Автор Тема: Касабов се изгаври с Църквата  (Прочетена 4528 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SkyTopic starter

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 138
Касабов се изгаври с Църквата
« -: Декември 11, 2007, 19:38:16 »
Преди няколко дни собственикът на телевизия „СКАТ” и председател на Общинския съвет в град Бургас Валери Симеонов разбра, че не може да прави каквото си иска в ефира на партийната си телевизия. Съветът за електронни медии (СЕМ) наложи “рекордна” санкция за гаврата, която бургаската телевизия си направи с пловдивския митрополит Николай в ефира на предаването „Паралакс” с водещ настоящия общински съветник Валентин Кирилов Касабов. В интерес на истината тази „колосална” глоба от 20 000 лв на фона на помията, която се изля от ефира на „най- българската телевизия”, е нищожно налагане на правдата.
За всеки зрител не е изненада, че освен „Атака”,  за тази медия няма нищо свято и ценно. Но до скоро дори и най- черногледите не са очаквали, че „най- българската телевизия” може да насочи лайномета и срещу Българската православна църква. 

Предистория

В навечерието на местните избори започна да се коментира образуването на широка коалиция от партии, които да издигнат обща кандидатура за кмет и листа за общински съветници в Кърджали с цел разбиването на монопола на ДПС.
С течение на времето името на отец Боян Саръев се оказа почти сигурната формула за обединение на АТАКА, ГЕРБ и ВМРО. Според каноните, има два варианта църковно лице да се впусне в кампанията. Единия е да захвърли расото, а другия е да получи благословията на Църквата и да съчетава духовната с политическата дейност. Саръев обяви категорично, че не би се отказал от своето призвание, на което е посветил целия си живот. За това предприе втория начин – да поиска благословия от пловдивския митрополит Николай. Негово Високо Преосвещенство, спазвайки каноните и устава на Българската православна църква, отказа да даде благословията си.
"Бях на разговори със негово Високо Преосвещенство митрополит Николай Пловдивски.
Той не даде благословията си аз да се занимавам с политика и да се кандидатирам за кмет на град Кърджали.
Той каза, че политиката е за политиците, а духовниците трябва да се занимават с духовното си поприще, което по принцип е така.", призна духовникът и допълни:
"Аз съм съгласен с него. Ако съм решил непременно и задължително, че да се занимавам с политиката, бих го направил, но ще трябва да се разделя със своето призвание, което е и моята духовна същност, а именно - духовенството.
Не бих могъл да направя това. Още повече - аз не съм убеден, че аз съм единственият човек, който би могъл да обедини българите в Кърджали и да разбие монопола на ДПС.", заяви още отец Саръев.

Старта на гнусната кампания срещу представителя на БПЦ беше даден от лидера на „Атака”. Волен Сидеров обвини митрополита, че „е подарил Кърджали на ДПС”,  че „играе за партията на Доган”, че „помага за турцизацията на България”. Парадокс: самия лидер на партията, който все още завършва теология, отлично е запознат с църковните канони, и знае, че  владиката е постъпил по единствения възможен начин.
Телевизия „СКАТ” веднага пое щафетата и подхвана втори фронт. Ролята на щурмовак бе поверена на Валентин Касабов. Той нахълта в покоите на митрополита и след кратко интервю скочи да му слага фес на главата. Но черешката на лайняната торта беше предаването му „Паралакс”, в което Касабов се показа като пълен бездушник и еретик.

Кой е Валентин Касабов

Валентин Касабов е роден на 06.02.1958 год в град Бургас. Завършил българска филология във Великотърновския университет. Работи в много вестници като кореспондент. основател е на първия опозиционен вестник "Бряг" и негов главен редактор от 1990 г. Телевизионни си дебют прави в телевизия „Рент ТВ”. Там той стартира предаването си „Паралакс”. Следва преминаването му в Канал 0, но скоро след това, той отново се връща в „Рент ТВ”. В този период в Бургас се води дива мутренска война между собствениците на „Рент ТВ”  Валери Симеонов, собственик на конкурентната „СКАТ”. Касабов взема дейно участие в нея и редовно прави скандални предавания, в които цел на злостна критика е именно Валери Симеонов.
Всички журналисти в града изпадат в недоумение когато журналистът премества предаването си в конкурентната телевизия „СКАТ”. Всички се чудят как доскорошните върли врагове стават приятели. Какви ли интереси са замесени в това ...?
На 16 май 2002 г по време на дело за клевета срещу съпругата му и колега по професия, Касабов заедно с група журналисти влиза в сградата на Бургаския окръжен съд като се стремят да направят своеобразем протест. Според съдиите това е грубо вмешателство в работата на съдебната система.
Съдът наложи административна глоба на Касабова в размер на 2800 лв.
В момента е общински съветник от групата на партия „Атака”. В листата той беше на второ място, плътно зад водача на листата-  негов шеф, бивш опонент и сегашен приятел  Валери Симеонов.

