Автор Тема: Помията от телевизиите става нетърпима  (Прочетена 4105 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ѣ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 299
Re:Помията от телевизиите става нетърпима
« Отговор #16 -: Март 21, 2009, 14:07:53 »
Дайте нищо да не гледаме, да стоим прости и невежи?  :kill:
Чети книжки ;)

Неактивен Сосипатор

• Registered user
  • Senior Member
  • Публикации: 829
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #17 -: Март 22, 2009, 00:57:12 »
По принцип, телевизора разслабва волята на човека, и го прави пасивен участник във всичко. Задръства ума му с изображения звуци и понятия които си оказват влияние върху когнитивните процеси. Общо мирогледа на човек много се влияе на подсъзнателно ниво от телевизора. Човек трябва да има извънредно остра и чиста мисъл за да остане имун на агресивността на телевизията. Мозъка на човека е като сунгер или гъба и попива всичките импресии били те визуални или звукови. Това си оказва своето влияние върху разсъждението и е много трудно да се отърве човек от него. Некога монасите са носили "кукули" накачулени на главата да не гледат много светски картини защото им пречи на чистотата на ума и на разсъждението. Не е възможно ума да не се превърне в бунище при такива гадости дето се бълват от телевизора. Най-малкото рекламите и помиите дето ги натрапват са един вид обида към човешкото достойнство. За некой така да те "ебава" с рекламите означава че те има за дебил, или материал за мозъчна промивка. Най-добре е да не се гледа телевизия изобщо. Аз не съм гледал от години телевизия и като седна да гледам понекога, на втората минута го гася защото не мога да понасям. Просто некои неща те превръщат в безсловесно говедо.

Неактивен друг самотен войн

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 321
« Отговор #18 -: Март 22, 2009, 11:28:55 »
Подкрепям написаното от Сосипатор. Само някой предавания на СКАТ си заслужава да им се отдели време. Дори за новините не е препоръчително да се осведомявате от ТВ, защото там доста пъти споменават само ЧАСТ от цялата информация.

За некой така да те "ебава" с рекламите означава че те има за дебил, или материал за мозъчна промивка.

Упадъчността на демократите достигна такива дълбини, че преди време прочетох някакъв да се оплаква от това, че „по времето на социализма (б.р. преди '89 г.) дори нямаше реклами по телевизията“.

Цитат
Най-добре е да не се гледа телевизия изобщо. Аз не съм гледал от години телевизия и като седна да гледам понекога, на втората минута го гася защото не мога да понасям. Просто некои неща те превръщат в безсловесно говедо.

И аз съм така; откакто имам интернет не съм пускал телевизора. Дори интересни предавания ги предпочитам записани в цифров формат, за да превъртам напред-назад, когато ми доскучае.

Неактивен Anneti

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 119
« Отговор #19 -: Март 22, 2009, 14:25:24 »
Дайте няма да гледаме ТВ , няма да четем списания и в интернет няма влизаме ... че всичко е агитация и простащина , абе и навън няма да излизаме!
Цели сме изгорели от парене и пак не знаем да духаме!

Неактивен ѣ

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 299
« Отговор #20 -: Март 22, 2009, 14:44:02 »
Дайте няма да гледаме ТВ , няма да четем списания и в интернет няма влизаме ... че всичко е агитация и простащина , абе и навън няма да излизаме!

По-добре е да започнем да мисли повече ;)

Неактивен друг самотен войн

• Registered user
  • Forum Member
  • **
  • Публикации: 321
« Отговор #21 -: Март 22, 2009, 23:44:23 »
Подкрепям написаното от Сосипатор. Само някой предавания на СКАТ си заслужава да им се отдели време. Дори за новините не е препоръчително да се осведомявате от ТВ, защото там доста пъти споменават само ЧАСТ от цялата информация.

За некой така да те "ебава" с рекламите означава че те има за дебил, или материал за мозъчна промивка.

Упадъчността на демократите достигна такива дълбини, че преди време прочетох някакъв да се оплаква от това, че „по времето на социализма (б.р. преди '89 г.) дори нямаше реклами по телевизията“.

Цитат
Най-добре е да не се гледа телевизия изобщо. Аз не съм гледал от години телевизия и като седна да гледам понекога, на втората минута го гася защото не мога да понасям. Просто некои неща те превръщат в безсловесно говедо.

И аз съм така; откакто имам интернет не съм пускал телевизора. Дори интересни предавания ги предпочитам записани в цифров формат, за да превъртам напред-назад, когато ми доскучае.

А ти от къде си сигурен,че това в интернет което го четеш не е пропаганда?Как знаеш,че новините по телевизията са изопачени,а тези в нета не са?Май по-скоро в нета можеш да си намериш сайтчета изгодни на теб,където само за конспирации и евреи да пишат,а по телевизията не,та затова го предпочиташ.

Разбира се, че и в интернет има пропаганда, само че там има разностранни мнения, има двупосочна комуникация; а не като по ТВ – само приемаш информацията, която ти предлагат, без да може да изкажеш лично мнение. Понимаешь, товарищ Владислав?

Неактивен BMPO

• Senior Member
  • Публикации: 624
« Отговор #22 -: Март 23, 2009, 15:05:26 »
ВМРО - Вътрешна Македонска Революционна Организация
ВМРО-БНД - Влашка Милиционерско-Разбойническа Организация - Бивши и Настоящи Доносници
Спрете кражбата на името!

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1,492
« Отговор #23 -: Март 23, 2009, 15:37:20 »

По-добре е да започнем да мисли повече ;)
Ето това е единственото решение !
 Телевизията се опитва да ни дава полуфабрикати, тоест неща полусдъвкани, за които не се налага да си напрягаш много сивите клетки.
 Разясняват ти всичко докато се отпуснеш и започнеш съвсем да не мислиш и тогава вече слушаш и изпълняваш безкритично стига това да ти е подадено от екрана.
 С две думи ставаш зомби и могат да те накарат да направиш всичко, което пожелаят.
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Death angel

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1,492
« Отговор #24 -: Март 23, 2009, 21:50:32 »
 Днес за първи път гледам "Бигбрадър" !   :-P
 Боже, Боже !  :lol:
 На какво падение е готово да се подложи онова педалче Кошлуков само и само да си вдигне популярността(рейтинга де) и ако може някак си да се добере пак до "баницата" !?  :lol:
 Боже, Боже ! Какво съгрешихме та ни слагаш такива идиоти за депутати !?   :kill:
Не падай духом, където ти падне !

Неактивен Бай Иван

• Hero Member
  • Публикации: 1,281
  • Зодия: Scorpio Scorpio
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #25 -: Март 23, 2009, 21:52:37 »
Не ни ги слага Господ, париците ни ги слагат. Онези парици дето го раздават други с повечко парици.

Tags: