България и българите > българите в Молдова и Украйна

Гагаузите – другите бесарабски българи

<< < (2/25) > >>

Гълъбов:

--- Цитат на: krystalnacht_666 в Декември 02, 2006, 19:25:47 ---Особено в "квартал" Виница. Там са почти само гагаузи.  8)

--- Край на цитат ---
Аз познавам гагаузи от село Българево край Каварна- видяха ми се много свестни хора.
 Между другото показателно е че на президентските избори специално в това село Гоце беше ВТОРИ.
 Оказа се че две общности у нас са гласували за Сидеров над 50%- арменците и гагаузите.
 Това показва че в тези две общности има много осъзнати националисти.

Jordan_13:

--- Цитат на: gadget в Октомври 09, 2006, 11:10:23 ---Гагаузите всъщност са потомци на Узите , и се заселват по нашите земи още през средновековието...Единственото общо между тях и протобългарите е тюркския им произхоз.
Иначе материала не обяснява въобще , защо аджеба и те са българи.

--- Край на цитат ---
Единственото общо между тях и протобългарите е тюркския им произхоз.
...

Sol Invictus:
Доколкото знам гагаузите са просто турци-християни и не се славят с много положителни качества.
Определено според gadget сме рода и с монголи, турци и всякакви други дръпнати, плоскоглави и съмнителни същества. Ако той иска нека си ги почита като роднини, но мисля че е срамно за един български националист в наши дни да смята "прото"българите за тюрки...

Гълъбов:

--- Цитат на: Artisch в Декември 06, 2006, 21:16:42 ---Доколкото знам гагаузите са просто турци-християни и не се славят с много положителни качества.
Определено според gadget сме рода и с монголи, турци и всякакви други дръпнати, плоскоглави и съмнителни същества. Ако той иска нека си ги почита като роднини, но мисля че е срамно за един български националист в наши дни да смята "прото"българите за тюрки...

--- Край на цитат ---
Турци християни не е много точен израз- те са тюркоезични християни. Разликата е голяма. Все пак и якутите примерно са тюркоезични но не са турци.

Далай-татар:

--- Цитат на: Гълъбов в Декември 06, 2006, 21:25:22 ---
--- Цитат на: Artisch в Декември 06, 2006, 21:16:42 ---Доколкото знам гагаузите са просто турци-християни и не се славят с много положителни качества.

--- Край на цитат ---
Турци християни не е много точен израз- те са тюркоезични християни. Разликата е голяма. Все пак и якутите примерно са тюркоезични но не са турци.

--- Край на цитат ---

Нямам нищо против някои гагаузи да се имат за българи, както и самите българи да имат гагаузите за себеподобни.
 ТРЯБВА, ОБАЧЕ, да се уточни, че примерът с якутите не е точен:

а/ Гагаузите наистина говорят на турски (разликите с турския са минимални и двата езика се отнасят към огузките езици)
б/ Гагаузите, за разлика от якутите, нямат монголоидност, което още повече ги сближава с турците, които също са европеиди.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия