Българска култура и духовност > Православие

За Богослужебния език

<< < (2/6) > >>

Nordwave:

--- Цитат на: Hatshepsut в Декември 09, 2010, 13:37:16 ---Моето мнение, че в България богослужението трябва да се извършва на български език.
Това положение би трябвало да залегне в Закона за вероизповеданията и трябва да се отнася за всички вероизповедания, а не само за БПЦ.

--- Край на цитат ---
Напълно съм съгласен със теб.

опълченец:

--- Цитат на: Nordwave в Декември 09, 2010, 14:04:18 ---
--- Цитат на: Hatshepsut в Декември 09, 2010, 13:37:16 ---Моето мнение, че в България богослужението трябва да се извършва на български език.
Това положение би трябвало да залегне в Закона за вероизповеданията и трябва да се отнася за всички вероизповедания, а не само за БПЦ.

--- Край на цитат ---
Напълно съм съгласен със теб.

--- Край на цитат ---
Тоест си съгласен с един еретик, айде стига баце.
ИЕстествено, че трябва да е на църковно - славянски.

Авитохол-165:

--- Цитат на: опълченец в Декември 11, 2010, 21:47:58 ---ИЕстествено, че трябва да е на църковно - славянски.

--- Край на цитат ---
Такова животно църковнославянски няма. Има старобългарски. Нека се поправи в анкетата.
Иначе съм малко раздвоен за кое съм. От една страна е хубаво да се спазва традицията, от друга обаче, все пак не е лошо и да се разбира за какво става въпрос. Нека не се държим като защитниците на триезичната догма, над които светите братя Кирил и Методий надделяха. Може би някак си да се комбинира. Все пак съм за оставане на старобългарския(а не църковнославянски) под някаква форма и гласувам с първата опция.

Amenhotep:
Борис Христов - Многая Лета - Честит Трети Март - Национален Празник На България

Мишок:

--- Цитат на: stas в Май 20, 2008, 07:46:17 ---

Според вас, накакъв език трябва да се служи в църквата ?

--- Край на цитат ---
на какъвто се служи в момента. Номера с старобългарския и модернизацията на богослужението не минава - масоно-юдеите да го д.......

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия