Анкета

Да се направи ли гласуването на избори задължително?

Да
Не

За или против задължителното гласуване?

• 49 Отговора
  • 10055 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Индивидуалист

• *
  • 2830
  • +395/-89
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
Re:За или против задължителното гласуване?
« Отговор #30 -: Май 25, 2009, 16:44:01 »
За мен САЩ отдавна не могат да бъдат пример за демокрация,избори и тем подобни глупости.
Щом на Буш брат му и фирмата му брояли гласовете на първите избори,когато беше "избран"
малкия Буш,нека си прецени всеки.
Има един 90 мин филм за "Илюминати" където има потресаващи факти.Потърсете го в нета.
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

*

Неактивен Mасон

• 538
  • +117/-88
  • Sic transit gloria mundi
« Отговор #31 -: Май 25, 2009, 17:21:50 »
За мен САЩ отдавна не могат да бъдат пример за демокрация,избори и тем подобни глупости.
Щом на Буш брат му и фирмата му брояли гласовете на първите избори,когато беше "избран"
малкия Буш,нека си прецени всеки.
Има един 90 мин филм за "Илюминати" където има потресаващи факти.Потърсете го в нета.

В кой щат? Защото в някои щати гласуват електронно, в някои ръчно, в някои комбинирано. И доклокото знам няма фирма, която се занимава с преброяването на гласове. ;)

Вероятно искаш да кажеш, че по него време брат му е губернатор на Флорида, а шеф на комисията на преброителите е републиканец, който също така е и шеф на предизборния щаб на Буш..... Но шуробаджанащината тате-син-мама я има навсякъде, а у нас дори е национално- партиен спорт. :)
« Последна редакция: Май 25, 2009, 17:25:40 от MACOH »
Principes mortales, respublica aeterna!

*

Неактивен Балкани

• 1088
  • +470/-62
« Отговор #32 -: Май 25, 2009, 17:32:29 »
А БСП за Българска етническа партия ли я имаш?
Ясно ми е какво представлява БК(с)П, но за разлика от ДПС, която е съставена предимнно от етнически турци, поне комунистите, нямат този проблем (а имат други)  ;)
И двете образувания водят еврейска политика.
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

*

Неактивен killed_by_death

• 738
  • +159/-39
  • Дълг и Чест
« Отговор #33 -: Май 25, 2009, 18:09:20 »
Вероятно не знаеш, че Сенатът в САЩ се попълва с мажоритарни избори. Което означава, че изборът е практически неограничен партийно . Ако не ме лъже паметта, в момента само един сенатор е независим. И всичко това по волята на избирателя. ;) И честно казано, не виждам страданието на американските избиратели от този факт. :)
Свободата, Санчо, не е нито на върха на копието/ разбирай задължението да гласуваш/, нито в салама/ разбирай облагите/.  :)
Говорех за президентските им избори.
А в Камарата, освен демократи и републиканци други има ли?! А дали страдат американците-не знам, то едва ли са сериозно заинтересувани от нещо изобщо.

*

Неактивен Mасон

• 538
  • +117/-88
« Отговор #34 -: Май 25, 2009, 22:45:48 »
Няма други, но това не означава, че не може да има. Както казах, воля на избирателя. Ако при нас партиите се ронят и делят със скоростта на деление на клетките и ние търсим новия месия сред всяка нова партия, те не се занимават с глупости и ги търсят сред двете големи партии. По света и двата варианта, с две/ три партии и с повече от 10, са показали, че могат да работят, но същевременно държавите с повече парламентарно представени партии показват по- често склонност за правителствени кризи. Пример са Италия и Гърция. Те са в перманентна парламентарна криза. А отскоро донякъде към тях се присъедини  и Израел. ;)
Колкото до задължителното гласуване, да се върна на него, не знам случай, в който с него да е разрешен някакъв проблем, бил той етнически, политически или икономически. :)

*

Неактивен killed_by_death

• 738
  • +159/-39
  • Дълг и Чест
« Отговор #35 -: Май 26, 2009, 10:43:06 »
Няма други, но това не означава, че не може да има. Както казах, воля на избирателя. Ако при нас партиите се ронят и делят със скоростта на деление на клетките и ние търсим новия месия сред всяка нова партия, те не се занимават с глупости и ги търсят сред двете големи партии. По света и двата варианта, с две/ три партии и с повече от 10, са показали, че могат да работят, но същевременно държавите с повече парламентарно представени партии показват по- често склонност за правителствени кризи. Пример са Италия и Гърция. Те са в перманентна парламентарна криза. А отскоро донякъде към тях се присъедини  и Израел. ;)
Колкото до задължителното гласуване, да се върна на него, не знам случай, в който с него да е разрешен някакъв проблем, бил той етнически, политически или икономически. :)
По принцип не отричам идеята на американската система, но не виждам какъв точно е големия избор пред избирателя на самите избори.Аз лично не го намирам. Още повече, че например дали ще е Обама или Маккейн, едва ли има голямо значение, след като едни и същи лица ги насочват.
Задължителното гласуване няма да реши проблемите ни, далеч съм от тази мисъл, но ще накара много хора да си мръднат мързеливия неделен задник и да гласуват. Сигурен съм, че когато хората знаят, че трябва да ходят да гласуват, ще се позаинтересуват за кого да си пуснат гласа.
Просто повече активност ще има, а не че се слага край на проблемите.Може би ако сънародниците ми бяха по-активни в живота изобщо, нямаше да подкрепям задължителен вот, но обстоятелствата са такива, че трябва да има. Тогава вероятността ДПС и БСП да са отново здраво вкопчени във властта е по-малка, което е ''по-полезно'' за нас, отколкото да се гонят 7-те милиона демокрации на хората в тази държава. ;)

*

Неактивен Mасон

• 538
  • +117/-88
« Отговор #36 -: Май 26, 2009, 11:38:53 »
По принцип не отричам идеята на американската система, но не виждам какъв точно е големия избор пред избирателя на самите избори.Аз лично не го намирам. Още повече, че например дали ще е Обама или Маккейн, едва ли има голямо значение, след като едни и същи лица ги насочват.
Задължителното гласуване няма да реши проблемите ни, далеч съм от тази мисъл, но ще накара много хора да си мръднат мързеливия неделен задник и да гласуват. Сигурен съм, че когато хората знаят, че трябва да ходят да гласуват, ще се позаинтересуват за кого да си пуснат гласа.
Просто повече активност ще има, а не че се слага край на проблемите.Може би ако сънародниците ми бяха по-активни в живота изобщо, нямаше да подкрепям задължителен вот, но обстоятелствата са такива, че трябва да има. Тогава вероятността ДПС и БСП да са отново здраво вкопчени във властта е по-малка, което е ''по-полезно'' за нас, отколкото да се гонят 7-те милиона демокрации на хората в тази държава. ;)

И понеже не виждаш какъв е изборът на американците, то аз не виждам какъв е изборът на българите. Въпреки това гласувам. Дали е спечелил Обама или Макейн няма значение, защото това се нарича последователност на политиката.Това, на което нашите политици са неспособни, а и самите ние в избора си също. Защото в последователността се крепи това, което тук наричате национален идеал, но никой не може да го идентифицира как изглежда и колко реален наистина може да бъде той. Защото също така можем да обиждаме американците колко са тъпи и дебели, но не можем да видим понякога колко жалки сме ние, търсейки причините за всички несгоди в 240тте тупани събрани в сградата на жълтите павета, а и в политическата система като цяло. За това не искай задължителни избори, защото това не е панацея, не решава проблема с инертността и мързела ни, който посочи, а само ще ги задълбочи, раждайки задължителни политически уроди. Негласуването също е вид избор. И той също се взима под внимание от политиците, които се интересуват от него.
Дали БСП, ДПС, Новото време, Старото време или който и да е извадиш от власт, повярвай, на следващите избори ще го имаш удвоен. Демонизирайки Доган забравяте за доганопроизводните.. ;)

*

Неактивен Ivo_the_MOnsTer

• 777
  • +141/-36
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #37 -: Май 26, 2009, 11:52:50 »
Още повече, че например дали ще е Обама или Маккейн, едва ли има голямо значение, след като едни и същи лица ги насочват.

Попринцип наистина един и същи им дърпа конците ,но очите на обикновения американец са коренно противоположни : Консервативен ,традиционалист  и човек с опит  и ветеран от войната срещу негър,либералист,бивш наркоман,мюсюманин,син на емигранти и човек без никакъв опит.Отново се забеляза чифутщината и повредената ценностан система ,пак избраха негъра,либералист ислямист и бивш  наркоман.
Всеки заслужава да бъде съден според делата си.

*

Неактивен Deadly Conviction

• **
  • 216
  • +54/-12
« Отговор #38 -: Май 26, 2009, 22:47:53 »
Демокрацията НЕ е свобода, а една тоталитарна идеология втълпяваща на масите че са свободни и че те определят кой да управлява и техният глас се чува навсякъде......а всъщност това изобщо ама изобщо не е така!
Всеки, които мисли че демокрацията е някаква свобода е или пълен глупак, или провокатор като нашият съфорумец МАСОН.
Да ти **** на педерастката демокрация!

*

Неактивен Mасон

• 538
  • +117/-88
« Отговор #39 -: Май 26, 2009, 23:38:01 »
И сега след като се изпика по- свободен ли се чувстваш?
Бива да си простак понякога, но на простащината и злобата да подчиниш живота си не го разбирам ;)
Свободата не е за хора като теб, Смъртна присъдо. Тя е много скъпо бижу, което не можеш да си позволиш. :)

*

Неактивен Deadly Conviction

• **
  • 216
  • +54/-12
« Отговор #40 -: Май 26, 2009, 23:46:53 »
И сега след като се изпика по- свободен ли се чувстваш?
Бива да си простак понякога, но на простащината и злобата да подчиниш живота си не го разбирам ;)
Свободата не е за хора като теб, Смъртна присъдо. Тя е много скъпо бижу, което не можеш да си позволиш. :)

Аз откакто дойде ДЕМОНОкрацията у нас свобода не съм видял, а точно обратното!
Демокрация има само на приказки, но не и на приложение, демокрацията е една утопия и такава ще си остане. Демокрация има само за политиците и за важните клечки, за обикновенния човек никой не дава и пет пари и ти МАСОНЕ ако тук ми кажеш че не съм прав, значи си поредният чифут проповядващ богоизбраното тяхно творение, а именно демонокрацията!

Ето ми моето мнение за сегашната демокрация :

Демокрация = Педерастия

Кратко, точно и ясно  ;)

*

Неактивен Индивидуалист

• *
  • 2830
  • +395/-89
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #41 -: Юни 09, 2009, 14:23:20 »
Цитат
Аз откакто дойде ДЕМОНОкрацията у нас свобода не съм видял, а точно обратното!
Демокрация има само на приказки, но не и на приложение, демокрацията е една утопия и такава ще си остане. Демокрация има само за политиците и за важните клечки, за обикновенния човек никой не дава и пет пари и ти МАСОНЕ ако тук ми кажеш че не съм прав, значи си поредният чифут проповядващ богоизбраното тяхно творение, а именно демонокрацията!

Ето ми моето мнение за сегашната демокрация :

Демокрация = Педерастия

Кратко, точно и ясно  

Според мен демокрацията има в мисленето на отделни хора по света,но не и в световната политика.Гледах тези дни едно документално филмче за Австрия,и там в момента искат да им вдигат възрастта за пенсия,отнемат и намалят различни придобивки на работещите хора.
Помните ли 1999 ли беше ,когато Йорг Хайдер спечели изборите,как цяла уж демократична Европа ревна като ранен звяр срещу партията му? Нали демокрация уж,воля на народа и тем подобни глупости.Представям си щом Австрия беше изправена пред такъв натиск и какво ли не още заради избора си,какво ли ще бъде в България ако националистически партии спечелят избори?  Сигурно директно ще ни бомбардират...
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

*

Неактивен Sol Invictus

• 623
  • +292/-29
  • Степен вълк
« Отговор #42 -: Юни 09, 2009, 16:39:57 »
За, но само ако се отнася до етнически Българи на възраст до 50 години, познайте защо :-P
Изгори след прочитане!

*

Неактивен Ванадий

• 1566
  • +383/-18
« Отговор #43 -: Юни 09, 2009, 19:20:21 »
За - на президентски и парламентарни избори.

*

Неактивен Дашо

• 923
  • +212/-20
  • православен българин
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
« Отговор #44 -: Юни 10, 2009, 13:09:46 »
За, но само ако се отнася до етнически Българи на възраст до 50 години, познайте защо :-P
Сега може и за всички да е задължително, защото все още българите в България са мнозинство (въпреки, че не си личи много).  ;)
А и друг трик за "осакатяване" на ДПС е премахването на двойното гражданство в България. По този начин, ще секнат окончателно автобусите от Анадола

България надъ всичко!
Величието на Родината се гради върху костите на ония, които достойно живяха и умряха за нея!
БЪЛГАРИЯ НАДЪ ВСИЧКО-ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

За или против аборта

Започната от Една Българка

Отговора: 47
Прегледи: 10671
Последна публикация Октомври 05, 2016, 09:22:33
от Hatshepsut
За или против забраната за строене на джамии?

Започната от Veskou

Отговора: 20
Прегледи: 2555
Последна публикация Април 09, 2011, 22:40:42
от patriot8881
Емиграцията - За или Против

Започната от Хитлер

Отговора: 171
Прегледи: 19823
Последна публикация Октомври 06, 2013, 12:16:05
от Петкан
За или против легализацията на наркотиците