Ти искаш ли да бъдеш четник???

• 456 Отговора
  • 57195 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4557
  • +23/-34
Re: Ти искаш ли да бъдеш четник???
« Отговор #225 -: Март 17, 2011, 20:33:16 »
Сега да ви кажа аз дали искам да съм четник. Искам да ми се плаче: не ме интересува нищо друго искам да съм и аз като онези от едно време, па ако ще и да умра в бой.
Дали тази ми мечта може да се осъществи не знам.

*

Неактивен Oda

• **
  • 187
  • +45/-47
« Отговор #226 -: Април 09, 2011, 23:12:43 »
Сега да ви кажа аз дали искам да съм четник. Искам да ми се плаче: не ме интересува нищо друго искам да съм и аз като онези от едно време, па ако ще и да умра в бой.

Епа мноу лесно се умира в бой.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4557
  • +23/-34
« Отговор #227 -: Април 10, 2011, 11:23:53 »

Епа мноу лесно се умира в бой.
така е лесно е да умреш особено в бой, трудно е да се бориш всеки ден. Разкри ме че съм малко хитрец.

Ехееее цели 22-ма души са пожелали да бъдат четници - нещата са взели да потръгват на добре.
« Последна редакция: Юни 19, 2011, 17:57:50 от Hatshepsut »

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4557
  • +23/-34
« Отговор #228 -: Юни 19, 2011, 17:40:06 »
Търсят се желаещи да станат четници чрез поклонение на текето на връх Свобода - да видиме колко ще имат смелост да идат и подобаващо да се поклонят там на турското теке на някакъв си изрод Енихан баба.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4557
  • +23/-34
« Отговор #229 -: Юли 31, 2011, 11:56:55 »
Привременен закон за народните горски чети от 1867-о лятоот Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
„Привременен закон за народните горски чети от 1867-о лято“ е последният програмен документ на Георги Раковски, издаден на 1 януари 1867 г.

„Привременният закон“ отразява опита и мъдростта на големия идеолог, политик и стратег на българската националната революция. Георги Раковски предвижда да се създаде национална четническа армия, начело на която да застане Върховно народно българско тайно гражданско началство като суверенен орган на националното движение, неангажирано с чужди сили и правителства. Самата армия щяла да се изгради от предварително обучени на територията на Румъния и Сърбия чети и по даден от Върховното началство сигнал те да се прехвърлят в България и да предприемат координирани действия срещу турските власти.[1] Революционното движение, според закона, не се поставя вече в зависимост от случайни обстоятелства, то разчита на организираната въоръжена народна сила. Четите, ръководени практически от един главен войвода и политически от Върховното началство, няма да бъдат оръдия на никоя чужда политика. По същество „Привременният закон“ се явява най-завършената обосновка на четничеството е българското националноосвободително движение.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%BD_%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%B7%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B8_%D0%BE%D1%82_1867-%D0%BE_%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE
Ето това е пътя по който трябва да се върви и днес.

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4557
  • +23/-34
« Отговор #230 -: Септември 10, 2011, 18:44:24 »
ба го - ще се появи ли поне една чета с четници в България или само политикани ще гледаме и разни помияри дето с пинизи уж с политика ще оправят нещата.
От четници има нужда тази страна, а не от ........и !!!

Те сега да имаше 5-6 чети с истински българи четници - организирано да атакуват полиция, жандармерия и цигани : щеше да е добре.
Да ама няма има само мърлячи.

Редактирано от модератор: Консолидация на два последователно пуснати постинги.
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 07:22:30 от Hatshepsut »

*

Неактивен patrioti

• *
  • 25
  • +5/-0
« Отговор #231 -: Октомври 09, 2011, 14:06:00 »

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4557
  • +23/-34
« Отговор #232 -: Октомври 09, 2011, 18:35:07 »
http://vbox7.com/play:05aad330
Еми темата именно с този млад четник започна. Голяма работа е това дете !!!

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4557
  • +23/-34
« Отговор #233 -: Ноември 03, 2011, 18:08:14 »
Е да ама няма такова !!!
В дни на кризи и робия и тормоз по нашите земи са се появявали винаги четници, а не например: скинари, фашаги или нацисти.
Да четници , но ето че да си четник не е на мода и от Холивуд не правят филми за българските четници.
Начало на организираното четническо движение е поставил Раковски, знам не е модерен в днешни дни, ма е баш-българин.
По нататъка от ВМРО са направили и четнически институт и българските четници на организацията са станали най-великите герои на света, както и най добрите стрелци за всички времена.
Та това ми е мечтата на мене да се създаде Ченическо движение или подобна организация.
Униформите им да са като на четниците от едно време, както и клетвата им и знамената и въобще всичко.
Дали ще го дочакам не знам.
Като гледам на мода са други неща.

*

Неактивен Ратникъ

• 1224
  • +105/-148
« Отговор #234 -: Ноември 03, 2011, 18:38:22 »
То всеки от форума със собствена партия или движения баси майката - БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО  :mad:

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4557
  • +23/-34
« Отговор #235 -: Ноември 03, 2011, 19:22:51 »
То всеки от форума със собствена партия или движения баси майката - БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО  :mad:
Е това е само една мечта. Аз нямам движение или партия, но бих искал да съм член на такова, ама нормално.

Ето казвам ви честно аз не искам да съм воевода, а само един незначителен четник. Да ама къде е воеводата ми - нема го за сега.
Не искам обаче да съм четник на воевода: сатанист, тангрист нацист или друго нещо дето не е българско.
Искам да съм четник при истински български воевода: православен християнин отстояващ и държащ на българщината.

Редактирано от модератор: Консолидация на два последователно пуснати постинги.
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 07:23:34 от Hatshepsut »

*

Неактивен JKL

• *
  • 49
  • +11/-7
« Отговор #236 -: Ноември 15, 2011, 10:24:15 »
А ако е католик?
"Принцове и президенти чувал съм, че важат. Полицаи и агенти няма да откажат щом във джобчето им сложиш лъскави банкноти всеки с нас, ще заработи."

*

Неактивен Мишок

• *
  • 4557
  • +23/-34
« Отговор #237 -: Ноември 15, 2011, 14:03:58 »
А ако е католик?
Е как воеводата ми ще е българин , като мене и ще е католик. Всички воеводи за които съм чел( а съм чел доста) са били православни.
То по тази логика ако е евангелист, ако е мормон и край няма.
Българските воеводи са били винаги с православно веризповедание. Та аз искам такъв да е и моя воевода.

*

Неактивен JKL

• *
  • 49
  • +11/-7
« Отговор #238 -: Ноември 15, 2011, 17:01:51 »
Е как воеводата ми ще е българин , като мене и ще е католик. Всички воеводи за които съм чел( а съм чел доста) са били православни.
Българските воеводи са били винаги с православно веризповедание. Та аз искам такъв да е и моя воевода.

За разлика от католиците и протестантите мормоните нямат ниищо общо с християнството, но това е друга тема.
Такъв воевода, какъвто ти искаш трудно можеш да намериш. Остава ти само да се внедряваш в някоя досегашна партия и да я моделираш по твой начин. о не ти препоръчвам да се занимаваш с НФСБ, защото там е фелдмаршала, а срещу него нямаш големи шансове.
"Принцове и президенти чувал съм, че важат. Полицаи и агенти няма да откажат щом във джобчето им сложиш лъскави банкноти всеки с нас, ще заработи."

*

Неактивен Siegfried

• *
  • 1947
  • +89/-58
« Отговор #239 -: Ноември 15, 2011, 17:55:03 »

Един въпрос САМО, а за Първото АНТИтурско въстание, или - ЧИПРОВСКОТО ВЪСТАНИЕ , чел ли си, а Чипровци какви са,  православни ли са ?

А знаеш ли под какво име е известна православната религия, навсякъде по света -  Greek Orthodox Church !
Според теб Патриарх Максим честен Христянин ли е и въобще Христянин ли е Максим, а може ли КОМУНИСТ/АТЕИСТ да е Христянин ? 
БКП ли е назначило Максим за Патриарх по време на комунизма, или Църквата ? А колко висши религиозни лица в светия синод (и в момента, преди 10.11.89г. е ЯСНО,че ВСИЧКИ до ЕДИН,  за да са ТАМ,  100% са агенти на ДС)  НЕ са били агенти на ДС и НЕ са били членове на БКП, а какво правеше Българската Църква 45 години(по време на комунизма) за вярващите, Не че сега прави нещо де, но..... ?
А да си чувал случайно, че стотици(да не кажа почти всички) свещенници в цяла БългАрия по време на комунизма са ПРЕДАВАЛИ миряни, които посещават църквата (Не само по празници) на комунистическата  Държавна Сигурност ? 

-Абе то в София и всеки друг голям и малък БългАрски град/село има ПОВЕЧЕ съветски и комунистически паметници, отколкото паметници на - БългАрски ГЕРОИ !
-Би ли ми казал къде в София се намира паметника на Българската ВОЙСКА, НЕ защото НЯМА ТАКЪВ, но има поне 10 паметника (и наименования на улици) на СЪВЕТСКАТА ОКУПАЦИОННА АРМИЯ и на КОМУНИСТИ !
-Химна ни 22 години след мнимите промени все още е - комунистическата помия "мила родино" по текст на комунистите - Георги Джагаров и Димитър Методиев с мелодия ЕВРЕЙСКА !
Френският вестник „Канар аншене пише по повод сборника с химни на страните от цял свят :
Дори в химните на английските колонии и доминиони не се споменава за Лондон, докато в българския "химн" се пее във ВЪЗХВАЛА на Москва !

-   Нито една улица носеща името на комунист, интернационален комунистически престъпник, комунистически празник, или годишнина  НЕ беше преименувана, вече 22 години!
-   Не бяха преименувани и 2-та Български града носещи имената на комунистическите престъпници ;  г. димитров и д.благоев,
-     Не беше преименувана и Държавната печатница в София, носеща името на комунистическия ПРЕСТЪПНИК - д.благоев, нито бяха сменени имената на десетки училища, улици, площади, обществени сгради и учреждения носещи имена на комунисти и руснЯци...., а ти си седнал да ми говориш за Четници ?!?!

« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 18:00:32 от Siegfried »
Да ЖИВЕЕ 9-ти ЮНИ, да ЖИВЕЕ Цанков !
Истинският БългАрски Химн Шуми Марица;

"Аз" - Дарий, Цар Велик, Цар на Царете, Цар на много народи, син на Хистасп, Ахеменид, Персиец, син на Персиец, Ариец от Арийския род !

Българио, за тебе тѣ умрѣха, една бѣ ти достойна зарадъ тѣхъ, и тѣ за тебъ достойни, майко, бѣха !