Българска култура и духовност > Православие

Дядо Добри от с. Байлово

<< < (2/5) > >>

Мишок:

--- Цитат на: killed_by_death в Януари 07, 2011, 18:54:51 ---
--- Цитат на: FANATIK в Януари 07, 2011, 17:08:20 ---Виждал съм го този човек пред църквата св. Ал. Невски и съм му давал пари.
Много са ми интересни дрехите му и от къде ги намира ?

--- Край на цитат ---
Със сигурност не са от някой столичен мол. :-)
Иначе наистина готин човек, неговата добра душа е с покритие, ако мога така да се изразя. Без самият той да иска, му се обърна голямо медийно внимание. Неволно, без да осъзнава, този дядо накара доста хора да се замислят над някои добродетели, макар и за няколко минути.

--- Край на цитат ---
да но от къде са му наистина тези старинни дрехи ? Един път го попитах, но не ми отговори. А дрехите са му доста живописни.

Преспанец:
Прекрасен човек. Наскоро го срещнах покрай Александър Невски, събираше пари за един манастир, май се казваше Симеон Стълпник и бил някъде до София на изток от нея. Поговорихме си, горкият, не чуваше добре, макар че му говорих и до ухото.
Пример за подражание.

Франкист:
а тия пари дето ги събира човечеца 15 години,поповете можеха да ги съберат за 1 ден ако си бяха продали някое от БМВ-тата

Франкист:
някой да има идея какво става с дядо Добри, не съм го виждал от 4 или 5 месеца. Може би заради зимата е преустановил идването до София.все пак гони стотака!

Hitlerist:
Приятел от Богословския факултет, който е ходил да му цепи дървата ми каза, че някакъв от селото бил дядо Добри и му взел всичките пари.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия