Автор Тема: Учени доказват ирано-европейския произход на българите  (Прочетена 47258 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

• Hero Member
  • Публикации: 1,812
  • хуманистка
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius
Скарлет, съжалявам, но още в първите две изречения на цитираното от теб се съдържат толкова много абсолютни глупости, че веднага се отказах да го чета !  >:(

Не знам, може и да са, не разбирам, просто ми се стори интересно. Автора на материала обаче е посочил, че за написването му е използвал следната литература, която ми изглежда сериозна:

1. Йордан Заимов. Български именник. Изд. къща Анимар. 2004

2. Иван Т.Иванов. По пътя на българския етноним. Алфамаркет. 2005. Стара Загора.

3. Joseph H. Peterson. Dictionary of most common AVESTA words, 1995.

4. Theophanes I стр. 545-546

5. Петър Добрев. История на българската държавност (по най-старите царски и църковни летописи). ИКК Славика – РМ. София. 1995

6. Teophanes Confessor. Chronographia, p. 497 – превод на български в ГИБИ, 3, стр. 285

Неактивен Севар Вананд

• Senior Member
  • Публикации: 856
  • Борете се!
  • Зодия: Leo Leo
Аз пък мисля, че тези дето ти пробутват иранския произход са същите дето вкараха тюрския в учебниците и сега се готвят да си направят поредната гавра с  Българския народ.
НЕ, не е така. Божидар Димитров си е комунист, ама той късно си призна, че сме иранци. Дори и сега не обича да отваря тази тема. Старите историци комунисти си държат на тюркската теория. Петър Добрев не е комунист. Чел съм книгите му и знам какво отношение има към комунизма. Повече историци, които подкрепят истинската теория за произхода на Бъларите са млади хора. Всички историци под 40 подкрепят иранската теория. Може да има и руснаци, които са казали, че сме иранци, но това е защото просто рснаците си имат добри учени. Това не може да се отрече. Иначе политиката на Русия винаги е била да ни изкарат нискоцивилизовани тюрки.
:-P :lol: :-P
Абе то и първанов не е комунист и станишев също.  :-[
Даже БСП гласува за осъждането на комунистическите  престъпления и обявяване на този режим за престъпен ама днес по К1 пак си даваха "На всеки километър", нали !?  :kill:
 Верно е, че има добри и независими руски историци ама тези от тях дето живеят далече от Русия подкрепят автохтонната теория.
Цитат
А проблема на теб ти е че познанията ти по световна история са доста ограничени. И особено на древна история на Азия.
Абе, признавам си, че познанията ми по история са ограничени ама историята не ми е основен интерес. Важното е, че са ми достатъчни за да не се хващам на плоските лъжи на разни лъже историци и вярвай ми прочел съм и имам много повече исторически книги от тебе.
Цитат
Гавра с Бъларския народ е някой да каже, че сме траки т. е., че сме наследници на неорганизирано, дивашко, първобитно, изчезнало племе.
Тука само показваш колко си бос по история.  :lol:
(Абе на тебе да не ти я е преподавал Ташко ?  :-P  )
Цитат
Провери най-накрая къде се е появила цивилизацията и какви цивилизации има на територията на днешен Афганистан!
И къде да го проверя !? В писанията на лъжеисториците ли !?  А на територията на днешен Афганистан има само една цивилизация и това е талибанската на Бин Ладен.
Цитат
С това повърхностно мислене само се излагаш, ако не можеш да разбереш това, поне спри да пишеш за нещо, което неразбираш!
Ти когато почнеш да мислиш поне колкото мене пак ми се обади !
Цитат
Ако отидеш в Ирак и видиш пустините сигурно ще ти е много тръдно да повярваш, че там се е появила първата човешка цивилизация, ама е така. Защото ракията не е всичко. Или ако все пак за теб е всичко, гледай си ракията!
Аз нямам никакво намерение да ида да гледам  нито иракските нито иранските пустини, да не говорим за Авганистан ама и ти не си ходил.  :P
 За разлика от тебе съм живял с авганистанци и иракчани, а с иранци говорех дори и вчера.
Ако си немаш гадже мога да те запозная с една иранчанка.  ;)
(Верно доста си е мургаво момичето ама нали е чиста арийка !  :-P )
Само побързай, че курса ни свършва другата седмица.  :)
Вече е видно, че няма смисъл да спорим. Това е като спор между чорбари и левскари(в смисъл, че никой не се признава за победен). Важното е че хората видяха как се излагаш и колко разбират от история автохтонките.
Ако и ние не успеем, за България няма бъдеще!

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1,492
Аз пък мисля, че тези дето ти пробутват иранския произход са същите дето вкараха тюрския в учебниците и сега се готвят да си направят поредната гавра с  Българския народ.
НЕ, не е така. Божидар Димитров си е комунист, ама той късно си призна, че сме иранци. Дори и сега не обича да отваря тази тема. Старите историци комунисти си държат на тюркската теория. Петър Добрев не е комунист. Чел съм книгите му и знам какво отношение има към комунизма. Повече историци, които подкрепят истинската теория за произхода на Бъларите са млади хора. Всички историци под 40 подкрепят иранската теория. Може да има и руснаци, които са казали, че сме иранци, но това е защото просто рснаците си имат добри учени. Това не може да се отрече. Иначе политиката на Русия винаги е била да ни изкарат нискоцивилизовани тюрки.
Даже БСП гласува за осъждането на комунистическите  престъпления и обявяване на този режим за престъпен ама днес по К1 пак си даваха "На всеки километър", нали !?  :kill:
 Верно е, че има добри и независими руски историци ама тези от тях дето живеят далече от Русия подкрепят автохтонната теория.
Цитат
А проблема на теб ти е че познанията ти по световна история са доста ограничени. И особено на древна история на Азия.
Абе, признавам си, че познанията ми по история са ограничени ама историята не ми е основен интерес. Важното е, че са ми достатъчни за да не се хващам на плоските лъжи на разни лъже историци и вярвай ми прочел съм и имам много повече исторически книги от тебе.
Цитат
Гавра с Бъларския народ е някой да каже, че сме траки т. е., че сме наследници на неорганизирано, дивашко, първобитно, изчезнало племе.
Цитат
Провери най-накрая къде се е появила цивилизацията и какви цивилизации има на територията на днешен Афганистан!
И къде да го проверя !? В писанията на лъжеисториците ли !?  А на територията на днешен Афганистан има само една цивилизация и това е талибанската на Бин Ладен.
Цитат
С това повърхностно мислене само се излагаш, ако не можеш да разбереш това, поне спри да пишеш за нещо, което неразбираш!
Цитат
Ако отидеш в Ирак и видиш пустините сигурно ще ти е много тръдно да повярваш, че там се е появила първата човешка цивилизация, ама е така. Защото ракията не е всичко. Или ако все пак за теб е всичко, гледай си ракията!
Аз нямам никакво намерение да ида да гледам  нито иракските нито иранските пустини, да не говорим за Авганистан ама и ти не си ходил.  :P
 За разлика от тебе съм живял с авганистанци и иракчани, а с иранци говорех дори и вчера.
Вече е видно, че няма смисъл да спорим. Това е като спор между чорбари и левскари(в смисъл, че никой не се признава за победен).
Е, аз това отдавна съм го разбрал. Радвам се, че и ти най-сетне го схвана !  ::)
Цитат
Важното е че хората видяха как се излагаш и колко разбират от история автохтонките.
:P
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Болгардингезе

• Senior Member
  • Публикации: 979
  • mąθran
    • http://www.geocities.com/bulgarian_aviation/Aviation/Bulgarian.htm
Цитат
Цитат
Цитат
Цитат
Цитат
Вече е видно, че няма смисъл да спорим. Това е като спор между чорбари и левскари(в смисъл, че никой не се признава за победен). Важното е че хората видяха как се излагаш и колко разбират от история автохтонките.
Севаре, няма смисъл въобще да им отговаряш на автхонистите, никога няма да разбрерат какво представялва произхода ни.
Иран ,Армения - вечни приятели с България.
Както и горе ,тъй и долу!

Неактивен Rodolubec

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 361
  • За България винаги готови.
  • Зодия: Gemini Gemini
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
Ето ги "истинските българи" според болшевишкия герой на "Работническо дело" - др. Петър Добрев:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=be3E7hFZo4w#[/youtube]
Faces of Iran

:-D Все още ли има някой който смята че тази безогледна иранска измет от черни катили са наши "братя" :& :&
« Последна редакция: Август 29, 2014, 08:01:02 от Hatshepsut »
Няма живот без болка.

Неактивен Авитохол-165

• Senior Member
  • Публикации: 542
"Прабългарите" са били сармати, т. е. ирански народ. Балхаро-бактрийските теории на Петър Добрев общо взето са глупост, но той има и някои добри попадения и заслуги. А показването на някакви съвременни картини, които трябвало да се отъждествяват с древните българи, е смехория. Близко е до ума, че като се говори за ирански народи, не се има предвид съвременен Иран и като се казва, че "прабългарите" идват от Афганистан(а те не идват точно оттам), не трябва да се тръгва да се гледат някакви мангали от днешен Афганистан и да се твърди, че ни били братя.
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 23:56:36 от Авитохол-165 »

Неактивен Исперих

• Hero Member
  • Публикации: 1,627
  • Всички комунисти под земята! (надпис в мина)
"Прабългарите" са били сармати, т. е. ирански народ. Балхаро-бактрийските теории на Петър Добрев общо взето са глупост, но той има и някои добри попадения и заслуги. А показването на някакви съвременни картини, които трябвало да се отъждествяват с древните българи, е смехория. Близко е ума, че като се говори за ирански народи, не се има предвид съвременен Иран и като се казва, че "прабългарите" идват от Афганистан(а те не идват точно оттам), не трябва да се тръгва да се гледат някакви мангали от днешен Афганистан и да се твърди, че ни били братя.

В тази връзка в горния клип видях повече близки до съвременния българин физиономии, отколкото номадски.
”Делото е свято, проклети ще бъдете, ако не продължите борбата” Г. Кондолов

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Senior Member
  • Публикации: 989
  • Зодия: Aries Aries
Тия мангали естествено, че не са лицето на иранците. Иранците(персите) са си арийци европеиди. Прабългарите може да са били от иранската група, но тракийския и славянски елемент са основополагащите за българския етнос.
Така че, колеги, да не обръщаме много внимание на разни азиатщини.
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
Проблема е само, че за съществуването на "славянски елемент" по време на създаването на Българската държава няма никакви доказателства.

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Senior Member
Проблема е само, че за съществуването на "славянски елемент" по време на създаването на Българската държава няма никакви доказателства.
Били са даже преди това.

Неактивен Rodolubec

• Forum Member
  • **
Славянин и българин са две взаймно изключващи се понятия.Българите нямат нищо общо със славяните.Самато название "славянин" не съществува изобщо в историята.
Няма живот без болка.

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Senior Member
Славянин и българин са две взаймно изключващи се понятия.Българите нямат нищо общо със славяните.Самато название "славянин" не съществува изобщо в историята.
Византийските хронисти през ранното средновековие значи лъжат.

Неактивен Rodolubec

• Forum Member
  • **
Определено лъжат като дърти цигани. Първо византийските хронисти и онанисти никога и никъде не са споменавали за някакви славяни, второ термина "славянство" е чиста измислица създадена и спонсорирана от Русия чак през периода на 17-18 век, именно тогава руските царе създават лъжливата славянска доктрина с цел обединяване на всички православни народи под скиптъра на руският монарх. Допреди 18 век почти никой човек в Русия,България или която и да е "славянска" държава не е чувал и не е знаел че има такова нещо като славянство. Ето защо трябва да различаваме измамата славянство.Добре че все повече българи осъзнаха и проумяха тази подла лъжа.
Няма живот без болка.

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
Re:Учени доказват ирано-европейския произх
« Отговор #61 -: Ноември 13, 2010, 13:52:05 »
Византийски хронисти от ранното средновековие !!!
 :-D :-D :-D :-D :-D
 Ще ме напикаш от смях !
Такова животно никога не е имало!

Византия като понятие е измислена много по-късно. Тогава си е имало Источна Римска империя и в нея никой не е знаел, че някога някой ще ги кръсти така.
Словени са наричали първите християни . Идва от "вярващи в Словото Божие", а не е означавало етнос.
Факт е , че винаги преди поява на славяни на тези места са се появявали проповядващи Словото Божие.
« Последна редакция: Април 03, 2011, 20:50:58 от Hatshepsut »

Неактивен Oda

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 187
В днешно време не трябва да се разграничават хората като -славяни,българи и тн,трябва да се разграничаваме като - християни и лайна(мусолмани и тн),бели и черни.

Неактивен опълченец

• Registered user
  • Senior Member
В днешно време не трябва да се разграничават хората като -славяни,българи и тн,трябва да се разграничаваме като - християни и лайна(мусолмани и тн),бели и черни.
Смяташ ли западняците за истински християни?

Tags:

Космическата свастика на българите

Започната от Skarlet

Отговора: 7
    Прегледи: 8247
    Последна публикация Август 12, 2013, 20:27:44
    от Hatshepsut