Пияна полякиня отвлича български деца от Асеновград със съдействието на еничари!

• 148 Отговора
  • 14305 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Nordwave

• *
  • 4416
  • +1344/-0
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Полицейски ескорт, 25 тежковъоръжени момци, съдия-изпълнител, прокурори, психолози, истерични пристъпи, заплахи за самоубийство, възмутени граждани, забрана за достъп на журналисти... И всичко това не за задържане на опасен сериен убиец или мащабен наркотрафикант, а за „предаване” на едно седемгодишно дете на майката, но то пък искало да е с биологичния си баща. Да, сагата с Тодор Василев и сина му Павел приключи в полза на Полша и майката Барбара. Асеновград и България да духат супата, защото „операцията” брилянтно бе ръководена от комисар Баненкин и едната страна е удовлетворена, прикрита в кола със затъмнени стъкла. За капак в екшъна се включили и представители на Агенцията за закрила на детето, под чийто благороден поглед бащата е окован в белезници за всеки случай. Същия ден либийският терорист Меграхи бе освободен от затвора по хуманни причини, ескортиран само от един полицейски служител, независимо че е организатор на касапницата в самолета над Локърби, Шотландия, а в членката на ЕС България един баща и детето му бяха удостоени с вниманието на цял тежковъоръжен полицейски взвод.
Не коментирам съдебните решения в Полша относно все още неразведените родители, както и решението да се предаде детето на майката, но в спорещите страни едната е очевадно ощетена, просто защото е имала съдбовната предопределеност да се роди в България. Каквото и да се случи от тук нататък малкият Павел няма да си спомня с добро за родината на баща си. В спомените му ще останат въоръжените полицаи, белезниците на ръцете на татко му, писъците и колите със затъмнени стъкла. Една държавна машина смаза психиката на едно дете, което по рождение е български гражданин, толкова, колкото е и полски. От тук нататък кошмарите му ще бъдат свързани с родината на татко му и всесилните чичковци, които го „разпределят”, където то явно не желае да бъде.
В целия пъзел остава пълна мистерия какви междудържавни механизми използва България, за да защити правото на мъжката страна в спора. Вярно е, че решение на съда не се коментира, но и не означава да се демонстрира пълно пренебрежение към основно човешко право, каквото е правото на защита. Нещо повече – асеновградският баща бе подложен на полицейска акция, каквато няма към нито един подземен бос. Кому бе нужно всичко това? Следене, примамване, арест, белезници, полицейски ескорт, викове и сълзи. Демонстрация на сила, подчинение на международните норми или „приятелско” отношение към Полша? Никой няма да отговори, разбира се. На случая се гледа като към поредното „парче” от катадневната работа на съд, полиция и прокуратура. По-простичко казано - тежък инфантилен опит за себедоказване, но от него държавата ни загуби един, а може би и двама свои граждани. И къде тук са Гиньо Ганев, Божидар Димитров, Агенцията за защита на детето – все хора, които трябва да се грижат за правата на българите тук и зад граница?
Както винаги на бащата единствената надежда остава съдът в Страсбург и иск не срещу Полша или бившата му съпруга, а срещу България. То така си и трябва.
http://www.plovdivmedia.com/14675.html

*

Неактивен Индивидуалист

• *
  • 2827
  • +395/-89
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
Горкото детенце,как плачеше...
Бог дано да помогне,не знам в детайли историята,аз съм на страната на бащите с изкл.на случаи когато наистина бащите са идиоти.
Бащата в България е смачкан и пребит от всичко "законно" по отношение разводи,права,мрава и тем подобни.
Бог дано да помогне на това момче и да се върне в България при баща си.
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

*

Неактивен Дашо

• 921
  • +212/-20
  • православен българин
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
Аз пък за разлика от всички останали, няма да се изказвам крайно. Никой от нас не познава бащата лично. Може наистина да е взел децата не по законния ред и сега поради неговата простотия да се налага да му ги вземат (както и стана). Не знаем наистина отношенията на българина с тази полякиня, та да можем да ги съдим. Всичко което знаем е от думите на бащата. А полякинята съм сигурен, че има свое мнение по проблема и то не съвпада с това на бащата. На мен ми е чудно, след като твърди, че съпругата му била толкова покварена и пропаднала, защо въобще й е направил 2 деца й я е търпял толкова време. Не ви ли се струва странно? А и когато децата са малки, те са лесни за манипулиране и родителите им могат да им пълнят главите с всякакви глупости. Така че нека компетентните органи се занимават с проблема и евентуално после да коментираме неговото решение, защото сега не сме наясно в детайли със ситуацията около семейството.
Величието на Родината се гради върху костите на ония, които достойно живяха и умряха за нея!
БЪЛГАРИЯ НАДЪ ВСИЧКО-ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

*

Неактивен Индивидуалист

• *
  • 2827
  • +395/-89
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
Ние наистина може би сме пристрастни.Дашо добре разсъждаваш брат.
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

*

Неактивен Nordwave

• *
  • 4416
  • +1344/-0
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
Тодор Василев от Асеновград ще заведе дела за оказано насилие срещу него и сина му по време на полицейската акция вчера, при която Павел беше върнат на майка си. Видеоклип, сниман тайно с мобилен телефон, показва, че момченцето вика за помощ, когато го карат да влезе в колата, с която беше отведено, съобщава БНТ. Повече от 24 часа бащата няма информация къде се намира синът му, защото консулът на България в Полша не му е потвърдил, че Павел е там. Тодор Василев е категоричен, че при вчерашната акция институциите не са действали в интерес на детето, защото Павел е отведен насила, а преди това е убеждаван в противното. Те му казаха: „Ние сме тука само да си поговорим, няма да те взимаме, аз само му казах: „Не ги слушай тате, те те лъжат". За мен това, което стана в България, е международна държавна схема за отвличане на деца, казва Тодор Василев. Според частния съдебен изпълнител Павел е бил видимо спокоен до идването на майка си, но бащата е разстроил детето. „Бащата режисираше какво да прави детето – "викай помощ, казвай помощ" и т.н. Обяснихме му, че трябва да се качи в колата и в момента, в който ние тръгнахме, бащата отново започна да вика, че ще го вземат и детето, буквално ви казвам, се разплака заради бащата", обясни Марияна Обретенова – частен съдебен изпълнител. Не само плач, но и многократни викове за помощ се чуват във видеоклипа, сниман в автосалона от колега на Тодор. Павел използва заучени изрази, нетипични за възрастта му, смята и психологът, разговарял с детето по време на полицейската блокада. Д-р Румяна Цветкова – детски съдебен психиатър: „Много силно личеше, че това дете е манипулирано. У мен се затвърди мнението, че това дете е използвано като средство за решаване на спор между родителите.” Детето беше поставено в ситуация да направи избор, който е невъзможен за него, допълни още д-р Цветкова. Според нея с Павел и Николета е задължително да работят детски психолози. http://www.plovdivmedia.com/14686.html

*

Неактивен ѣ

• **
  • 307
  • +168/-8
Аз пък за разлика от всички останали, няма да се изказвам крайно. Никой от нас не познава бащата лично. Може наистина да е взел децата не по законния ред и сега поради неговата простотия да се налага да му ги вземат (както и стана). Не знаем наистина отношенията на българина с тази полякиня, та да можем да ги съдим. Всичко което знаем е от думите на бащата. А полякинята съм сигурен, че има свое мнение по проблема и то не съвпада с това на бащата. На мен ми е чудно, след като твърди, че съпругата му била толкова покварена и пропаднала, защо въобще й е направил 2 деца й я е търпял толкова време. Не ви ли се струва странно? А и когато децата са малки, те са лесни за манипулиране и родителите им могат да им пълнят главите с всякакви глупости. Така че нека компетентните органи се занимават с проблема и евентуално после да коментираме неговото решение, защото сега не сме наясно в детайли със ситуацията около семейството.
Въпросът е в това, че нашата държава позволява деца да бъдат третирани като стока. Забележи, със съдия изпълнител, все едно ще взимат телевизор! Гледал съм как отвлякоха и двете дечица, и двете крещяха за ПОМОЩ. Какво е нормалното, щом някой крещи за помощ? Няколко полицая да арестуват баща му, а той да бъде натикан в кола и отведен в неизвестна посока? А как беше изведена Николета от България, как ще бъде изведен и брат и? Имат ли документи? За мен това не е нормално, при условие, че уж живеем в правова държава. Децата ще си останат травмирани за цял живот...

*

Неактивен Дашо

• 921
  • +212/-20
  • православен българин
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
Въпросът е в това, че нашата държава позволява деца да бъдат третирани като стока. Забележи, със съдия изпълнител, все едно ще взимат телевизор! Гледал съм как отвлякоха и двете дечица, и двете крещяха за ПОМОЩ. Какво е нормалното, щом някой крещи за помощ? Няколко полицая да арестуват баща му, а той да бъде натикан в кола и отведен в неизвестна посока? А как беше изведена Николета от България, как ще бъде изведен и брат и? Имат ли документи? За мен това не е нормално, при условие, че уж живеем в правова държава. Децата ще си останат травмирани за цял живот...
Начинът по който са отведени и двете деца е повече от отвратителен. Нормално е това да остави дълбоки следи в крехката детска психика. Въпроса за мен е в това, защо толкова време българинът не е направил нищо за да уреди положението на децата си и да се разбере с бившата си жена. Защо не се разбраха по цивилизован начин, ами се стигна до подобни грозни сцени. Ако трябваше можеше да даде децата, докато води дело за попечителство. Ако полякинята е такава каквато я представя той, никой нормален съд на тая планета нямаше да остави децата при родител курва и пияница. А и пак да питам. Как толкова време са живяли заедно и чак сега му направиха впечатление тези проблеми които има полякинята. Този проблем е частен случай, а бащата представя нещата като национална драма. Пак да повторя - това че тези деца са третирани по такъв начин е много лошо и грозно, но проблема е както в държавата, че са такива механизмите за справяне с подобен род проблеми, но и в родителите (особено бащата) че толкова време не са се постарали да решат пробелма цивилизовано.
Величието на Родината се гради върху костите на ония, които достойно живяха и умряха за нея!
БЪЛГАРИЯ НАДЪ ВСИЧКО-ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

*

Неактивен samvoin

• *
  • 1096
  • +55/-71
    • Независим националистически блог
  • Зодия: Pisces Pisces
Wladyslaw Warnenczyk, защо не коментираш случая с децата?
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 18:23:55 от Hatshepsut »
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

http://samvoin.blog.bg/

*

Неактивен samvoin

• *
  • 1096
  • +55/-71
Аз написах и изложих мнението си относно случая с Павел и Николета, и техния баща.
Искам твоето мнение по-въпроса?
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

*

Неактивен samvoin

• *
  • 1096
  • +55/-71
Аз написах и изложих мнението си относно случая с Павел и Николета, и техния баща.
Искам твоето мнение по-въпроса?

Според мен децата винаги трябва да бъдат на първо място в такива случай и техните мнения да се взимат под въпрос. Като искат да са при дадения родител ( в случая бащата) трябва да са при него. Аз неодобрявам насилственото им отвеждане. Същевременно винаги в такива случай трябва да се взима и в предвид възможността да са повлияни в решението си от единия родител. Както имаше кадри с тяхното желание да останат при бащата, така малко след отвеждането им имаше кадри как се радват и играят в някакъв двор в Полша и казват, че им харесва там и искат да останат (също както преди казваха, че им харесва тук). Просто е сложно с малките деца положението и аз не съм психолог, за да ти кажа кой е бил прав, просто за мен нещата винаги трябва да се уреждат по цивилизован начин и да не се вреди на децата. Виновник за трагичното им отвеждане обаче не беше Полша, която просто помагаше на свой гражданин както всяка страна би трябвало, а българските власти, които не направиха същото със своя гражданин, така че правилния протест на националисти след случая трябваше да е пред някоя българска институция, а не полското посолство.
Надявам се мнението ти да е искрено.
Само обаче ще спомена че ми се струва че някак си няма как да са просто "повлияни" от бащата, щом изпадат в истерия при вида на майката.
Кое малко дете ще изпадне в истерия пред майка си ако е добра и няма да иска истерично да е при нея, а при бащата? Обикновенно при малките деца е точно обратното...
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

*

Неактивен Nordwave

• *
  • 4416
  • +1344/-0
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
800 лв. издръжка за Николета и Павел Полски съд отне родителските права на бащата Тодор Василев

Състав на граждански съд в Полша взе решение за временно отнемане на родителските права на асеновградчанина Тодор Василев над двете му деца Николета и Павел, научи „Марица" вчера. Магистратското решение е огласено ден по-рано и според него Василев има право да вижда дъщеря си и сина си само в последната събота всеки месец за времето от 10 до 18 часа. Изрично е описано, че тези срещи следва да се осъществяват само в присъствие на полски съдебен наставник, чийто хонорар следва да поеме Василев. Полските магистрати са определили и месечна издръжка, която бащата оттук насетне се задължава да изплаща в размер на осемстотин български лева.

Имах полски адвокат на процеса, не успях лично да се явя, но разбрах, че всички мои искания са били отхвърлени. Показах документи за заплатата ни от четиристотин лева, настоях и за по-нормална възможност да контактувам с децата си, но няма ефект, каза вчера Василев. За времето от август миналата година до момента не съм имал и един нормален телефонен контакт с децата си. Помолих поне да ги чуя на Коледа, но майка им Барбара ми обясни, че те не желаели това, допълни той. Тодор изрази съжаление и от обстоятелството, че е помолил българския консул във Варшава само да присъства на процеса от миналата седмица, но в съдебна зала никой от посолството не се е появил.

Нали се сещате колко е възможно оттук насетне да пътувам до полския град Дембице, където живеят Николета и Павел, за да имам едва шест часа право на контакт с тях. Та разстоянието е 1350 километра, каза отчаяният баща. Той припомни, че и трите му опита да подаде молба за бракоразводно дело в България са получили категоричен отказ. Аргументът е бил, че такова вече е заведено от съпругата Барбара в Полша. http://www.marica.bg/show.php?id=20750

*

Неактивен Nordwave

• *
  • 4416
  • +1344/-0
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
Тодор Василев ще плаща 800 лв. месечна издръжка и ще трябва да пътува всеки месец до Полша, ако иска да вижда децата си. Гражданският съд в Полша отне временно правата му върху децата му Павел и Николета. Асеновградчанинът е получил уведомително писмо, че трябва да плаща месечна издръжка от 800 лева за двете си деца. Парите трябва да бъдат предавани на ръка, което на практика е невъзможно, защото бащата живее в Асеновград, а съпругата му Барбара с двете деца в Полша.
Бащата има право да посещава сина си и дъщеря си всяка последна събота от месеца от 10 до 18 часа. Срещите обаче ще стават в присъствието на полски съдебен наставник, чийто хонорар трябва да се поеме от бащата.
"Времето за посещения при децата ми е прекалено малко, но и не мога да пътувам всеки месец до Полша, за да ги видя само за по няколко часа”, потресен е ощетеният татко. Определената от съда издръжка е непосилна за него, тъй като работи за 400 лева.
На процеса за родителските права е бил представен от полския си адвокат. Всички негови искания обаче са били отхвърлени.Откакто съпругата му Барбара прибра миналата година Николета, а после и Павел, не се е чувал изобщо с децата си. Майката ограничава контактите му с тях.
Николета беше отведена с полиция от Барбара и нейна приятелка от дома на бащата в Асеновград миналото лято. Грозните сцени на раздяла и насилствения начин на отвеждане на момиченцето възмутиха цяла България. Седмици по- късно със съдействието на полицията и полския консул бе взет и малкия Павел.След отнемането на родителските права Василев обяви, че се чуства чужденец в собствената си страна. Не срещнал подкрепа от никого от политиците в България, въпреки непрестанните опити да си върне децата.
"Тези политици са „Наглите” в бели якички”, отбеляза разочарованият баща.
Временното отнемане на родителските права на Василев ще трае докато разводът между него и Барбара стане факт. В момента тече дело по развода, заведено от полякинята. След това полският съд ще определи кой ще бъде официалният попечител на Николета и Павел. http://www.plovdivmedia.com/21468.html

*

Неактивен omerzen

• 4243
  • +562/-46
  • България на българите
Ами така е !!!
Едно българче го дадохме на македонистите , други две българчета ги дадохме на поляците .....
От колко ли още български деца ще се отървем !
Явно на управляващите гербаджии , седесари и с едноличното съучастие на Волен и компания ( близачи ) българи не им трябват , а ще почнат да дават българско гражданство на талибани и всякъкви други циганори .  :&  :@
« Последна редакция: Февруари 07, 2010, 09:14:34 от omerzen »
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

*

Неактивен azpotrebitelyatt

• **
  • 52
  • +15/-3
Вие тъгувате за малкия Павел. Да това е едно наистина престъпление на комунистическата ни държава срещу едно българско дете в частност и срещу цялата ни нация като цяло защото това дете е българче и то иска да бъде българче и трябва да бъде българче и бъдещ български гражданин. За наше огромно съжаление обаче комунистите търгуват с българска плът и кръв не от вчера и случаят с малкият Павел не е единствен. Просто този случай се разчу а колко други случаи се премълчават и за тях нищо не се чува никъде? Колко българки бяха отвлечени от сутеньори и продадени в чужбина за проститутки? Колко други бяха подмамени с обещания за работа и когато пристигнеха в определената за целта чужда държава им се отнемаха личните документи и ги принуждаваха да пруституират насила а когато сметнат че вече не им трябват просто ги убиват и закопават някъде? А само с жени ли правеха тези неща? че колко случаи има когато и млади момчета и мъже българи са били откарвани в чужбина по този начин пак със тази цел? А колко нашенци които не стават да вършат сексуални услуги в чужбина пък ги пращат на плантацийте буквално превърнати в роби да работят тежък труд само за една храна и покрив в потрошени бараки и не можеха и да се върнат защото документите им са отнети от бандитите и ги пазят с въоръжена охрана да не избягат,а тези които успяха да избягат бяха връщани от служителит в нашето посолство обратно в плантацията защото имат договорка с бандитите да не връщат българи в България и за това получават крупни суми? А стотиците отвлечени в чужбина български деца които са продавани на педофилски мрежи или разфасовани за органи защото на някой западен богаташ детето му за да бъде спасено трябва да му се пресъди орган от друго дете и няма откъде другаде освен от българско дете защото нашата комунистическа държава е дотолкова скапана и проядена от корупция че не само че не се нтерсува от проблемите на българите зад граница но и съдейства на световната мафия за привеждането в робство на българи в чужбина като за това нашите червени мафиоти получават много яки пари и всичко това продължава и в момента.КОГА ТОЗИ НАШ БЪЛГАРСКИ НАРОД ЩЕ РАЗБЕРА ЧЕ ЗА КОМУНИСТИТЕ НИЕ НЕ СМЕ НИЩО ПОВЕЧЕ ОТ СТОКА КОЯТО СЕ ТРИТИРА КАТО ПО-ДОЛНА И ОТ ДОМАШЕН ДОБИТЪК? ПРЕД ОЧИТЕ НИ ПРОДАВАТ ДЕЦАТА НИ,ЗЕМЯТА НИ ЗА КОЯТО НАШИТЕ ПРАДЕДИ СА ПРОЛИВАЛИ КРЪВТА СИ,НАС САМИТЕ ПРОДАДОХА ЗА РОБИ И НИЕ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА МЪЛЧИМ И ДА СИ ТРАЕМ,ДОКОГА? (fubar) :ricar:
« Последна редакция: Февруари 07, 2010, 15:19:42 от Nordwave »