България и българите > Информационен център - Македония

Относно името на Македония

<< < (2/14) > >>

FELDMARSCHALL:
Македонци плашат със секс Дора Бакояни и Надето Михайлова.


Драган Павлович Латас :lol:  :lol:  :lol:

Проблемът с името /между Македония и Гърция/ ще го решим, когато съответният мъж прекара една нощ с Дора Бакояни, а на сутринта я видим усмихната. След добър секс светът изглежда съвсем по-различно. Това се казва в материал, публикуван в македонския вестник “Вечер” под заглавието “Политически секс”. Автор на материала, "издържан" в "сексуален" и безпардонен стил, е Драган  Латас. По неофициална информация на Dnes.bg в момента той е съветник на македонското правителство. Дора Бакояни е външен министър на Гърция, а Атина не признава още името Македония.

„Навремето един наш политик така накара да се усмихне българската министърка Надежда Михайлова в Турция”, твърди Латас в публикацията и допълва: „Езикът не им беше проблем”.

Македонското държавно ръководство вече зае твърдата позиция, че конституционното име на Македония е по-важно за нея от членството й в НАТО. Македония очаква покана за присъединяване от срещата на върха на Алианса през април в Букурещ. Макар че не е официален критерий за членство в НАТО, Македония получи сигнали, че спорът за името трябва да бъде уреден между двете страни преди срещата на Пакта. Компромисът е нужен, но засега нито една от двете страни не е готова на такъв.

Тоя подчовек Драган Латас взе тотално да се излага! :-P
Как може в официален вестник да пише такива вулгарни статии ?  :o :o :o

FELDMARSCHALL:
Ето я оригиналната статия на тоя олигофрен в пълния й блясък :  :-P :-P :-P   


Политички секс

Проблемот со името ќе го решиме кога соодветен маж ќе помине соодветна ноќ со Дора Бакојани, и ќе ја видиме сабајлето насмеана. После добар секс светот изгледа сосема поинаку.

Под итно да се стимулира секс меѓу претставници од разни партии, како најбрз, и најдобар услов за подобро разбирање помеѓу партиите, етничките заедници и, најпосле, да видиме кој е наш а кој е педер.

Во македонската политика жените имале судбинско влијание. Доста Димовска го урниса Љубчо Георгиевски со бугарофилството. Иако партијата му имаше секогаш најмногу симпатизери, на избори редовно извлекуваше подебел крај. Кој, после се, гласа за бугарофили денес во Македонија, ве молам?

Плавушите во ВМРО беа фолклор. После Доста, се амбицираше и Ганка. Арно ама, штом излезе од вицови и влезе во политика, плавуша наебуе. Така и Ганка, која беше политички фактор само во вицови. Добро, и во една кампања на гревот Кедев која заврши со комплетно фијаско за двајцата. Секс упражњаван во рамките на една партија не носи бенефит. Напротив.

Сега ВМРО-ДПМНЕ нема веќе амбициозни плавуши со пробугарска ориентација. Затоа им оди, и тепаат од избори на избори. Сега пробугарската ориентација му ја препуштија на Буч, кој маршираше со бугарските генерали на бугарските воени гробишта во Струмица. Како што, истиот тој Буч, по поразот од 2001, маршираше во ист строј и со Али Ахмети. Кој како ни ебал мајката, така Буч му седнува у скут, и маршира со него.

Буч им паѓа као воен трофеј. У трајно власништво.
Буч не е плавуша. Прво, затоа што нема коса. Но, со оглед на долгогодишното соработништво со извесни, сомнително сексуално ориентирани типови во неговиот кабинет, не е исклучено дека по ормарите, за слободно време, се криеле перики со коса на плавуши.

Сексот во СДСМ секогаш бил јача страна на партиските активности. Изборите им ги местеше полицијата, а тие во досада си играа лекари.

Знам барем десет средовечни жени кои ден-денес се грозат од СДСМ, ама гласаат за Бранко. Тип им бил.

Јеби га, укус нема граници.

Бранко сега не е во СДСМ. Сексот е опаднат до органска атрофија, и интелектуална онанија. Истата се упражњава масовно. Се лупета без содржина, колку да се одржава алатот. До бољи времиња кои никако да дојдат.

Во таква апатија партијата дигна раце од себе, и реши да оди во радикална промена на сексуална тензија во рамките на партијата. До ниво на језуитизам. Избра жена, Рада Помада за претседател на партијата.

Сега нема веќе креативна, сексуална тензија кај членството кое по секоја цена сака да му се допадне на претседателот што, нели, е енергија која го турка тимот до самите височини. Затоа не знам ни една жена што држи до себе, а би гласала за СДСМ. Нема лик што ја дига на ноги, и тера пред гласачка кутија.

А во недостаток на лик, дури нема ни тим. Тапа.
Сашо Мијалков има повеќе обожавателки и симпатизерки од цело претседателство на СДСМ заедно.

Тито Петковски, стар сексуално проверен кадар на СДСМ, на таа фора направи партија. Ама се прерачуна. Не се годините тие што беа. Партијата му падна на лажна диплома од неговата лева, женска рака. Освен со таа жена, Тито имаше проблеми со бегањето на една пар екселанс дама како Јагнула Куновска во ВМРО-ДПМНЕ. И, таман помисли дека е крај, му избега и охриѓанката Секуловска кај Груевски.

Тито е лут. И јас би бил на негово место. Ама, не е крив Никола, крива е биологијата.

Затоа, треба да има секс помеѓу членови на различни партии. Пратенички од ДУИ да бидат фатени на пратеничко биро со пратеници од ВМРО-ДПМНЕ. Топ! Кој после ќе рече дека ВМРО-ДПМНЕ има отпор кон ДУИ, и обратно.

А и Тачи би можел да завлече некоја пратеничка од СДСМ на троседот кај него во канцеларија. Колку да има алтернатива за коалицирање утре.

Кој после нема да верува во соживот и етничка толеранција. А не вака - плескај само меѓу своите што, познато е од генетиката, создава медиокритети.

Пошто нашиве политичари најмногу се палат на Амери, да им кажам дека Линдон Џонсон по стари години, Кенеди и Бил Клинтон имаат превртено повеќе жени отколку што нашиве собираат на митинзи. Ги бива луѓето.

Да не зборам за Тито. Оној Тито, вистинскиот. Нашиов Тито е таков малер за жени кои тотално ќе му избегаат, што на крај оној со женската перика од кабинетот на Бучко ќе мора да доаѓа да му ја спасува партијата.

Проблемот со името ќе го решиме оној момент кога соодветен маж ќе помине соодветна ноќ со Дора Бакојани, и ќе ја видиме сабајлето насмеана. Своевремено, еден наш политичар така ја несмеа бугарската министерка Надежда Михаилова во Турција.

Јазикот не им беше проблем.

Пишува: Драган П. ЛАТАС
 :o :o :o :o :o

FELDMARSCHALL:

сръбската свиня латас! :lol: :-P :-P :lol:

Хитлер:
С две думи-пъъъълееен идиот

MAGADAN:
26.08.2008
Посредникът между Македония и Гърция за намиране на решение по спора за името на Македония Матю Нимиц може да замрази преговорите. Това пише в днешния си брой консервативният атински вестник "Катемарини". Изданието обяснява възможните действия на Нимиц с некооперативното поведение на Македония.

Гръцкият вестник не посочва източниците на информацията. Нимиц е повлиян от изявлението на премиера Никола Груевски, че Македония няма да се съобразява с едно име при решаване на спора. Според "Катемарини" на неотдавашна среща в Скопие Матю Нимиц е предупредил Груевски, че недопустимият му тон може да доведе до шестмесечно замразяване на преговорите. Въпреки това се изтъква убедеността на Нимиц, че Македония е готова да ускори преговорите, пише английското издание на "Катемарини". Гръцки дипломати са потвърдили за вестника, че при разговорите си с Вселенския патриарх Вартоломей на Атон Матю Нимиц е поставил и въпроса за Македонската православна църква. Информацията е на Максфакс. /БГНЕС

Нимиц не беше ли самолетоносач  :-[ Тогава - ще ги замрази  :-P

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия