Автор Тема: Какво е Linux?  (Прочетена 46954 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hammerbg

• Senior Member
  • Публикации: 933
  • Зодия: Gemini Gemini
Re: Какво е Linux?
« Отговор #64 -: Юни 23, 2009, 01:24:10 »
ЛИНУКС = Свобода, без проблеми със сигурността и без вируси ;)

Неактивен Hypathia

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 69
  • Зодия: Cancer Cancer
« Отговор #65 -: Август 02, 2009, 19:25:32 »
Какво трябва да ми е PC, за да мога да си инсталирам Linux?
I find my strength
Believing that your soul lives on
Until the end of time
I'll carry it with me

Неактивен Любомир Болгар

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 182
  • Ариец
« Отговор #66 -: Септември 21, 2009, 23:39:39 »
Можете да си поръчате Linux-a безплатно. Лично аз навремето, когато се разправях с Ubuntu си го бях поръчал и още си пазя безплатните дискове, които ми бяха докарали :)

Цитат
Какво трябва да ми е PC, за да мога да си инсталирам Linux?
Еми, прочети изискванията от сайта, например. Но друг е въпроса, че тази операционна система не е така дружелюбно устроена, както бозата (windows), предимно нещата се правят с команди. Трудничко е отначало, но с желание се научава всичко.  :=P

Неактивен logx

• Senior Member
  • Публикации: 931
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Отговор #67 -: Септември 22, 2009, 00:01:13 »
Що "бозата" windows бе? Или сега като ти успорвам мнението ще ме блокнеш, както направи във vbox като пет годишните пред блока?

Ама много сте ми странни всички тук. Windows-а ли ви е виновен, че го наричате "боза"?
В днешно време е много модерно всички да са на Linux, да пишат РНР и да наричат Windows "боза", при условие, че ни от Linux разбират, ни РНР пишат кат` `ората, ни знаят защо прозорецът е боза.

Много станаха компютърните разбирачи обаче. =/
И така животът продължава
вечният си мъдър кръговрат.
Някой постоянно оцелява,
защото други срещу бурята, стърчат.

Неактивен Nordwave

• Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4,381
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #68 -: Септември 24, 2009, 20:49:10 »

Ubuntu 8.04 Desktop effects
« Последна редакция: Август 16, 2018, 05:37:48 от Hatshepsut »

Неактивен Хитлер

• Вечното присъствие
  • Registered user
  • Senior Member
  • Публикации: 677
  • ! Смърт за всички предатели !
    • SS GROUP
  • Зодия: Aries Aries
« Отговор #69 -: Септември 28, 2009, 21:48:54 »
Що "бозата" windows бе? Или сега като ти успорвам мнението ще ме блокнеш, както направи във vbox като пет годишните пред блока?

Ама много сте ми странни всички тук. Windows-а ли ви е виновен, че го наричате "боза"?
В днешно време е много модерно всички да са на Linux, да пишат РНР и да наричат Windows "боза", при условие, че ни от Linux разбират, ни РНР пишат кат` `ората, ни знаят защо прозорецът е боза.

Много станаха компютърните разбирачи обаче. =/

Добро утро....
Не всеки е програмист,не всеки разбира какво прави...но всеки се влачи по модата... (swear)
Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - Член 39 от Конституцията на Република България

Неактивен rado84

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 71
  • Компютърен маниак
  • Зодия: Aquarius Aquarius
  • Religion: Atheism Atheism
« Отговор #70 -: Октомври 12, 2009, 16:34:50 »
Наскоро ми попадна един линк към нещо интересно. (http://wubi-installer.org/

Не ти трябва това. Ако искаш да си запазиш нервите здрави и неопънати - не ти трябва. Пробвал съм го и това, и още няколко дистрибуции - всичките са тотален шит.
« Последна редакция: Октомври 01, 2016, 19:49:26 от Hatshepsut »

Неактивен Nordwave

• Founder
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4,381
  • R.I.P. 2017
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #71 -: Октомври 12, 2009, 16:48:44 »
Не ти трябва това. Ако искаш да си запазиш нервите здрави и неопънати - не ти трябва. Пробвал съм го и това, и още няколко дистрибуции - всичките са тотален шит.

Наскоро за проба си инсталирах Ubuntu, и останах много разочарован. Линукс дали е по добър?  :-k
« Последна редакция: Октомври 01, 2016, 19:49:58 от Hatshepsut »

Неактивен rado84

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Компютърен маниак
« Отговор #72 -: Октомври 12, 2009, 17:29:43 »
Наскоро ми попадна един линк към нещо интересно. (http://wubi-installer.org/)  
На скоро за проба си инсталирах Ubuntu, и останах много разочарован. Линукс дали е по добър?  :-k
Линукс е операционна система, а Убунту е негова дистрибуция (версия).

Неактивен warior

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 16
« Отговор #73 -: Март 11, 2010, 14:08:20 »
Наскоро ми попадна един линк към нещо интересно. (http://wubi-installer.org/)  
На скоро за проба си инсталирах Ubuntu, и останах много разочарован. Линукс дали е по добър?  :-k
Линукс е операционна система, а Убунту е негова дистрибуция (версия).
Мда. Така е.

Неактивен Nacional-Radikal

• Premium user
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 684
« Отговор #74 -: Март 11, 2010, 16:06:36 »
Аз съм с Убунту и съм много доволен.Можеш да си го нагласиш да ти изглежда както си щеш,даже като копие на XP.Нищо трудно няма в Линукс,освен това почти всички програми на Уиндоуса си имат аналог.Има си и ред предимства,нямаш антивирусни,системата ти може да си я оптимизираш както си искаш,зарежда се бързо,може дори да него инсталираш,а да работиш от жив-диск.Не е необходимо да използваш конзола всеки път.Има си програма Synaptic и си ползваш това което ти трябва.Линукс е свобода на работа с операционната система.
За национално могъща и социално справедлива България

Неактивен warior

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 16
« Отговор #75 -: Март 22, 2010, 18:33:39 »
А има ли скайп за него и ако да може ли скайпа да се вгради във live диска ? Да може един път само да го инсталираш, а не след всяко стартиране

Неактивен Nacional-Radikal

• Premium user
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 684
« Отговор #76 -: Март 23, 2010, 08:50:58 »
А има ли скайп за него и ако да може ли скайпа да се вгради във live диска ? Да може един път само да го инсталираш, а не след всяко стартиране

Скайпът си е вграден в лайв-диска.Трябва само всеки път да се вписваш,щото като стартираш от диска,всичко каквото вършиш не се записва на харда.Може да си пробваш спокойно каквото си щеш,докато се решиш да го инсталираш.Освен това не е нужно да триеш уиндоуса,може спокойно да останат и двете системи.Мястото което заема специално Убунту мини изданието, не ти е необходимо друго,е  по-малко от 10 Ггб на диска.За сравнение XP-SP2 заема някъде към 50.
За национално могъща и социално справедлива България

Неактивен rado84

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Компютърен маниак
« Отговор #77 -: Юли 29, 2010, 17:11:37 »
Аз съм с Убунту и съм много доволен.Можеш да си го нагласиш да ти изглежда както си щеш,даже като копие на XP.Нищо трудно няма в Линукс,освен това почти всички програми на Уиндоуса си имат аналог.Има си и ред предимства,нямаш антивирусни,системата ти може да си я оптимизираш както си искаш,зарежда се бързо,може дори да него инсталираш,а да работиш от жив-диск.Не е необходимо да използваш конзола всеки път.Има си програма Synaptic и си ползваш това което ти трябва.Линукс е свобода на работа с операционната система.
Има един куп недостатъци, които са повече на брой от предимствата, така че Windows определено си остава най-добрата ОС - голяма работа, че няма сорс код за него. И без това не ми е притрябвал и няма какво да го правя.

1. Няма видеодрайвери, за която и да било дистрибуция (подчертаната част от изречението за краткост ще я наричам просто Линукс) и можеш да си ползваш Линукса само при стандартната резолюция 1024х768х60, което е адски неприемливо за мен. Все пак сме в 21-век, отдавна мина модата на ниската резолюция, да не говорим за гадното трептене на екрана при 60 херца и което поне на мен ми бърка в мозъка.
2. Аудиоплеърите за Линукс, които направо се броят на пръстите на едната ми ръка са кой от кой по-голям шит. Нямат еквалайзерни настройки, не работят с файлови разширения 'm3u' и 'pls' (pls e плейлиста от JetAudio). Самият JetAudio за Линукс е по-голям шит от Уиндоус 3.11. А, да, забравих да спомена и че двата плеъра, които след много ровене успях да намеря не поддържаха работа с mp3-ки над 128 килобита, което само по себеси също е шит.
3. Видеоплеърите и те са така, че даже още по-зле, защото нямат настройки за големината на субтитрите и като гледаш филм на резолюция 1024х768 буквите са по-големи от табелките на автобусите в София. Тук също така трябва да спомена, че каквито филми гледах се налагаше да изтрия субтитрите, защото шибаните плеъри нямаха и настройка за кодировката на буквите и повечето излизаха на маймуница. И като казах маймуница се сетих и за още един недостатък...
4. Няма БГ фонетика под Линукс и щеш-не щеш трябва навсякъде да пишеш на маймуница, а като не можеш да пишеш на такова нещо и всъщност мразиш маймуницата - такова нещо е адски неприемливо и се брои за огромен минус.
5. За да подкараш някоя програма трябва или да си намериш инсталатор с разширение 'deb' (това разширение е същото, каквито са 'exe'-то и 'msi'-то за Уиндоус), или да пишеш 5 часа в няк'ва тъпа конзола и то ако знаеш какво да пишеш. Ако не знаеш и няма от къде да го разбереш - седиш и гледаш тъпо, като псуваш на ум създателите на малоумната ОС.
6. Не можеш да играеш игри под Линукс.
7. Няма офис програми за Линукс. А като намериш такива (след часове ровене из гугъл) трябва първо да намериш начин да разопаковаш архив 'gz', който Линукс не разпознава и не можеш да отвориш по никой начин.

Всичко това е доказателство, че безплатното почти винаги е шит и означава единствено трошене на нерви и псуване като каруцар по адрес на идиотите написали Линукса. В продължение на 10 дни си троших нервите с него, а неотдавна едни познати на майка ми също си бяха трошили техните нерви в продължение на 6 месеца - докато не се намесих аз...  (devil) След моята намеса сега си се кефят на XP, всичко си им е наред и вече не им се налага да ходят при приятели, за да си напишат някой реферат или доклад.

Неактивен Чъргобиля Мостич

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 67
« Отговор #78 -: Октомври 24, 2010, 11:21:06 »
rado84,
всичките ти точки по-горе са пълна или частична неистина. Явно говориш по принципа "една тетка ми каза".

Неактивен Чъргобиля Мостич

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 67
« Отговор #79 -: Октомври 24, 2010, 11:24:33 »
Наскоро ми попадна един линк към нещо интересно. (http://wubi-installer.org/

Аз пък правя нещо като обратното - ако поискам, пускам Windows в Линукса. Върви по-бързо, отколкото от инсталацията на харддиска.
« Последна редакция: Октомври 01, 2016, 19:51:53 от Hatshepsut »