгинята забележете е по произход българка. В нашия случай няма как Санди да види клетва на казаци в България, но може да види , може би, някога на четници.
Абе интересни ми е какви са тия уж бг националисти дето се срамят от названията на националните си герои ?Абе дали и трябват такива чуждопоклници на България? В интерес на истината трябва да отбележа че само в форума на Ташко май беше има това название.
И така помислете по въпроса, ама се сетете и за четническия институт на ВМРО, който е постигнал най-големите резултати за всички времена, от както свят светува в национално освободителната дейност.
« Последна редакция: Юни 21, 2015, 21:02:51 от Hatshepsut »

Неактивен Сосипатор

• Senior Member
  • Публикации: 815
  • Country: bg
  • Зодия: Aquarius Aquarius
Re: Ти искаш ли да бъдеш четник???
« Отговор #1 -: Януари 14, 2009, 22:23:06 »
Четник е едно достойно название.

Разни "пра-български" фантасмагории са си чиста проба дебилщина.
Сосипатор Пиров.

Неактивен skadansk

• Senior Member
  • Публикации: 649
« Отговор #2 -: Януари 15, 2009, 01:42:06 »
Тези пра-български фантасмагории май са само в мозъка на тоя, дето я е писал тази глупост.  ;D
« Последна редакция: Юни 21, 2015, 21:03:34 от Hatshepsut »
КОПНЕНИЕ

Все туй копнение в духът
все туй скиталчество из път
на който не съзирам края.

И поглед вечно устремен
напред, към утрешния ден
без там пристанище да зная...

Неактивен BMPO

• Senior Member
  • Публикации: 655
« Отговор #3 -: Януари 15, 2009, 02:16:55 »
Абе приятел, ти който си открил темата, какъв ти е проблемът и за какво се бориш :-[

Писна ми от дървени философи по форумите. Обличай четническата униформа и ми покажи как трябва да се държа достойно. Ще го направиш ли? Не. И знам защо.
ВМРО - Вътрешна Македонска Революционна Организация
ВМРО-БНД - Влашка Милиционерско-Разбойническа Организация - Бивши и Настоящи Доносници
Спрете кражбата на името!

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
« Отговор #4 -: Януари 15, 2009, 17:38:51 »
Абе приятел, ти който си открил темата, какъв ти е проблемът и за какво се бориш :-[

Писна ми от дървени философи по форумите. Обличай четническата униформа и ми покажи как трябва да се държа достойно. Ще го направиш ли? Не. И знам защо.
Абе другар от ВМРО, вие как така сте все войводи без да сте били някога четници ? Става дума за сегашното ВМРО. А кой кога ще облича униформата ти не знаеш и няма от къде да знаеш.
Лошото е че даже не си разбрал за какво става дума в темата. Ама като съвременен облъчен мозък си взел акъл да даваш и да прогнозираш.

Неактивен Ванадий

• Hero Member
  • Публикации: 1658
« Отговор #5 -: Януари 15, 2009, 22:20:58 »
Цитат
Левски, Ботев, Караджата, Хаджи димитър

Воеводи бяха.

Иначе тия истории за багаините ми звучат, като ония че от БНС принасяли жертви на Тангра  :-P

Така де, ако наистина се наричат с пра-български имена е тъпо, но не мисля, че е вярно.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
« Отговор #6 -: Януари 16, 2009, 18:34:34 »
Цитат
Левски, Ботев, Караджата, Хаджи димитър

Воеводи бяха.

Иначе тия истории за багаините ми звучат, като ония че от БНС принасяли жертви на Тангра  :-P

Така де, ако наистина се наричат с пра-български имена е тъпо, но не мисля, че е вярно.
Левски не е бил войвода, нещо друго, но преди това и той и Караджата са били четници, Ботев е трябвало да отиде четник, но нещата са се развалили.
Питай някой от БНС да ти обясни как им се казват формированията на спортната организация, как се наричат командирите на тези формирования и членовете им - въпроса е по-скоро как ще се наричат. Понеже все още не могат да ги основат, поради липса на достатъчно наивници.
Жертви на Тангра не вярвам да принасят, ама на Расате му снасят.

Неактивен gutito1964

• Account Disabled
  • Junior Member
  • *
  • Публикации: 18
  • Country: 00
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
  • Зодия: Pisces Pisces
« Отговор #7 -: Юни 24, 2010, 07:25:07 »
като едно време не става да си четник щото ще те хванат бързо днешните четници това ира баските

а бе ти колко време може да изкараш в гората бе ще изръзнеш там и ще пукнеш от глад как я мислиш тая работа

по добре направо веднага почвай въоръжени действия ако първия път успееш веднага ще тръгнат след тебе още четници и тогава може да станеш воевода какъв ти е плана за първите въоръжени дейсвия на кой изедник ще му светиш първи маслото

По време на подготовката на въстанията колко пари е отделило попското съсловие за да подпомогне четниците те аз тебе мишок нищо не се чува за тях а ето тук как един четник казва убивахме поповете щото са предатели:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB_%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B5%D0%B2

Редактирано от модератор: Консолидация на 4 постинга.
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 07:11:22 от Hatshepsut »

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2010, 17:33:15 »
Второкласник Мечтае Да Стане Четник
http://www.vbox7.com/play:11809f78

Момчето го казва: просто ясно и точно.
« Последна редакция: Септември 21, 2016, 08:21:50 от Hatshepsut »

Неактивен omerzen

• Hero Member
  • Публикации: 4336
  • България на българите
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2010, 17:47:28 »
Това дете вероятно ще е бъдещ четник за освобождаването на България от циганско робство.
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2010, 18:01:15 »
Това дете вероятно ще е бъдещ четник за освобождаването на България от циганско робство.
А може би бъдещ воевода. Да е живо и здраво детето, добре че е то да отсрами нашият национализъм.
Той единствен от всички бг-националисти има четническа униформа.

Когато се съберат 50 души с такива униформи и знамето от априлското въстание: тогава и ще започне да има български национализъм. Останалото са глупости на търкалета и празни приказки. Може да си против това-онова, трето и пето, ама без униформата си остава човека едно обикновено стенящо лайно и нищо друго.

Редактирано от модератор: Консолидация на два последователно пуснати постинги.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 19:32:06 от Hatshepsut »

Неактивен Авитохол-165

• Senior Member
  • Публикации: 550
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2010, 18:54:08 »
Останалото са глупости на търкалета и празни приказки. Може да си против това-онова, трето и пето, ама без униформата си остава човека едно обикновено стенящо лайно и нищо друго.
Точно обратното, важни са принципите и действията, другото е галене на окото. Ако ще и хиляди униформи, кръстове, лъвове и ками да сложиш, бачкаш ли за ДПС и Гоце примерно, все тая.

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2010, 18:56:36 »
Останалото са глупости на търкалета и празни приказки. Може да си против това-онова, трето и пето, ама без униформата си остава човека едно обикновено стенящо лайно и нищо друго.
Точно обратното, важни са принципите и действията, другото е галене на окото. Ако ще и хиляди униформи, кръстове, лъвове и ками да сложиш, бачкаш ли за ДПС и Гоце примерно, все тая.
Да важни са изброените от тебе неща, ама са само дим без дела. А и вярваш ли че този нахъсен 2-ро класник може да работи за ДПС или ГОце или пък за подразделението им Атака ? Без дела национализма на такива, като тебе и мене е дим.
Опит да се измъкнеш от срамното положение ли правиш ?

Неактивен Мишок

• Account Disabled
  • Hero Member
  • *
  • Browser:
« Отговор #13 -: Ноември 28, 2010, 19:04:44 »
В наши дни може да е просто военна униформа на бг-армията или камуфлажни дрехи.
Мене ме интересува обаче къде мога да си направя униформа копие на тази на ботевите четници или на героите от априлското въстание.
Интересува ме и колко ли може да струва.
Ясно е че тука в Италия няма да изкарам целият си живот и един ден ще се прибера в България.
Ясно ми е и че там няма да искарам много време на свобода преди да застрелям , някой циганин, или служител на енергото или някой такъв урод, или пък крадец. Та си мисля че ще е добре докато го гърмя гада да съм с такава униформа, или поне да я облека докато ме арестуват. И така кажете къде мога да си я направя униформата. Дори и да не застрелям никого ще си я обличам на национални и семейни празници. Казано е вярата без дела е нищо и делата без вера са нищо.
Та и национализма така без униформа, идеите са нищо и униформата без идеи е нищо.
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 12:47:16 от Hatshepsut »

Неактивен Авитохол-165

• Senior Member
  • Публикации: 550
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
« Отговор #14 -: Ноември 28, 2010, 19:08:21 »
Да важни са изброените от тебе неща, ама са само дим без дела. А и вярваш ли че този нахъсен 2-ро класник може да работи за ДПС или ГОце или пък за подразделението им Атака ? Без дела национализма на такива, като тебе и мене е дим.
Именно за дела говоря, не за някаква показност със символи и други подобни, не че и това не е важно, но не е по-важно от другото.
Цитат
А и вярваш ли че този нахъсен 2-ро класник може да работи за ДПС или ГОце или пък за подразделението им Атака ?
Така като го гледам, като нищо може и да работи за АТАКА, живо и здраво да е, дано тогава няма ДПС и Гоце. :-)
Цитат
???

Share me

Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Smf