България и българите > България

Какъв празник е 9-ти май за вас?

<< < (2/21) > >>

Сит:

--- Цитат на: Ivo_the_MOnsTer в Май 09, 2009, 10:08:42 ---Деня на ционистката победа.

--- Край на цитат ---
На еврейската по-скоро и на капитала

killed_by_death:
Тъжен ден за света!

Фюрерът ще бъде разбран,рано или късно! ;)

hammerbg:
Чудно ми е да си представя, как това може да е деня на Европа, когато на този ден е поставено разделението й...

Дашо:

--- Цитат на: Николай Раянов в Май 09, 2009, 13:52:39 ---Чудно ми е да си представя, как това може да е деня на Европа, когато на този ден е поставено разделението й...

--- Край на цитат ---
По принцип Русия празнува деня на победата, докато страните от Европа (по-специално членките на ЕС), празнуват деня на Европа (може би денят не е избран случайно, както предполагам аз, сигурно са търсили определена символика).
--- Цитат ---Решението този ден да се чества като празник на Европа е взето в Милано през 1985 г. от лидерите на ЕС и причината е, че на този ден преди 59 години е направена първата стъпка към създаването на Европейския съюз. На 9 май, 1950 г. в Париж френският министър на външните работи Робер Шуман прочита пред международната преса декларация, с която призовава Франция, Германия и други европейски страни да обединят производството си на въглища и стомана.Целта на предлаганото обединение е то да бъде "първа стъпка към европейска федерация". През април следващата година по инициатива на Франция е подписан договорът за създаването на Европейската общност за въглища и стомана (ЕОВС). Той е подписан от Германия, Италия, Холандия, Белгия и Люксембург, като по този начин се учредява първата европейска общност.
--- Край на цитат ---

Ivo_the_MOnsTer:

--- Цитат на: Сит в Май 09, 2009, 10:16:53 ---
--- Цитат на: Ivo_the_MOnsTer в Май 09, 2009, 10:08:42 ---Деня на ционистката победа.

--- Край на цитат ---
На еврейската по-скоро и на капитала

--- Край на цитат ---
Ционистите кои са според тебе ? :lol: :lol: :lol: :lol:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Премини на пълна версия