Автор Тема: Национализмът и образованието в България  (Прочетена 50808 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 53
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
Re: Национализмът и образованието в България
« Отговор #48 -: Август 10, 2007, 22:01:42 »
Цитат
Сегга,ако ще си търсим оправдания,няма смисъл!
Не само учителите!Родителите масово да бойкотирата училището и директора му,както и учениците!
Учителите също да ги подкрепат масово и активно!Това е!
Не се оправдавам, а изнасям реални факти. Проблема е, че тези родители не мислят като мен и теб. По-голямата част от тях са откърмени със синята идея.
Цитат
А относно турците,където вече са останали само те,не ме интересува на какъв език се преподава щом няма българи!
Има   българи, а и турците не са турци, все пак са с български паспорти, значи са български граждани и щом живеят тук трябва да спазват българските закони, което пък изисква знанието на български език. Мисля, че подходът ти е малко грешен. Ако им позволим да си говорят в средите на турски, те ще говорят и на обществени места на турски /както го и правят/, ще поискат до българското знаме да се вее турското /имам предвид в класните стаи/ - това е личен опит, ще поискат "да го насера" /това е молба да се отиде до тоалетна/. Просто от тях трябва да се изисква да се говори на публични и обществени места само на български. На един мой въпрос към родител " Добре ти ще отиваш ли да живееш в Турция, че говориш с детето само на турски?" отговора беше следният: " Че защо да ходя като тука съм турчин, а там гяур?". Не се оплаквам, работя и за сега се справям. Все още никой не ме е упрекнал в расизъм, въпреки ярко изразената ми позиция пред родители и ученици, а и бой още не съм яла. Просто проблема е комплексен - болно общество, болно образование, липса на идеали и ангажираност на свободното време.
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

Неактивен samvoin

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1,074
    • Независим националистически блог
  • Зодия: Pisces Pisces
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #49 -: Август 11, 2007, 01:06:59 »
Цитат
Сегга,ако ще си търсим оправдания,няма смисъл!
Не само учителите!Родителите масово да бойкотирата училището и директора му,както и учениците!
Учителите също да ги подкрепат масово и активно!Това е!
Не се оправдавам, а изнасям реални факти. Проблема е, че тези родители не мислят като мен и теб. По-голямата част от тях са откърмени със синята идея.
Цитат
А относно турците,където вече са останали само те,не ме интересува на какъв език се преподава щом няма българи!
Има   българи, а и турците не са турци, все пак са с български паспорти, значи са български граждани и щом живеят тук трябва да спазват българските закони, което пък изисква знанието на български език. Мисля, че подходът ти е малко грешен. Ако им позволим да си говорят в средите на турски, те ще говорят и на обществени места на турски /както го и правят/, ще поискат до българското знаме да се вее турското /имам предвид в класните стаи/ - това е личен опит, ще поискат "да го насера" /това е молба да се отиде до тоалетна/. Просто от тях трябва да се изисква да се говори на публични и обществени места само на български. На един мой въпрос към родител " Добре ти ще отиваш ли да живееш в Турция, че говориш с детето само на турски?" отговора беше следният: " Че защо да ходя като тука съм турчин, а там гяур?". Не се оплаквам, работя и за сега се справям. Все още никой не ме е упрекнал в расизъм, въпреки ярко изразената ми позиция пред родители и ученици, а и бой още не съм яла. Просто проблема е комплексен - болно общество, болно образование, липса на идеали и ангажираност на свободното време.
Вижте сега госпожо.
Проблема,не е в това дали са турци.Щом се чувстват турци,нека си бъдат,аз не искама ни най-малко да правя хора с чужда на нашата генетична същност "българи",защото смятам че това е крайновредно първо за нас!
А проблема не е в това,дали ще слушат турска амузика,дали ще си носят турски знамена,дали ще се гордеят със себе си и какви се чувствата тук и там!Проблема е,ние дали ще им дадем земята си,страната си,Честа си,Кръвта си,ако ни я поискат и дали сме силни,единни и расовопросветени,както и с Родова Памет!
Дали ще дадем на който и да е чужд,да се чувства тук господар,да господства и издевателства над нас,да ни натрапва той неговата същност?Както аз не искам да натрапвама моята на тях,така и не искам те на мен!
Дали ще имаме управници Българи-патриоти и националисти,които са гарант за нашите права и съществувание,или живота ни ще зависи от предаващи ни с лека ръка безродници и предатели?Дали имаме военна мощ и сме расово и етнически единни!
Не дали ще има турци и дали тия турци просто искат да са си те!Нито каква вяра и какви имена ще носят!
По-добре е ако изобщо трябва да ги има и ги има тук,да се отличават от нас,а това дали ще ни се натрапват с различието си,от нас зависи дали ние сме си на мястото!
И защо расизма трябва да е упрек и обида,след като това е висша форма и синоним на Родолюбие?Какво лошо има да асме расовосолидарни и да държим на нашата идентичност и наследственост?Това значи расизъм!
И нека престанем да слагаме на едно-българомохамедани и турци,които нямат нищо,ама нищо общо освен религията и то привидно!
Явно и вие сте доста подвластна за жалост,на марксистката пропаганда,било то под патриотарско-"националистическа" или под откровенно предателска и безродна маска,макар да не го съзнавате.
Не се обиждайте!

Въпроса не е те какво правят и искат,а ние доколко ще им дадем да ни се качват на главите и докога ще ги търпим!?
Това е въпроса!Не да искаме да променяме тях. :eusa_naughty:
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 22:10:55 от Hatshepsut »
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

http://samvoin.blog.bg/

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
« Отговор #50 -: Август 11, 2007, 12:44:46 »
Цитат
Вижте сега госпожо.
Проблема,не е в това дали са турци.Щом се чувстват турци,нека си бъдат,аз не искама ни най-малко да правя хора с чужда на нашата генетична същност "българи",защото смятам че това е крайновредно първо за нас!
А проблема не е в това,дали ще слушат турска амузика,дали ще си носят турски знамена,дали ще се гордеят със себе си и какви се чувствата тук и там!Проблема е,ние дали ще им дадем земята си,страната си,Честа си,Кръвта си,ако ни я поискат и дали сме силни,единни и расовопросветени,както и с Родова Памет!
Дали ще дадем на който и да е чужд,да се чувства тук господар,да господства и издевателства над нас,да ни натрапва той неговата същност?Както аз не искам да натрапвама моята на тях,така и не искам те на мен!
Дали ще имаме управници Българи-патриоти и националисти,които са гарант за нашите права и съществувание,или живота ни ще зависи от предаващи ни с лека ръка безродници и предатели?Дали имаме военна мощ и сме расово и етнически единни!
Не дали ще има турци и дали тия турци просто искат да са си те!Нито каква вяра и какви имена ще носят!
По-добре е ако изобщо трябва да ги има и ги има тук,да се отличават от нас,а това дали ще ни се натрапват с различието си,от нас зависи дали ние сме си на мястото!
И защо расизма трябва да е упрек и обида,след като това е висша форма и синоним на Родолюбие?Какво лошо има да асме расовосолидарни и да държим на нашата идентичност и наследственост?Това значи расизъм!
И нека престанем да слагаме на едно-българомохамедани и турци,които нямат нищо,ама нищо общо освен религията и то привидно!
Явно и вие сте доста подвластна за жалост,на марксистката пропаганда,било то под патриотарско-"националистическа" или под откровенно предателска и безродна маска,макар да не го съзнавате.
Не се обиждайте!
Не се обиждам, все пак това е Ваше виждане за нещата. Но когато живееш с тези хора и виждаш как до скоро те са били българи-мохамедани, а в един момент стават турци и твой приятел, с когото си делил залъка си се обръща и ти казва, че Капитан Петко войвода е най-големия терорист на Османската империя, боли и не мога да приема, че в България има повече от 0,1% турци, всички останали са българи-мохамедани. Станаха турци в един момент, а най-лошото е че много голяма част от циганите започват да се турчеят и увеличават броя на тъй наречените турци. И все пак да не забравяме кой го позволява - БЪЛГАРИ, го позволяват.
Цитат
Въпроса не е те какво правят и искат,а ние доколко ще им дадем да ни се качват на главите и докога ще ги търпим!?
Това е въпроса!Не да искаме да променяме тях. нередно
Никого не искам да променям. Всеки сам избира как да плаща за грешките си. А който е позволил да се стигне до тук, нека носи кръста си.

Неактивен Аз съм БЪЛГАРЧЕ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 92
  • Зодия: Leo Leo
« Отговор #51 -: Август 11, 2007, 12:50:56 »
 :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
БРАВО!!!!!!!!БРАВО!!!!!Аплодирам поредната простотия на Министерството на образованието!БРАВО!Не им трябва на децата да знаят какво са преживели предците им!Само ще си пълнят главите с ненужна информация!Няма да се затормозяват от малки с глупости,я....!!!!!Даже я да вземе всички българи да се  :kill: !!!То друго не ни остава май.......
Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам -
първа радост е за мене.

Неактивен samvoin

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1,074
    • Независим националистически блог
  • Зодия: Pisces Pisces
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #52 -: Август 11, 2007, 12:59:38 »
Цитат
Вижте сега госпожо.
Не се обиждайте!
Не се обиждам, все пак това е Ваше виждане за нещата. Но когато живееш с тези хора и виждаш как до скоро те са били българи-мохамедани, а в един момент стават турци и твой приятел, с когото си делил залъка си се обръща и ти казва, че Капитан Петко войвода е най-големия терорист на Османската империя, боли и не мога да приема, че в България има повече от 0,1% турци, всички останали са българи-мохамедани. Станаха турци в един момент, а най-лошото е че много голяма част от циганите започват да се турчеят и увеличават броя на тъй наречените турци. И все пак да не забравяме кой го позволява - БЪЛГАРИ, го позволяват.
Цитат
Това е въпроса!Не да искаме да променяме тях. нередно
Никого не искам да променям. Всеки сам избира как да плаща за грешките си. А който е позволил да се стигне до тук, нека носи кръста си.
Който се е нарекъл веднъж "турчин",значи е такъв!Значи той не може да носи нашата генетична същност и същевременно тяхната.На него тяхната му е по-близка и това далеч не го диктува религията...
Не знам от къде имате тези наблюдения,че българомохамеданите поголовно започвали изведнъж да се наричат"турци"... :(
Щом се е нарекъл турчин,значи се е самоотлъчил от нас и не е българин!
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

http://samvoin.blog.bg/

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 122
  • Bastard, who love Bulgaria
    • http://www.acdcrocks.com/
  • Зодия: Taurus Taurus
« Отговор #53 -: Август 12, 2007, 16:59:36 »
Аз, като ученик преминал 6 клас мога да кажа, че имах свястна учителка, която винаги даваше повече материал за турското робство и възстанията. Дори е писала 2-ки на ученици, които са писали България с малка буква. Жалко, че очебниците са шибани и пишат разни глупости. То в един учебник по литература за 3 клас имаше турския полумесец, което е пълна българофобия!
България и рока Над Всичко
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.
Целуни ми задника, ако не ме харесваш - не ми пукa

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
« Отговор #54 -: Август 15, 2007, 20:04:52 »
Цитат
Аз, като ученик преминал 6 клас мога да кажа, че имах свястна учителка, която винаги даваше повече материал за турското робство и възстанията. Дори е писала 2-ки на ученици, които са писали България с малка буква. Жалко, че очебниците са шибани и пишат разни глупости. То в един учебник по литература за 3 клас имаше турския полумесец, което е пълна българофобия!

Няма нищо лошо в това да познаваш противника. А в шести клас до сега се учеше българска история след освобождението. Предимно политика. Че ако не пише двойки на ученици, които пишат България с малка буква на кого да пише?!

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
« Отговор #55 -: Август 18, 2007, 14:36:47 »
Имаше масови тъпунгери в моя клас дето не знаеха, кога е създадена България, кога е роден Левски, един дори каза, че Априлското възстание избухнало през 20 януари - т'ва го помня беше голямо шоу. Много е жалко, че така ни обучават и, че повечето на моята възраст - нищо не знаят за историята на страната ни. Сега ще влизам в девети клас - а дано нещо интересно ни научат по история.
We Rock

В името българско се кълна и Боже мой - без пощада. Да смажа врага или да мра - това да бъде моята награда.

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
« Отговор #56 -: Август 18, 2007, 16:32:15 »
Цитат
Много е жалко, че така ни обучават и, че повечето на моята възраст - нищо не знаят за историята на страната ни.

Не така ви обучават, а така учите онова, което ви дават. Вината, че не знаете историята е ваша, а не нечия друга. Седнете, отворете учебник или книга и почетете.

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
« Отговор #57 -: Август 18, 2007, 16:35:54 »
Я се не водя по учебници, ами чета повече български книги за онея времена. Наскоро прочетох "Велики Българи" на Делчо Стефанов. Книга, от която много може да се научи. доколкото до учебниците. Учебник, в който отделят един урок на важните за България събития, като робството, аз не отварям. Литературата от Вазов и Ботев е по-достойна за четене!
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 22:12:59 от Hatshepsut »
We Rock

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
« Отговор #58 -: Август 18, 2007, 16:44:06 »
Цитат
Учебник, в който отделят един урок на важните за България събития, като робството, аз не отварям.

До колкото съм запозната с учебниците - няма учебник за историята на България, в който да има само един урок за тази история. Друг е въпросът как е написан и преподнесен материала. Хубаво е, че четеш книги, дай Боже да са стойностни, да те научат на нещо, че да си полезен за делото, а не да препикаваш паметници.
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 22:13:12 от Hatshepsut »

Неактивен Царица

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 233
« Отговор #59 -: Август 19, 2007, 23:39:47 »

Schagane, страхотен, страхотен, страхотен аватар :)
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 22:16:34 от Hatshepsut »
Всеки може да види залеза, но малцина виждат изгрева на новия ден!

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
« Отговор #60 -: Август 20, 2007, 12:45:14 »
Цитат
Schagane, страхотен, страхотен, страхотен аватар усмихнат
Благодаря, Царице! В продължение на 10 години търсих пълните събрани съчинения на Есенин В Русия, но ги намерих във Варна.
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 22:15:04 от Hatshepsut »

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
« Отговор #61 -: Август 20, 2007, 12:54:37 »
Не го бях чувал този автор, защото съм читател на фентъзи предимно и на българска литература, ще гледам да прочета нещо от него. Така и така сме на учебен план . Защо го няма в литературата?
We Rock

Неактивен Schagane

• Forum Member
  • **
« Отговор #62 -: Август 20, 2007, 13:41:40 »
Цитат
Не го бях чувал този автор, защото съм читател на фентъзи предимно и на българска литература, ще гледам да прочета нещо от него. Така и така сме на учебен план . Защо го няма в литературата?

http://www.litera.ru/stixiya/authors/esenin.html
Това е линк към сайт, който може да ти разкаже нещо за този поет. Не съм запозната с програмата по български език и литература, но и в самата Русия дълго време е бил отричан. Наричали са го селският поет на Русия, защото е възпявал обикновените хора и красотите на руското село. Влюбен в Русия, нейната природа и жени, той отказва да пише и възхвалява съветската власт. Самоубива се /поне така гласи официалната версия/ като си прерязва вените. Това е накратко.
Фентъзито е хубаво нещо, можеш да се научиш да бъдеш политик и да въртиш интриги така, че винаги да печелиш и то повече от директна конфронтация. Кой ти е любимия автор на фентъзи?

Неактивен BGRocker

• Forum Member
  • **
« Отговор #63 -: Август 20, 2007, 14:56:21 »
По принцип чета Р.А. Салваторе (трилогията на мрачния елф - древната мръсна политика на елфите  :devil:) и Стен Никълс. Отскоро чета Кристофър Паолини, аз обичам много книгите, за разлика на други смотаняци.

Относно литературата в училище се набляга повече на български автори, което е хубаво и ме радва. Но ще е добре да се обърне внимание и на някои чужди писатели.
We Rock

Това също е България! (положителни новини за Българското образование)

Започната от Skarlet

Отговора: 114
Прегледи: 58944
Последна публикация Юли 20, 2019, 18:54:30
от Hatshepsut
За историята на правописната реформа в България

Започната от Петкан

Отговора: 0
Прегледи: 2045
Последна публикация Февруари 08, 2018, 20:27:38
от Петкан
Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18