Моите стихове за моята България

• 1971 Отговора
  • 217430 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
  • А.Х.Т. sekirata cekupama
Re: Моите стихове за моята България
« Отговор #1230 -: Юли 18, 2019, 19:55:32 »

ЩУРЧЕ В ДОМЪТ МИ ПЕЕ, ДУШАТА МИ СЕ СМЕЕ

Цяла нощ щурче ми пя,
не ме остави да заспя,
а нежно бледата луна
погали моята коса!
Щурчето пееше, не спря
и сякаш внесе светлина
в домът ми! В мен изгря
надеждата. Не съм сама!
Щурче в домът ми пее, как
успяло е да влезне? Знак
прекрасен е за мен това,
че аз щастлива съм жена!

поезия клип А.Х.Т. sekirata cekupama

sekirata Shturche  v domut mi pee, dushata mi se smee
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1231 -: Юли 18, 2019, 19:59:01 »
НЕ СЕ ПРЕДАВАМ

Изкаляна от тоз живот,

в сърцето си усещам хлад,

обрeчена съм на хомот,

омраза и духовен глад.

Вървя унила и печална,

в очите кървави следи,

минавам за многострадална,

но следвам своите мечти.

Животът сив ми взе премного,

не може лесно ме сломи,

не се предавам, мога много,

обичам хората добри!

поезия А.Х.Т sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1232 -: Юли 18, 2019, 20:02:27 »

ОГРАБИХА МЕ, НО НЕ ДУШАТА!

НЕ МОГАТ ТАМ ДА ПИПНАТ

НЯКОЛКОТО НЕКАДЪРНИЦИ ПРОКЛЕТИ.

ОГРАБИХА И ПОЛИНА!

УБИХА И ЖЕЛАНИЕТО ДА ПЕЕ,

ЖЕЛАНИЕТО ДА ЖИВЕЕ СРЕД УЖ НОРМАЛНИ ХОРА.

НЕ ВЯРВА ВЕЧЕ В ЛЮБОВТА, НЕ ВЯРВА В МУЗИКАТА,

НЕ ВЯРВА В ЧЕСТНОСТТА,НЕ ВЯРВА В …..

НЕ ВЯРВАМЕ В БЪДЕЩЕТО НА БЪЛГАРИЯ!

КЪДЕ Е ИСТИНАТА?

И КАТО КАПАК -

ДЪЩЕРЯ МИ Е СЛЕДЕНА ОСОБЕНО ,КОГАТО Е В СОФИЯ!

Досега преживя един опит да я отвлекат с кола и то от уж приятелката и Мария от Кюстендил и гаджето и. А днес -30.03.2009 са се опитали да я прегазят с джип, гонили са я. Може да е Боби -бившият и приятел от Драгалевци -бизнесмен. Но явно е заплашвана, защото както го твърди след време ми пише, не казва същото. Преди няколко дни Илиян фризьор, който я окраде преди време,за който писах много постове и бе откраднал мобилния и ме заплашваше по него. Досега за мене тя е в неизвестност,за мене. Настройват я и манипулират дори роднини.

ИМА ЛИ И ДЪРЖАВА,

ИМА ЛИ ЗАКОНИ

И АКО ГИ ИМА ЗА КОГО СА?

КЪМ ПОЛИНА-

Недей тъгува ,чедо мое, че мечтите ти убиха.Тези клоуни и кукли с чужда кръв се не напиха. Те се измърсиха. Горко им! Бумеранг дори след мойта смърт ще има! ЩЕ ИМА! ЩЕ ИМА! ЩЕ ИМА!

Бумеранг за всички мъчители на детето ми! “Пайнер” уби мечтите на Полина, депресираха я , но Господ гледа! Бави, но не забравя!

Хайде стари квачки и певачки,без Полина се развивайте,тя няма да ви пречи вече,от музиката се отрече -илюзия която е, измама. Изкуство и култура у нас няма!Нищо няма, има само простотия голяма!

www.blog.bg -Последни 20 регистрирани посетителя 20:21 - esen 17:26 - cekupama 07:43 - 12.03 23:22 - baletlnetpepas 12.03 10:18 - rustam 12.03 06:29 - wwwivi 12.03 04:04 - tata 11.03 22:49 - wonder

В РОДИНАТА МИ СВОБОДНО ЖИВЕЯТ УБИЙЦИ НА ДУШИ

КОЙ, КОИ И КАК

УБИХА ПЕТЯ ДУБАРОВА?!

Мислите ли,че ще се скриете?

Бягайте, дори в чужбина

но и там ще ви намери ВЪЗМЕЗДИЕТО!

КОЙ НОРМАЛЕН ЧОВЕК БИ ИЗДЪРЖАЛ ТОВА УБИВАНЕ НА СЕМЕЙСТВОТО МУ , КАКТО СТОРИХА С МЕН И ДЕЦАТА МИ?! КАКВАТО И ДА Е ПРИЧИНАТА, ЦЕЛТА, ГОСПОД ВИЖДА ИСТИНАТА И ВИНОВНИЦИТЕ ЩЕ СИ ПЛАТЯТ,  ДОРИ ПОКОЛЕНИЯТА ИМ. МОЖЕ И ДА НЕ СЪМ ЖИВА ДА ВИДЯ, НО ВЪЗМЕЗДИЕ ЩЕ ИМА, УБИЙЦИ КЛЕТИ! БОГ ДА ВИ Е НА ПОМОЩ! Те се знаят кои са, ще ги разберете един ден и вие, когато сторят и с вас така, както с мене и децата ми. Възмездие ще има, силно го желая, с цялата си майчина любов , дух и сила го искам. Макар че това няма да ми върне дъщерята такава ,каквато я родих и синът, та и моето здраве. Но Господ си знае работата.

Истината ще възтържествува, дори след моята смърт.

автор А.Х.Т. sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1233 -: Юли 18, 2019, 20:05:20 »
ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ МАСЛАРКАТА И ДА Я ПОГНАТ ПО ГОЛО ДУПЕ С ЕДИН СНОП ЖИЛАВИ ДРЯНОВИЦИ ПО ПЛОЩАД "АЛ.БАТЕМБЕРГ". ПРЕДСТАВЯМ СИ ДНЕШНИТЕ НАШИ ВСИЧКИ ПОЛИТИЦИ
ОТ ИЗМИСЛЕНИТЕ ИМ ПАРТИИ БЕЗЧЕТ ПО ГОЛИ ДУПЕТА НЕ,A В КАЗАНА НА ДЯВОЛА!

Пустите пари, не стигат!

Колко хора ги мори

страшната им власт

и кой пак не е в час,

и не разбра как днес парата,

бавно, сигурно руши душата,

и всичко ценностно убива,

честта, достойнството затрива?

ПАРИТЕ НА ВЛАСТВАЩИТЕ  У НАС -ТРЪНКИ И ГЛОГИНКИ! ХИЧ НЕ ИМ ПУКА. ЗОРЪТ ПРИ ТЯХ Е ДА СЕ ДОКОПАТ ДО ВЛАСТТА И ПАРИТЕ, И ПОСЛЕ В НАЙ ЛОШИЯТ СЛУЧАЙ ДА СЕ СМЕНЯТ СЪС СЛЕДВАЩИТЕ, НО ТАКА ЧЕ ПАК ПОСЛЕ ТЯХНИЯТ РЕД ДА ДОДЕ И ТАКА ДО БЕЗКРАЙНОСТ, А НАРОДЪТ МЪЛЧИ И ТЪПЕЕ! КАТО ЗОМБИРАН ИЛИ ОТ ПРОСТОТИЯ?!

секиро, НЕ СЕ КОСИ, ЩЕ ДОЙДЕ И ТУК ДЕНЯТ НА ИСТИНАТА НА "ВСЕНАРОДНАТА ЛЮБОВ" ДА ГИ НАТЪПЧЕ НА ЕДИН СТАДИОН ГОЛИ...ВСИЧКИ, НЕНАПЛЮСКАЛИ СЕ, НЕНАКРАЛИ СЕ! АКО ТРЯБВА И ДО ТАМ ЩЕ СЕ СТИГНЕ!

ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ  МАСЛАРКАТА И ДА Я ПОГНАТ ПО ГОЛО ДУПЕ С ЕДИН СНОП ЖИЛАВИ ДРЯНОВИЦИ НО ПЛОЩАД "АЛ.БАТЕМБЕРГ...ДОКАТО ОТГОРЕ И ОТДОЛУ НЕ ВЪРНЕ ВСИЧКО НАКРАДЕНО-Постът е редактиран на 29.12.2009 21:20

Малко за другарката Насралова

Нашата родна олигархия

/Мнение на „Идея за България/ преди изборите.

Днес четох един финландки коментар за случая между Путин и олигарха Депираска. В малкия град Пикалово близо до Санкт Петербург (финландците още го наричат Ленинград) Депираска оставил работниците си от завода за алуминий и цимент без заплати. Путин отишъл лично в Пикалово и унизил пред всички Депираска, като казал, че издействал заем от Банка Спер за фирмата да плати заплатите на работниците си. Путин заявил пред руския вестник "Московские новости", "Заплатите трябва да се платят още днес!"

Това се пише с голямо уважение във финландката преса. И сочат друг еврейски ръководител - Саркози, който се намесвал директно да защити работните места и ги запази на работещите в автомобилната промишленост отпусна директно държавна помощ за тях.

Дори сдават и пример с прогнилия от корупция Берлускони, който спря продажбата на чужденци авиокомпания Алития, с цел да спаси от банкрут свързаните се нея вериги от туроператори ,ресторанти и хотели.

От това си правя ясно извода, че Путин не само не предоставя политическата власт на олигархията си, а им следи всячески и под лупа работата им и защитава народа си от тях.

А при нас се върши точно обратно. Сергей/Масларова да са се загрижили в подобни случаи? А сега открито се канят да предоставят политическата си власт на олигарха Борисов и другия Ковачки владеещ две коалиции - Напред и Лидер. Ние ставаме не само единствения случай в Европа, но и уникални в света с настоящия си политически модел.

Малко за другарката Насралова 😉 Нашата родна олигархия /Мнение на „Идея за България/ преди изборите. Днес четох един финландки коментар за случая между Путин и олигарха Депираска. В малкия град Пикалово близо до Санкт Петербург (финландците още го наричат Ленинград) Депираска оставил работниците си от завода за алуминий и цимент без заплати. Путин отишъл лично в Пикалово и унизил пред всички Депираска, като казал, че издействал заем от Банка Спер за фирмата да плати заплатите на работниците си. Путин заявил пред руския вестник "Московские новости", "Заплатите трябва да се платят още днес!" Това се пише с голямо уважение във финландката преса. И сочат друг еврейски ръководител - Саркози, който се намесвал директно да защити работните места и ги запази на работещите в автомобилната промишленост отпусна директно държавна помощ за тях. Дори сдават и пример с прогнилия от корупция Берлускони, който спря продажбата на чужденци авиокомпания Алития, с цел да спаси от банкрут свързаните се нея вериги от туроператори ,ресторанти и хотели. От това си правя ясно извода, че Путин не само не предоставя политическата власт на олигархията си, а им следи всячески и под лупа работата им и защитава народа си от тях. А при нас се върши точно обратно. Сергей/Масларова да са се загрижили в подобни случаи? А сега открито се канят да предоставят политическата си власт на олигарха Борисов и другия Ковачки владеещ две коалиции - Напред и Лидер. Ние ставаме не само единствения случай в Европа, но и уникални в света с настоящия си политически модел.

sekirata cekupama Pari pari

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1234 -: Юли 18, 2019, 20:08:43 »
ПРИНЦОВЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТА  ИМА И ЗА НАШАТА ГЕРГИНА

Коя е тя ли? Ами тя е политическа личност с връзки И в Кърджали...приятелка на убийца, държи в ръцете си www.blog.bg с www.esen.blog.bg и с цял взвод чуждица.Слага рога на съпруга си и се представя за голяма българка/Боже опази/,представя се и я натрисат, като най талантливата , интелигентна...но Е интригантка с преливаща злоба и завист.

Това стихо пуснах на 7.02.2009 в sekirata.blog.bg и на 10.02.2009 ме изтриха

Не става тя за поетеса,

не става тя и за художник,

за някои била контеса

влюбена в един безбожник.

Тук от графа тя се скрила,

търсела любов, закрила,

имала свободно време,

но пък дявол да го вземе,

принцът нямало го тук

в този блог и тя напук

паснала си с интригантки,

поетеси самозванки.

Правосъдие раздава,

с връзки тук се подвизава

с тези нейни пет шест ника-

всичките лика прилика.

Тук приятелки и мили

са ласкателки злобливи,

на един акъл са всички,

повечето нощни птички.

Не става тя за поетеса,

терор налага ми, намеса,

с мъже и със пари играе,

мен иска тук да изиграе.

Аз не нося тежка роба

и не разбивам души, мога

походът и днес да спра,

дори с риск да умра.

Коментари

1. анонимен - koia e ?

07.02 22:43

koia e ?

Изтрий

2. optimum2 - Поздрави

08.02 10:07

Лек ден ти желая.

С усмивки.

))

Изтрий

3. sekirata - Благодаря, значи ме разбра?!

08.02 14:13

optimum2 - Поздрави !

Лек ден ти желая.

С усмивки.

))

Усмивки и на теб!

Нещо ме забрави,

истината къде остави?

Редактирай | Изтрий

Това било творчество, но щом не ме накара да тръпна  докато го чета значи нищо не е!

Но...аз съм българка за разлика от нея и много като нея.

Какво прави Златка Митева поетесата www.esen.blog.bg в Плевен -

параклиса в моя квартал, при наличие на няколко църкви в Плевен!

По .късно и самият Стефан Кръстев разказвача www.cefulesteven.blog.bg

пак от нейния родопски край се пресели в Плевен слава богу не в моя квартал.

Но за сметка на това синът ми още е в градът и ХАСКОВО,

Тя всъщност е родена в Кърджали.

Година след това се случиха нещастията с дъщеря ми ...

Златка бе писала на дъщеря ми за мене лошотии,

а аз няма на кого да се оплача,тя е загубила

едната си дъщеря  много отдавна и от там злобата и.

И нямало магии, отрицателна енергия,намеса с химия, хора ,жалби...

Не можа  да предизвика уволнението ми, не стана, кадърна съм в професията си.

Пенсионирах се на време и даже една година след определената възраст.

Защо го написах ли?

Да ми олекне, о, не!

Да се знае, о , не!

Познайте защо.

поезия  А.Х.Т .sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1235 -: Юли 18, 2019, 20:11:07 »
КАК ДА ЖИВЕЯ С ТОЗИ МАЛОДУШЕН И НАДУПЕН НА ЦЯЛ СВЯТ МОЙ НАРОД, ДОРИ УБИВАЩ ДЕЦАТА СИ!?

Когато майките умират
Има нещо гнило в България: три млади майки умират в рамките на два месеца. Тъй че нека не се учудваме, ако утре в някоя анкета българките заявят, че се въздържат да имат деца, защото… се страхуват за живота си.
За първи път ще бъда много кратка на супер сериозна тема.Нямам думи просто,не мога да си обясня моят народ не вижда ли всичко това,повече от прозрачно е и .....търпи!
Засягам най страшното нещо за нас българите -стопяването на нацията ни,но и масовото унищожение на децата ни,на родилките!

Три млади майки умират в рамките на два месеца. Не къде да е, а в София, в смятаните за най-елитни акушеро-гинекологични клиники. Неотдавна също в София, също в смятан за елитен медицински център, дете бе оставено да умре след операция от сливици. Отделна тема е детската смъртност в България, която е над средната за ЕС и сравнима с тази в Украйна.Тъй че нека не се учудваме, ако утре в някоя анкета българките заявят, че се въздържат да имат деца не защото трудно съвместяват майчинството с професията, а защото... се страхуват за живота си.
"РЕКОРДЕН БРОЙ БЪЛГАРСКИ БЕБЕТА В ГЕРМАНИЯ"

Защо лъжете бе,това са бебетата на туркините там,там  е  пълно с турци и цигани-наши,от нашите.Турски цигани.

За НЯКОЛКО МЕСЕЦА -починали при раждане маса родилки и едно бебе  на девет дена-за толкова знам.И това става в градове не на къра, в градове , като София, Плевен, Сливен...! А циганката на 16 години родила по пътя за болницата в такси без проблем.Ха,кажете ми ,защото циганите бият лекарите ли или просто циганите са с друга закалка най вече срещу инфекциозни заболявания,много са подвижни и .т. н. Май не им пука за нищо ,ето тази родилка можела само да чете и пише и до пети клас била ученичка.После край-ражда и тя и другите циганки нали така живеят -раждат,крадат и пак крадат,раждат.Не съм се шашнала, но повече от ясно е ,че и медицината ни е слаба-лекарите са търговци, ТЪРГОВЦИ! Това значи смърт на нацията ни. А циганите не допират много много до лекари пък и са калени и устойчиви на всякакви вируси.
Та така  и днес гледам някъде две годишно цигле - ромче /нали така ги наричаме само у нас/ по пликче и потник ама черни от мръсотия се изтъркули от каруцата пред контейнера, обиколи босо дори и коня който се изходи на асфалта,където ядеше кори от диня подадени от стопанката му от контейнера,но циглето искаше да влезне в контейнера и това стана,
майка му го вкара така босо там.

Семейството на починалото бебе в Плевен ще търси правата си в съда

Майката заявява, че е лъжа твърдението, че не са потърсили спешна помощ

По същото време аз лично бях в клиниката и ...видях...

Малкият Преслав почина и то в болница и ...толкоз. Няма виновни. Отврат.

Грип. Какъв е този грип ,който не се лекува.Ами отговарям - химия, радиация...от нашите приятели чуждица, които дирижират управлявящите ни как да ни свършат по бързо.

Резил, направо нямам думи, циганите заплашват лекарите и късат рецептите крещейки,че няма да купуват лекарства , а ще идват пак и пак в детската клиника да ги лекува държавата!

Ако имах власт - на сапун...познайте кои, конски сапун!

ТА СПИРАМ, ЗАЩОТО АКО ПРОДЪЛЖА С ПРИМЕРИ ЩЕ СЕ ОТКАЖА ДА ЖИВЕЯ  С ТОЗИ МАЛОДУШЕН ,

САМ УБИВАШ ДЕЦАТА СИ БЪЛГАРСКИ НАРОД!

Да отворя скоби относно катастрофите у нас.

Повече от ясно е че и това е ТАКТИКА -"ДАЙТЕ КОЛИ НА БЪЛГАРИТЕ НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КАКВИ,

ТЕ САМИ ЩЕ СЕ ИЗБИЯТ ,НЯМА НУЖНА ОТ ХИМИЯ И ВОЙНА ПРИ ТЯХ."

ЗАВЪРШВАМ ТАКА--

КОГАТО ИМА СМЪРТЕН СЛУЧАЙ НА БЕБЕ, ДЕТЕ,

РОДИЛКА, ПРЕГАЗЕНИ ХОРА ПРИ КАТАСТРОФА ИЛИ ТАКА НА ПЪТЯ, ПО СПИРКИТЕ------

НЕКА ВИНОВНИЯТ ДА БЪДЕ ДОКАРАН ДО ТОЗИ ХАЛ, НА КОЙТО Е ПОТЪРПЕВШИЯТ.

ОНОВА МОМЧЕ БЕЗ КРАК, СЕГА ТРЯБВА БЕЗ КРАК ДА ОСТАНЕ ...

УМРЯЛА РОДИЛКА СЪЩОТО ДА ПОЛУЧИ И В СЕМ. НА ВИНОВНИЯ ЛЕКАР,

ШОФЬОР НА ЛИНЕЙКА ИЛИ КОЙТО Е ТАМ ВИНОВЕН.

ЦИГАНИТЕ МАСОВО ТРЕПАТ ЛЕКАРИ, АМИ ЯВНО ПЛАЩА ИМ СЕ, СЪЩИЯТ БОЙ И ЖЕРТВА ДА Е ЦИГАНИНА БИЯЧ, НО ДЪРЖАВАТА НЕ ИСКА ТАКА, КРИЕ ГИ, ПАЗИ ГИ, ЗАЩОТО ТРЯБВА ДА СЛУШКАМЕ ОТВЪН И ДА СЕ ОСТАВИМ ДА НИ
СВЪРШАТ СЪВСЕМ
ДА НЯМА ВЕЧЕ БЪЛГАРИ!
ДА НЯМА БЪЛГАРИЯ!

АМИН

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1236 -: Юли 18, 2019, 20:12:37 »
ЗАЩО ПИЕШ?!

Премигваш със очи...
Ясно! Пак лъжеш!
И този път коя е
твоята звезда?
Артистка, поетеса?
Любовница, метреса?
А откъде взе пари?
Пак тегли кредит за жени!
Кой ще пере, готви, шие?
Кой ще сервира,
кой чинийте ще мие?
Пак твоята жена,
вярна и добра.
Домашната робиня,
вярната слугиня.
А, сега!
Затвори отвън
входната врата!
Искам да съм сама!

поезия А.Х.Т. sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1237 -: Юли 18, 2019, 20:15:36 »

НЕ МЕ ДРАЗНЕТЕ, НЕ ХАПЕТЕ, ДА МЕ СПРЕТЕ НАДЕЖДА ВСЯКАКВА ОСТАВЕТЕ!

НЕ МЕ ДРАЗНЕТЕ, НЕ ХАПЕТЕ С КУХИТЕ СИ ЗЪБКИ, Т..ТКИ !

Каквито и да ги вършите го разберете,
от мене лесно няма да се отървете!
Старото палто ще си износя,
но истината вечно в мен ще нося

Някои ме имат за мъртва?!
Така им се ще.
Или поне да ме няма в интернета.

Защо!
Интернета не е ли за всички?!
Все още съм жива и дишам, "живея

и стихове пиша тъй както умея"

Живея с дъщеря си,бивша певица в "Пайнер",
която е убита духовно и здравословно,
всякак от конкуренцията,
от хората от подземния свят,
лоши и злобни хора от
София,Плевен,Хасково,Димитровград, Пловдив, Кърджали,Асеновград,
а и от някои роднини по бащина и линия.
НО..ЖИВОТЪТ ТРЯБВА ДА СЕ ЖИВЕЕ,
ГОСПОД НЕ ДАВА НА ЖИВОТ ДА СИ ПОСЯГАШ.

Такива ли нещица се толерират?
Дневно кафе на Шанз Е"лизе...
...Дневно кафе на Шанз Е"лизе ...Малко...
видяно (2) коментари (0)

Нощно Кафе,но Разбира се на Шанз Е"лизе...
 О Пари,О сълзи няма радост в тези черн...
видяно (11)

поезия А.Х.Т sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1238 -: Юли 18, 2019, 20:20:49 »

О, НАРОДЕ, ЗАЩО ИЗПРОСТЯ?!

О, народе, защо изпростя!
Гледам и чудя се на имена,
профили разни от деня,нощта,
какво пишат,какво творят,
какво поместват,как висят
по цели  нощи във интернета,
интригантстват,ровят като прасета,
на хакери и знаещи се правят,
виртуална любов дори правят!
А на някои техните половинки,
приспиват  внучета - две, тринки...
през деня тичали по пазар,на работа,
не починали дори в неделя, събота!

Дневно кафе на Шанз Е"лизе...
...Дневно кафе на Шанз Е"лизе ...Малко...
видяно (2) коментари (0)

видяно (11)

поезия А.Х.Т . sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1239 -: Юли 18, 2019, 20:25:23 »
КОЙ КОГО ПРАВИ НА ЛУД?!

Ето какво се получава-Някой си влюбен в някоя си, но в скайпа и фейсбука ще го хване половинката му, затова се крие в сайтове като сибир беге с любовницата си. Само не ми е ясно защо бърка кефа си с нея, любовта с това да я величае като голям талант и не в другото ,което го интересува, а  и измисля други дадености, които са просто нелепи. Кажи си , браток, че ти е хубаво с нея в леглото и от там си в състояние и балерина да я изкараш ,само да и се харесаш и да ти се ....даде. Резил повече за мъжкото в мъжа, а за жената е миризлива работа.

Ето стихът по този повод, дали е поезия преценете сами, защото на мене хич, ама хич не ми прилича на стих та камо ли поезия. Все едно че извънземен го е писал, събирал от тук и там и станало уж един стих....голямата работа. Оле, било голямата работа!

И има ли кой да ми отговори в този сайт какво получават хората, които копират и поместват чужди стихове, какво получават от автора на стиха ,доста е прозрачно и смешно, драги!? Коя е Бистра ,коя Деница, не е важно ,но е много смешна тази игра на профили, имена . Първо си мислех че е заради търговията с чужди стихове и тем подобни, но сега се убедих, че е заради влюбените семейни двойки изневеряващи на половинката си та дори и в сибир беге .Все пак там са анонимни или по точно с чужди имена и като профил и като автор ,а дали не са чужди и ласките им към любовника, та и неговите ласки. Май  всичко е  търговия , интересчийство. Давайте, аз така или иначе не съм по тази част, но ще тегля благословията на плагиатите, анонимните и фалшивите в сибир беге. Защото истината преди всичко-голата истина,пък нека някой си пише коя била тя, ама тази истинската ,истинната, която явно малцина познават.

Ето  и стихът,без заглавие

..........

Помня въпроса, след който гневът те задави

и на прага застанаха други лукави очи.

Тръгна стъписан човекът, някой остана.

Непознатият дишаше страх и издишаше дим.

Тежкият луд в яростта си забрави да плаче

и смехът ти сега е монета, която дължиш.

Сутрин си смъртен - в дълбоката сянка удавен,

вечер се връщаш в съня си почти невредим.

Как да намериш невинни очи за нататък?

Някой затвори вратата и хлътна в ума си.

Самотата е глад за отдавна отречен приятел,

снизходителен жест на вълната,

преди да те блъсне.

Всичко, което потъва изглежда различно.

Свети на дъното камъче - обла сърдечност.

Гневен свидетел околния смисъл отрича,

тъмна мъгла се издига над дните ни речни.

А човекът мълчи и се учи да бъде обичан.

Капе сърцето на облака...Лудият плаче -

в двете му стръмни очи долината се стича.

Смисълът слиза отгоре с глас обитаем....

БИСТРА МАЛИНОВА

Та така. Небивалици, вампирски сблъсъци, луди и какво ли не още ...разхвърляни думи без смисъл-

явно с умисъл! Едно многоточие за заглавие, което явно сочи ,че се касае за посвещение на любовник, който е в сайта- определено. Но не само многоточието, а и картинката на човечеца-някой си...хи, хи!

След това се стъписах-човекът тръгнал, но някой останал. Раздвояване на личността . Абе много луди сред поетите и поетесите! Диша страх, издишва дим- определено вампиризъм и то в душа на уж творец. Не знам да има тежък и лек луд, който осъзнава какво е плач. Смях е нещо вътрешно, душевно ,не може да бъде монета и то на заем. Пак вампиризъм или по точно на мой език казано това си е направо перверзия със словото -нашето, а и мисълта на човешко същество, каквото би трябвало да е това създание написало тези брътвежи, като стих. Някой хем затворил вратата, хем хлътнал в ума си-ужас! Та това думи за поезия ли са освен че не са и смислени?!Самотата жест на вълна, но преди да те блъсне-ама точно казано това си е гавра със всичко човешко и ценностно. Ууу...открива Америка-"Всичко, което потъва изглежда различно. "И на дъното как свети това камъче, и то в ОБЛА СЪРДЕЧНОСТ? Я ми я обяснете как изглежда тази обла, обла, обла сърдечност. Околен смисъл няма, та чак да има и свидетел -това да не ви е  прокуратура и съд! Против съм-моите дни не са речни, а и на другите човеци на два крака, не сме риби при това искате и не морски. Фантасмагории, изкривяване на мисъл, смисъл, пълен хаос на думи нахвърляни без ред и дори лек помисъл. Липса на човешки разсъдък. Този път сайта ще прокапе, след като облака има сърце, което капе, защото този пост с този стих определено е продънен  де от гръм, светкавица, де от глупост и простотия, невежество и ПРЕВЪЗНАСЯНЕ! В две стръмни очи долина се стичала, защо стръмни? Защото аватара на Деница,която помества този стих уж на Бистра, ако са верни тези имена изобщо ,та този аватар е с маска и си крие очите -леко изкривени-стръмни де. Ужас, какво предпочитание!

И все пак долината се стичала, а смисълът слизал при това с глас и то необитаем! Резил, пълна трагедия на този болен мозък съчинил не, а прекроил  взети от тук и там думи в това творение нарекла го Деница стих! Никой не може да ми покаже как капи сърцето на облака, но ръчичката ,която е сътворила, написала това явно е на ясно, както и на мене ми е напълно ясно колко и какви перушани има тук в сайта и се пишат на поетеси и поети, а забравят най важното, че това простo не са те, не са душите им. Техните са продадени отдавна от момента в който им спря вдъхновението и си драскат и правят пясъчни кули от чужди мисли и изкривени думи. Хаос, обърканост направо СБЪРКАНОСТ!

http://i031.radikal.ru/1405/f3/a8886406ab8c.jpg

ВСЕ ИМ ПРЕЧА,А ТЕ НИЩО СТОЙНОСТНО НЕ ПРАВЯТ,КОЙ ИМ Е КРИВ? Да лягаме да умираме, защото те не стават за нищо и другите като мене им криви! Тези няколко групички в интернета ни.

http://s003.radikal.ru/i204/1405/38/494c1f2a5d24.gif

НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ, набийте си го в кратуните

най - вече вие тинейджъри и няколко изчерпани поети и поетеси, чалгари! :laugh-1:

автор споделено А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1240 -: Юли 20, 2019, 18:29:41 »
РАЗЛЮТИХ СЕ СЛЕД ЕДИН ПОСТ В blog.bg И ЕТО -

"Не може да им се отрече, те са осъзнали, колко е страшно да си нищо! Те няма как да се примирят, че са това, което са. И за това ползат блога да пищят отчаяно, та белки ги признаят за нещо.Тази мъчителна борба за самоутвърждаване и идентификация е ежедневната им мъка и денонощно терзание.Те са всичко, което вие не сте, а вие сте виновни за това, че като се погледнат в огледалото, няма отражение.Те искат да станат това, което сте вие, или поне да им завидите за това което са те.Но кой от вас би завидял на магнетофонна лента, глас повтарящ до втръсване чужди текстове, на вмирисан псевдо учен от покрайнините на града, на събирач на колички по паркинг на супермаркет, на дрен, пък дори и "леси", или на абна японска ножка? И на няколкото бездомни никове, в чиито блогове вие самотата и пустотата и от тях, иде неистовото желание да се присъединят  към някой, да си отъркат руното в напомпЕните приятелчета.Та тез всички ползват интернета за

Автоматична, крачна ........ка с педали, с диференциално дразнещо действие!

"Брала мома къпини-

https://skafeto.com/забавление/японци-изпълняват-брала-мома-капини/10452/

Хит в японските дискотеки -

Та така, не може да се отрече,че този "творец" не е осъзнал колко  е зависим и потънал в пошлост и всичко не ценностно, всичко му е през призмата на тесногръдието и неотлъчно е с мисълта за секс казано по културно,та и картинка си е турил и то на машинка-явно при него отдавна се използват разни "уреди"за тази цел.Защо всичко се свежда до е....то?!Защото на българинът нищо друго не му остана ,освен този вид удоволствие,та то не е и удоволствие щом се гледа на него -животински и то от хора,които претендират и критикуват другите.Ами вижте се себе си в огледалото и сами преценете кое е по първичното -да си направите кефа "автоматично"както го пишете или анонимно да се излагате и изпразвате с такива статии, а всъщност критикувате точно тези хорица,които от скука какво ли не пишат в интернета ни!?  Боже, колко мъка има по този свят! Не  е моя мисълта, но е мое становището,че по сайтовете има хиляди повече хора,които са за да си предават важности и критикуват отколкото да творят - каквото и да  е то.Стигнахме до това какво  е то,че било едно нищо и преповтаряне,ами това кого бърка-ясно кого .Плагиати и крадци в интернета. Пример ще Ви дам с издадените книги-проза от един уж художествен сайт.ГОЛЯМА РАКЛАМА НА РАЗКАЗИ ПРЕВЕЖДАНИ И КРАДЕНИ ОТ ИНТЕРНЕТА НАЙ ВЕЧЕ, НО С ДРУГИ АВТОРИ.Така е дори и с рецептите за сладкиши по сайтове в интернета , та и с продаваемите се девойки -почти деца,както и момци. А толкова е просто...

Тези самотни хорица,не са чак толкова самотни след като намират сили в това "блато"- интернета да издържат.Те просто нямат друга Родина, други съграждани , а едни порно читатели и бизнесмени на чувства! Нищо стойностно, нищо ценностно!Духовно, чак пък-просто едно интересчийство  и то дори в най съкровените чувства на едно живо същество наречено човек!

Голям резил са и сами си вярват  и ... пляскат!

Колкото до "Брала мома къпини" изобщо не е подходяща още повече , че повечето висящи и и гонещи Михаля в интернета са мъжете!

От мен - А.Х.Т.sekirata cekupama

коментари:

1. bbbb2 - Словото ти е огнено.   
20.05.2014 14:33
цитирай
2. sekirata - Блогът си е мой   
20.05.2014 20:01
и правата ми в него са си мои. Колкото до мръсни думи и снимки огледайте вашите блогове- Вие, няколкото, повечето уж мъже, които ме плюете и гонкате , жалвате се по другите сайтове от мене.

От стрината, какиното!
цитирай
3. born - Абсолютно сте права, но какво да се ...   
20.05.2014 22:30
Абсолютно сте права, но какво да се прави : " Едно от големите неудобства на демокрацията е, че хората са свободни да бъдат глупави. Глупостта е естествено и неотменимо човешко право."
ИСТИНАТА-ГОЛАТА ИСТИНА   
22.05.2014 00:18
АЗ СЪМ НА НИЧИЯ СТРАНА - НА МОЯТА СТРАНА СЪМ СИ.
ИСТИНАТА- ГОЛАТА ИСТИНА!

ИЗОБЩО НЕ СЪМ МИСЛИЛА ОТ КОГО Е И ЗА КОИ Е ТОЗИ ПОСТ, който цитирах, но ме възмути не само по брутален език и това че на лични ме нарича стрина и каква ли не. Не понасям такъв тип уж човешки същества главозамаяни , а се е опитало и музика да включи освен снимка на една никаква машина.Какво е сътворило то - това е потребител с колко ли профила? И аман от хакерски трикове в ТОЗИ НАШ ИНТЕРНЕТ, в този  blog.bg - фалшиви дори и брой на прочити и гласове. Жалко, няма как да блокирвам в този сайт.
Лека вечер!

А.Х.Т. sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1241 -: Юли 20, 2019, 18:32:20 »
ПЛЯЧКА СМЕ НЕ РАЙ

Как да Ви го кажа
вече аз не знам,
в рима или не,
но ще е със плам
и огън във очите,
болка във гърдите?!
Поставени лица
избират от народа,
продадени сърца
търсят днес изгода!
Маши, братя, не ставайте
и не се продавайте,
че утре и за Вас
ще дойде тежък час!
Казах и отсякох-
Черта на тез до тук!
И себе си посякох,
но жива съм напук!
Като обработка
на тежък, лек метал
с други имена и цвят, боя, и кал,
„новите” ще дойдат,
ще ни пометат,
с чуждицата от вън
ще ни заличат!
Америка, Русия,
Турция, Китай,
все към нази гледат,
плячка сме - Не Рай!

поезия А.Х.Т sekiarta cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1242 -: Юли 20, 2019, 18:37:45 »

ВТОРИ ФЕВРУАРИ, ДВОЕН ПРАЗНИК ИЛИ...

ПЕТЛЬОВДЕН ДА ВИ Е ЧЕСТИТ, МЪЖЕ!

Българската православна църква чества на 2 февруари Сретение Господне, един от 12-те велики празници през годината. На четиридесетия ден след рождението си Иисус бил занесен в Йерусалимския храм, за да бъде посветен на Бога съгласно Мойсеевия закон. По същото време Светата Божа майка преминала ритуално пречистване и принесла жертва две гургулици, както Законът изисква.

Втори февруари е също и български народен празник - Петльовден, обичай с регионално разпространение. Чества се главно в източнобългарската етническа територия - от Одринско и Лозенградско, до Добруджа.

Приеман е като мъжки празник за стимулиране на плодовитостта на момчетата; на някои места е разглеждан и като мъжки аналог на обичая Бабинден. Празникът е познат под различни имена, което се дължи на съвпадането на датата на неговото честване с датата на християнския празник, почитащ паметта на Св. Евтимий Търновски. Петловден кат Бабинден, ама са коли петел и на бабата са носи къделькя. Петльовден е свързан със събирането на най-тежкия за нашия народ данък – кръвния, взимането на малки момчета.

Разпитаните стари хора и легендата разказват как смела еркечанка (с.Еркеч; дн. с. Козичино, Бургаско) скрива мъжкото си чедо и отказва да го даде на турците, а те се заканват, че ако не го предаде, то ще бъде заклано. Тогава тя заявява, че сама ще заколи скъпото си момче, но не ще им го даде. През нощта тя извежда и скрива детето си далеч извън селото, заклала в полунощ петела на прага на къщата и опръскала с кръвта му навред. Когато сутринта дошли повторно, турците останали стъписани пред постъпката на майката и повече не събирали момчета за еничари от село Еркеч. От тогава та до днес този ден се отбелязва като празник на мъжката рожба, като ден на мъжкото начало на рода български.

От друга страна този ден винаги е бил повод за пиперливи закачки по повод мъжествеността на българина . Както и да го празнувате, весел да ви е момчета! И макар жена да създава закачките за Вас, вярвам напълно в мъжествеността и силата на българина. Да си мъж не е само сексуална ориентация, а духовна сила, интелект, носене на отговорност. Всичко това го притежавате.

Вие добре знаете защо носите панталони

Но и с поли да сте, пак ще сте истински мъже - ПОВЕЧЕТО!

А някой да каже, че всъщност Петльовден е възникнал по време на Турското Робство. И семействата са клали петли и рисуали кръстове на вратите, за да може да заблудят еничарите, че вече са минали от там и са взели еничарския данък (млади момчета). А?

Българска кухня от турски произход : "Миш Маш". Така и стана днешната дискусия. Нито съм твърдял, че еничарството е "хуманно", нито, че е нямало турско робство, нито, че ние българите не сме били подложени на зверства, изнасилвания и гонения. Статията е за "празника", "традицията" "петльов ден" и твърдя, че нито е "празник", нито има нещо общо с еничарството. Твърдя, че е езически обичай в отделни райони с явни признаци на развилняли се бесове : колене , жертвоприношения на петли, кръстове от кръв и т.н. и т.н. Твърдя, че днес е ГОЛЯМ ПРАЗНИК И ТОЙ Е : СРЕТЕНИЕ ГОСПОДНЕ !

Петльовден - празник на мъжката челяд

Световен ден на влажни зони,

оцеляване на мъжка сила, гони

днес втори февруари,

който нас жените в смях дави!

Петльовден да ви е честит, мъже,

спасението мъжко лъже,

от Добруджа до Лозенградско

всичко мъжко селско, градско,

плодовити, да сте сити,

задоволявайте жените,

за които тъй копнеете,

в тях муза търсите, не смеете

да си признаете сега,

че мъжката ви сила отмаля.

Ду Бала със Жерар Пике,

Боян Табаков….футболистите,

както и другите по неизвестни

мъжете не спортисти, с песни

нека Шакира ви зарадва,

рожден ден и е и тя се радва!

Днес зимата със пролетта се среща,

а аз към вас с любов гореща,

ръце протягам за помирение,

но пак секира си оставам в бдение!

стихове А.Х.Т. sekirata cekupama

На 2 февруари, според народните вярвания се празнува Петльовден, а заради разликата в Грегорианския и Юлианския календар – някъде и на 20 януари по нов стил.

Приеман е като мъжки празник за стимулиране на плодовитостта на момчетата; на някои места е разглеждан и като мъжки аналог на обичая Бабинден, а според някои изследователи, е наследник на древен славянски празник в чест на лова и пчеларството, на който се приема новата генерация ловци.

С този празник се отбелязва спасението, оцеляването и съхраняването на мъжката сила. На него народът ни отдава чест и възхвала на мъжката челяд, на която се е крепяло семейството и мира.

Празнично облечени момчета излизали насред селото и през целия ден били в центъра на вниманието. Били оглеждани от старейщините кой за какво става: за овчар, за дюлгерин, за даскал или за писар.

Знаейки този български обичай, по време на турското робство, еничарите минавали точно на този ден и отвеждали в еничарския корпус най-хубавите и най-здравите момчета. Домовете са огласявали от плач, проливали се сълзи и кръв. От която къща вземали момче, турците поставяли кървав знак на портата. Ето защо тази жестока традиция е наречена кръвен данък.

Намерили се обаче умни жени, които откъсвали главите на петли и с кръвта рисували по вратниците зловещия знак. Еничарите, като го видели, си отивали с убеждението, че други преди тях са минали и са взели живия данък.

Колко време са били заблуждавани с тази хитрост не се знае, но празникът продължил под друго име - Петльовден. Съдържанието обаче не се променило, мъжката челяд се изкъпвала, обличала нови дрехи и се събирала за песни и разкази за мъжки подвизи.

Основна традиция на този ден е да се заколи петел във всяка къща, в която има момченца, където са само момиченца - за курбан отива някоя ярка. Жертвената птица се заколва на прага, като стремежът е кръвта и да изпръска наоколо. С кръвта на закланата птица по челата на момчетата се прави кръстен знак, за да бъдат живи и здрави. Главата на птицата се оставя на портата, а перата се запазват и използват при болести на децата. Закланият петел се сготвя, от него се раздава на съседи за здравето на момчетата - продължители на рода.

Къща без петел не бива - ще запустее. Той я прави недосегаема за зли духове със събуждането си рано сутрин, когато ги прогонва и съобщава на стопаните, че могат да излизат.

Традиционната храна за празника са т.н. тиганици, кравайчета, пресни питки, зелник или пък сготвен петел със зеле, ориз и каша.

Стамболка Гусева -Марко иде от Солуна града

Имен ден празнуват: ЕВТИМ, ЕВТИМИЙ, ЕВТИМИЙ, ЕВТИМ, ЕВТИМА, ЕВТИМИЯ, ЕВТА, ЕВТИМИЯ, ЕВТИХИЯ

А.Х.Т.sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• *
  • 1960
  • +17/-2
« Отговор #1243 -: Юли 20, 2019, 18:41:44 »
НЕ БЪРЗАЙТЕ ДА МЕ ...ПОГРЕБВАТЕ!