„Паралакс”

Кулминацията на купчината екстременти, заляли БПЦ, беше предаването „Паралакс”. Както самия Касабов спомена в него, заради това издание му били прекъснали отпуската – още една причина водещия да се надъха максимално за богохулството.
Изданието, протекло над 70 мин, беше с тема „Юда в расо предаде България”. В него бъкаше от махленски обиди, кръчмарски определения и речник, по- просташки от този на пъдарите. За пример – няколко цитата:

„... т’ва малко шиленце с педерастко гласченце, което носи титлата митрополит български...”

„... черна душа, която чете старинни книги и служи на дявола...”

„... тоа нещастник...”

„...И си дойдохме на думата, че е ясно, че е работил за ДПС.”
„... с тоз с хомосексуално личице...”

„... От всичко, което прочетохте, те не са виновни те явно служат на дявола.”

Гост в студиото беше свещеник Венцислав Илиев. Чудите се какво прави представител на църкват в това богохулно предаване ? Отеца, който и самия той не уточни дали в момента е действащ или „бивш”, е бил и в двата синода, а в момента е  водещ на предаването по телевизия „Скат” „Църквата на мълчанието”.
Преди около 2 години Светия синод излезе със следното изявление по повод предаването на Венцислав Илиев:

Цитат
Светият Синод на Българската Православна Църква изразява дълбокото си недоумение, голямото си огорчение и своя енергичен протест по повод рубриката „Църквата и мълчанието” по телевизия Скат, се казва в изявление на Светия Синод.

Водещ на рубриката е неканоничният свещеник Венцислав Илиев.

В тази рубрика тенденциозно и злонамерено се разпространяват неверни и недоказани упреци към Българската православна църква и нейната йерархия, с което се нарушават Законът, общественият морал и етичният кодекс на медиите, се казва още в съобщението разпространено от  канцеларията на Светия Синод.

Коментарите и анализите нека останат за Вас.

Дни след излъчването на „Паралакс”, последваха купища от протести и жалби от страна на БПЦ. Стигна се до там, че дори и отец Боян Саръев заклейми постъпката на телевизия „Скат” и спря своето предаване, което се излъчваше в ефира на медията.
Част от интервю, дадено от свещенника на 13 август 2007 г:

Цитат
Благословете, отец Боян, посрещате празника на света Богородица като мъченик след двуседмични драматични совалки между църквата и политиката?

- Не съм аз мъченикът. Мъченик е Негово високопреосвещенство митрополит Николай, който понесе морални страдания и унижения, за да защити здравите православни традиции. Като самоотвержен Христов воин той се бори за канона и пострада незаслужено, но получи венеца на мъченичеството.

- Какъв е този венец?

- Ние молихме Бог да му дава сили да понесе това изпитание. И молитвено съпреживявахме с него.

- Какво ви съветва сърцето, ще поискате ли прошка от своя началник - владиката?

- Аз поисках прошка, признах, че съм виновен. Негово високопреосвещенство ми каза: "Аз защитих каноните и авторитета на свещеника". Заедно се обединихме около идеята, че браним православното християнство.

- Вие работихте и за телевизия СКАТ. Ще продължите ли да водите авторското си предаване “За вярата българска” в медията с толкова скандален имидж?

- В знак на протест срещу цинизма в предаването, в което връчиха фес на моя владика, напуснах телевизията. Не мога да остана в телевизия, която призовава към смърт и се отнася безпощадно към архиереите. Телевизия СКАТ не признава християнските ценности и добродетели. Нямам място повече там.

- Чак сега ли разбрахте това?

- Това предаване “Юда в расо” беше толкова примитивно и просташки направено, че няма равно по глупост и грубост. Толкова унизително...

- Как приеха оставката ви в СКАТ?

- Разговарях с моя началник Данчо Хаджиев. Поисках телевизията да се извини на владиката Николай и да прекрати измисленото предаване на Венцислав Илиев “Църквата на мълчанието”, защото той е хулител на БПЦ, изхвърлен от нея, некадърен да си намери място в храма и самозван свещеник. Но ръководството отказа. Хаджиев ми каза, че няма нищо против да спре моето предаване “За вярата българска” временно, докако пожелая да се върна в ефир отново. Сега преговарям за излъчване в друга телевизия.

- Синът ви е в лоното на църквата, дъщеря ви е светски човек. Как те коментират драмата?

- Не ме приемат като политик.
« Последна редакция: Май 22, 2012, 19:12:11 от Hatshepsut »

Неактивен FELDMARSCHALL

• Moderator
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2,913
  • АРИЕЦ
  • Зодия: Scorpio Scorpio
Re: Касабов се изгаври с църквата !
« Отговор #1 -: Декември 11, 2007, 19:46:56 »
Айде сега и ти в антиСКАТската си омраза не се оливай толкова!
Много добре си го подреди Касабов!! :-P :-P :-P
И аз да бях щях да направя същото, дори бих му завъртял някой шамар на оня самозабравил
се псевдо-поп от Пловдив!!
Заради него в Кърджали отново има турски кмет!!! :down: :devil:
Отец Боян Саръев беше обединителна фигура за българите и дори и помаците щяха да
гласуват за него!! Само че тоя мръсник от Пловдив си продаде душата на дявола и не го
допусна до изборите!!! :down: :devil:

Неактивен SkyTopic starter

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 138
« Отговор #2 -: Декември 11, 2007, 19:51:01 »
Нека не намесваме политиката и в църквата !
И на мен ми е болно за положението в Кърджали, но всички знаем какво гласи канона. Имаше два начина: или да захвърли расото или да се впусне без благословията.
И не ми стана толкова гнусно от феса - него до някаква степен го приемам.
НО вулгарните думи към митрополита, представител на църквата, ме заболяха най- много !!!!!
ГНУСНО, МЕРЗАВСКО И ЖИВОТИНСКО беше !

Решението беше политическа воля за спирането на автобусите ....... Ама нямаше такава !!!
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 19:54:23 от Sky »

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1,589
  • Religion: Paganism-Tangrism Paganism-Tangrism
« Отговор #3 -: Декември 11, 2007, 20:48:21 »
Строя зад Касабов! Касабов единствен скочи срещу Юдите в Расо! Такива угоени лоени топки нямат място в църквата!

Неактивен Кондор

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 32
  • ВИНАГИ ГОТОВИ ЗА ВОЙНА!
« Отговор #4 -: Декември 11, 2007, 20:49:01 »
Касабов е прав.В църквата са само някакви педерасти и пияници.Аз затова изобщо не ходя на църква и изобщо няма да отида.Свестните попове се броят на пръсти.А бе изобщо пълнят си гушите от невежеството на хората.
За пример ще ви дам старозагорския митрополит Галактион,който е бил по татово време осъждат за изнасилване,но от ДС са му предложили.Или ставаш агент или отиваш в затвора.И той мошеника станал агент Мишо.После Слави Бинев си купи от него арохонтската титла.Ей тука в моето село искаме да се ръкоположи един много свестен свещеник,но наш митрополит за да не се бръкне митрополията в джоба да му даде заплата праща от Мъглиж един дебел боклук,дето окраде парите в църквата.
А бе изобщо не се занимавайте с църквата.Тя отдавна е покварена и няма никога да може да се възроди.

Неактивен Инжинер Донев

• Hero Member
  • Публикации: 1,589
  • Religion: Paganism-Tangrism Paganism-Tangrism
« Отговор #5 -: Декември 12, 2007, 09:52:02 »

Неактивен stas

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 196
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #6 -: Декември 23, 2007, 19:07:37 »
.

Правилно е изсписано заглавието, наистина Касабов се изгаври с църквата вместо с недоразумението  наречено митроп. Николай, което спокойно се скри зад институцията БПЦ ! Мисля, че трябваше да се подготви подобаващо за да не прави "подаръци" на враговете на църквата ! И да проучи малко от малко КАТЕХИЗИСА  и църковните правила та тогава спокойно да може да изобличава "пиявиците" от висшия и нисшия клир и то без да  уронва престижа на БПЦ като институция.

.

"Вярвам, Господи, помогни на неверието ми!" (Марк. 9:24).

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1,492
« Отговор #7 -: Декември 24, 2007, 05:10:10 »
Нека не намесваме политиката и в църквата !
И на мен ми е болно за положението в Кърджали, но всички знаем какво гласи канона. Имаше два начина: или да захвърли расото или да се впусне без благословията.
И не ми стана толкова гнусно от феса - него до някаква степен го приемам.
НО вулгарните думи към митрополита, представител на църквата, ме заболяха най- много !!!!!
ГНУСНО, МЕРЗАВСКО И ЖИВОТИНСКО беше !

Решението беше политическа воля за спирането на автобусите ....... Ама нямаше такава !!!
Така си е, но какво може да се очаква от една неокомунистическа телевизия като СКАТ ?
 Те изгониха всички свестни водещи. Само се чудя кога ли ще махнат и Жеков или него го държат просто за камуфлаж !?
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен FELDMARSCHALL

• Moderator
  • Hero Member
  • *
  • АРИЕЦ
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2008, 02:52:13 »
Изместихме темата!
Вальо заслужава поздравления!
Зиг Хайл Касабов!! ;D ;D ;D 8)

Неактивен АТАКА В МРАКА

• Banned
  • Forum Member
  • *
  • Публикации: 388
  • НЕ МОЖ' СПРЯ ТОЯ ВЛАК!!!
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2008, 07:44:02 »
...
Вальо заслужава поздравления!
Зиг Хайл Касабов!! ;D ;D ;D 8)

Касабов беше много КОРАВ /бургаски лаф/ в предаването от пловдивската митрополия, направо съсипа брадатия, оня приказката си не можа да каже... а после като го подгони да му връща феса - направо съм се търкалял от смях :D/ :D/ :D/ :lol: :lol: :lol: :D/ :D/
ЛОКОМОТИВ СОФИЯ

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1,492
« Отговор #10 -: Февруари 24, 2008, 09:31:45 »
От доста време вече не му гледам простотиите на тоя.
Какво, да не се е заяждал пак с някой поп или говориш за ланшните му подвизи ?
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен FELDMARSCHALL

• Moderator
  • Hero Member
  • *
  • АРИЕЦ
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2008, 10:34:57 »
Предаването го има качено на сайта на СКАТ...за тези, които не са го гледали горещо
го препоръчвам!! :lol: :lol: :lol:

Неактивен FELDMARSCHALL

• Moderator
  • Hero Member
  • *
  • АРИЕЦ
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2008, 17:53:50 »
Не съм виждал по настървен и агресивен журналист от Касабов!! ;D
Може би само Сашо Диков му прави конкуренция!! :lol: :lol: :lol:

В едно предаване даваха как Касабов едва не се сби с някакъв кмет на ДПС... а в друг един случай
гонеше друг кмет на ДПС из гората!!! :lol: :-P :lol: :-P :lol:
« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 17:55:35 от FELDMARSCHALL »

Неактивен FELDMARSCHALL

• Moderator
  • Hero Member
  • *
  • АРИЕЦ
« Отговор #13 -: Февруари 24, 2008, 18:17:54 »
http://www.vbox7.com/play:ec662e3e

Касабов гони кмет на ДПС в гората! :lol: :-P :lol: :-P :lol:

Неактивен Индивидуалист

• Adviser
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2,814
  • Не бойте се!
  • Зодия: Virgo Virgo
  • Religion: Christianity-Other Christianity-Other
« Отговор #14 -: Февруари 24, 2008, 18:30:41 »
Гонитбата в гората съм я гледал.Вика му:Спри бе... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Има Бог, значи има и надежда!
Пазете се от лъжливи пророци, които идват при вас с овчи кожи, а отвътре са вълци грабители.

Неактивен stas

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 196
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #15 -: Февруари 25, 2008, 08:51:48 »
Гонитбата в гората съм я гледал.Вика му:Спри бе... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Сещам се за филма: Капитан Петко войвода !

И по точно оня момент, когато Капитана викаше подир турчина :     Спри бе ей, спри да се ударим бе келеш !!!  :lol:

.
"Вярвам, Господи, помогни на неверието ми!" (Марк. 9:24).

Tags:

За пастирите в Църквата

Започната от Division

Отговора: 34
    Прегледи: 10186
    Последна публикация Януари 11, 2017, 12:21:05
    от Hatshepsut
    Мъжете и Църквата

Започната от Amenhotep

Отговора: 4
    Прегледи: 1152
    Последна публикация Юли 14, 2011, 17:11:02