Българска култура и духовност > Православие

Как да стоим и се държим в православна църква

<< < (2/3) > >>

Мишок:
Да мъжете са отдясно винаги, а жените отляво, къде и кога е писано това правило и такова ли е въобще не знам.
За причастие, нафора или друго мъжете са първи, а после жените.
Оставянето на пари по иконите е езически обичай и е грях.
В Църква не трябва също да се докосват и търкат иконите за зареждане с енергия.
Ръцете не трябва да зад кръста, или в джобовете или пък скръстени на гърдите.
Не е редно да се оглеждат и посетителите или да се заглеждат жени с развратни помисли.
Жените не трябва да със къси поли иоголени рамене.

Партайгеносе:
Мисля, че всеки може да стои както си иска, без да пречи на останалите, да парадира с дрехите си, да дава много повече пари от другите, ....

Всички изброени от мен неща са чиста форма на фарисейщина, а църквата е пълна не само с криминали и педофили, но и с фалшиви вярващи. В това е проблема.
Не можем да надникнем в душите на вярващите и да разберем до колко вярват или имитират. Въобще - безбожна работа.

В манастирите пълно с пеераси, в женските - с лесбийки, поповете 90% педофили, алкохолици, лъжци, неверници,...

Следователно, най-добрата църква е онази църква, която сте изградили в душата си. Храмовете са сатанизирани и не се сквернете с посещение на същите, освен като туристическа атракция - там Бог вече няма!  :devils:

Партайгеносе:
Бог не е само в църквите или свещените места. БОГ е НАВСЯКЪДЕ и трябва да стои на страж във вашите души, за да не ви подмами Лукавия.  :devil:

monika petrova:
Здравейте. Имам въпрос, на който не намирам отговор. Донесоха ни 33 свещи от Йерусалим (запалени и изгасени), но не знам какво трябва да се направи с тях. Единствено намерих информация, че е добре да се сложат до врата, но защо ... не се разбра. Някой знае ли какво се прави с тези 33 свещи?

Мишок:

--- Цитат на: monika petrova в Май 15, 2016, 16:19:00 ---Здравейте. Имам въпрос, на който не намирам отговор. Донесоха ни 33 свещи от Йерусалим (запалени и изгасени), но не знам какво трябва да се направи с тях. Единствено намерих информация, че е добре да се сложат до врата, но защо ... не се разбра. Някой знае ли какво се прави с тези 33 свещи?

--- Край на цитат ---
Дръж си ги за спомен, останалото са суеверия и глупости. До врата, под легло, дяволски неща.
А мове и да ги запалиш да изгорят.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия