Автор Тема: Произходът на българите  (Прочетена 36592 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Юнак Балкански

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Българин
Re: Произходът на българите
« Отговор #96 -: Август 20, 2009, 18:58:41 »
Цитат
Да си каж авсе пак, тъй като виждам, че има някои мислещи се за наследници на "автохтонното население"...

Не смятам че предците ми се дошли от централна Азия,Памир,Хиндукуш и тем подобни глупости.

Цитат
1. Както беш еказано вече - народ "траки" няма - това са много народи, обитавали балканския полуостров. Само дето повечето от тези народчета дори не са автохтонни - историците наричат автохтонното население прото-траки, а самите т.нар. траки според учените се появяват чак през 2-1 хил.пр.н.е. Истинското автохтонно население е избивано и еленизирано, а по-късно отчасти латинизирано, наред с по-късно образувалите се "траки", а още по-късно и славянизирано.

Каквито и да са били тези хора,както и да са се/ги наричали,те не са изчезнали.Кръвта вода не става...

Цитат
2. Изобщо не се опитвайте да доказвате каквото и да било чрез генетиката. Генетичното изследваможе да ви изкара патагонци, само защото имате някой генетичен маркер, сходен с този на някой патагонец.

Да,тя генетиката само с глупости се занимава...Без коментар!

Цитат
3. Когато българите или "пра-българите" идват на балканите, те започват масово преселване на малкото оцеляло заварено население. Заселват това население по периферията на техните етнически/държавни граници. Ето защо днес БЪлгария граничи с народи, сходни антропологично, културно и езиково донякъде.

Близостта на българите с останалите балкански народи се дължи поради простата причина че всички от тях или почти всички са наследници в голяма степен на автохтонното балканско население.

Цитат
4. Антропологично българите са същите като "пра-българите", а не с "траките".

Напълно доказано е че местното население на Балканите от Неолита до сега е преобладаващо от средиземноморската подраса.Черепите които са открити на траки са били предимно мезокефални и долихокефални.Достатъчно е човек да разгледа фреските от Казанлъшката гробница за да види че става въпрос за типични представители на средиземноморската подраса.Народите които от древността обитават земите около Черно море са били от Понтийският тип...Хети,Кимери,част Скитите и Сарматите по всяка вероятност и Траките.

Цитат
5. В българския фолклор са запазени предания за преселение от изток и заварено нискоразвито население на Балканския полуостров

Какво е това преселение?От Памир и Хиндукуш сигурно?Вероятно обичаи като Трифон Зарезан,Нестинарството и Кукерите също са донесени от там нали?  :lol:

Ох чета,чета и не знам дали да се смея или да плача...

« Последна редакция: Август 20, 2009, 21:10:45 от Юнак Балкански »
"Времето е в нас и ние сме във времето." - Васил Левски

Неактивен Балкани

• Hero Member
  • Публикации: 1,076
« Отговор #97 -: Август 21, 2009, 00:46:54 »
Едно ще ти кажа - мезокефали и долихокефали има и в Европа, и в Азия, и в Африка.

Вземи прочети нещо повече от генетични изследвания и проучи малко за тия обичаи дето даваш за пример ;-)
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Неактивен Юнак Балкански

• Forum Member
  • **
  • Българин
« Отговор #98 -: Август 21, 2009, 02:20:54 »
Цитат
Едно ще ти кажа - мезокефали и долихокефали има и в Европа, и в Азия, и в Африка.

Разбира се че има.Просто подчертавам че така наречените "траки" са били мезокефали и долихокефали от средиземноморската подраса.Звучи познато?!Както писах и по-горе Понтийския тип е характерен за всички народи обитавали земите около Черно море.

Цитат
Вземи прочети нещо повече от генетични изследвания и проучи малко за тия обичаи дето даваш за пример ;-)

Аз с генетичните изследвания съм достатъчно запознат и те ясно показват че българите са наследници на местното балканско население по пряка мъжка линия.При положение че преобладават I2а2,Е1b1b и J2 нещата изглеждат повече от ясни.

Колкото до обичаите те също са местни и някои от тях се срещат и в други балкански страни.

Неактивен Sol Invictus

• Senior Member
  • Публикации: 619
  • Степен вълк
« Отговор #99 -: Август 21, 2009, 13:30:57 »
Цитат
I2а2,Е1b1b и J2
Много стари групи, чиито произход е още от Двуречието. Така че какво ти дава гаранция, че и някакви "пришълци" не са ги донесли?
Изгори след прочитане!

Неактивен Юнак Балкански

• Forum Member
  • **
  • Българин
« Отговор #100 -: Август 21, 2009, 17:15:06 »
Цитат
I2а2,Е1b1b и J2
Много стари групи, чиито произход е още от Двуречието. Така че какво ти дава гаранция, че и някакви "пришълци" не са ги донесли?

I2a2 е от местен балкански произход (Динарските алпи).E и J се появяват на Балканите преди около 10 000 години.Това са неолитни земеделци които се преселват от Близкия Изток,през Мала Азия,на Балканите.E1b1b1a2 (E-V13) е най-силно разпространена сред балканските народи,сред които и българите.Тя е от балкански произход и е на около 10 000 години.Единственно J2 е с произход от Двуречието.

Неактивен Балкани

• Hero Member
  • Публикации: 1,076
« Отговор #101 -: Август 21, 2009, 18:24:56 »

Колкото до обичаите те също са местни и някои от тях се срещат и в други балкански страни.

Не знаех, че Унгария е балканска страна (wasntme)
Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е, или слава!

....

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

Неактивен Юнак Балкански

• Forum Member
  • **
  • Българин
« Отговор #102 -: Август 21, 2009, 18:59:14 »

Не знаех, че Унгария е балканска страна (wasntme)

Унгария не е балканска страна,но граничи с Балканите.Кой обичай се среща там?Понеже
не ми е известно.Предполагам че са кукерите...Кукери има в Румъния и Сърбия.Подобен обичай има в Италия и Испания.Нестинарството е разпространено в България и Гърция.За Трифон Зарезан няма смисъл да говорим.Това е "тракийски" обичай,без никакво съмнение.
« Последна редакция: Август 21, 2009, 19:05:39 от Юнак Балкански »

Неактивен ѣ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 300
« Отговор #103 -: Август 21, 2009, 19:16:12 »
Кажете за обичая Герман. Чел съм, че е баш "тракийски"  :-)

п.п. Балкани, има ли някакво ново издание на Веда Словена, което човек може да си купи?

Неактивен Севар Вананд

• Senior Member
  • Публикации: 860
  • Борете се!
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #104 -: Август 23, 2009, 22:28:47 »
Не започнах тази тема с целта да разразя стария спор за това имаме ли нещо общо с подчовеците наречени траки, или нямаме нищо общо с подобни низши етноси, но гледай сега какво се получи. :-D

Все още има хорица, дето настояват, че сме траки. :lol:

Юнак Балкански, тъй като виждам, че нямаш абсолютно никакво понятие от история и подхождаш твърде предубедено, повлиян от опити за евтини сензации на група отритнати от науката история псевдоисторици, които развиват теории за автохтонния произоход на Българите, искам да те посъветвам нещо. Не си компетентен по тази тема, брат. Земи си седни и не се излагай! Сигурен съм, че можеш да се включиш успешно на други теми, от които разбираш. Историята не ти е силата. (nod) ;-)

Редактирано от модератор: Премахнат цитати реплика към вече изтрит постинг.
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 13:39:23 от Hatshepsut »
Ако и ние не успеем, за България няма бъдеще!

Неактивен ѣ

• Forum Member
  • **
« Отговор #105 -: Август 23, 2009, 22:45:48 »
Цитат
Това са изчезналите древни траки. Траките са били индоевропейски народ, живял в източните част на п-ва както и на север от Дунав и в анадолското крайбрежие на Мраморно море

Цитат
Не започнах тази тема с целта да разразя стария спор за това имаме ли нещо общо с подчовеците наречени траки, или нямаме нищо общо с подобни низши етноси

Хем индо-европейци, хем подовеци  :-)

Все едно, до сега никой не е доказал нито една от двете тези. Аз пак ще питам за обичаите ни, които се твърди, че са "тракийски". Такива ли са или не са и защо учените твърдят че са такива, някой има ли идея?

И откъде мога да си купя "Веда Словена" има ли някакво ново издание? Или източника е сайта на зиези  :-)

Неактивен Севар Вананд

• Senior Member
  • Публикации: 860
  • Борете се!
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #106 -: Август 23, 2009, 23:24:28 »
Хем индо-европейци, хем подовеци  :-)
Всяко стадо си има мърша. Ако не знаеш и мангалите са индоевропейци.

Цитат
Все едно, до сега никой не е доказал нито една от двете тези.
С такова впечатление си останал, защото не си чел достатъчно книги по въпроса.

Цитат
Аз пак ще питам за обичаите ни, които се твърди, че са "тракийски". Такива ли са или не са и защо учените твърдят че са такива, някой има ли идея?
Тея дето твърдят, че обичаите са тракийски са "историци" от сорта на Фол и Ганчо Ценов(защитаващия македонизма).
У Българите няма нито един обичай, който да може да бъде доказан като тракийски!
И точно кукерите и нестинарите са доказано ирански обичаи, които имат аналози в земите на изтока и корените им могат да се намерят именно там, защото деншните ирански народи също са съхранили тези обичаи, както и сведения за наличието им преди хиляди години у иранските народи, което доказва общоиранския им характер.

Идеята е такава. Траките нямат такива обичаи, защото те са изповядвали религия от друг западен тип, но дори и да са имали подобни обичаи, няма как да бъде доказано това. Защото ние нямаме сведения за това какви са били тракийските обичаи. Всъщност имаме някои сведения, но те не ни подсказват нещо общо с нашите обичаи и никъде не можем да намерим дори намек за това, че траките са имали кукери и нестинари. Който успее да ми открие сигурно доказателство, че кукерите, мартениците, нестинарите, сирница, сурва, коледа или трифон зарезан са наследство от траките, ще бъде възнаграден. Обещавам! 1 необоримо доказателство, че траките са имали някой обичай от изброените и откривателя получава 1 000 BGN по банковата му сметка.

Много ненаучно е човек да си вади заключения от сорта "траките са имали вино, значи Трифон зарезан е наследство от траките".
Ако и ние не успеем, за България няма бъдеще!

Неактивен Deadly Conviction

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 210
  • Religion: Christianity-Catholic Christianity-Catholic
« Отговор #107 -: Август 24, 2009, 00:19:34 »
Немога да разбера какво му е лошото да си тракиец. Честно казано предпочитам тракофилите пред славянофили и тюркофили.

Неактивен Юнак Балкански

• Forum Member
  • **
  • Българин
« Отговор #108 -: Август 24, 2009, 01:17:38 »
Цитат
Юнак Балкански, тъй като виждам, че нямаш абсолютно никакво понятие от история и подхождаш твърде предубедено, повлиян от опити за евтини сензации на група отритнати от науката история псевдоисторици, които развиват теории за автохтонния произоход на Българите, искам да те посъветвам нещо. Не си компетентен по тази тема, брат. Земи си седни и не се излагай! Сигурен съм, че можеш да се включиш успешно на други теми, от които разбираш. Историята не ти е силата.

С историята съм достатъчно запознат.Добре е да си запознат и с генетиката и антропологията.Ако си достатъчно запознат с трите и успееш да ги съчетаеш както трябва ще стигнеш до истината.

Цитат
Ганчо Ценов(защитаващия македонизма)

Ганчо Ценов чисто и просто ти доказава че "македонците" са българи,които са автохтоннни на Балканите,а не някакви дошляци от централна Азия.

