Моите стихове за моята България

• 1906 Отговора
  • 211158 Прегледи

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
  • А.Х.Т. sekirata cekupama
Re: Моите стихове за моята България
« Отговор #1875 -: Юни 03, 2020, 02:06:50 »
ДУХЪТ НА БОТЕВ ТОПЛИ, СГРЯВА

Лято беше,

писък на птица,

нейде  виеше вълчица,

изстрел и куршум в целта,

падна Ботев във калта –

кал от зли души, бедни

и за наш народу вредни!

Героят те не измърсиха,

въпреки че се покриха.

Неразбран остана той,

непризнат, един копой

дръпна спусъка и край.

Бог прие героят в рай!

Седя на камъка студен,

Ботев вперил поглед в мен,

небитието оживява,

духът на Ботев топли, сгрява.

Балканът плаче, слънце грее,

дали звездата ще изгрее

на тоз народ изстрадал, мой,

без Ботев – революционер, герой!

sekirata Duhut na Botev topli sgriava

sekirata Subudi se narod moi

sekirata Prirodata brani si pravata

sekirata Plache Zemiata

5G kulite

стихове музика текст изпълнение- Анита Христова Трифонова sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1876 -: Юни 04, 2020, 11:12:12 »
"БУХУ- БУХУ" ТИ ВЪРВИ

Screaming owl-Крещящ бухал!

стихове А.Х.Т sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1877 -: Юни 04, 2020, 11:14:31 »

ХУМОР, САТИРА  И ЗАБАВА, ЗА КОЙ ТАКА МУ ПОДОБАВА?

Нека и аз да се почувствам в кожата на  toni1956.blog.bg

и само toni писало се в различни категории - тролчето женско в мъжки род:)))

Иван Данов Ватмана - Заспала йе баба Дора

стихове А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1878 -: Юни 07, 2020, 18:42:22 »
ПОНЯКОГА СЪМ БЯЛА И ДОБРА, НЕ СЪМ КОБРА, ЗОДИЯ СЪМ БОА

ЗИМНАТА БОА-СЕКИРАТА!

Че съм зодия Боа,
кой ли тук не го разбра?!
Но тез , които го разбраха,
мизерия направиха и се скътаха!

Загледайте се тук във тез очи. Не гледат ли ви СТО змии-БОИ?

Боата тук е по добра, пази кърмачета във "Джунглата" !

Задавам Ви задача проста преди да вдигна тоста
за този дето ще познае и няма никак да се мае -
Къде sekirata е баш змия и гледа Ви като Боа?

А тук и по по по надолу ....нямам слово!

Не е ли тук готова да напада...и кани се,иска ...награда?!

Тук явно вече е доволна,но иска още,иска да е предоволна!

Защо ли тук е доста секси? Почерпете я, обича...пепси!

Но боата е най- най ако щете и целомъдрена

НАЙ-ГОЛЯМАТА ЗМИЯ ЖИВЯЛА НА ЗЕМЯТА 🐍 ТИТАНОБОА

Който се опитва да си играе с боата, тя просто не позволяма и си отмъщава

SNAKE BITES BITCH..... FULL VIDEO

Анита Христова Трифонова sekiraat cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1879 -: Юни 07, 2020, 18:45:30 »
САМОТАТА В МОЯТА ДУША...беше тя

sekirata Samotata v moiata dusha

Убий я самотата

в моята душа,

но после ще е късно

да се преродиш.

Ще се приспиш.

КОЛКО МНОГО ДНИ МИ ДОТЯГАШ САМОТА -музика текст стихове А.Х.Т. sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1880 -: Юни 12, 2020, 16:48:28 »
НЕ ЗНАЯ ДА СПИРАМ

Ще потъна и пак ще изплувам,
трезво мисля аз, не сънувам,
в очите прозира непокорство  и воля,
с бури, стихии ще се преборя.
До брега ще стигна, ще се изправя,
след себе си лошото аз ще оставя.
Не зная да спирам, дори да умирам
докрай ще се боря. Имам сили и воля.

поезия А.Х.Т.sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1881 -: Юни 12, 2020, 16:49:26 »
АКО ТЕ НЯМА

Ако те няма не грее простора!
Ако те няма чувствам умора!
Ако те няма птици не пеят!
Ако те няма устни не смеят
любов да раздават и да показват
как те желая, да доказват
колко те иска, желае сърцето
и как за други дава заето.
Ако те няма умира денят!
Ако те няма спира дъхът!
Ако те няма очите загасват,
красиви надежди и блянове гаснат!

sekirata Obicham samo teb

https://c.radikal.ru/c19/2006/86/97cdb7e04435.jpg

поезия клип А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1882 -: Юни 12, 2020, 16:51:00 »

ДА МЕ ОБИЧАШ

Вън притъмня,
а в моята душа е светло.
Щастлива съм!
И как до сега
твоето сърце не го разбра?
Искам с теб да полетя,
да стигнем края на света.
Да ме обичаш все така,
с целувки в теб да се топя.
Слънцето за нас да грей,
светлината мрака да разсей!

поезия А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1883 -: Юни 12, 2020, 16:53:35 »

Пет жени барикадирани
в сграда на Народното събрание –
бившият Партиен дом.
Пет жени отвъд границата
на търпението.
Пет жени с вопъл за реформа
в здравеопазването.

https://www.facebook.com/boyka.anastasova

Пет жени: Лъжат ни повече от година!

Пет жени: Нищо от обещанията не е изпълнено!

Пет жени: Чакахме някой от властимащите да дойде и да разговаряме нормално!

Пет жени: Нападнаха ни група мъже! Проснаха колежка на земята!

Пет жени: Искаме някой най-после да чуе, че има тежки проблеми в здравеопазването!

Пет жени: Не сме направили нищо лошо!

Никой ли в тази държава не разбира, че това е криза?

Криза! Заради лъжи!

Криза!

Криза!

Криза!

Има ли друга дума?

Жени, майки, медицински специалисти стигнаха дотук. Няма значение дали са прави за всичко, което казват. Но те са едни от нас, обикновени хора, които не претендират за безгрешност.

Жени не трябва да бъдат блъскани и обиждани.

Къде са мъжете? Подготвятт се за 8 март? Тропат хора за Гинес и навлечени с потури и калпаци крещят: ,,Бъл-га-ри, ю-на-ци!" Това код ли е? Величието на нацията? Припикаване на територия?

Де са управниците? Има ли управници или са ни останали само властимащи. С джипки и мерцедеси, с часовници за 30 хиляди евро, живеещи безплатно в лукс или платили милиони за имоти и любовници. С нашите пари, които имат за свои.

Пет жени са милион пъти повече жените на България, отколкото властимащите са управници на България!

Само почакайте да видите медиите на властта как ще изригнат: политическа провокация, объркани жени, фалшиви искания, манипулативни твърдения, нестабилни психически и платени. Искането на справедливост в тази страна е лудост. Прокуратурата може и в затвора да ги хвърли. По закон. Намирисва на тероризъм, – ще отсече ястребът с каскета. А и да мирясат останалите. Трябваме им наведени.

А какво го чака президента Радев! НСО е формално на негово подчинение. НСО, което е принудено да подгъзва на Пеевски и Доган, но бе оставена сама да укротява гнева на пет жени. Защото МВР е имало указания да не се намесва. Радев ще го отнесе и още как. Президентът-разиденител.

Помислете. Тласкат ни към нещо.

Не ни върви с Партийния дом. Оттам командваше комунизма. След това там бушуваха пламъци. Изчезнаха архиви, които трябваше да прочетем. После там влязоха депутатите. Сега пет жени го превърнаха в барикада. И видяхме ръба на пропастта. На ръба сме.

Не бързайте с изводите и съмненията.

Помислете.

Едно е ясно: доверието в институциите и държавата е прекършено. Службите и ръководителите им съществуват в хаос. МВР е инструмент за политика. Синхронът и професионализмът са нежелани.

[/img]

Шефката на парламентарната група на ГЕРБ д-р Дариткова бе категорична, че петте жени са извършили организирана провокация, нагнетяват нарочно напрежение и имат психични проблеми. Те, а не управляващите, които отказват каквито й да било реформи и които ни докараха да сме най-болни и най-умиращи в Европа. Дариткова, жена, майка и каза това за други жени, майки. Иначе за органиираната провокация докторката-политик е права. Даже знае от кого е организирана, но трябва да посочи петте жени. Така е по сценарий. Зад гърба й Пик на влатта и прокуратурата вече бълваше зловония.

Помислете.

След нея ще наскачат Рашидов, Алена, Тома Биков, Георги Харизанов, Антоанета Христова и други от химическото чистене на политически лекета. Ще ни обяснят, че аурата на премиера пази българите от коронавируса, мигрантите и други гадости. Ще призоват да Му благодарим.

А на 8 март ще се излее шербет върху жените. Скъпи букети, поклони и целувки ще получат дамите в политиката. От мъжете в политиката. Мъже? Голям оптимист съм... Мазен водопад на лицемерието.

Затова помислете. Вие решавате.

Огнян Стефанов

П.П. След репортажите от драмата, по телевизиите се хвърлиха да ни оправят настроението. С Гала и умниците край нея, с турбо фолк певица и съвети как да празнуваме на женския празник... Хекимян опита да замаже напиращите простотии с обещание медията да следи ситуацията, но шербета и пълзящите мъже от оная реклама на германски магазини го погълна...

Наистина помислете. Черното се превръща в цвета на нацията. Перваза на прозореца на Партийния дом е ръба на пропастта... Като не можем да развеем байряка на Райна Попгеоргиева, ще веем черен.

Източник: Фрог Нюз

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1884 -: Юни 12, 2020, 16:55:25 »
НЕРАЗБРАНА - проза А.Х.Т.sekirata cekupama

Тя беше българка, по душа българка,защото след толкова много завоеватели на Отечеството и досега можеше ли да се докаже чистата българска кръв? Разхождаше се по улиците на града, чуваше гласове на деца. Малките просто играеха, а по големите пиеха, да, пиеха бира в стъклени тъмни бутилки. Тя знаеше,че е под съмнение съдържанието на бутилките след като тези най много петнадесет годишни деца подвикваха на възрастните минувачи и то доста неприлично. По пейките пред жилищните блокове беше пълно със скучаещи хора предимно жени и старици, които си разказваха сериалите от всички канали по българската телевизия.Беше и болно, мъчно, плачеше и се,но се сдържаше. Чакаше да остане сама и да отпусне душата си на воля. Пред компютъра все по рядко се застояваше. Итнернета и той бе продаден -не български. Отказала се бе от Българска телевия, изобщо от телевизия.Това не беше българска национална телевизия щом като излъчваше на турски език български новини.Всички сапунени сериали караха хорицата да летят в облаците, в свят от мечти, да не виждат какво става на земята долу, в България. Диана се опита да изгледа поне една серия от турският сериал-"Мелодията на сърцето".Не можа да издържи на увиването в типичната ориенталска музика на турският сериал. Не можа да издържи и на сантиментализма не само в музиката и сюжета ами във всичко. Беше на гости и все пак трябваше да спазва благоприличие. Но след като Бояна и каза,че след този турски сериал-серия, започвала друга серия от друг турски сериал за Шехерезада"1001 нощ" Диана не издържа и скочи от стола.Предпочете въздух, природа и излезна. По нея Бояна и крякаше, че това били само филми и какво че са турски .За да допълни чашата я информира, че тези дни започвал нов турски сериал -"Перла" по друг канал на българската ни телевизия.
Диана хлипаше по улиците и се питаше толкова ли си нямаме по свестни български филми, по смислени ние българите. Къде е "Тютюн", "Козият рог"...в който всички артисти изпълняващи положителните роли измряха. Имаме и от по новите български филми толкова хубави, не такива сладникави сапунки -португалски,аржентински,испански,
венецуелски,марокански,турски... чужди продукции от майната му, пускани по нашият ефир по поръчка. Коя е поръчката е повече от ясно. Не разбираше братята и сестрите си, болеше я за децата на България, за идните поколения. Стигна брега на реката и седна. Загледа се в отвъдният бряг, а там живееха румънците.С какво по лоши бяха българите та дори румънците ги изпревариха във всякакво отношение. Питаше се ред, ред въпроси и нямаше кой да и отговори. Душата и бе пълна с любов, но нямаше кого да стопли, защо да я показва? Този неин народ спеше, дремеше, омагьосан ли беше?Студени очи я следваха навсякъде и въртят, сучат все до пари допираха. Диана знаеше,че това не е само заради суровия, тежък живот в България.Нали народът сам трябваше да си избира начина на живот? Диана знаеше какво бе избрал нейният народ-бягството. Народът и бягаше в пълен и преносен смисъл. Бягаше от себе си. Но това бе невъзможно.Невъзможно беше да избягаш от себе си.Там в далечните страни българинът намираше само парите за които е жадувал тук в Родината си, но се продаваше на ниска цена, продаваше здравето си, здравето дори на децата си.
Диана знаеше добре, че и там далече от Родината си българите не намираха спокойствие. Беше чула как българи се карали и биели помежду си,за пари разбира се, излагали България. Тя не можеше нищо да направи. Такива като нея се брояха на пръсти. Започна да хвърля камъчета във водата и да изрича желания. В този момент чу зад гърба си гласове. Мъжки бяха и тя се скри в шубраците. Наблюдаваше между листата гледката, а тя не беше хич приятна. Двама едри мъже на около четиридесет години водеха със себе си едно момиче. Момичето беше много слабо и едва ли имаше двадесет години. Спряха се на мястото точно където тя беше седнала и се загледаха в отвъдният бряг. Беше чувала за отвличания на деца, момичета, но през Румъния не знаеше да става това. Пък и момичето не викаше. Беше като пияно. Смееше се някак си не истински. На Запад съвсем близо беше и сръбската граница, но Диана не поиска да мисли страшни неща. Само чу и разбра,че единият от мъжете не е българин. Тогава съвсем се изплаши и затаи дъх. Стана и студено посред лято. Момичето беше облечено доста добре, доколкото Диана разбираше от маркови дрехи. Но си простееше. Тя се убеди,че такива бедни момичета най често стават жертва на онези...с многото пари. За миг се сети за един случай в милионерско семейство,където синът отиде в Затвора. Парите на родителите му не помогнаха. Всеки си носи кармата.Чужденецът извади телефона си и започна разговор на език, който за Диана не беше известен. Онези двамата седяха и се ослушваха. Краката на Диана изтръпнаха, но не смееше да помръдне. Беше много близко до тях. И Диана не разбра откъде се появи една лодка. Лодката не се виждаше цялата,но тези двамата подскочиха. Чужденецът хвана за ръка момичето и го поведе към лодката. Другите тръгнаха след тях. Диана се чудеше да коленичи ли поне така както е клекнала в храстите, но не посмя да помръдне въпреки че вече те бяха по далече от нея. Беше убедена,че имаха оръжие. За миг си помисли,че е героиня от някакъв филм,но беше убедена,че не е и сапунен сериал. Нещата бяха много сериозни, защото започнаха крясъци и успя да види книжни пари във водата. Непознатият лодкар плуваше и ги събираше. Диана разбра ,че тук не става дума за проституция, а за нещо по страшно.Не успя повече да види, но видя след време пак лодката да се отдалечава в посока Северозапад.Тъкмо си мислеше да излезне от скривалището си чу стъпки и ...в ужас видя чужденеца.Той явно не се беше качил в лодката. Носеше в ръцете си една черна чанта и пушеше нервно. Диана се молеше да не се сети да седне на същото място,където бяха преди да дойде лодкарят с лодката. Провървя и и този път. Чужденецът отмина храсталаците и се запъти към града. Диана постоя поне още час така скрита,прималяла. Лодката се беше изгубила от погледа и,а чужденецът се сля в една точка далече там на края на правият път. После започваха завоите. Диана не посмя,въпреки всичко не посмя да излезе, не знаеше от другият бряг дали някой я наблюдаваше. Изчака да се стъмни и страх не страх по тъмно потегли към къщи. Когато се прибра трепереше цялата и си каза сама - Ето ти, Дидке, емоции наяве. Нали ги искаше?
Изкъпа се, хапна няколко плода и побърза да изгаси и да си легне.Спа неспокойно, а сутринта я събуди телефона. Викаха я в общината. Беше убедена, че е по вчерашният случай, но си повтаряше обратното за успокоение.
-Влезте госпожице.
-Добро утро - смутолеви Диана и се загледа в малките сиви очички, които я изпиваха с най малки подробности.
-Къде бяхте вчера? Разкажете всичко.
Диана разказа всичко, но не спомена за хората на брега, за лодката и за това че се е крила. Забеляза, че не и се ядосаха. Явно не знаеха всичко, а само предполагаха.
-Имали сте доста спречквания по улиците на града и в дома на Бояна. Нали ви е приятелка?
-О не! Не ми е точно приятелка. Аз плаках по улиците, как да се карам с хората? То не може и двете. Поне аз не мога това.
-Вие знаете, би трябвало да знаете, че в града ни има доста голям процент турско население.
-Знам, господине, но не знам колко те са турци и колко аз съм българка.
-Много смело започваш, а как ще свършиш? Я сега кажи този човек виждала ли си го вчера някъде, но не лъжи.
Показа и снимката на един от вчерашните мъже които тя видя, но не беше чужденецът. Поуспокои се, защото беше убедена,че онези двамата с лодкаря са отпрашили отдавна от българският бряг.
-Не, не познавам този човек, не съм го виждала. Като че ли не е тукашен.
-А в колко часа се прибра, момичето ми?
-Ами късничко беше. Аз се разхождах по брега на реката. Бях доста ядосана на някои хора.
-Ммм...И не те ли беше страх все пак толкова късно да се прибереш?
-Господине, аз и друг път съм закъснявала. Не съм дете. Унесох се в мислите си на брега, а после и в движение, и не усетих кога се е стъмнило. Имам си проблеми и аз като всеки нормален човек.
-Добре де, добре! Хайде върви си и ще държим връзка с теб. Никакво излизане от града засега.
-За колко време?
-Поне две седмици.
-Благодаря!
Чак на улицата Диана си отдъхна. Когато се прибра беше прибледняла, като платно. Хвърли се на леглото и заплака. Усети, че някой я хвана за косите. Обърна се и видя чужденеца. Заболя я и изпищя. Видя същият този мъж - чужденецът и изтръпна. Разбра, че е в капан, но не бе сигурна, че е спал през нощта в дома и. Съжаляваше, че ходи в общината, но нямаше друг начин, а сега няма да може и до магазина да иде.Така си мислише Диана и наивно сама си вярваше, че като не е виновна не може да пострада.
По тъмно пищяха линейки и полицейски коли на улицата, където живееше Диана. Много хора се бяха насъбрали на купища и обсъждаха случилото се. Един старец минавайки от там им подвикна - Нали все тормозихте Диана с вашите сапунени сериали. Ето ви материал за истински криминален български филм.
Комшийката на Диана му се скара , че няма страх и срам от Бога, и той млъкна. Старецът позна. Момичето беше спасено след няколко операции с кръвопреливания, но оживя, а чужденецът, който се оказа местен жител бе прибран на топло. За онези двамата Диана и до ден днешен нищо не разбра. Нима те са били от полицията? Никой не поиска да и отговори. Диана не дочака зимата. Беше си приготвила чантите още отдавна и твърдо решена да напусне града една сутрин замина. Къде,само тя си знаеше.

А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1885 -: Юни 12, 2020, 16:56:36 »

КОЙ КАКВОТО ТЪРСИ СИ ГО НАМИРА

Един беден човек попитал Буда, "Защо съм толкова беден?"
Буда му отговорил : Не си се научил да даваш !
Тогава бедният човек казал, "Ами ако нямам нищо?"
Буда отговорил : Ти имаш няколко неща:
Лице, което може да дава усмивка;
Уста, с която можеш да благодариш или утешаваш другите;
Сърце, което да отвориш към хората;
Очи, с които да гледаш през призмата на добротата;
Тяло, което да използваш, за да помагаш...

Така че, всъщност, ние не сме бедни изобщо,

бедността на духа е истинската бедност ... !! ..

И в тази посока аз продължавам-

Един богат човек попитал Господ -
-Защо  съм толкова богат?
-За да се научиш да даваш.
-Ами ако за мене не остане достатъчно?
-Ти избираш.
-Ами ако стана беден.
-Ще направиш друг богат.
-С пари ли?
-Него да,а ти ще станеш богат духовно.
-Дрън, дрън...искам още пари, злато...!
Господ му изсипал в изобилие
всичко така наготово
и го оставил да се радва.
-Господи, не мога да се излекувам,
кой ми изпрати тази коварна болест.
-Парите ти я изпратиха.

автор А.Х.Т.sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1886 -: Юни 12, 2020, 16:57:04 »
КОЙ ДА МИ ПАЗИ ...ЛОЗЕТО?

Имам стихове и проза в много други блогове и сайтове. Никъде не съм спирала аз да помествам, спират ме и нямат доблестта да си признаят, че ги дразни БРОЙКАТА МИ И РИМАТА!

Измислят си други поводи.

Там, където съм спряна като в " буквите, хулите......" уверявам ви , че причината е големия ми брой творби.

Не всички сайтове позволяват на ден да пускам повече от 2-3 мои творби. Разбира се, че се измислят други поводи за оправдание. Пък и по лесно ме крадат , когато не пиша вече в дадения сайт, блог. Ето това е днешната поезия и поети, поетеси. Днешният български интернет.

http://www.bukvite/

секирата -на кирилица.

Тук ми изтриха ника, фигурират стиховете ми дявол знае на кого от името, което си е живо престъпление и вандалщина и то от такъв сайт за Нова българска литература

Литературно ателие 2008-10-16

Поезия

1. Не са ти верни иконите... - pin4e

Проза

1. Съпругата му отдаде балдъзата - cefules

Ето вижте кои само най вече пишат там - pin4e , cefules - точно тези дето ме спряха и са плъзнали из целия интернет, а са грам интернет неграмотни. И какви творби предлагат- вижте, какви заглавия...

Ето как в днешна демократична България този и други такива сайтове са за определени хора -

1.....

2. По Киарт - клетвено dakota 14-02-2007

3. от любов пияна съм dakota 13-02-2007

4. Желания salvador 01-04-2006

5. харесва ми dakota 12-02-2007

6. попитах те ... dakota 29-12-2006

7. Не искам да те помня dakota 05-04-2007

8. искам те отново ... dakota 14-02-2007

9. Помниш ли ? eleonora 28-03-2006

10. неизказано dakota 16-01-2007

11. ще ...я убия dakota 06-02-2007

12. позна ли ме dakota 20-01-2007

13. лека нощ, скъпи ... dakota 28-05-2007

14. (спокойно) dakota 24-01-2007

15. няма те dakota 03-01-2007

16. обичам ... dakota 04-01-2007

17. за да те имам ... dakota 06-02-2007

18. докосни ме ...завинаги dakota 30-12-2006

19. (влюбено) dakota 20-01-2007

20. уморих се ... dakota 01-02-2007

21. да те намеря dakota 09-01-2007

22. всичко е сън на душата dakota 07-02-2007

23. знаеш ли ... dakota 12-01-2007

24. насаме ... dakota 31-01-2007

25. искам dakota 08-01-2007

26. СвеЩта lorsa 18-09-2007

27. все към теб ще тичам dakota 27-12-2006

28. вълшебство dakota 01-02-2007

29. ...ти, кажи ми dakota 14-02-2007

30. до вечност dakota 02-04-2007

31. ... УдАвЯнЕ... lorsa

За някои може, за други не може.Това демократично ли е?

Тук случайно намерих една от 500 -те си творби в http://bukvite

Крадецът на души krustnika 23-11-2007

Несподелена любов секирата 28-11-2007

Силата на любовта rimoza 17-05-2008

За любовта-16 геро

И ДРУГО -

Литературно ателие 2008-10-16

Поезия

1. Не са ти верни иконите... - pin4e

Проза

1. Съпругата му отдаде балдъзата - cefules

Свободен форум 2008-10-16

Поезия

1. Един за друг - fragola

2. ШЕПА ЕСЕН - davidavramov

3. Среща - fragola

4. Звезда и гроб - fragola

5. Но не се

Ето и тук ме спряха,като -sekirata. Това е вторият от ПЕТТЕ сайта в които ме спряха досега и все едни, и същи хорица,уж големи поетеси и поети, а просто злобари и завистници.

И кой дава грешни сведения на жълтата преса, че съм спряна от 10 сайта? Много се лъже в тази България, много!

http://hulite/index.php

Ето какви коментари-обиди и не само по мой адрес се държат в лителатурен сайт -http://hulite

а се трият мои творби и на хора ,които са неудобни.

"Re: Играч

от FLYING_DEMON на 04.11.2007 @ 19:04:10

(Профил | Изпрати бележка)

рядко тъпо стихотворение.

кой те излъга че можеш да пишеш стихове?

ако имаш напън - по добре иди в тоалетната отколкото да осираш този сайт.

Re: Играч

от CkumHuk (qwerty@yahoo) на 04.04.2008 @ 00:58:11

(Профил | Изпрати бележка | Журнал) http://raznipix.hit/mypik1.jpg

На Простетник Вогон Джелтц би му харесало. Само на него обаче. Реших, че ако направо си напиша на sekirata за малоумните й творби (както го е направил FLYING_DEMON), едва ли ще бъде обърнато внимание, още повече, че тя си има сайт, много фенове (тя така твърди!) и се мисли за много умна. Е как да не опитам по-различен начин, за да й обясня че простотията не ходи по гората, а явно живее с нея... "

Забележете, писани са след ,като съм ЗАМРАЗЕНА-СПРЯНА и не ми се дава правото да се защитя. Дори на ГИЛОТИНАТА ДАВАТ ПОСЛЕДНАТА ДУМА НА ОСЪДЕНИЯ. Не сме народ, не сме! Повечето българи озлобяха , оскотяха от злоба и завист.

http://hulite/modules.php?name=Authors_Text&sa=show_alltext&username=sekirata

Не мога да ви пусна тук нито един от моите стихове поместени в http://hulite

защото изцяло са обработени, преправяни, някои изтрити и заменени с дявол знае кои и какви, а и отдолу подсилени с отрицателни коментари пълни с вулгаризми.Браво! И този сайт ,като буквите бил за нова българска Художествена Литература

Но ето ви едно от мнооооогото никакви стихотворения поместени в хулите, но на хора връзкари , близки на ръководството на сайта-

Огледалото просто е не-просто стъкло

автор: vitaniq

филмът няма номера

и страници

разсъни се ...

може би сега

целувайки огледалото

ще видиш очите си

ще видиш в очите ми

прекалено дълго

се учи езикът им

толкова

че когато чуеш поетия въздух

ще е повече от достатъчно

прекалено много

ТРЯБВА

за да разбереш

езикът му

и капките на дъжда в него

а огледалото

просто е

не-просто стъкло

затворило

очите ни

там някъде

сред босите стъпки

привечер

може би

тогава...

ще можеш да чуеш

шумоленето

защото филмът

просто

няма страници

Публикувано на 13.10.2008 @ 09:24:51

"Огледалото просто е не-просто стъкло" | Вход | 1 коментар | Търсене в дискусия

Re: Огледалото просто е не-просто стъкло

от mariq-desislava на 13.10.2008 @ 09:36:30

(Профил | Изпрати бележка)

Чрез наслагване на образи се е получил въздействащ филм, Витания! Хареса ми!

Няма главни букви, няма точки.... НО ИМА ПОЛОЖИТЕЛЕН КОМЕНТАР!

Къде са Паисий, Кирил и Методии да видят докъде стигнахме?!

А тук в kaldata - в темата за рими в поезия , като секирата ми останаха две страници само, където модераторката norassми се заканва и триеше поголовно постовете ми, просто бях изтрита, не знам това как е оцеляло –две страници без снимка аватар. Всичко стана след една безсънна нощ, в която си "чатихме" римувано тук с модераторката norass /слабо римува горката/ Още не разбрах norass ли е илиinfiniti ! Приятелка е на cefulesteven и заедно решиха , пак с помощта на pin4e -и не само, че и от темата за рими трябва да ме изгонят . http://kaldata е все пак много известен сайт. Да бъда прогонена, забутана в девета глуха. КАКВА ЗЛОБА, БОЖЕ!

ИМЕ ,ПАРОЛА ВСИЧКО Е УНИЩОЖЕНО И ЗАБРАВЕНО И ТВОРБИ ПИСАНИ ПО ЦЕЛИ НОЩИ ОТ МЕНЕ ТУК - ИЗТРИТИ.

ВАНДАЛИ, ПЪЛНА ВАНДАЛЩИНА И ПРЕСТЪПЛЕНИЕ! ТОВА МОЕТО БЕШЕ И Е ТРУД - ЧОВЕШКИ ТРУД!

http://www.kaldata/forums/index.php?showtopic=57168

То май останало вече една страница?

Ами затова съм вече с отделен блог и не искам да бъда в темата им поезия!!! Имам два по вина не моя. Беше спрян първият ми профил, та трябваше да направя друг същият ,но да влизам с парола не отkaldata.Добре да, защо е нужно това МОТАЕНЕ, ЗАЩО?Защо дразнене, злобарство и пречки?

После секирата била злобна, плюела и. т. н

http://otkrovenia/

От тук ми изтриха ВСИЧКО. Навсякъде съм помествала не по малко от 300 мои творби, но това не ги бъркаше да ме спират и трият, това че е човешки труд и то не малък.

Там пък Мая модераторка , като си внуши , че онзи нейният харесвал секирата , а той ме похвалил някъде и докато не ме изтри от откровения не миряса. Доскоро пак бях там, не бе ме усетила, като разбра че съм там не мина и месец и пак ме изтриха . Защо е това фуклявене , че могат да трият и да се подиграват с труда на хората?!

В този сайт ме обвиниха, че съм била поместила стихо на Петя Дубарова за мое. Моята любима поетеса - та аз толкова я обичам. В тетрадки пишех , от тетрадки тогава най вече нощем помествах. В тези ми тетрадки фигурираха не само мои стихове. След този случай работя само в интернет, с дискети и дискове, разпечатка и. т. н .

Нещата бяха ПРЕИНАЧЕНИ ОТ веселина- даскалка, която фукна след мене и по другите сайтове и от Мая. Ах, тази Мая - тя пък от ревност-заради един ...мъж!

Никога , никога не съм имала и не бих имала за приятел, за любовник поет или админ - НИКОГА! НО явно момата беше влюбена. И тя фукна по мене в http://blog

danita стана dakota и ме измести от класациите в http://blog по настояване на pin4e и мъжагите отhttp://bukvite

По късно не можаха да си я поделят с мъжете на http://hulite и я "умориха". По точно ника и . И досега ме терорят навсякъде в интернета, където ме срещнат. Единни са ,когато е за срещу секирата. Ето това е СТРАХ - СТРАХУВАТ СЕ, ГОРКИТЕ! Упражняват натиск върху модератори и админи дори чрез ПОЛИТИЦИ!

НЕ РАЗБРАХА ЛИ, ЧЕ ЩЕ СПРА ДА ПИША, ПОМЕСТВАМ, КОГАТО АЗ ПОИСКАМ И ЧЕ МОГА И ОТ ЧУЖБИНА, АКО БЪЛГАРИЯ И ЗА МЕНЕ СТАНЕ МАЩЕХА! Пък има и други начини - не казвам

Тук в http://forum.all/

изтриха над 200 мои творби, само заради това , че защитавах детето си -Полина. Рекламирах я. показвах я. Бях открила тема за нея с много нейни снимки и фотосесии и някои майчета не издържаха - съвсем озлобяха и ме наричаха чалга и всякаква, а и детето ми. Всъщност и в http://forum.all/ са същите, навсякъде са същите- плъзнали ,като червеи и си правят мръсно помежду си, но срещу мене ВИНАГИ СЕ СЪЮЗЯВАТ, ЕДИННИ СА И ЗАЩО ЛИ?

ЗАЩОТО НЕ СЪМ, КАТО ТЯХ. ПОВЕЧЕ ОТ ЯСНО Е.

Забележете, колко ги е страх от мене Орязяха ме точно от сайтовете за художествена литература, за да са те там и да не са заплашени ако СЕ ДОРАЗВИЯ , КАКТО СТАНА И СТАВА И СЕГА. /който ме чете го е забелязал/ ДРАЗНЕЛА СЪМ С РИМАТА И ПЛОДОВИТОСТТА СИ НА ТВОРБИ, ПЪК И ПРОЗА ПРОПИСАХ ПО - КЪСНИЧКО.

АЗ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ТВОРЯ И НЕ СПИРАМ, ВЪПРЕКИ ВСИЧКО! ВЪПРЕКИ ВСИЧКИ ЗАВИСТНИЦИ - БЪЛГАРСКИ АКО СЕ НАЛОЖИ, ЗАРАДИ СВОБОДАТА СИ, ЩЕ НАПУСНА И БЪЛГАРИЯ, ВЪПРЕКИ,ЧЕ МНОГО ОБИЧАМ РОДИНАТА СИ! МНОГО! НИКОГА НЕ Е КЪСНО ЗА НИЩО.

ЕДИН ПРЕСТЪПНИК И УБИЕЦ НЕ ГОНКАТ И ТЕРОРЯТ ТОЛКОВА, КОЛКОТО МЕН В ТАЗИ СБРЪКАНА ДЪРЖАВА И УЖ НАШ ИНТЕРНЕТ!

автор А.Х.Т.sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1887 -: Юни 12, 2020, 17:02:21 »

Жълто в черно се менява -стихове клип актуални снимки Плевен

10 юни 2020 А.Х.Т. sekirata cekupama

Жълто в черно се менява,
шаренее, просветлява,
розово тук там напира,
но нали съм аз секира,
черното ще отсека.
Слънце грее у дома!
В жълто ще се облека.

sekirata Julto v cherno se meniava

поезия клип А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1888 -: Юни 12, 2020, 17:06:35 »
СПОДЕЛЕНО

Това е част от мойта болка,
споделена в интернета,
училищата днес са пълни
със дрогирани хлапета.
Налитат те на бой дори
с интриги провокират
и пращат майки и бащи,
кожата ми да съдират.
Директорите се продават,
за местата свои славни,
на постовете си остават
и мислят се за Богу равни.
Лъжа , корупция цари
и болест страшна ни мори,
мачкани, а някои бити
и всички истини покрити.
На огън жарък ме пекат,
но себе си ще опекат,
не дават да политизирам,
с това най много ги нервирам,
не дават истини да казвам,
не дават много да приказвам.
Не ща такива ученици
със учебници мекици,
със гримове и червила
и със оскъдни облекла.
Имат само те права,
а нашето е теглила -
Не се предавам,падам, ставам,
на себе си вярна оставам!

споделено в рима А.Х.Т. sekirata cekupama
А.Х.Т.
sekirata cekupama

*

Неактивен cekupama

• 1895
  • +17/-2
« Отговор #1889 -: Юни 13, 2020, 01:04:20 »
УТРЕ ЩЕ ТЕ ВИДЯ, СОФИЯ ПРЕКРАСНА!

Утре ще те видя, София прекрасна!
Нека да не бъдеш за мен ти ужасна!
Нека ме приемеш на жълтите павета,
нека да ми светят златните кубета!
Нека храмът "Невски" със мен да запее,
парламентът вече да спре да немее!
Нека ме целунат на Витоша звездите,
нека да ме стоплят на хората сълзите,
не сълзи на болка, а сълзи на радост,
нека изживея свойта втора младост!
Нека чак до Люлин гласът ми да се чуе
и Ганьо Балкански цървулът да изуе,
нека се прегърнем, нека се обичаме,
нека сме единни в доброто да се вричаме!
Не ще те оставя, София прекрасна,
докато не видя аз картина ясна,
че чута съм разбрана от нечии глави.
Аз искам си правата, а не само пари!

поезия А.Х.Т. sekirata cekupama

А.Х.Т.
sekirata cekupama