Автор Тема: Национализмът и образованието в България  (Прочетена 48646 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 53
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
Re: Национализмът и образованието в България
« Отговор #60 -: Август 20, 2007, 12:45:14 »
Цитат
Schagane, страхотен, страхотен, страхотен аватар усмихнат
Благодаря, Царице! В продължение на 10 години търсих пълните събрани съчинения на Есенин В Русия, но ги намерих във Варна.
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 22:15:04 от Hatshepsut »
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 122
  • Bastard, who love Bulgaria
    • http://www.acdcrocks.com/
  • Зодия: Taurus Taurus
« Отговор #61 -: Август 20, 2007, 12:54:37 »
Не го бях чувал този автор, защото съм читател на фентъзи предимно и на българска литература, ще гледам да прочета нещо от него. Така и така сме на учебен план . Защо го няма в литературата?
България и рока Над Всичко
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.
Целуни ми задника, ако не ме харесваш - не ми пукa

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 53
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
« Отговор #62 -: Август 20, 2007, 13:41:40 »
Цитат
Не го бях чувал този автор, защото съм читател на фентъзи предимно и на българска литература, ще гледам да прочета нещо от него. Така и така сме на учебен план . Защо го няма в литературата?

http://www.litera.ru/stixiya/authors/esenin.html
Това е линк към сайт, който може да ти разкаже нещо за този поет. Не съм запозната с програмата по български език и литература, но и в самата Русия дълго време е бил отричан. Наричали са го селският поет на Русия, защото е възпявал обикновените хора и красотите на руското село. Влюбен в Русия, нейната природа и жени, той отказва да пише и възхвалява съветската власт. Самоубива се /поне така гласи официалната версия/ като си прерязва вените. Това е накратко.
Фентъзито е хубаво нещо, можеш да се научиш да бъдеш политик и да въртиш интриги така, че винаги да печелиш и то повече от директна конфронтация. Кой ти е любимия автор на фентъзи?
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 122
  • Bastard, who love Bulgaria
    • http://www.acdcrocks.com/
  • Зодия: Taurus Taurus
« Отговор #63 -: Август 20, 2007, 14:56:21 »
По принцип чета Р.А. Салваторе (трилогията на мрачния елф - древната мръсна политика на елфите  :devil:) и Стен Никълс. Отскоро чета Кристофър Паолини, аз обичам много книгите, за разлика на други смотаняци.

Относно литературата в училище се набляга повече на български автори, което е хубаво и ме радва. Но ще е добре да се обърне внимание и на някои чужди писатели.
България и рока Над Всичко
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.
Целуни ми задника, ако не ме харесваш - не ми пукa

Неактивен Индивидуалист

• Adviser
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2,814
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
  • Religion: Christianity-Other Christianity-Other
« Отговор #64 -: Септември 17, 2007, 20:38:06 »
това не бях го чувал досега,тази учителка ако не е с турско име,значи получава втора тайна заплата от дпс.уволнение за такива и да мете улиците.
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен sandro_atakata

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #65 -: Септември 28, 2007, 01:04:54 »
 Поздравявам те за това мнение, но при нас големия проблем е в самите българи. Както народът е казал "Не е луд този, който яде зелника, а този, който му го дава" Във Франция, или пък например в САЩ всички се гордеят със своята националност - съответно френска или американска, но там ги няма тези предателски безродни шайки от левечари и интернационалисти, които в услуга на световния ционизъм да мачкат собствените си народи. Именно подобни бандити у нас са в основата на създаването и просперитета на антибългарски организации като ДПС. За да се промени всичко това трябва не само да се говори или да се гласува през няколко години. Необходимо е и гражданско съзнание, което да ни прави солидарни при отстояването на интересите ни. Чрез граждански непартийни организации трябва постоянно да притискаме управляващите независимо от коя партия са и да търсим своето. Съвременния национализъм трябва широко да включва в себе си и идеята за пряка демокрация. От 17години така наречена демокрация никой не свика референдум по какъвто и да е въпрос. Явно трябва сами да си го поисдкаме, чрез натиск, неподчинение и т. н. Аз членувам в "АТАКА", но съм и съучредител на гражданско сдружение "Съюз на патриотичните сили" - Варна, понеже както в началото още казах гласуването не е достатъчно. Нашата страница в интернет е www.spsvarna.com

Неактивен elemag73

• Newbie
  • Публикации: 3
« Отговор #66 -: Април 17, 2009, 12:33:44 »
Някой виждал ли е атлас по "Човекът и обществото" за ІV клас? Уверявам ви, че ще останете още по-втрещени като видите етническата карта на България там!

Неактивен Валентин

• Adviser
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 260
  • Мизия, Тракия, Македония!
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #67 -: Април 17, 2009, 13:28:02 »
Някой виждал ли е атлас по "Човекът и обществото" за ІV клас? Уверявам ви, че ще останете още по-втрещени като видите етническата карта на България там!
Я  обясни  за какво иде  реч!
Мълчи! А вместо тебе всеки дол, пътека,
дъбрава, езеро, река, рид, планина
ще викат с глас през всички времена:
"Тук българи са, българи от памтивека!"

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1,494
« Отговор #68 -: Април 17, 2009, 13:43:22 »
 Абе тая карта не съм я виждал ама вчера прегледах учебника на сина(8-ми клас) по литература.
Комунизъм, комунизъм и пак комунизъм !  >:(
 Сложили са един-двама автори некомунисти "колко за очи" и от тук нататък само социалистически реализъм,
Смирненски, Вапцаров и т.н., и т.н, и т.н. ... .
 Па се чудиме после защо от младежта ни нищо не става !  >:(
                    :kill:
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен друг самотен войн

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 321
« Отговор #69 -: Април 19, 2009, 00:53:28 »
Предлагам, ако някой попадне на противобългарски текстове или картинки в училищата, да ги сканира и сложи във форума.