Раковски чел ли си?Раковски говори за пеласги и кимери?Знаеш ли кои са те?Той говори за това че българите са най-старите жители на Европа и че са арийци.Знаеш ли от къде произхождат първите индоевропейци или "арийци"?Произхождат от земите на север от Черно море (а може би дори и Балканите).Нито един български възрожденец не считал себе си за някакъв пришълец от Азия.Няма нито един исторически извор в който да се споменава етнонима "БЪЛГАРИ" по-източно от Кавказ.Балх,Бурджан и тем подобни щуротии,но не и "БЪЛГАРИ".Има стотици исторически извори в които този етноним се споменава като местен на Балканите и северното Причерноморие.Византийците са считали българите за местен народ.За тях мизи,скити,пеласги,пеонци,траки и други местни са синоними на Българи.

Колкото до това че автохтонното население на Балканите е било ниско развито...Това единственно буди смях в мен.Едни от най-старите археологични артефакти в света са открити по нашите земи и продължават да се откриват такива.Всички досегашни открития показват, че действително най-древната цивилизация на Европа и Близкия изток е тръгнала от Балканите.
« Последна редакция: Август 24, 2009, 03:29:22 от Юнак Балкански »

Неактивен Борисъ

• Senior Member
  • Публикации: 951
  • Зодия: Gemini Gemini
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #109 -: Август 24, 2009, 10:13:05 »
Раковски чел ли си?Раковски говори за пеласги и кимери?Знаеш ли кои са те?Той говори за това че българите са най-старите жители на Европа и че са арийци.

Най весели ставате като приложите трудовете на произволен български национален герой и гарантирате научността им с това, че авторът е бил български националист и е работил за българщината. В другите си трудове Раковски пише също така, че българската дума "тетьо" (баща) била взета от французите и на нейна основа формирали някаква тяхна си дума. Той е национален герой, при това един от най-значимите в българската история и с огромен принос в нея, но не е историк или лингвист. Сега някои сигурно ще ме обвинят, че умаловажавам делото му (party)
« Последна редакция: Август 24, 2009, 10:14:57 от Борисъ »

Неактивен ѣ

• Forum Member
  • **
« Отговор #110 -: Август 24, 2009, 14:12:59 »
Севар, при условие, че не си специалист защо толкова се драчиш на тази тема. Нито ти, нито другите, които подържат противоположната теория могат убедително да докажат тезата си. А и да могат, ние не сме специалисти та да преценим дали доказателствата им са реални. Като юнака, който пише за тия генетични маркери, все едно аз знам какво е h8s8 или 9ссс9 и и какво означават тези неща. Изобщо като се драчите на тази тема нищо не постигате. Винаги ще има хора, които да защитават различни позиции. Това не прави едните по-малко българи от другите. Както писах и преди - щом някой си го поставя за цел в живота, академичните среди са мястото да се докаже :)

Цитат
Колкото до това че автохтонното население на Балканите е било ниско развито...Това единственно буди смях в мен.Едни от най-старите археологични артефакти в света са открити по нашите земи и продължават да се откриват такива.Всички досегашни открития показват, че действително най-древната цивилизация на Европа и Близкия изток е тръгнала от Балканите.

С това обаче съм съгласен. Най-старото обработено злато в Европа е това от Варненския некропол (над 4000 години пр. хр.).
« Последна редакция: Август 24, 2009, 14:20:10 от ѣ »

Неактивен Sol Invictus

• Senior Member
  • Публикации: 619
  • Степен вълк
« Отговор #111 -: Август 24, 2009, 15:39:46 »
Цитат
Византийците са считали българите за местен народ.
За връзката Българи - Скити - Кимери си прав, обаче дай доказателство за горното твърдение. Не е задължително да е за Българите, след като мисля за всеки степен народ ще свърши работа.
Цитат
Немога да разбера какво му е лошото да си тракиец. Честно казано предпочитам тракофилите пред славянофили и тюркофили.
Същото като да си македонец, например.
Изгори след прочитане!