България и българите > България

Войната по пътищата!

(1/25) > >>

Amenhotep:
Всеки ден в пътнотранспортни произшестния, в България гинат хора.
За седмица - десетки, за месец - стотици, за година - хиляди.
Защо нямаме никаква култура на каране?
Защо не спазваме ЗДП (Закон за Движение по Пътищата)?
Защо се дават книжки на куцо и сакато?
Как да помогнем за справянето с този проблем?

Последната стания посветена на войната по пътищата в Нетинфо - 198 пияни шофьори и 221 без книжка заловени за две денонощия
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=943715

--- Цитат ---Само за едно денонощие при пътнотранспортни произшествия са загинали 11 души, докато в държави, където се водят активни бойни действия, жертвите са с пъти по-малко, отбеляза Петков.
--- Край на цитат ---

SSK:
Аз съм млад шофьор Аменхотеп.
Знам как ми дадоха книжката с минимум знания.
Шофьорските курсове са под всякаква критика,учебните коли са изключително опростени,изпитващите в повечето случай са два типа-или дават за минимум знания или дават след 2-3 скъсвания.
Специално за учебните коли са дизелови и с качени обороти което опростява много нещата.

В момента не карам без баща ми,защото може да имам книжка но това не значи че съм правоспособен шофьор.

Amenhotep:
От 7 години съм шофьор, и все още се смятам за млад шофьор.
Имам 1 катастрофа (не по моя вина).
Само веднъж съм карал пийнал - хванаха ме, имах си ядове - от тогава и 1 глътка бира да съм пил, не сядам зад волана.
Колкото до състезателите по пътищата...
Колегите ми от НБУ ме бъзикаха че карам като баба, спазвам предимствата и ограниченията на скоростта. Казваха ми "абе ти от НБУ до центъра ме караш за повече време отколкото ще се придвижа с маршрутка" отговорих им - "качвайте се на маршрутка". Питаха ме - "След като имаш връзки в КАТ (наистина имах), и знаеш че никой няма да те пипне, защо караш като баба?" аз им отговорих - "защото не искам да загробя този когото возя, някой непознат, и на последно място себе си"

Имаше един руски виц по темата
Чужденец отишъл в Грузия, качил се на Такси, казал накъде да го кара и бакшиша отпрашил с бясна скорост.
Наближиили светофар - светело червено - бакшишът дал газ и профучал през кръстовището.
- Защо мина на червено бе? Поитал чужденецът
- Щот` съм Джигит.
Това със червения светофар и разговора се повторило още 2 пъти. Но наближили кръстовище, светофара на който светил зелено. Шофьорът набил спирачки и спрял. Чужденецът попитал:
- К`во става бе? Що спираш? Зелено е! Нали си Джигит?
- Абе, аз че съм джигит, джигит съм, ама в Грузия има и други джигити!

Skarlet:
Златни правила за движение по пътищата

За водачи :

1. Никога не спирайте заради пешеходец, освен ако не се хвърли под колата ви.

2. Първото зърнато място за паркиране ще бъде и последното. Заемете го светкавично.

3. Винаги се оглеждайте наляво и надясно, когато пресичате на червено.

4. Никога не използвайте мигачи, когато променяте посоката си на движение. Те само предупреждават останалите шофьори да дадат газ и да ви попречат на маневрата.

5. Контактът с очи с шофьор от другия пол отнема предимството ви.

6. Винаги когато е възможно, спрете насред пешеходната пътека, за да попречите на колкото се може повече пешеходци. А ако някой от тях стъпи на зебрата пред вас, дайте газ и клаксонирайте, докато не го изгоните обратно на тротоара. Пешеходците са безправни участници в движението.

7. Паркирайте на тротоарите при всяка възможност, така че пешеходците да бъдат принудени да слязат на улицата. Там другите шофьори ще се погрижат за тях.

За пешеходци:

1. Никога не пресичай на зебра или ако има подлез не го използвай (По възможност пресичай колкото се може по-често Цариградско шосе, а през време на коледните пости пресичай и по автомагистрала Тракия и Хемус).

2. Никога не спирайте пред кола освен ако тя не е полицейска или не лети със 200 километна в час (справка: Вж 1. Пресичане на магистрали)

3.1 [Отнася се за бабички] Никога не се оглеждай докато пресичаш 3.2 [Отнася се за млади] Винаги като пресичаш отдели поне 1 минута да стоиш посредата на пътното платно

4. Първото свободно място в автобуса ще бъде и последно, заемете го светкавично.

5. Контакт с очи с друг пешеходец, чакащ да се качи в автобуса автоматично прави правото ви да слезнезнете пръв невалидно.

6. Винаги когато е възможно пресичайте на червено човече. Ако водачите ви клаксонират ги напсувайте "Ко искаш уа галош". Ако някой от тях даде газ скочете пред него и го накарайте да набие спирачки и да предизвика верижна катастрофа. Вие сте в правото си да не платите нищо от щетите.

7. Винаги вървете по улицата - така ще накарате шофьорите да се хвърлят в насрещното платно, а там ще се погрижат за тях.

Amenhotep:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия