Анкета

Таркан предател ли е?

Да, щом си е сменил вярата
12 (27.3%)
Не, вярата не е важна
0 (0%)
Не знам
5 (11.4%)
Таркан е велик националист
2 (4.5%)
Ненормален е
25 (56.8%)

Общ брой гласове: 39

Автор Тема: Да бъдеш Атила!  (Прочетена 24475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1321
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Да бъдеш Атила!
« -: Януари 28, 2009, 10:26:58 »

Какво става? Вече и в България се отвличат автобуси? Вече тероризма е навсякъде, включително и у нас? Нима?

Не мисля! Кой всъщност е Атила? До колкото си спомням вожд на хуните.. А нашият, Български Атила? Не искам да цитирам някои от публикациите му по форумите и блоговете! Но, доколкото съм ги чел, това е свестен мъж, доста объркан, доста смутен, но със силно развито чуство за чест и достойнство. Луд ли е? Не, не мисля! Искал ли е да навреди на хората, които е взел за "заложници"? Не, по скоро той е своеобразен заложник в нашето сбъркано време и тревожно общество.
                     Какво ли е станало в душата на този човек, да предприеме такова действие? Той е доказал, че е отговорен към семейството си, към приятелката си, към обществото и народа си. Всеки от нас има мигове в живота, в които преживява душевен катарзис, ако това мине тихо и кротко добре, но всичко зависи от човешката психика. В случая, нашият Атила не е издържал психически. Но кой е истинският виновник, за това което се случи?

Кой е виновника? Виновни са онези, дето обърнаха живота на цяло поколение с главата надолу, разрушиха ценностите, опорочиха идеята за нормално правосъдие, натрупаха нечестни капитали, създадоха законов хаос с цел да грабят, да рушат съдби, да издевателстват на душите на хората...

Господ  да те пази, Атила по пътя ти, какъвто и да е той. Господ да пази и нас, защото и нашият катарзис наближава!

Иван Иванов

http://baiivanforum.info/index.php
« Последна редакция: Декември 22, 2016, 13:57:15 от Hatshepsut »

Неактивен killed_by_death

• Senior Member
  • Публикации: 743
  • Дълг и Чест
Re: Да бъдеш Атила!
« Отговор #1 -: Януари 28, 2009, 10:57:17 »
Така е,наистина не трябва да се напада безпричинно,надявам се че ще му се размине по-леко,като се има предвид че няма пострадали,НО нека не забравяме,че все пак трудният му житейски път и ''натоварената'' му психика не го и не трябва да го оправдават пред закона,трябва да си поеме наказанието(пак казвам дано е по-леко).

Неактивен BMPO

• Senior Member
  • Публикации: 644
« Отговор #2 -: Януари 28, 2009, 11:00:42 »
Напълно одобрявам написаното от бай Иван. Системата в която живеем е подигравка за всички нас - тези които работим за нея и тези които не могат повече да работят за нея. Питам се какво е да си полицай в Севлиево: чоплиш семки, докато циганите убиват пенсионери и пребиват младежи и докато наркодилъри оковават българите в оковите на слабата воля. В един мрачен следобед Мирослав Блажев влязъл в районното и подал жалба срещу Петър Ганев. Секретарката, която тъкмо обсъждала последния епизод на сериала по БиТиВи, просто не му е обърнала внимание, Мирослав се изнервил, поискал чиновниците да се размърдат и просто не му приели жалбата с най-вероятното обяснение: ние не сме били на мястото на нарушението, вие не сте подали веднага жалба, вие не помните номера на автомобила и прочее. Бил е успокоен, че времето ще притъпи чувството му на оскърбление и след известно време като пие 1 кг хапчета, ще забрави за случилото се. Всички знаем колко престъпления остават нерегистрирани, "защото няма смисъл". И всички знаем, колко престънци остават неразкрити, "защото няма смисъл". И всички знаем колко престъпления оставатн ненаказани, "защото няма смисъл".
Какво е да си полицай в Ловеч? Викат те за гръмък случай, изцяло "осветен" от медиите. Отиваш на място на престъплението и там телевизионни екипи. Нервни журналистки насъскват началниците ти към полицейска атака и кървава развръзка. Изкуствено създадено пренапрежение, с цел постигане на сензация или може би удар по определена група в обществото, неудобна на някоя телевизия или министерство. Защото Мирослав Блажев е обществено активен човек и това журналистите много добре го знаят. Защото Мирослав Блажев не пиян, не е дрогиран и това много добре го виждаме всички. Защото Мирослав Блажев е също толкова отговорен човек като всички нас и ние, съфорумниците, знаем това.
Какво очакваме от Мирослав: да се държи добре, да се покае, да лази по земята. Не, аз искам да прехвърли цялата отговорност за глупавата си идея на прогнилата система, която изпива живота ни. Лъжат ни, че имаме лична свобода, а имаме ли? Можем ли да браним семейството си в това болно егоистично общество? Мирослав Блажев е нормален човек, който опита да бъде чут в една джунгла от полицаи, журналисти и псевдоинтелектуалци.
ВМРО - Вътрешна Македонска Революционна Организация
ВМРО-БНД - Влашка Милиционерско-Разбойническа Организация - Бивши и Настоящи Доносници
Спрете кражбата на името!

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
« Отговор #3 -: Януари 28, 2009, 11:23:30 »
Мисля, че трябва да спрем да се занимаваме с Атила. Това  е просто болен човек, който има нужда от помощ и подкрепа. Веднъж вече е лежал в клиника. Нищо не го оправдава, дори и сбърканата ни система и отровеното общество, но това не пречи да получи поне подкрепата ни макар  и само морална. /подкрепа не значи одобрение/. Дано да издържи на напъна!
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

Неактивен Mасон

• Senior Member
  • Публикации: 547
  • Sic transit gloria mundi
« Отговор #4 -: Януари 28, 2009, 11:24:20 »
Бай Иване, не мога да се съглася с теб.
Всеки човек, навсякъде по света си има своите тежки моменти, за които някой е виновен- къде общество, къде семейство, колега и т.н.
Никога обаче не мога да оправдая неговата постъпка. Защото това не е постъпка на "временно невменяем" човек. Това е добре обмислена постъпка, която е следствие на криворазбрано чувство на и за справедливост, породено от невъзможността да се справи с някаква житейска трудност. И тази постъпка трябва да бъде наказана с цялата строгост на закона! Защото не бива да се превръща в изолиран случай, който би подтикнал и други хора към 5 минутна световна слава. А и защото рано или късно пистолетът със заглушител ще бъде използван за това, за което по принцип е предназначен. :)
Principes mortales, respublica aeterna!

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1321
  • Зодия: Scorpio Scorpio
« Отговор #5 -: Януари 28, 2009, 11:27:53 »
Къде съм казал, че оправдавам постъпката, напротив! Има си закон и мерки, които ще се приложат/ако се приложат/.
Аз обаче не мога да не изпитвам просто едно човешко състрадание към човека Мирослав Илиев Блажев, също така съчувствам и на уплашените пътници, които с нищо не са виновни.

Неактивен BMPO

• Senior Member
« Отговор #6 -: Януари 28, 2009, 11:29:13 »
1. Мирослав е бил в армията. Там луди не взимат.
2. Мирослав има служебно оръжие. На луди оръжие не дават.
3. Мирослав става член на ВМРО-БНД през 1996 - годината, в която уж е бил в лудница.
4. Мирослав е вярващ православен и не би наранил братя Българи, както е и станало.
5. Мирослав е много свестен човек. Аз не го смятам за луд. Те го обявиха за луд, за анархист и какво ли още не. Гледайте си телевизията....

Лудите са робите като Шагане. Просто кресливи и уплашени хора, страхуващи се за анонимната си сигурност. Какво е казал Алеко Константинов: "По-добре недоволен човек, отколкото доволна свиня!"
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 11:32:53 от BMPO »
ВМРО-БНД - Влашка Милиционерско-Разбойническа Организация - Бивши и Настоящи Доносници

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
« Отговор #7 -: Януари 28, 2009, 11:39:06 »
Извинявай, но майка му сама го каза в интервюто, а това, че е бил член на ВМРО нищо не означава, там приемат всички, като на всякъде другаде.

Цитат
2. Мирослав има служебно оръжие. На луди оръжие не дават.
Тежко и горко на тези, които са му го дали!

Цитат
Лудите са робите като Шагане.
  Все още не съм освидетелствана, но ако искаш можеш да се пробваш да ме освидетелстваш. И мисля, че за Атила тази популярност, която му налагаме е безкрайно ненужна, даже вредна /от юридическа гледна точка/.

Неактивен BMPO

• Senior Member
« Отговор #8 -: Януари 28, 2009, 11:43:53 »
Атила е герой на нашето време. Затова е популярен.

А ти виждала ли си свидетелството на Мирослав, че така гърмиш? И няма как да стане член, докато е зад лудничарските решетки, освен ако Праси Каракачанов не е бил там с него.

Освен това половината Българи имат жълти книжки и ти едва ли правиш изключение ;) :D

Шагане каза: "Тежко и горко на тези, които са му го дали!"
Аз казвам: "Съд за тези които са му дали жълта книжка!" ;D

Атила е готин човек. Както казва Лермонтов: "герой нашего времени"!
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 11:48:28 от BMPO »

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
« Отговор #9 -: Януари 28, 2009, 11:50:50 »
Явно съм от друта половина ;) Не, не съм го виждала, но на майка му може да се вярва за разлика от теб. За твое сведени, той съжаляваше, че е членувал във ВМРО, защото е бил предаден от вас /по негови думи/. Никой не отрича неговия патриотизъм, просто глупава постъпка и това, че сега го рекламираш и го презъзнасяш само му вреди!

Неактивен BMPO

• Senior Member
« Отговор #10 -: Януари 28, 2009, 11:53:19 »
Майка му го защитава не го обвинява. Освен това изправи се ти пред репортерите на БиТиВи да те видим какво ще кажеш. Много добре знаем майчиния инстинкт. Аз правя това което трябва да се прави за Мирослав - защита за нашия брат.

Освен това аз съм от ВМРО не съм от ВМРО-БНД.

Неактивен Сит

• Hero Member
  • Публикации: 1108
« Отговор #11 -: Януари 28, 2009, 11:54:45 »
След 5 години ще се логне пак и ще разкаже как е било на топло :(

Неактивен BMPO

• Senior Member
« Отговор #12 -: Януари 28, 2009, 12:02:20 »
Аз пък не ща да ходи на топло.

Неактивен Балкани

• Hero Member
  • Публикации: 1106
« Отговор #13 -: Януари 28, 2009, 12:22:27 »
Както каза Атила в блога си:
Цитат
Но нека да поживеем и да видим какво ще ни донесе течението на великата река яндзъ! (човешкото великотърпение.)
Е, неговата река на търпението преля.
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Неактивен Death angel

• Respected user